[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Nem egészen látom, hogy a nulla családtámogatás, amit kapok miben lesz rosszabb, ha véletlenül az ellenzék nyer. Mert ugye ahhoz, hogy családtámogatás járjon kéne, hogy legyen hol családot alapítani. Azt meg valahogy nem támogatják. Sőt ellehetetlenítik. Szóval ez nem jött be.
Ha nem igényeled meg (családi otthon kedvezmény), akkor nem fognak megkeresni és rád erőszakolni. Ilyen szemetek. Váltsuk le őket! :hadonaszos:
Miért lényegesebb, mint, a NERes haverok mennyit keresnek?
Ja, hogy te tisztában vagy vele, hogy lop, csak nem foglalkozol vele. Azért arra az apróságra felhívnám a figyelmed, hogy aki titkolja a támogatóit(!), az nem a te érdekeidért fog kiállni, hidd el. :rolleyes:
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Nem fognak jönni a migrik, mert másnap elsodorja a népharag azt a kormányt aki beengedi őket.
Háát nem tudom, én nem vágynék egy ilyen polgárháború közeli helyzetre. Ne legyen kétség, a rendőrség szarrá verhetne minden tüntetést, mert az EU-ban csukva maradna minden szem (lásd 2006, utóbbi évek bármelyik nyugat európai tüntetése). Mi nem Fehéroroszország vagy a Majdan lennénk, minuszos hírekben közölnék, hogy szétverték a nackó csőcseléket, nincs itt semmi látnivaló.
Lehet, hogy erőltetett hasonlat, de ha jól tudom, akkor Mátyás királyt sem szerette élete során a köznép (kapuadóból füstadó; 1 forintos rendkívüli hadiadó, amit néha évente többször is beszedtek), aztán miután a középkori magyar állam szétesett, ő lett az igazságos király, aki álruhában jár a nép között. A hibái ellnére valami ilyesmi lenne a helyzet a fidesszel is, utólag mindenki visszasírná OV-t, csak akkor már mindegy lesz.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 643
113
A probléma az ellenzéki pártokkal csak egy hazaárulók!! A Schiffer pl azért lett kirúgva, mert nem az amerikai követségről akarta az utasításokat kapni szembe karigerivel ! Hallgassatok több Schiffer beszélgetést. Ha olyan ellenzéki párt/ok lenne aminek ilyen vezetői lennének, akiknek magyarország az első, annak mindenki még a fidesz is örülne. Könnyebb lenne a sok semmirekellő igyen élőt minden pártból kigyapálni, de legalább is igen csak visszafogni.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 917
13 018
113
Teljesen egyetértek veled abban, hogy ideje lenne egy kormányváltás. 3 ciklus alatt nagyon sokakkal elszaladt a ló. Igazából ez egy demokráciában tök természetes. Én úgy látom a kormány is úgy kalkulál telheseb logikusan, hogy jövőre bukta is benne van.

Ez az egyik oldala a dolgoknak. A másik, valóban jobb lesz, ha az ellenzék kerül hatalomra? Szinte biztos vagyok benne, hogy nem. MZP hasonlóan nárcisztikus ripacs, mint Fleto. Csak mivel marketinges jobban eladja magát.

Igazából a saját életemben semmilyen pozitív változás nem várható egy rezsimváltáskor. Valószínűleg számomra rosszabb adórendszer jön, a gazdaságpolitikájuk is hátrányosan érintené a munkámat. Az MZP mögött álló slepp sem garantálja, hogy a lopás mértéke csökken, sőt elég kiéhezett csürhe várakozik.

Politikailag, amit képviselnek, az meg taszít. Kulturalisan, külpolitika, EU-s kapcsolatok. De igazából a Zrínyi kivégzését sajnálnám legjobban, mert ezt tényleg fasza koncepció mentén rakta össze a kormány.

Ezért, bár szükséges a Fidesznek pofon, a ballibsik helyett jobb választás az MH. Még akkor is, ha tele van szélsőjobbos, oltástagadó hülyegyerekkel. Ez pofon lenne a Fidesznek, de nem vágná gallyra az országot és saját életszínvonalamat sem befolyásolná kedvezőtlenül.

Te most legnagyobb eséllyel saját magadnak, meg az országnak készült pofont adni, ha elfogadjuk, hogy szerinted egy balllib kormány rossz eredmény lenne, egy kormányozhatatlan állapot rossz eredmény lenne, vagy egy "szélsőjobbos, oltástagadó hülyeségekkel" terhelt kormányzás rossz eredmény lenne.

