[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Pont azt mondom, hogy fogadjuk el más érdemeit. Ellenben amikor a régi jobbik valamit betejesztett azt elásták évekre, lenácizták őket, aztán szimpla populizmusból előszedték megkurtitva es sajat erdemkent beallitva...
De nem a fidesz dolga volt a lenácizott jobbik mosdatása. Az meg továbbra is jó dolognak tartom, hogy a használható ötleteket felhasználják. Nem tudsz meggyőzni ennek az ellenkezőjéről.
Ha nem hajlandó vele tárgyalni a saját főnöke, akkor mit tegyen?
Mit tegyen? Amit mindenki más tenne hasonló helyzetben: A főnökének is van egy főnöke... Ha pedig minden kötél szakad, akkor sem kell asztalt borogatni. Le lehet lépni csendben is, megköszönve a lehetőséget. Politikusnak állt, de nem gondolt bele, hogy mennyi a realitása annak, hogy majd éppen az ő ötleteit valósítják meg maradéktalanul, aztán szembejött a valóság...
Az a pár család összességében sok-sok ezer nem politizáló, magáért kiállni nem tudó őstermelő, akik támogatásra szorultak volna, ahelyett, hogy olyanok kapjanak nagybirtokot akik kapát is csak Hon és népismeret órán láttak...
Őstermelő? Régen olvastam már erről, de nem emlékszem olyanra, hogy tömegével vették volna el a kisemberektől a földet. Voltak olyan helyi lakosok akik nem kaptak extra földeket, - ez elsőre jogos kritikának tűnik - és helyettük a gonosz nagybirtokosok kapták meg, de ezek mindig csak konkrét részletek nélküli infók. A beadott pályázat valahogy soha nincs bemutatva az ilyen cikkekben. Sőt, ezekben az újságokban írták azt, hogy az Orbánék a műkörmös havernak adtak földeket. Jól meg is futtatták a médiában, aztán amikor tételesen cáfolva lett... Kínos. :rolleyes:
Az átlátszó.hu oldalán több infó is van erről. Szvsz. vállalható.
 
T

Törölt tag 523

Guest
Nekem aki dolgozik és adó fizet és nem vágja át a torkomat az jöhet.
Aki szoc segélyre jön, bűnözni és gyilkolni az nem.
Ezt az apró különbséget látom.
Én is örülök, hogy dolgos és szorgalmas román és ukrán barátaink itt építik szépítik kis hazánkat. Szerencse hogy az a mocskos politika nem befolyásolja népeink közötti örök és kikezdhetetlen barátságunkat eme két testvér nemzet legkiválóbb munkásaival. Öröm nézni ahogy pirkadattól sötétedésig megállás nélkül ég a kezük alatt a munka. Csodálom ezeket a tiszta szívű galamblelkű munkamániás életerős fiatalembereket. Már alig várom, hogy jöjjenek a kínai és indiai szorgalmas hangyák tovább építeni a jövőnket. Remélem a munka befejeztével a nagy részük itt telepedik le családostól, hogy jó példával előjárva mutassa meg nekünk a fejlődés útját.
Még szerencse, hogy nem fedezték fel a közmunka leírhatatlan áldását, mert akkor tömegesen szöknének át a határon a szociális segélyekért. Hiszen nálunk munka nélkül is több százezer forint segélyt kap alanyi jogon minden befogadott menekült. Remélem ezt a titkos információt nem szivárogtatja ki nekik a külügyminiszer úr!
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Bencsik András: [reagálva arra, hogy a műsor kevésbé önreflektív szárnyát erősítő Huth Gergely gumikeresztény senkiházinak mondja MZP-t] „Óva inteném magunkat ezután, hogy gúnyolódjunk a győztesen. […] Márki-Zay Péternek adtunk, ami a csövön kifér. A jobboldali média, beleértve a közszolgálatit is, ütötte-verte. De úgy tűnik, hogy a vásárhelyi emberek ezt egy kicsit másképpen látták. Azt mondták, hogy ez már akkor is templomba járt, amikor még nem volt kampány, hét gyermeke van, amúgy jobboldali, keresztény, konzervatív ember, csak valamiért meghasonlott a Fidesszel, amitől ellenség lett. Mi pedig jó katonaként ütöttük az ellenséget. […] Én azt hiszem, hogy abba kéne hagyni ezt az elemi iskolai szintű sorosozást. STOP Soros meg egyebek… Ezek jópofák, de a magyar társadalom ennél intelligensebb.”

