[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Nem, a matek sehol nem bukik. A megyei jogú városokban sem volt sem volt egyenlőség, vagy ellenzéki előny. A 23 megyei jogú városban 346.385 szavazatot (az összes szavazat 49,2%-át) kapott a Fidesz és 323.197 szavazatot (az összes szavazat 45,9%-át) a ballib ellenzék jelenlegi 6 pártja együtt. A megyei jogú városok és a megyei közgyűlések összesítésében pedig 1.710.433 szavazatot (az összes szavazat 55,4%-át) a Fidesz és 1.231.020 szavazatot (az összes szavazat 39,9%-át) a ballib ellenzék jelenlegi 6 pártja.
És meg fogsz lepődni, mert úgy alkotsz véleményt, hogy nem nézed meg hozzá az adatokat: A Fidesz 2019-ben nem csak szavazatszámban, hanem szavazatarányban is erősödött 2014-hez képest még a megyei jogú városokban is. Ugyanis 2014-ben a megyei jogú városokban csak 294.805 szavazatot kaptak, ami az összes leadott szavazat 48,9%-a volt.
Az csak egy ballib sajtó által kreált legenda, hogy a Fidesz elvesztette volna a 2019-es önkormányzati választást. Valójában jelentősen megverte a jelenlegi ballib ellenzéki pártokat és mind a 2014-es önkormányzati választással, mind a 2018-as parlamenti választással összehasonlítva nagyobb szavazatarányt ért el saját korábbi teljesítményéhez képest is országos összesítésben is, a megyei közgyűlések összesítésében is és a megyei jogú városok összesítésében is. Budapesten pedig 2018-hoz képest erősödtek, 2014-hez képest gyengültek.
A ballib ellenzék semmilyen áttörést nem ért el szavazatszámban, vagy szavazatarányban 2019-ben. Legfeljebb csak 2019-re sikerült behúzni a Jobbikot is a ballib táborba és összeálltak annak pártjai, amivel Budapesten és a megyei jogú városok kevesebb, mint felében nyerni tudtak (a 23 megyei jogú városból 10-ben lett ellenzéki polgármester). De Budapesten és ebben a 10 megyei jogú városban az oszág népességének csak 27%-a él.

Nem kell elhinni azt sem, amikor a 2019-es önkori választást a ballib sajtó Fidesz vereségnek próbálja beállítani és azt sem, hogy most a ballib előválasztási részvételt nagynak próbálják beállítani. Egyik sem igaz. A számokat érdemes nézni. Azok nem hazudnak.

2019-ben az előválasztásra úgy 70.000 ember ment el, aztán 350.000 leszavazott Karácsonyra. Nagy hagyománya itthon nincs az előválasztásnak, eddig nem volt rá igény se, meg a pozíciók is egyértelműbbek voltak, nehéz belőle számolni. Most elment 5-600.000 ember előválasztani, tehát lehet olyan 2-2.8 millió választó ellenzéki oldalon az összefogásban. Nagyjából helyesek lehetnek azok a számok, amiket rendre mérnek, hogy 2-3-4-5%-ok vannak a Fidesz-KDNP és az ellenzéki tömb között. Abból a 2.8 millióból (amivel "legjobb" esetben rendelkezhetnek) 1-200.000 nem fog elmenni, mert nem Karácsny vagy Dobrev nyert (érdekes a DK-Facebook, megy a hiszti ezerrel, kár, hogy le vagyok tiltva ;) ). Simán lehet, hogy bárki nyer, nem lesz meg a 2/3, amiért nem nagy kár. 2019-ből is nehéz számolni, mert sok olyan hely van az országban, ahol papíron független jelölt nyert, aki amúgy masszív párt-támogatottsággal rendelkezik innen is, onnan is. Nem csak az fideszes, aki mellett ott van a Fidesz-logó, ugyanez igaz a másik oldalra is.Rengeteg jelölt volt, aki nem vállalta fel egyik pártot sem, de rendelkezett párttámogatottsággal.
Egyszer érdemes lenne átfutni, hogy az előválasztáson most hány olyan jelölt van, aki elverte a hivatalban lévő vagy eddigi legerősebb ellenzékit. Pl:Gy. Németh volt eddig a legerősebb a saját kerületében ellenzékiek közül (Fideszestől kapott ki 2019-ben), most meg kikapott valamelyik Momentumostól. Az ilyen helyek 1-1 mandátumokról dönthetnek és kiszámíthatatlanok. Ebben a konkrét kerületben az utolsó két OGY-n 50% alatt volt a fideszes jelölt (bár győzött). Az ilyen helyeken (és egyébként ezért rühellem az egyéni választókerületeket) teljesen torz eredmények születnek a teljes OGY összetétele szempontjából. OGY-i és Önkori választások eredményeit nem célszerű kevergetni, mert nem ugyanúgy szavaznak az emberek és sok esetben teljesen egymásnak ellentmondó eredmények születnek.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Schiffer pont pár hete (hónapja) beszélt arról, hogy van a magyar társadalomban erre igény, valahol a kétoldali berendezkedés alatt, egyfajta harmadik utas jelleg, csak ezt egyelőre megeszi a két oldal állandó harca. Ezt érthető okból a másik két nagy berendezkedés nem engedi felnőni, mert abban a pillanatban tapossák el. Ha egyszer megérjük, hogy a két berendezkedésből annyian ábrándulnak ki, hogy keressenek egy harmadikat, akkor lenne lehetőség kimászni a lövészárkokból. Itt van pl:Márki-Zay, aki ha nem a "baloldalon" mászik fel, még lehetne is harmadik utas (meg ha nem lenne egyik-másik ötlete merő baromság), de így már nem, mert részévé vált egy oldalnak a kettőből. Mármint elméleti síkon lehetne ilyen MZP, mert az összefogáson belül őt harmadik utasnak gondolják, de inkább az elitellenes-jelleg miatt ennyire népszerű. Hazai Trump. Csak utóbbi is az elitből érkezve volt elitellenes, kb ennek megfelelő volt az elitellenes tevékenysége, ami miatt megválasztották.
Igen, most lehet sokak szemében örökre bepiszkolta a kezét MZP.
A magyarországi gondolkodók közül én is Schiffert, Vonát, és stílusa ellenére Puzsért emelném ki. Ők pont kommunikálnak egymással, holott vannak távolságok közöttük.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113