Elképzelsz egy ideális végeredményt, hogy az MH bejut, nem a ballib oldallal áll össze, hanem a Fidesszel és a zsarolási potenciálját majd neked tetsző módon, kérdéseken használja fel, hogy a neked tetsző irányba befolyásolja a kormányzást. De nem foglalkozol azzal, hogy erre mekkora az esély és mekkora az eltérő forgatókönyvek kockázata.
Mi mi van ha:
  • A jelenleg jóindulattal is 2%-os MH nem jut be és az elveszett szavazat egy ballib kormányt eredményez? Mert most nem a bejutásuknak van nagyobb esélye.
  • Ha bejut, de a ballib oldallal áll össze? Mert ők ígérnek többet. Vagy nekik van több a kezükben, amivel a konkrét személyeket foghatják. Vagy valakik pont azért futtatják a háttérből az MH-t, hogy a Jobbikban csalódott jobboldali radikális szavazatokat vigye el a Fidesz elől és ha esetleg bejutna, akkor a másik oldalra csatornázza be a szerzett mandátumokat.
  • Ha bejut , de nem áll össze senkivel, vagy velük nem akar senki összeállni? Kormányképtelenség. Új választás.
  • Ha bejut és össze is állna a Fidesszel, de van ott pár beépített vakond, aki a mandátuma birtokában a másik oldalra állna át. Mint ahogy volt az MDF-ban is és az egyik fele bement a Fideszbe, a másik fele viszont oldalt váltott. Mint ahogy az SZDSZ-ről is kiderült 1994-ben, hogy csak a választásokig voltak harcos antikommunisták. Mint ahogy volt az LMP-ben is jó sok vakond, akik a PM-be ugrottak ki, vagy akik Schiffer után már becsatornázták az LMP-t a ballib táborba. Mint ahogy volt a Jobikban is kellő számú ember, aki örömmel állította át a Jobbikot a másik oldalra.
  • Ha bejut és össze is állna a Fidesszel (akár koalícióban, akár külső támogatóként), még csak ki sem kancsintgatna a frakcióból senki, de a zsarolási potenciálját nem a neked tetsző irányba és kérdésekben használja fel, hanem olyan irányban, ami szerinted sem jó? Ugyanis a gyakorlati tapasztalat az, hogy általában a kisebbségi kormányok nem stabilak és nem eredményesebbek, hatékonyabbak, hanem pont fordítva. A koalíciós kormányok kompromisszumos kényszermegoldásai általában nem a hatékonyság, eredményesség, egységes logika, hosszabb távú tervezés, stratégiai gondolkodás irányába szoktak hatni. Egy ilyen apró pártot a mellette lévő nagy elefánt valószínűleg hagyna, hogy pár radikális kérdésben önmegvalósítsa magát (meg persze osztana nekik is némi aprópénzt) a többi kérdésben való támogatásért cserébe. Ha pedig ezekben az ügyekben csúfosan elbukik, lejáratja magát és életképtelenné válik a nagy elefánt nélkül, akkor az csak extra haszon a nagynak, mert a jövőre nézve megszbadul a bosszantó kicsitől, vagy bedarálja azt. Persze az ezen kérdésekben való bukás árát az ország fizeti meg, mint a koalíciós kényszer járulékos költségét. Végig gondoltad, hogy mik azok a kérdések, amikben az MH jobb eredményt érne el az elképzeléseivel és amikben hagyna is neki a Fidesz játékteret? Vagy hogy vannak-e egyáltalán ilyenek? Végig gondoltad, hogy mekkora az esélye annak, hogy pont ezekben a kérdésekben hagyják az MH-t kiteljesedni és nem pedig olyanokban, amit magad is "hülyeségnek" tartasz és amivel az MH maga alatt vágja a fát?
Tényleg annyival jobb lenne az általad elképzelt végeredmény (ami végül is ugyanúgy egy Fidesz kormány), hogy ezért megéri az általad is rosszabbnak tartott összes lehetséges végkifejlet kockázatát vállalni? Tényleg úgy érzed, hogy a Fidesznek szánt pofonod számodra pozitív hatást fog elérni?
Vagy semmi konkrétum, hanem csak úgy általában pofozkodni való kedved van (mert ezért, vagy azért durcás vagy) és belendíted a pofonodat, függetlenül attól, hogy ténylegesen kit talál meg és mi lesz a következménye? Aztán akkor fogsz meglepődni, amikor már késő lesz. Volt már néhány ilyen eset, hogy protest szavazók behúzták az X-et valahová, mert nem voltak épp mindennel elégedettek. Majd meglepődtek hogy mi lett az eredménye és még kevésbé lettek elégedettek.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 459
113
Isten hozott mindenkit a való világban :)
Lehet nagyokat elmélkedni meg álmodni, de tény, hogy akár tetszik, akár nem, reálisan két blokk között lehet választani. Orbàn blokk, Gyurcsány blokk. Tekintettel mindkét blokk eddigi teljesitményère, a választàs ( legalàbb is számomra....) nyilvánvaló. Ha valaki azt hiszi, hogy a Gyurcsàny blokk alatt itt végre eljön az aranykor és az Orbán blokk minden hibája eltörlésre kerül, azon már nem lehet segiteni. Ehhez eleg visszaemlekezni, mit műveltek, amikor ők voltak kormànyon.
Akármelyik harmadik alternativa, mint pl. az MH...csak egy délibáb. Aki rájuk szavaz, maradhat akár otthon is, mert a szavazatát egyszerűen elpocsékolja.
Thürmer Gyulával meg nekem ne jöjjön senki, mert azt személyes sèrtèsnek veszem. :(
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Amit úgy hirtelen mondanék róla az annyi, hogy például a Hódmezővásárhelyi ténykedése nyomán ingyenessé tette a tömegközlekedést, és kiirtotta a korrupciót. A pályázatokat az nyeri nála aki a jobb ajánlatot adja. Így esett meg az is, hogy a CCTV kiépítésnél hatszor annyi kamera jött ki az ő polgármesterkedése alatt ugyan annyi pénzből mint az előző Fideszes vezetés alatt. Úgy, hogy a pályázat nyertese ugyanaz a fidesz közeli vállalkozó volt mint az előző vezetés alatt. Úgyfest hatodannyiért is megérte a vállalkozónak....
Ebben teljesen igazad van. A korrupciót fel kell számolni. Nyilván akár Hódmezővásárhelyen, Miskolcon, akár Budapesten ennyi ideje tartó városvezetés alatt fel lehetett deríteni a korrupciós ügyeket. Tudnál segíteni, hogy, hogy akár Karácsony, akár Márki-Zay milyen fejjelentést, vádemelést, vagy sikeres ügylezárást tud felmutatni? Nekem ez kicsit lehet, hogy kimaradt. Mert ha olyan sok ilyen eset van, akkor nekem nagyon kiestek ezek.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Most csak egy gyors kérdés. MZP -nek, akit most jóízűen le-"jobboldali, keresztény, konzervatív ember" -eztek volt egyáltalán valaha egy ilyen jellegű megnyilvánulása? Most nem olyanra gondolok, hogy "én ez vagyok" meg "én az vagyok", hanem valami olyasmi amiből ezekre akár nyomokban is lehet következtetni?