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy két hónappal később a Fidesz-KDNP döntő fölénnyel megnyerte az országgyűlési választást, úgy, hogy nem hagyták abba az „elemi iskolai szintű sorosozást”. (Echo tv, sajtóklub, 2018)


Most csak egy gyors kérdés. MZP -nek, akit most jóízűen le-"jobboldali, keresztény, konzervatív ember" -eztek volt egyáltalán valaha egy ilyen jellegű megnyilvánulása? Most nem olyanra gondolok, hogy "én ez vagyok" meg "én az vagyok", hanem valami olyasmi amiből ezekre akár nyomokban is lehet következtetni?

Nem vagyok naprakész MZP -ből, de amennyit tudok róla Ő nyomokban sem tartalmazott soha semmi ilyesmit. Azzal a részével is tisztában vagyok, hogy annak idején a Jobbik -hoz dörgölőzött oda (részben ezért is neheztel rá Toroczkai például), de ez pl. nem az. Sőt. Kb. a ténykedése után/folyamán is (nyilván Vona volt a főkolompos) lett a Jobbik is az ami most ...
 
W

Wilson

Guest
A Debreceni Egyetemnek pl nagyobb a költségvetése mint Debrecen város önkormányzatának. Ez ha kikerül az állam kezéből, és fidesznek tetsző funkcionáriusok kerülnek a gazdálkodás élére, nekem nem megnyugtató. Úgy ki lehet facsarni belőle a pénzt millióról millióra, ahogy az elő van írva.
És ez még a Debrecenieket is megosztja pedig ez tényleg egy Fideszes város...
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
752
2 019
93
Az meg továbbra is jó dolognak tartom, hogy a használható ötleteket felhasználják. Nem tudsz meggyőzni ennek az ellenkezőjéről.
Megpróbálom ismét megértetni veled: pont ezt tartom helyesnek ha párbeszéd van, és a másik jó gondolatait is megfogadjuk.
Ismétlem: a fidesz nem ezt tette, hanem lemocskolta először a jobbikot azok miatt a bizonyos törvények miatt! Aztán megvágva a magukénak kiáltották ki. Sajnálom ha nem érted...
Mit tegyen? Amit mindenki más tenne hasonló helyzetben: A főnökének is van egy főnöke... Ha pedig minden kötél szakad, akkor sem kell asztalt borogatni. Le lehet lépni csendben is, megköszönve a lehetőséget. Politikusnak állt, de nem gondolt bele, hogy mennyi a realitása annak, hogy majd éppen az ő ötleteit valósítják meg maradéktalanul, aztán szembejött a valóság...
Ángyánt Orbán kérte fel. Leültek és Ángyán elmondta mi a terve. Orbán belement. Közvetlen kapcsolat volt közöttük. Aztán egyik nap Ángyán átírva kapja vissza a saját törvénytervezetét olyan formában, hogy a nagybirtokot jutassa előnyhöz. Ekkortól Orbánt márt már alig éri el.... Stb...
Őstermelő? Régen olvastam már erről, de nem emlékszem olyanra, hogy tömegével vették volna el a kisemberektől a földet. Voltak olyan helyi lakosok akik nem kaptak extra földeket, - ez elsőre jogos kritikának tűnik - és helyettük a gonosz nagybirtokosok kapták meg, de ezek mindig csak konkrét részletek nélküli infók. A beadott pályázat valahogy soha nincs bemutatva az ilyen cikkekben. Sőt, ezekben az újságokban írták azt, hogy az Orbánék a műkörmös havernak adtak földeket. Jól meg is futtatták a médiában, aztán amikor tételesen cáfolva lett... Kínos. :rolleyes:
Az átlátszó.hu oldalán több infó is van erről. Szvsz. vállalható.
Tetszik, hogy nekem az összes károsult nevét, pályázatàt be kellene ide csatolnom, amikor a Fideszt kritizálom, de amikor ti vádaskodtok akkor nem kell természetesen.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nyugodtan lejöhetsz pl a Hortobágyra és környékére bemutathatok neked jó pár olyan állattenyésztőt, növénytermesztőt akinek a az addig bérelt legelőjét,földjét pesti illetők kapták meg, holott semmi közük nincs az állatenyésztéshez és a földműveléshez.És hidd el ők aztán nem repesnek, ha szóbakerül a Fidesz....
Unom már az ilyen kamu pletykákat! Fent van a neten az összes kiosztott földterület. Léci linkeld be kitől melyik földet vették el, és kinek adták oda! (Ha esetleg a pályázatukat is mellékelni tudnád, az lenne a legjobb, de ha nem az sem tragédia.)
A Debreceni Egyetemnek pl nagyobb a költségvetése mint Debrecen város önkormányzatának. Ez ha kikerül az állam kezéből, és fidesznek tetsző funkcionáriusok kerülnek a gazdálkodás élére, nekem nem megnyugtató. Úgy ki lehet facsarni belőle a pénzt millióról millióra, ahogy az elő van írva.
Orbán hozzáfér az össze zsetonhoz, de kiszervezi egy erősen korlátozott alapítványba, hogy el tudja lopni... Tényleg nem érzed, hol sántít ez a történet? Mint amikor az EU pénzek ellopása miatt megy a hiszti. Nála van a az összes pénz, minek lopna olyan marginális pénzből amit 20 másik ország is ellenőrizhet?
Ha 1-től 10-es skálán kell MZP-t értékelnem szavahihetősség-korrektség terén akkor kap egy hetest. Míg Orbán kettest.
Akkor MZP megetetett rendesen. Nekem úgy tűnik, hogy csak egy manipulátor szektavezér, de azt sem tudom, hogy Ovival mi a bajod, mert amit ígért azt eddig elég jó aránnyal hozta is.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 375
7 851
113
Teljesen egyetértek veled abban, hogy ideje lenne egy kormányváltás. 3 ciklus alatt nagyon sokakkal elszaladt a ló. Igazából ez egy demokráciában tök természetes. Én úgy látom a kormány is úgy kalkulál telheseb logikusan, hogy jövőre bukta is benne van.

