Ne haragudj, de olvasom ezt a valamit amit linkeltél, és egyre inkább meggyőződésem, hogy teljesen értelmetlenül fizetjük tömegek egyetemi képzését, és kutatásait.
Olyan szövegek vannak benne, hogy csak az látszik belőle, hogy az illetőnek elképzelése sincs a "kinti" világról. Idézet (csak egy most, de lehetne végtelenül):
"A legfiatalabbak gondolják azt leginkább a három kohorsz közül, hogy a háztartás is hi-tech lesz, vagyis a háztartási gépeket beszéddel irányítjuk majd (54,0%) vagy a háztartási munka automatizált (48,4%) lesz. Ők bíznak talán a legjobban a technológiai fejlődésben, hiszen születésükkor már volt internet és
mobiltelefon is. Sőt, az ő pozitivizmusuk még az űrig tart, hiszen ők azok, akik szerint egy év múlva kirándulni is fognak majd (14,7%) az űrbe. A Z generáció a leginkább technológia-fogyasztó. Az X generáció technológiahasználatába félelem is vegyül, ők látják a legnagyobb esélyt a digitális chip bevezetésére (21,2%)."
KIemelések tőlem. Na most, csak ezt az egy bekezdést elemezve, a következőkre juthatunk: A legfiatalabbak (Z generáció ebben a statisztikában 1996 után születettek) 2015-ben úgy gondolták, hogy 2025-re hi-tech háztartás lesz, az idősebb generációk meg csökkenő mértékben (ehhez kellett egy felmérés?). Az az egy év az tíz akart lenni, gratula a szerzőnek, a digitális chip bevezetése pedig a bőr alá ültetett chipet akarta jelenteni a kedves fogalmatlan szerzőnél. Még jó, hogy nem analóg chipet akar oda ültetni. Zagyva és értelmetlen felmérések és elképzelések sorakoznak a kiadványban, olyan mgfogalmazásokkal (ugyan abból a cikkből:
"Z generáció (1996-2010)
A világ első globális nemzedéke, már beleszülettek a modern digitális világba (szokás ezért IT
generációnak is nevezni), számukra már nem megtanulandó követelmény a modern informatika, hanem
természetes közeg. Szokás „digitális bennszülötteknek” is nevezni őket, szembeállítva velük az
elődöket, a „digitális bevándorlókat”.
Ez a generáció, amely meghatározója az évszázad első fele társadalmi és gazdasági folyamatainak,
oktatásuk, munkára való felkészültségük óriási kihívás a mai kor felnőttei számára, a mai iskola számára.
A feszültség alapvetően abból fakad, hogy a bennszülöttek perfekt nyelvtudásával szemben áll a
bevándorlók hiányos, sokszor szegényes nyelvtudása, erkölcsi értékrendje, munkamorálja, és még
hosszan lehetne sorolni a meglévő és később kialakuló feszültségforrásokat."
Köszönjük kedves szerző, tehát az idősebbek munkamorálja, erkölcsi értékrendje stb. alacsonyabb, mint a fiataloké. Tényleg? Ez egy "komoly, tudományos" munka.
Ez nem tudomány, hanem nagyjából a madárjósokkal egyenlő humbug. Ez a kiadvány maximum arra lenne jó, hogy érvként használjuk a Corvinus beszántására és behintésére sóval.
Megjegyzem ez a jövőkutatósdi az 50'es évektől kezdett fellendülni, meg is lehet nézni, hogy miket "jósoltak" 2000-re. Nem sok jött be belőle, a valóság kiosztotta a maga pofonjait. De ők ezért fizetést kapnak bakker.