Nem vagyok naprakész MZP -ből, de amennyit tudok róla Ő nyomokban sem tartalmazott soha semmi ilyesmit. Azzal a részével is tisztában vagyok, hogy annak idején a Jobbik -hoz dörgölőzött oda (részben ezért is neheztel rá Toroczkai például), de ez pl. nem az. Sőt. Kb. a ténykedése után/folyamán is (nyilván Vona volt a főkolompos) lett a Jobbik is az ami most ...
Forrásmegjelölést is használtam úgyhogy nem "eztek" (remèlem Bencsikről tudod kicsoda)!
Igazából én sem vagyok "naprakész" mzp-ből, a városi dolgait biztosan alaposan ki fogják elemezni mindkét oldalról
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Ebben teljesen igazad van. A korrupciót fel kell számolni. Nyilván akár Hódmezővásárhelyen, Miskolcon, akár Budapesten ennyi ideje tartó városvezetés alatt fel lehetett deríteni a korrupciós ügyeket. Tudnál segíteni, hogy, hogy akár Karácsony, akár Márki-Zay milyen fejjelentést, vádemelést, vagy sikeres ügylezárást tud felmutatni? Nekem ez kicsit lehet, hogy kimaradt. Mert ha olyan sok ilyen eset van, akkor nekem nagyon kiestek ezek.
A NER maga a korrupció.A rendszer a korrupcióra épül.Nem létezhet nélküle.
Nagyon sokáig fogjuk még fizetni a vajda garázdálkodasat.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
A NER maga a korrupció.A rendszer a korrupcióra épül.Nem létezhet nélküle.
Nagyon sokáig fogjuk még fizetni a vajda garázdálkodasat.
Elfogadom, ha így gondolod; de melyik rendszerben nem volt eddig, vagy nem lenne meg a korrupció (is). Illetve milyen korrupciókra gondolsz? Milyen lezárt ügyek vannak, amiket az új városvezetések az ítélethirdetésekig vittek és bebizonyosodott a korrupció? Mert engem ezek érdekelnének, lehetőleg nagy tömegben. -Mint írtam.
 
W

Wilson

Guest
Unom már az ilyen kamu pletykákat! Fent van a neten az összes kiosztott földterület. Léci linkeld be kitől melyik földet vették el, és kinek adták oda! (Ha esetleg a pályázatukat is mellékelni tudnád, az lenne a legjobb, de ha nem az sem tragédia.)
Kedves Zeal!

Én elhiszem,hogy Fideszes vallási fanatikusként,egyszerűen nem veszel tudomást ezekről a dolgokról, dehát a tények ugye mint tudjuk makacs dolgok,hidd el ha te lettél volna ezeknek az embereknek a helyében már nem imádnád ennyire a Fideszt, és bár nem hiszem,hogy lenne bármilyen hatása de bemásolok ide egy részletet egy cikkből, jó olvasgatást:).

"Munkácsy Márton és Windisch Judit a VS.HU munkatársai jártak a Hortobágyon. Részlet a teljes cikkből:

angry_smile.gif
Buj Gyula 1973 óta foglalkozik birkákkal. A tsz-ben kezdte alkalmazottként, néhány állattal, a rendszerváltás után már bérelt földekre hajtotta az időközben több százasra duzzadt állományt. Egészen tavalyig 52 hektárnyi legelő jutott a kérődzésre, de hiába pályázott 80 hektárra, végül semmit sem nyert, mindössze 13 saját hektárja van, az pedig 30-40 birkánál többet nem tud ellátni. Most itt a tél vége, a takarmány elfogyott, április elsejétől hajtani kéne az állatokat a rétekre, de nincs hova.

„Hétvégén kiengedtem a birkákat a hodályból, az új tulajdonos pedig rendőrt hívott rám. A közeg felszólított, hogy tereljem vissza az állatokat, azt mondta, legközelebb megbüntet” – meséli a gazda, mikor egy rozzant, öreg autó fékez mellettünk porfelhőt kavarva. A munkásnadrágos sofőr nem köszön, csak közli, hogy mi épp olyan jogosulatlanul állunk juhhodály előtt, mint Buj Gyula, akinek félezer birkája békésen rohangál a hodályban. Nem mozdulunk, mire rendőrrel fenyeget, de a hatóság helyett egy terepjáró érkezik, amiből egy fiatalember száll ki. Ő köszön és be is mutatkozik: Kiss Albertnek hívják, 25 éves és ő nyerte el a többi közt Buj Gyula korábbi legelőit….