Ez az egyik oldala a dolgoknak. A másik, valóban jobb lesz, ha az ellenzék kerül hatalomra? Szinte biztos vagyok benne, hogy nem. MZP hasonlóan nárcisztikus ripacs, mint Fleto. Csak mivel marketinges jobban eladja magát.

Igazából a saját életemben semmilyen pozitív változás nem várható egy rezsimváltáskor. Valószínűleg számomra rosszabb adórendszer jön, a gazdaságpolitikájuk is hátrányosan érintené a munkámat. Az MZP mögött álló slepp sem garantálja, hogy a lopás mértéke csökken, sőt elég kiéhezett csürhe várakozik.

Politikailag, amit képviselnek, az meg taszít. Kulturalisan, külpolitika, EU-s kapcsolatok. De igazából a Zrínyi kivégzését sajnálnám legjobban, mert ezt tényleg fasza koncepció mentén rakta össze a kormány.

Ezért, bár szükséges a Fidesznek pofon, a ballibsik helyett jobb választás az MH. Még akkor is, ha tele van szélsőjobbos, oltástagadó hülyegyerekkel. Ez pofon lenne a Fidesznek, de nem vágná gallyra az országot és saját életszínvonalamat sem befolyásolná kedvezőtlenül.
Zrínyi szerintem pörögne tovább viszont több mint valószínűleg Made in usa eszközökkel majd. Plusz értelmetlen pénznyelő beszerzésékkel. Lásd Románia. Paks-2 helyett az új Paks-2 GE reaktorokkal lenne, mert az zöldebb és biztonságosabb alapon. És így tovább......... Minden túlárazott lesz...... Persze usa érdekeit és zsebeit gazdagítva. Utánna közvetve a maradék centek/fillérek az új baloldal zsebeit. Ugyan úgy fent fog maradni a visszaosztás de jóval kedvezőtlenebb lesz az országra nézve.
Egyébként már többször megjegyeztem. Nem a fideszel van a baj hanem Orbánnal. Már rég át kellett volna adnia egy kinevelt fiatalabb utódnak és slepjének a bársonyszéket valamint a túlárazott visszaosztásokat visszább fogni. Ennyi pont elég lett volna az újabb 8 évre.
Fájó de be kell látni a mostani sikertelenséghez mert érezhető a politikai szférában. A fidesz megújulni "képtelen" felső vezetése Orbánnal az élen közvetve de benne van.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Pedig eddig milyen jók is voltak az egyetemek, nem voltak családi cégek, kifizető helyek, alibi munkaadók meg titulus osztogató klubbok. Eddig valahogy senki nem tiltakozott ezek ellen olyan elánnal, mint az egyetemek mellé való tőkecsatolás ellen, mert majd a NER onnan is kilopja. Csakhogy az egyik megtörtént, évtizedekig látott dolog, a másik meg egy feltételezés. Pedig eddig az volt, hogy nincs pénz, nincs autonómia... hát semmi sem jó?
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
752
2 019
93
Most csak egy gyors kérdés. MZP -nek, akit most jóízűen le-"jobboldali, keresztény, konzervatív ember" -eztek volt egyáltalán valaha egy ilyen jellegű megnyilvánulása? Most nem olyanra gondolok, hogy "én ez vagyok" meg "én az vagyok", hanem valami olyasmi amiből ezekre akár nyomokban is lehet következtetni?

