[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
"az embereknek azért szükségük van még mindig szellemi iránymutatásra és támaszra"

Az emberek tulnyomo resze sosem fogja tudni feldolgozni az elete mulandosagat vagy epp relativ "ertektelenseget", sem pedig a "biztonsag" hianyat (relativ voltat). Szinten nem lesz kepes melysegeben megerteni a vilagot, amely keretet ad letezesenek.

Ilyenkor az a kerdes, hogy az illeto melyik "hithez" fordul: az irracionalis/ezoterikus hantagyar(ak)hoz vagy a bevallottan hibazo es korlatokkal terhelt racionalishoz (tudomany). Mivel az erzelmei mukodnek az intelligenciaja felett, igy azt valasztja, amelyik hazugul "biztos tudast" iger: a vallast/ezoteriat.

A vallás meg a tudomány kapcsolata igen izgalmas téma, de én tartózkodnék attól hogy bármelyik hitet hazugnak nevezzem, vagy hogy a tudományt mindenek felett állónak állítsam be. Az idő majd rengeteg érdekességre fog rá mutatni, de ez már sehogy sem biztpol.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"én tartózkodnék attól hogy bármelyik hitet hazugnak nevezzem, vagy hogy a tudományt mindenek felett állónak állítsam be"

Valotlansag allitasa = hazugsag (joindulattal tevedes), a tudomany pedig nem all mindenek felett. Az eszkoztara, modszertana all - a vallasos megkozelites felett.

Biztpol vonatkozasban ugye alapvetoen nem az eltero kulturaju nepekkel van a gond, hanem azzal, ha az a kultura utkozik a mienkkel (es ebben az esetben nyilvan nem a keresztenyseggel valo utkozesre gondolok).
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 371
11 335
113
"az embereknek azért szükségük van még mindig szellemi iránymutatásra és támaszra"

Az emberek tulnyomo resze sosem fogja tudni feldolgozni az elete mulandosagat vagy epp relativ "ertektelenseget", sem pedig a "biztonsag" hianyat (relativ voltat). Szinten nem lesz kepes melysegeben megerteni a vilagot, amely keretet ad letezesenek.

Ilyenkor az a kerdes, hogy az illeto melyik "hithez" fordul: az irracionalis/ezoterikus hantagyar(ak)hoz vagy a bevallottan hibazo es korlatokkal terhelt racionalishoz (tudomany). Mivel az erzelmei mukodnek az intelligenciaja felett, igy azt valasztja, amelyik hazugul "biztos tudast" iger: a vallast/ezoteriat.

Szóval szerinted mind idióta, aki valamilyen vallást követ.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Szóval szerinted mind idióta, aki valamilyen vallást követ. "

Roviden: valamely gondolkodasi szegmenseben igen.

Hosszabban: nyilvan nem ismerem az osszes vallast, azonban akkor, ha a feltetelezzuk, hogy "vallaskent" kozos ismerveik alapjan definialjuk azokat, akkor igen.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 531
113
Kedves 2ndt ........
Személy szerint vallását gyakorló római katolikusként, 2 gyermek apjaként és 5 unoka nagyapjaként, 55 év élettapasztalatával, háborúban, békében, itthon és a világ egyéb részén, köszönöm véleményed. Akkor én most idióta, hazug vagyok, tévedésben élek..
Véleményem: az én Uram áldjon Téged és segítsen utadon....
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Kedves Littlejohn, probald azt olvasni kerlek, amit irtam, nem azt, amit szerinted irtam!
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 531
113
Kedves 2ndt...
Ezt írtad:
"Az emberek tulnyomo resze sosem fogja tudni feldolgozni az elete mulandosagat vagy epp relativ "ertektelenseget", sem pedig a "biztonsag" hianyat (relativ voltat). Szinten nem lesz kepes melysegeben megerteni a vilagot, amely keretet ad letezesenek.

Ilyenkor az a kerdes, hogy az illeto melyik "hithez" fordul: az irracionalis/ezoterikus hantagyar(ak)hoz vagy a bevallottan hibazo es korlatokkal terhelt racionalishoz (tudomany). Mivel az erzelmei mukodnek az intelligenciaja felett, igy azt valasztja, amelyik hazugul "biztos tudast" iger: a vallast/ezoteriat."