angry_smile.gif
Szabó László, aki 110 birkájával társult egy pályázatba, sikertelenül, gazemberségről beszél a „földmutyi” kapcsán. Most hatvanévesen nézhet munka után, kell a pénz, segíteni az unokát. „Nem hagyom éhenveszni az állataimat, kihajtom őket. Ha megbüntetnek, hát megbüntetnek. Börtönbe csak nem kerülök, hogy etetem a juhaimat” – mondja elszántan a gazda. Ő még a szerencsésebbek közé tartozik, az egyik friss földtulajdonos megengedte, hogy a földjére hajthassa a birkáit, más amúgy sem legelne ott….

angry_smile.gif
A takarmány elfogyott, a birka éhen nem dögölhet – indokolta Mavranyi Zsigmond egy portával arrébb, hogy miért hajtja más földjére a jószágot. 52 hektárra pályázott, nem nyert egyet sem. 300 birkája, 150 fiatal báránya és 30 kecskéje van. Legelője viszont nincs. Mellette van egy, immár osztatlan közös tulajdonban. Bár a tulajdonosok egy része megengedte, hogy odahajtsa az állatokat, amíg nem rendeződik a helyzete, volt egy, akinek ez nem tetszett. Az ingerült tulaj odahajtott a terepjárójával, elütött egy birkát, őt csak kicsit meglökte az autóval – mesélte Mavranyi. A szóváltás tettlegességig fajult: Meg akart ütni. De az avas szalonna győzött, a müzli gyenge – foglalta össze a küzdelmet. „A végén már ő rimánkodott, hogy engedjem el. Lenyomtam és fojtogattam kicsit, hogy térjen észhez.”
angry_smile.gif
Év végéig van tartalék – mondja Jéger Rudolf, a Rákóczi Gazdaszövetkezet vezetője, a település agrárbizottságának elnöke. Egy 160 tehénből álló tehenészetben vagyunk, ahol húsz ember dolgozik. Jéger Rudolf 3 diplomával és 50 éves tapasztalattal nem nyert a pályázaton, szakmai tapasztalatára kevesebb pontszámot kapott, mint az, akinek ő igazolta a gyakorlatát. Alig maradt földjük legeltetésre. Ha a szövetkezetben elfogy a takarmány és a pénz, el kell adni az állatok jelentős részét. 30-40 tehén és legfeljebb 6 ember maradhat. Többen a nyugdíj előtt állnak vagy 45 évnél idősebbek. Nem tudni, mihez kezdenek, ha munkanélkülivé válnak. Illetve egy válasz van: mennek közmunkára, 167 ezer helyett 45 ezerért.
angry_smile.gif
Arról, hogy hány állatot érint a földpályázat, elindult egy számháború a gazdák és a Földművelésügyi Minisztérium között. Rezes Gábor agrármérnök, a károsult gazdák képviselőjének korábbi nyilatkozatára reagálva a tárca azt írta, a „híresztelésekkel ellentétben Hajdú-Bihar- és Jász-Nagykun-Szolnok megyében nagyjából 30 ezer birka van. Aki tehát 40 ezer hortobágyi birka legelőhiány miatti pusztulásáról beszél, az valótlanságot állít. Ahogy az sem igaz, hogy ezzel együtt 5000 szarvasmarha elpusztulhat, mikor e téren korlátlan kereslet jellemzi a piacot.” Rezes Gábor szerint viszont a minisztérium tudja rosszul – a megyében tavaly év végén 193 ezer anyajuh volt, országosan nagyjából 800 ezer.

angry_smile.gif
Azt a Fehérkereszt Állatvédő Liga is figyeli, mi lesz az állatokkal. Szilágyi István, a liga munkatársa a helyszínen is járt, de azt ő is csak a gazdák elmondásából tudja, hány birkáról, illetve szarvasmarháról lehet szó. A gazdák elmondásából Szilágyi is hallott arról, olyanok is nyertek földet, akiknek nem volt állatuk, adott esetben egy csordát (nyájat) több helyre is beírtak. Hiába az állatnyilvántartás, akkor lehetne pontosan látni, ha a hatóság kihajtáskor egyszerre ellenőrizne mindenhol."
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 791
113
Zrínyi szerintem pörögne tovább viszont több mint valószínűleg Made in usa eszközökkel majd
Sztem a Zrínyi le lenne állítva, ki lenne herélve. Tudom 2% a NATO elvárás, de most sem törekszik rá minden ország. Valószínűleg a német balos fordulat az ottani félszívvel megkezdett haderőfejlesztést is leállítja. Nálunk is ez lenne. Persze emellett használt, túlárazott amcsi cuccok beszerzése is reális.
Amit úgy hirtelen mondanék róla az annyi, hogy például a Hódmezővásárhelyi ténykedése nyomán ingyenessé tette a tömegközlekedést, és kiirtotta a korrupciót.
Nah, MZP-nek és a korrupciónak nézz utána. Ugyanúgy működik ahogy Karácsony. És ez kódolva van a kormányzásukra is. Mivel 5-6 párti koalíció áll mögöttük, MZP is tanacsadóként alkalmazza a Vásárhelyi pártok helyi vezetőit. Nagyon fontos, pl kertészeti tanácsokat adnak havi több millióért. Ugyanez igaz a mögöttük álló sleppre, akikkel felduzzasztottlák a helyi cégek vezetését. A Fidesznél 1 útja van a pénznek, itt 5-6, több is elfolyik.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Welcome to Kelet-Magyarország. Vagy Őrs Vezér tér, vagy Nyugati aluljáró...
Látod, a rendőreink a Ckattal sem bírnak el, mi lenne ha még a zombi horda is itt lenne.
Pont múltkoriban írtam arról a magyar lányról, akit az afgán exfőnöke tönkretett, megfenyegetett és zaklatott. A rendőrök ott is afgáncimbik, senki sem állt ki a magyar lányért.
Még szerencse, hogy ez így megy, hiszen a 150 ezres 8 nmes albérletek világában a gyerek majd csak úgy felnő...
3. hónap terhességtől utalják a 10 millát, ami bedobható önerőbe. Hozzá teszel még kis CSOK ot és a 150K ból kijön egy saját lakás törlesztése. Ha meg becsúszik még 1-2 gyerek már ki sem kell fizetni.
Csaxólok, az ellenzéknél ez havi 12 000 ft támogatást jelent, nem 10 millát.