Nem vagyok naprakész MZP -ből, de amennyit tudok róla Ő nyomokban sem tartalmazott soha semmi ilyesmit. Azzal a részével is tisztában vagyok, hogy annak idején a Jobbik -hoz dörgölőzött oda (részben ezért is neheztel rá Toroczkai például), de ez pl. nem az. Sőt. Kb. a ténykedése után/folyamán is (nyilván Vona volt a főkolompos) lett a Jobbik is az ami most ...
Amit úgy hirtelen mondanék róla az annyi, hogy például a Hódmezővásárhelyi ténykedése nyomán ingyenessé tette a tömegközlekedést, és kiirtotta a korrupciót. A pályázatokat az nyeri nála aki a jobb ajánlatot adja. Így esett meg az is, hogy a CCTV kiépítésnél hatszor annyi kamera jött ki az ő polgármesterkedése alatt ugyan annyi pénzből mint az előző Fideszes vezetés alatt. Úgy, hogy a pályázat nyertese ugyanaz a fidesz közeli vállalkozó volt mint az előző vezetés alatt. Úgyfest hatodannyiért is megérte a vállalkozónak....
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 495
5 033
113
Mármint arra a közalapítványra gondolsz, aminek a vagyonát eladni nem lehet és a jövedelmeit csak a megjelölt célra (egyetemi oktatás) lehet fordítani? Azt értem, hogy ez bántja a kommancsok csőrét, de miért zavar téged?
A közalapítvány szó ne tévesszen meg. Ezek az alapítványok gyakorlatilag magántulajdonként funkcionálnak, és a kuratórium gyakorlatilag azt csinál amit akar.

"7. § (1) Az alapítvány alapítója, illetve csatlakozója az alapító okiratban az alapítói jogok gyakorlására az alapítvány kuratóriumát is kijelölheti, vagy ha az alapítói jogait az alapító okiratban fenntartotta vagy abban arról nem rendelkezett, e jogait az alapítványra átruházhatja. Az alapító, illetve a csatlakozó az alapítói jogok gyakorlására vonatkozó kijelölését, illetve e jogainak átruházását nem vonhatja vissza, az alapítvány kuratóriuma a rá vonatkozó kijelölésről nem mondhat le, az alapítói jog gyakorlására mást nem jelölhet ki,"

 
  • Tetszik
Reactions: Crusader and Wilson

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Megpróbálom ismét megértetni veled: pont ezt tartom helyesnek ha párbeszéd van, és a másik jó gondolatait is megfogadjuk.
Ismétlem: a fidesz nem ezt tette, hanem lemocskolta először a jobbikot azok miatt a bizonyos törvények miatt! Aztán megvágva a magukénak kiáltották ki. Sajnálom ha nem érted...
Ismétlem, nem a fidesz dolga azzal foglalkozni, hogy a Jobbik kiálljon magáért. Lehet vonulni a gárdával, lehet listázni a zsidókat a parlamentben, de vállalni kell a következményeket is.
Amikor a kerítésről szavaztak, akkor Vona és Orbán négyszemközt tárgyaltak, majd Vona kiállt a sajtó elé, és vigyorogva közölte, hogy lényegében megzsarolta a miniszterelnököt... Csodálkozol, hogy mi lett a történet vége? Ekkora politikusi hibát nem lehet véteni.
Ángyánt Orbán kérte fel. Leültek és Ángyán elmondta mi a terve. Orbán belement. Közvetlen kapcsolat volt közöttük. Aztán egyik nap Ángyán átírva kapja vissza a saját törvénytervezetét olyan formában, hogy a nagybirtokot jutassa előnyhöz. Ekkortól Orbánt márt már alig éri el.... Stb...
Láthatod a kiosztott földeket listázva, ahogy azt is, hogy nem lett aránytalanul eltolva a nagybirtok irányába az osztogatás. Hogy Ángyán ennél kevesebbet akart, az az ő baja. Akkora hisztit vágott le, hogy aki nem néz utána az azt hiheti, kisebb földeket nem is kaptak az emberek, pedig ez nem igaz. Ott van fehéren-feketén!
Tetszik, hogy nekem az összes károsult nevét, pályázatàt be kellene ide csatolnom, amikor a Fideszt kritizálom, de amikor ti vádaskodtok akkor nem kell természetesen.
Nem feltétlenül kell, csak azt mondtam, hogy nem véletlenül hiányoznak ezek még a a kritikus "oknyomozó" cikkekben is. Nagyon ártalmas, hogy a ballib oldal vagy 100 éve ilyen lejárató pletykákkal operál. Persze elismerem, sokáig tökéletesen működött, de sajnálom, azok az idők már elmúltak, hogy én csak úgy benyögésre elhiggyem ezeket.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A javunkat akarja tudom.
Csak én már unom odaadni nekik.
Nem baj, nemsokára majd megnézheted a "szakértők" családtámogatását, meg a többsávos adózást, és meg fogják magyarázni, hogy miért jobb neked az ő demokráciájuk... Szép lesz.
Amit úgy hirtelen mondanék róla az annyi, hogy például a Hódmezővásárhelyi ténykedése nyomán ingyenessé tette a tömegközlekedést, és kiirtotta a korrupciót. A pályázatokat az nyeri nála aki a jobb ajánlatot adja. Így esett meg az is, hogy a CCTV kiépítésnél hatszor annyi kamera jött ki az ő polgármesterkedése alatt ugyan annyi pénzből mint az előző Fideszes vezetés alatt. Úgy, hogy a pályázat nyertese ugyanaz a fidesz közeli vállalkozó volt mint az előző vezetés alatt. Úgyfest hatodannyiért is megérte a vállalkozónak....
Ez a mese része, ami csak azért van, mert ilyen történeteket szeretnél hallani... ami meg tény, hogy ezerrel mosdatja és visszahozza a tolvaj ballib oldalt. Tényleg ez kell? Ezen hogy nem lehet átlátni?
Persze, hogy miből kampányolt, vagy a rokon tanácsadók mennyit keresnek mellette az lényegtelen. :oops:
 