Nagy bejelentést tett az OTP és az ITM: magyarul beszélő szuperszámítógépet épít Magyarország​


Az ITM és az OTP Bank az Infotér Konferencián bejelentette: a pénzintézet az ITM-mel közösen jelentős erőforrásokat fektet egy olyan mesterséges intelligenciára szabott szuperszámítógép megalkotásába, mellyel létrehozzák a mesterséges intelligencia által használható magyar nyelvi modult. Ez azért fontos, mert a létező mesterséges intelligencia alkalmazások leginkább angolul működnek, a magyar modellt létre kell hozni, hogy az MI megfelelően tudjon magyar nyelvű szöveges és audio adatokkal dolgozni.

 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 548
10 851
113

Nagy bejelentést tett az OTP és az ITM: magyarul beszélő szuperszámítógépet épít Magyarország​


Az ITM és az OTP Bank az Infotér Konferencián bejelentette: a pénzintézet az ITM-mel közösen jelentős erőforrásokat fektet egy olyan mesterséges intelligenciára szabott szuperszámítógép megalkotásába, mellyel létrehozzák a mesterséges intelligencia által használható magyar nyelvi modult. Ez azért fontos, mert a létező mesterséges intelligencia alkalmazások leginkább angolul működnek, a magyar modellt létre kell hozni, hogy az MI megfelelően tudjon magyar nyelvű szöveges és audio adatokkal dolgozni.

@Veér István
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Igen, most lehet sokak szemében örökre bepiszkolta a kezét MZP.
A magyarországi gondolkodók közül én is Schiffert, Vonát, és stílusa ellenére Puzsért emelném ki. Ők pont kommunikálnak egymással, holott vannak távolságok közöttük.

Schiffernek és Puzsérnak eltudom hinni, hogy amit mondanak azt komolyan gondolják, Vonának viszont nem, mert nem tartom hitelesnek.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Schiffernek és Puzsérnak eltudom hinni, hogy amit mondanak azt komolyan gondolják, Vonának viszont nem, mert nem tartom hitelesnek.
Beszélgettem Vonával a pálfordulásáról. Azt gondolom tényleg megváltozott, és hiteles az amit most képvisel.
Mással kapcsolatban még sosem voltam ennyire megengedő amúgy. Sokan idősebb korukra bölcsebbek lesznek, amit egy bizonyos kiégés hoz el sokaknál. Szerintem Vonának is megvolt a maga kiégése, és hamarabb ért meg...
Láttunk a történelemben sok megváltozott személyiséget, említhetném akár Orbánt is.
Meglátásom szerint a hatalom és a pénz általában rossz irányba változtat meg.
MZP-re tettem most egy ikszet, de nála amúgy pont azt érzem, hogy levegőben lehet egy negatív személyiségfejlődés ha hatalomba kerül.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Jaaaa, te ellenzéki vagy? Ezt nem tudtam. Teljesen más így olvasni...
Gondolom így már könnyű szívvel tennéd a nyakamba a kötelet..
Egyébként most először szavazok olyan helyre ahol balosok is játszanak. Elegem van a kormány tökéletes kommunikációjából és a nem létező korrupciójukból.
Egy kis seggbebillentés kell már ennek a cinikus bandának. Elszaladt a ló velük, ez a szint már nekem túl sok...
 