Apropó az megvan neked, hogy a habsburgok is a fidesz mellett vannak? :)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Elfogadom, ha így gondolod; de melyik rendszerben nem volt eddig, vagy nem lenne meg a korrupció (is). Illetve milyen korrupciókra gondolsz? Milyen lezárt ügyek vannak, amiket az új városvezetések az ítélethirdetésekig vittek és bebizonyosodott a korrupció? Mert engem ezek érdekelnének, lehetőleg nagy tömegben. -Mint írtam.
Korrupció mindig van,de a mérték,az nagyon különbözik.NER esetében ez minden mértékét felulmult.
A rendszer törvényesitette a korrupciót.Maga a rendszer a korrupció.Maga az általuk alkotott jogszabályi rend korrupt.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Korrupció mindig van,de a mérték,az nagyon különbözik.NER esetében ez minden mértékét felulmult.
A rendszer törvényesitette a korrupciót.Maga a rendszer a korrupció.Maga az általuk alkotott jogszabályi rend korrupt.
Blabla. Konkrét esetekre vagyok kíváncsi.
Értem, hogy ez a véleményed, de ez objektív, vagy szubjektív adatokra illetve intuíciókra építed?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 791
113
Te most legnagyobb eséllyel saját magadnak, meg az országnak készült pofont adni, ha elfogadjuk, hogy szerinted egy balllib kormány rossz eredmény lenne, egy kormányozhatatlan állapot rossz eredmény lenne, vagy egy "szélsőjobbos, oltástagadó hülyeségekkel" terhelt kormányzás rossz eredmény lenne.
Zárójelben. Az oltástagadás egyébként jó politikai húzás, megmozdít sok embert és nincs ellenfél a pályán.

Viszont sztem kicsit forditva ülsz a lovon. Van sok minden, sőt a többség, ami szimpatikus a kormányzásban, de van rengeteg dolog, ami nem. Emiatt kétségeim merülnek fel az ikszet illetően, megérdemlik-e újra. Látok esélyt korrekcióra?? Nem navigálta bele magát Orbán egy külpol. csapdába?? Nem lenne jobb változás, korrekció?? Ezekre látok jelet?? Akarom örökös min. elnöknek Orbánt??

Ha ezekre nem a válasz, akkor nyugodtan szavazhatok másra, maradhatok otthon. Ha emiatt bukik a kormány, miért az én felelősségem?? Miért nem a kormanyé, aki bizonyos kérdésekben nagyban xarik a látszatra is, mert ha kiírja Soros-Gyurcsány, akkor a pavlovi reflex rájukhúzza úgyis az ikszet. Ez nekem ma kevés. Ez a kormány felelőssége, nem az enyém.
Mki szavazzon úgy, ahogy akar, én nem akarok senkit meggyőzni. Lehet nálam is két Fidesz iksz lesz a vége, de nagyon sok kétségem van efelöl. Ha látnék hajlamot a változatatásra, akár. De ha nem jelezzük, hogy ez így nincs rendben, akkor attól tartok minden marad a régiben. Ezért az igencsak gyengén kritikus osztott szavazatom, listán MH, egyéniben Fidesz a minimum, amivel jelezhetek.