T

Törölt tag 008

Guest
....
Amondó vagyok, hogy a Fidesz úgyis visszatér, ha az ellenzék szarul csinálja a dolgát a hatalomban. Viszont jó lecke lenne ez a Fidesznek.
Látszik zsigergyűlölő vagy tipikus szomszéd tehene efektus.
NEM TUD VISSZATÉRNI vagy ha vissza is jönne már nincs mire.
A ballib
  • az összes EU törvényt ratifikálja,
  • Integrál mindent amit csak lehet
  • elad amit csak lehet
  • olyan választási törvény jön, hogy még a hódoltság alatt meghaltak is szavazhatnak.

Egyszer lehet elbukni, nincs tovább. ennyi.
Ha gyűlölöd Orbánt szavazz az MH-ra. Hátha bejut és fel tud építeni egy normális jobbos pártot ami majd később válthat, de ne hazaárulókra dühből.

Nem fognak jönni a migrik, mert másnap elsodorja a népharag azt a kormányt aki beengedi őket.
Ja mint egész nyugat európát mi? Az apák hátán kúrják szét a kiskorú gyerekeiket és semmit sem tehetnek, mert ha lekevernek egy pofont mennek sittre. A "magyar" rendőr már megmutatta mir ehasználható. Régen napi 10 000 zombi jött be lentről, mellé jön még majd 10 000 idetoloncolt! NAPI egy kisvárosnyi!!!! Mit csinálsz velük? Kiirtod? Mivel? Le van fegyverezve a nép! Felfogás? Ennyi, ha betódulnak ide újabb hódoltság lesz!
Paks-2 helyett az új Paks-2 GE reaktorokkal lenne
Nem, nézd meg a német gazdikat mit tolnak.
Paks 2 töröl, Paks1 leállít, majd tehetsz a saját pénzeden napszart a háztetődre.

, meg a többsávos adózást, és meg fogják magyarázni, hogy miért jobb neked az ő demokráciájuk...
Ja kedvenc CEUs matekpéldám: rámondással bizonyítsa be, hogy a 15% adó magasabb mint a 36%. :D
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem baj, nemsokára majd megnézheted a "szakértők" családtámogatását, meg a többsávos adózást, és meg fogják magyarázni, hogy miért jobb neked az ő demokráciájuk...
Nem egészen látom, hogy a nulla családtámogatás, amit kapok miben lesz rosszabb, ha véletlenül az ellenzék nyer. Mert ugye ahhoz, hogy családtámogatás járjon kéne, hogy legyen hol családot alapítani. Azt meg valahogy nem támogatják. Sőt ellehetetlenítik. Szóval ez nem jött be.

Persze, hogy miből kampányolt, vagy a rokon tanácsadók mennyit keresnek mellette az lényegtelen. :oops:
Miért lényegesebb, mint, a NERes haverok mennyit keresnek?