Erre reagáltam. Nehéz másként érteni, mint ahogy írva van....
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Kedves Littlejohn, akkor kerlek olvasd tovabb. Ezt egyebkent fenntartom (amit irtam). Az erzelem szinte mondig az eszervek ellen dolgozik; a vallasok kivalo peldak erre.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"És mi van, ha valaki észérvek alapján lett hívő? "

Siman elkepzelheto. A legtobb ember igy lesz az: a szulei (tekintelyszemelyek, akiktol fizikailag is fugg) szepen elmagyarazzak neki a meset valosagkent. Szamara ez eszervnek tunik abban a korban.
Egyebkent a hivot es a vallasost kulon kezelem, mert nem ugyanaz a ketto (de ez most erosen OFF mar).
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Bocsánat, hogy lerombolom a feltételezésedet, de manapság már a keresztyén hívők igen nagy százaléka, mondjuk minimum 3/4-e olyan közegből kerül ki, ahol sem a szülők, sem a nagyszülők, de még a közeg, ahol él nemhogy nem foglalkozik az egyházakkal, hittel; de ha szóba kerül, akkor inkább negatív a hozzáállása, tehát nem lehet környezeti hatásról beszélni.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Bocsánat, hogy lerombolom a feltételezésedet"

Nem rombolod le. Bar ezzel foglalkozo hivatalos statisztikat nem lattam, viszont a sajat ismerosi koromben dominalnak azok, akiknel a szulok/nagyszulok vallasosak voltak.
Ezzel egyutt kulonosebben nincs mit csodalkozni azon sem, ha neked van igazad: olvasd el a legelso hozzaszolasom a temaban, miert fordulnak az emberek a vallas fele.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"mashol is igy lesz?"

Miert csinaltak? Vajon kifizettetik veluk, mielott kib...ssszak oket a pi..ba?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
"Bocsánat, hogy lerombolom a feltételezésedet"

Nem rombolod le. Bar ezzel foglalkozo hivatalos statisztikat nem lattam, viszont a sajat ismerosi koromben dominalnak azok, akiknel a szulok/nagyszulok vallasosak voltak.
Ezzel egyutt kulonosebben nincs mit csodalkozni azon sem, ha neked van igazad: olvasd el a legelso hozzaszolasom a temaban, miert fordulnak az emberek a vallas fele.

Az előbb a szófosás elkerülése végett lehagytam, de akkor csak kiegészítem azzal, hogy természetesen nem a világot átfogó felmérésekre alapozom állításom, és még Magyarország területén is lehetnek különbségek. Szóval kiegészítem azzal, hogy az én tág környezetemben, térségemben, ami hivatalos statisztika alapján jelentősen ateistább, mint mondjuk Budapest, és igen csak nagy rálátással a vallásosokra (különféle keresztyén/keresztény felekzetekre) állítom azt, hogy az emberek nagy része nem a családból, vagy környezetéből hozza vallásosságát.

<i>"eszervek alapjan nem lesz senki vallasos. Hivo sem."</i>
Ha az ember feltesz kérdéseket, legyen az tudományos, vagy önnön életére vonatkozó és megnézi a rá adott válaszokat (tudományostól kezdve az ált. nem tudományosnak titulált egyházi válaszokig) és azt mondja, hogy a feltett kérdésekre adott felekezet adja meg a választ -számára ész érvek alapján; akkor az nem nevezhető "ész érvek alapján" hozott döntésnek?
Mitől "ész érv" valami?
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Szóval kiegészítem azzal, hogy az én tág környezetemben, térségemben, ami hivatalos statisztika alapján jelentősen ateistább, mint mondjuk Budapest, és igen csak nagy rálátással a vallásosokra (különféle keresztyén/keresztény felekzetekre) állítom azt, hogy az emberek nagy része nem a családból, vagy környezetéből hozza vallásosságát. "

Elhiszem. Az en tapasztalataim meg ellenkezoek:) Hogy dontjuk el? Alapitunk egy-egy vallast, felakasztjuk/felakasztatjuk hiveinkkel az ellentetes oldal hiveit, vagy felfedezzuk a tudomanyos modszertant inkabb (meres, statisztika, stb.)?;) Ezzel meg is valaszoltam a kovetkezo kerdesedet. :)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Saját országukban meg se dolgozni, se harcolni nem volt nagy akarás. "

Ezt egyebkent nem ertem. Most frankon otthagytak egy csomoan a csaladjukat az iszlamistak kenye-kedvere?
 
Status
Not open for further replies.