Elképzelsz egy ideális végeredményt, hogy az MH bejut, nem a ballib oldallal áll össze, hanem a Fidesszel és a zsarolási potenciálját majd neked tetsző módon, kérdéseken használja fel, hogy a neked tetsző irányba befolyásolja a kormányzást. De nem foglalkozol azzal, hogy erre mekkora az esély és mekkora az eltérő forgatókönyvek kockázata.
Mi mi van ha:
  • A jelenleg jóindulattal is 2%-os MH nem jut be és az elveszett szavazat egy ballib kormányt eredményez? Mert most nem a bejutásuknak van nagyobb esélye.
Erre írtam, meg kell nézni, hogy áll tavasszal. Ha realis sansz van a bejutásra az én osztott szavazatom lehet többet ér, mint a te 2 Fidesz ikszed. Majd utána nem kell megköszönni. :cool:
  • Ha bejut, de a ballib oldallal áll össze? Mert ők ígérnek többet. Vagy nekik van több a kezükben, amivel a konkrét személyeket foghatják. Vagy valakik pont azért futtatják a háttérből az MH-t, hogy a Jobbikban csalódott jobboldali radikális szavazatokat vigye el a Fidesz elől és ha esetleg bejutna, akkor a másik oldalra csatornázza be a szerzett mandátumokat.
Ezt hagyjuk. Ha vmiben biztos vagyok, az az, hogy Toro nem viszi át az MH-t balra. Előbb lenne a többséghez pár áruló a Fideszben.
  • Ha bejut , de nem áll össze senkivel, vagy velük nem akar senki összeállni? Kormányképtelenség. Új választás.
Legyen. Hátha, akkor átgondolja a Fidesz is az irányt. Koala szinte tuti nem lesz, kisebbségi kormány külső támogatásáról írtam.
  • Ha bejut és össze is állna a Fidesszel, de van ott pár beépített vakond, aki a mandátuma birtokában a másik oldalra állna át. Mint ahogy volt az MDF-ban is és az egyik fele bement a Fideszbe, a másik fele viszont oldalt váltott. Mint ahogy az SZDSZ-ről is kiderült 1994-ben, hogy csak a választásokig voltak harcos antikommunisták. Mint ahogy volt az LMP-ben is jó sok vakond, akik a PM-be ugrottak ki, vagy akik Schiffer után már becsatornázták az LMP-t a ballib táborba. Mint ahogy volt a Jobikban is kellő számú ember, aki örömmel állította át a Jobbikot a másik oldalra.
A Jobbik ebből a szempontból tényleg intő példa mennyi gerinctelen féreg volt anno abban a pártban. Sőt a legnagyobbak, ma is ott ülnek.
  • Ha bejut és össze is állna a Fidesszel (akár koalícióban, akár külső támogatóként), még csak ki sem kancsintgatna a frakcióból senki, de a zsarolási potenciálját nem a neked tetsző irányba és kérdésekben használja fel, hanem olyan irányban, ami szerinted sem jó? Ugyanis a gyakorlati tapasztalat az, hogy általában a kisebbségi kormányok nem stabilak és nem eredményesebbek, hatékonyabbak, hanem pont fordítva. A koalíciós kormányok kompromisszumos kényszermegoldásai általában nem a hatékonyság, eredményesség, egységes logika, hosszabb távú tervezés, stratégiai gondolkodás irányába szoktak hatni. Egy ilyen apró pártot a mellette lévő nagy elefánt valószínűleg hagyna, hogy pár radikális kérdésben önmegvalósítsa magát (meg persze osztana nekik is némi aprópénzt) a többi kérdésben való támogatásért cserébe. Ha pedig ezekben az ügyekben csúfosan elbukik, lejáratja magát és életképtelenné válik a nagy elefánt nélkül, akkor az csak extra haszon a nagynak, mert a jövőre nézve megszbadul a bosszantó kicsitől, vagy bedarálja azt. Persze az ezen kérdésekben való bukás árát az ország fizeti meg, mint a koalíciós kényszer járulékos költségét. Végig gondoltad, hogy mik azok a kérdések, amikben az MH jobb eredményt érne el az elképzeléseivel és amikben hagyna is neki a Fidesz játékteret? Vagy hogy vannak-e egyáltalán ilyenek? Végig gondoltad, hogy mekkora az esélye annak, hogy pont ezekben a kérdésekben hagyják az MH-t kiteljesedni és nem pedig olyanokban, amit magad is "hülyeségnek" tartasz és amivel az MH maga alatt vágja a fát?
Igen, nagyon benne van, hogy az MH ideológiai faszságokba állna bele és nem ideális irányba korrigálná a kormányzást. Ez ügyben megnyugtatna, ha az MH levetkőzné a radikál jobbos pártok szokásos betegségét. De ezzel együtt is fontosabbnak tattok egy kis kokit!!
Mert mi van ha nem kap a kormány kokit? Mi készteti majd valtoztatásra? Semmi és egyre xarabb iranyba megy.
Tényleg annyival jobb lenne az általad elképzelt végeredmény (ami végül is ugyanúgy egy Fidesz kormány), hogy ezért megéri az általad is rosszabbnak tartott összes lehetséges végkifejlet kockázatát vállalni? Tényleg úgy érzed, hogy a Fidesznek szánt pofonod számodra pozitív hatást fog elérni?
Vagy semmi konkrétum, hanem csak úgy általában pofozkodni való kedved van (mert ezért, vagy azért durcás vagy) és belendíted a pofonodat, függetlenül attól, hogy ténylegesen kit talál meg és mi lesz a következménye? Aztán akkor fogsz meglepődni, amikor már késő lesz. Volt már néhány ilyen eset, hogy protest szavazók behúzták az X-et valahová, mert nem voltak épp mindennel elégedettek. Majd meglepődtek hogy mi lett az eredménye és még kevésbé lettek elégedettek.
Benne van, de mint irtam ez nem az én, hanem a kormány hibája. Az ilyen politikai zsarolások hidegen hagynak. Szerencsére szinte alig befolyásolja az életem a kormányzás. Mint fent irtam valszeg a ballib adó és gazdasagpolitikai okokból xarabb lenne, az eddigi tapasztalatom ezt mutatja, ezért én nem is őket választom. Viszont előbb, utóbb minden kormány megbukik. Szedje össze magát a kormány, adjon jelzéseket, hogy megérdemlik az ikszet. Ha vki xarul teljesít azt leváltjuk, nem megvédjük, mert a mi kutyánk kölke. Nem lapátoljuk gátlástalanul a közpénzt a haveroknak. Nem fiktív, előre lezsírozott pályázatokon tömjük a vállalkozók zsebét. Aki gátlástalanul lop kidobjuk. Tudom, erre irhatod, mki lop, de ez akkor sem tetszik. Elfogadom, hogy az élet igy működik, de legyen már egy határ!! Adjunk a látszatra!! Neked nem ciki Mészáros?? Neki falusi téeszelnöknél fontosabb pozit ne adjunk!! Vannak arra érdemesebb, tanult, felkészült emberek, akik kaphatnak több esélyt, akkor is ha kevesebbet osztanak vissza!!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Kedves Zeal!

