[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 069
4 025
113
Értem. És mond, így mit ért el?
Aki nem tud áldozatokat hozni a célért, az nem fogja a célját elérni. Épp Te írod, hogy:
"Bármilyen hihetetlen, egy normális ember nem a szavazatokra, lájkokra, dicsőségre hajt, hanem hogy sikeres legyen abban, amit csinál, segítve ezzel minél több ember életét!" Ángyán meg egy pár vállveregetésen és 5 perc hírnéven kívül nem kapott semmit, nem ért el semmit. Az első nagyobb harcban elvérzett és félreállt. Tehát nem volt sikeres abban amit csinál, sem nem segített több ezer ember életén. Idealista, de nem politikus, ami nem baj; de a helyén kell lennie mindenkinek, hogy a munkáját elvégezze. (És mielőtt... nem azt mondom, hogy ami és ahogy történt az úgy jó volt.)

"És a zsidóknak zsidóvá lettem, hogy zsidókat nyerjek meg; a törvény alatt valóknak törvény alatt valóvá, hogy a törvény alatt valókat megnyerjem; A törvény nélkül valóknak törvénynélkülivé, noha nem vagyok Isten törvénye nélkül, hanem Krisztus törvényében való, hogy törvény nélkül valókat nyerjek meg. Az erõtleneknek erõtelenné lettem, hogy az erõteleneket megnyerjem. Mindeneknek mindenné lettem, hogy minden módon megtartsak némelyeket. Ezt pedig az evangyéliomért mívelem, hogy részestárs legyek abban." 1Kor 20-23
Esküszöm, hogy a Bibliai idézeted megtekintése előtt pont a zsidók
Értem. És mond, így mit ért el?
Aki nem tud áldozatokat hozni a célért, az nem fogja a célját elérni. Épp Te írod, hogy:
"Bármilyen hihetetlen, egy normális ember nem a szavazatokra, lájkokra, dicsőségre hajt, hanem hogy sikeres legyen abban, amit csinál, segítve ezzel minél több ember életét!" Ángyán meg egy pár vállveregetésen és 5 perc hírnéven kívül nem kapott semmit, nem ért el semmit. Az első nagyobb harcban elvérzett és félreállt. Tehát nem volt sikeres abban amit csinál, sem nem segített több ezer ember életén. Idealista, de nem politikus, ami nem baj; de a helyén kell lennie mindenkinek, hogy a munkáját elvégezze. (És mielőtt... nem azt mondom, hogy ami és ahogy történt az úgy jó volt.)

"És a zsidóknak zsidóvá lettem, hogy zsidókat nyerjek meg; a törvény alatt valóknak törvény alatt valóvá, hogy a törvény alatt valókat megnyerjem; A törvény nélkül valóknak törvénynélkülivé, noha nem vagyok Isten törvénye nélkül, hanem Krisztus törvényében való, hogy törvény nélkül valókat nyerjek meg. Az erõtleneknek erõtelenné lettem, hogy az erõteleneket megnyerjem. Mindeneknek mindenné lettem, hogy minden módon megtartsak némelyeket. Ezt pedig az evangyéliomért mívelem, hogy részestárs legyek abban." 1Kor 20-23
Csakhogy nem a saját céljait érte volna el akkor sem, ha megalkuvó lesz, hanem a nevét adta volna ahhoz, ami ellen harcol! És onnantól kezdve egy báb lett volna a kormány kezében, ahogy most a kormány szerint báb az összes ellenzéki, Gyurcsány kezében!
Esküszöm, a Bibliai idézeted olvasása előtt pont az ugrott be, hogy ha pl. egy náci katona, pusztán könyörületességből lelőtt egy szenvedő zsidót, vagy akár egy lovat, hogy megszabadítsa a kínhaláltól, attól még ugyanolyan része volt a Holokausztnak, a "sötét oldalra" felesküdve! De lehetne az éppen amerikai katona Vietnámban, vagy akármelyik másik háborúban. Ha volt lelkiismerete, akkor ez valószínűleg élete végéig elkísérte, ha nem, akkor meg gondolkodás nélkül részt vett akár a kínzásokban is!
Persze ez egy kicsit durva példa, de a lényege az, hogy szerintem az nagyon fontos, hogy az embernek tiszta maradjon a lelkiismerete, mert csak olyanban vesz részt, amivel tud azonosulni!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 832
113
"Ami viszont benne van a mostani számokban: az előválasztási hergelés teljes hozadéka. 600 ezer ember. Ennyien mentek el. Az egész földet felperzselték, 100 milliókat égettek el azért, hogy rávegyék az embereket. Hiába a hurráoptimista sikerkommunikáció, nagyon is jól tudják, Gyurcsány különösen, hogy ez édeskevés lesz. Ezért fogja Márki-Zay szépen elvinni a balhét a vereségért. Miközben Gyurcsány tovább építi a pártját, azzal a kiváló kommunikációs lehetőséggel, hogy Klára úrral bezzeg sikerülhetett volna. Így 4 év múlva ő lesz az egyetlen a mezőnyből, aki nem bukott vagy kopott meg."