  • Vicces
Reactions: megazez

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Gondolom így már könnyű szívvel tennéd a nyakamba a kötelet..
Nem így fogalmaznék (mert nem vagyok ballibbant), de aki odaszavaz, és úgy is beszél mint egy balos, azt balosnak tartom. Nincs ebben semmi furcsa.
Egy kis seggbebillentés kell már ennek a cinikus bandának.
Ja, cinikusak, meg gőgösek... hányszor hallottam már ezt a sértődött oldaltól, csak mindig azt felejtik el hozzátenni, hogy a vállalhatatlan idiótákkal szemben azok. Aki normálisan áll hozzájuk azzal ők is normálisak.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 555
4 366
113
Ja, cinikusak, meg gőgösek... hányszor hallottam már ezt a sértődött oldaltól, csak mindig azt felejtik el hozzátenni, hogy a vállalhatatlan idiótákkal szemben azok. Aki normálisan áll hozzájuk azzal ők is normálisak.
Vállalhatatlan idióták. Értsd: olyan emberek, akik nem zabálják két pofára az összes nyilvánvaló hazugságot, amit eléjük raknak.
A hozzájuk "normálisan" állók meg általában olyanok, akiket ők maguk fizetnek az államkasszából, hogy így álljanak hozzájuk.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
Gondolom így már könnyű szívvel tennéd a nyakamba a kötelet..
Egyébként most először szavazok olyan helyre ahol balosok is játszanak. Elegem van a kormány tökéletes kommunikációjából és a nem létező korrupciójukból.
Egy kis seggbebillentés kell már ennek a cinikus bandának. Elszaladt a ló velük, ez a szint már nekem túl sok...
Azt megértem ha valaki kormányt akar váltani, dehogy miért pont az ellenzéki összefogásra váltaná le bárki is a jelenlegi kormányt, az teljesen érthetetlen számomra.
Akkor inkább szavazzon az ember egy kis pártra, még ha annak nincs is esélye kormányt váltani, de ezzel a protest szavazással nem tudok egyetérteni, természetesen vica versa.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Ja, cinikusak, meg gőgösek... hányszor hallottam már ezt a sértődött oldaltól, csak mindig azt felejtik el hozzátenni, hogy a vállalhatatlan idiótákkal szemben azok. Aki normálisan áll hozzájuk azzal ők is normálisak.
Pont azért tettem oda az X-et ahova, mert ennek az ellenkezőjét látom.
A 2018 előtti Jobbik hány létfontosságú, pozitív törvénytervezetet nyújtott be, amelyeket leszavaztak, aztán egy nyomorúságosra szabdalt formában sajátjukként interpretáltak?
Mit műveltek a részemről mélyen tisztelt Ángyánnal?
Ezt én nem normális bánásmódnak hívnám.
Az Ángyán ellen folytatott bosszúhadjáratban pl beszántották és leműtrágyázták a több évtizede műtrágya és permetszermentes mezőgazdasági tanintézményét. Emellett rengetek kisbirtokos látta kárát a földosztásnak...
 

Martin15

Well-Known Member
2021. március 12.
70
467
53
Azért mzp mint középen vagy jobbosként beállítani..kb mint fletót :D Piár fogás, hogy ő a kiábrándult fideszes. Olyan családban, ahol apu csak a jobboldalt ócsárolja, vagy ahol mesélték , hogy anyu Rapcsák András temetési menetén csinálta a botrányt, hogy ő már pedig át megy a biciklivel, mert arra van dolga és ne tartsák fel...hát hogy is mondjam kicsit kételkednék ...
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 654
7 164
113
Gondolom így már könnyű szívvel tennéd a nyakamba a kötelet..
Egyébként most először szavazok olyan helyre ahol balosok is játszanak. Elegem van a kormány tökéletes kommunikációjából és a nem létező korrupciójukból.
Egy kis seggbebillentés kell már ennek a cinikus bandának. Elszaladt a ló velük, ez a szint már nekem túl sok...
Előszőr is nem cinikusak, csak a ballib sajtó mondja ezt.
Másodszor: akkor inkább jöjjenek a migrik? Ballib logika.
MZP megszólalásai neked nem cinikusak?
 
Status
Not open for further replies.