Én elhiszem,hogy Fideszes vallási fanatikusként,egyszerűen nem veszel tudomást ezekről a dolgokról, dehát a tények ugye mint tudjuk makacs dolgok,hidd el ha te lettél volna ezeknek az embereknek a helyében már nem imádnád ennyire a Fideszt, és bár nem hiszem,hogy lenne bármilyen hatása de bemásolok ide egy részletet egy cikkből, jó olvasgatást:).

"Munkácsy Márton és Windisch Judit a VS.HU munkatársai jártak a Hortobágyon. Részlet a teljes cikkből:

angry_smile.gif
Buj Gyula 1973 óta foglalkozik birkákkal. A tsz-ben kezdte alkalmazottként, néhány állattal, a rendszerváltás után már bérelt földekre hajtotta az időközben több százasra duzzadt állományt. Egészen tavalyig 52 hektárnyi legelő jutott a kérődzésre, de hiába pályázott 80 hektárra, végül semmit sem nyert, mindössze 13 saját hektárja van, az pedig 30-40 birkánál többet nem tud ellátni. Most itt a tél vége, a takarmány elfogyott, április elsejétől hajtani kéne az állatokat a rétekre, de nincs hova.

„Hétvégén kiengedtem a birkákat a hodályból, az új tulajdonos pedig rendőrt hívott rám. A közeg felszólított, hogy tereljem vissza az állatokat, azt mondta, legközelebb megbüntet” – meséli a gazda, mikor egy rozzant, öreg autó fékez mellettünk porfelhőt kavarva. A munkásnadrágos sofőr nem köszön, csak közli, hogy mi épp olyan jogosulatlanul állunk juhhodály előtt, mint Buj Gyula, akinek félezer birkája békésen rohangál a hodályban. Nem mozdulunk, mire rendőrrel fenyeget, de a hatóság helyett egy terepjáró érkezik, amiből egy fiatalember száll ki. Ő köszön és be is mutatkozik: Kiss Albertnek hívják, 25 éves és ő nyerte el a többi közt Buj Gyula korábbi legelőit….

angry_smile.gif
Szabó László, aki 110 birkájával társult egy pályázatba, sikertelenül, gazemberségről beszél a „földmutyi” kapcsán. Most hatvanévesen nézhet munka után, kell a pénz, segíteni az unokát. „Nem hagyom éhenveszni az állataimat, kihajtom őket. Ha megbüntetnek, hát megbüntetnek. Börtönbe csak nem kerülök, hogy etetem a juhaimat” – mondja elszántan a gazda. Ő még a szerencsésebbek közé tartozik, az egyik friss földtulajdonos megengedte, hogy a földjére hajthassa a birkáit, más amúgy sem legelne ott….

angry_smile.gif
A takarmány elfogyott, a birka éhen nem dögölhet – indokolta Mavranyi Zsigmond egy portával arrébb, hogy miért hajtja más földjére a jószágot. 52 hektárra pályázott, nem nyert egyet sem. 300 birkája, 150 fiatal báránya és 30 kecskéje van. Legelője viszont nincs. Mellette van egy, immár osztatlan közös tulajdonban. Bár a tulajdonosok egy része megengedte, hogy odahajtsa az állatokat, amíg nem rendeződik a helyzete, volt egy, akinek ez nem tetszett. Az ingerült tulaj odahajtott a terepjárójával, elütött egy birkát, őt csak kicsit meglökte az autóval – mesélte Mavranyi. A szóváltás tettlegességig fajult: Meg akart ütni. De az avas szalonna győzött, a müzli gyenge – foglalta össze a küzdelmet. „A végén már ő rimánkodott, hogy engedjem el. Lenyomtam és fojtogattam kicsit, hogy térjen észhez.”
angry_smile.gif
Év végéig van tartalék – mondja Jéger Rudolf, a Rákóczi Gazdaszövetkezet vezetője, a település agrárbizottságának elnöke. Egy 160 tehénből álló tehenészetben vagyunk, ahol húsz ember dolgozik. Jéger Rudolf 3 diplomával és 50 éves tapasztalattal nem nyert a pályázaton, szakmai tapasztalatára kevesebb pontszámot kapott, mint az, akinek ő igazolta a gyakorlatát. Alig maradt földjük legeltetésre. Ha a szövetkezetben elfogy a takarmány és a pénz, el kell adni az állatok jelentős részét. 30-40 tehén és legfeljebb 6 ember maradhat. Többen a nyugdíj előtt állnak vagy 45 évnél idősebbek. Nem tudni, mihez kezdenek, ha munkanélkülivé válnak. Illetve egy válasz van: mennek közmunkára, 167 ezer helyett 45 ezerért.
angry_smile.gif
Arról, hogy hány állatot érint a földpályázat, elindult egy számháború a gazdák és a Földművelésügyi Minisztérium között. Rezes Gábor agrármérnök, a károsult gazdák képviselőjének korábbi nyilatkozatára reagálva a tárca azt írta, a „híresztelésekkel ellentétben Hajdú-Bihar- és Jász-Nagykun-Szolnok megyében nagyjából 30 ezer birka van. Aki tehát 40 ezer hortobágyi birka legelőhiány miatti pusztulásáról beszél, az valótlanságot állít. Ahogy az sem igaz, hogy ezzel együtt 5000 szarvasmarha elpusztulhat, mikor e téren korlátlan kereslet jellemzi a piacot.” Rezes Gábor szerint viszont a minisztérium tudja rosszul – a megyében tavaly év végén 193 ezer anyajuh volt, országosan nagyjából 800 ezer.