Az eredmény:
16346642399724432_original.jpg
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 257
113
Igen ez így elsőre fura lehet, pláne úgy, hogy több mindenben értek egyet a Fidesz-Kdnp kormánykoalícióval, mint az ellenzékkel.
Amondó vagyok, hogy a Fidesz úgyis visszatér, ha az ellenzék szarul csinálja a dolgát a hatalomban. Viszont jó lecke lenne ez a Fidesznek.
Nem akarom én fizetni mások tanulópénzét.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 832
113
Este már a békemenetes képek lesznek eladva MZP tüncinek ...


... meg lesznek akik megriadnak a provokációtól, és nem mennek el.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 030
93
Tény,hogy nem volt tökéletes,és hűen tükrözte az akkori magyar társadalmat,de amellett sem szabad elmenni,hogy 86-87-re a nagyüzemi monokultúrás gépesített magyar mezőgazdaság a ráépülő feldolgozóiparral a világ élvonalába tartozott....
Ez true! Mg mérnök szakon is említik, hogy a hollandok jöttek tapasztalatot szerezni hozzánk a 80-as években.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 832
113
Este már a békemenetes képek lesznek eladva MZP tüncinek ...


... meg lesznek akik megriadnak a provokációtól, és nem mennek el.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 832
113
Azért lesz bukéja annak ahogy Apró Antal unokája ott áll majd október 23-án és ünnepi beszédet mond. Október 23-án Feriék elbújtak a fenébe, holmi Nagy Imre nevű, cárgyilkos, padlásleseprő kommunistákat koszorúzni. Most meg kijönnének a fény(evő)re? Meg fognak égni! :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 530
113
Este már a békemenetes képek lesznek eladva MZP tüncinek ...


... meg lesznek akik megriadnak a provokációtól, és nem mennek el.
Mar csak az kell hogy valaki belelojjon a tomegbe mint a Majdanon... Sima dolog hogy provokalni fognak, MZP ki is adta ezt gyakorlatilag utasitasba par napja. Igy el lehet adni hogy a bekemenet nem bekes...
No de hamar mindenkeppen borulni fog a bili remelem az ultrak jol rendbe teszik a fejuket hogy festek nelkul is szivarvanyosak lesznek...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 530
113
Azért lesz bukéja annak ahogy Apró Antal unokája ott áll majd október 23-án és ünnepi beszédet mond. Október 23-án Feriék elbújtak a fenébe, holmi Nagy Imre nevű, cárgyilkos, padlásleseprő kommunistákat koszorúzni. Most meg kijönnének a fény(evő)re? Meg fognak égni! :)
Az Apro unoka meg MZP unneplik 56-t, masok meg megemlekeznek, ennyi. Kinek unnep kinek megemlekezes.
Lehet Dobrev K elmeseli a csaladi elmenyeit 56-rol.