angry_smile.gif
Azt a Fehérkereszt Állatvédő Liga is figyeli, mi lesz az állatokkal. Szilágyi István, a liga munkatársa a helyszínen is járt, de azt ő is csak a gazdák elmondásából tudja, hány birkáról, illetve szarvasmarháról lehet szó. A gazdák elmondásából Szilágyi is hallott arról, olyanok is nyertek földet, akiknek nem volt állatuk, adott esetben egy csordát (nyájat) több helyre is beírtak. Hiába az állatnyilvántartás, akkor lehetne pontosan látni, ha a hatóság kihajtáskor egyszerre ellenőrizne mindenhol."
Mindig tragikus dolgok az ilyenek. Alóllam is húztak már ki jól termő lucernást, vagy egyik évről a másikra nekem arányaiban nagy földet. Ezért megtanultam, hogy alapban mezőgazdaságot, de főleg állattartást soha de soha nem szabad nem saját tulajdonú földön életvitelszerűen végezni. Egyszerűen nem kiszámítható. Ezt ezek a gazdák nem tudták? És most tök mindegy, hogy a pesti műkörmös, a belga tehenész, vagy a szomszéd gazda kapja meg a földet. A patás így is, úgy is kiugrik a bőréből. És az meg nincs és miért is lenne kőbe vésve, hogy az eddigi használó kapja a földet. (De a feltételek ismertek voltak eddig is, hogy a bérlet az bérlet.)
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 535
8 812
113
Isten hozott mindenkit a való világban :)
Lehet nagyokat elmélkedni meg álmodni, de tény, hogy akár tetszik, akár nem, reálisan két blokk között lehet választani. Orbàn blokk, Gyurcsány blokk. Tekintettel mindkét blokk eddigi teljesitményère, a választàs ( legalàbb is számomra....) nyilvánvaló. Ha valaki azt hiszi, hogy a Gyurcsàny blokk alatt itt végre eljön az aranykor és az Orbán blokk minden hibája eltörlésre kerül, azon már nem lehet segiteni. Ehhez eleg visszaemlekezni, mit műveltek, amikor ők voltak kormànyon.
Akármelyik harmadik alternativa, mint pl. az MH...csak egy délibáb. Aki rájuk szavaz, maradhat akár otthon is, mert a szavazatát egyszerűen elpocsékolja.
Thürmer Gyulával meg nekem ne jöjjön senki, mert azt személyes sèrtèsnek veszem. :(
Ezt minden bizpol.mo oldal tetejére kezdésnek rakd már ki légyszi!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Zárójelben. Az oltástagadás egyébként jó politikai húzás, megmozdít sok embert és nincs ellenfél a pályán.
Én Gödényék indulását eléggé valószínűleg tartom. Korábban is indult, mostanra meg eléggé ismert név lett. Ha ez megtörténne, akkor már e téren is megoszlanának a szavazatok.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ezt hagyjuk. Ha vmiben biztos vagyok, az az, hogy Toro nem viszi át az MH-t balra. Előbb lenne a többséghez pár áruló a Fideszben.
Szvsz. ha valaki fogható, az éppen a Toro. Lehet sokan nem fogtok szeretni, már bocsánat, de egy echte román nőt vett el feleségül (pont egy radikális jobbos, véletlenül, aha), aki több gyereket is szült neki, majd azonnal beadta a válópert mikor a jobbiknak is vége lett... A securitate elkapta azt a srácot, és ebből már soha nem lesz nemzeti radikális, maradjunk ennyiben.
Nem lapátoljuk gátlástalanul a közpénzt a haveroknak. Nem fiktív, előre lezsírozott pályázatokon tömjük a vállalkozók zsebét. Aki gátlástalanul lop kidobjuk. Tudom, erre irhatod, mki lop, de ez akkor sem tetszik. Elfogadom, hogy az élet igy működik, de legyen már egy határ!! Adjunk a látszatra!! Neked nem ciki Mészáros?? Neki falusi téeszelnöknél fontosabb pozit ne adjunk!! Vannak arra érdemesebb, tanult, felkészült emberek, akik kaphatnak több esélyt, akkor is ha kevesebbet osztanak vissza!!
Lapátolják ide a pénzeket külföldről számolatlanul (Soros, EU alapítványi pénzek, Norvég alap stb.), meg aztán ott vannak a vörös bárók és a külföldi tőkések, amit valahogy kompenzálni kell. Ha van jobb ötleted, akkor ki vele!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 791
113
Egyébként hogy mondjak egy példát. Fidesz, fidesz, de mennyire más!

Győr Fidesz-Borkai vs. Győr Fidesz - Dézsi
Borkai gátlástalanul visszaélt a hatlamával. Nem ismert semmilyen határt, a haverjai számolatlanul lapátolták ki a közpénzt. Mind az erkölcsi, mind a korrupciós problémák jelezve lettek a központnak. Volt olyan, Kövér , aki kivágta volna a picsába, már a 2019es botrány előtt. De a bölcs Orbán bevédte, fontosabbnak vélte a koncot, amit Győr jelent. Mi lett az eredmény? Tarlós bebukta, ami stratégiai vereség lett, 2022re elveszett Bp.. Győr nagy mákkal megmenekült. Egy hiteles, Fideszes, aki Borkai belső ellenzéke volt, nagyobb arányban nyerte az időközit, mint Borkai valaha. Pedig itt helyben nagy teher volt Borkai öröksége. Érdemes változtatni, korrigálni?? Igen! Rezonál rá a közvélemény?? Igen!!! Jobb lett a győri városvezetés?? Igen!!! Itt a jó példa, lehet követni!!!!