[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Bár történelmi hagyománya van az első megoldásnak, azonban én valamelyest statisztikafetisiszta vagyok és különösen érdekel az a kérdéskör, hogy ki, hogy magyarázza "hívővé válását" (Bár tudjuk, hogy ez nem az ember 'tette').
Ha nem lenne sem anyagi, sem energiabeli pazarlás, akkor lehetne kérdőívet összeállítani ebben a témakörben, de mivel tudom, hogy pl.: a református egyházban zsinati és püspöki hatásra is csesznek kérdőíveket kitöltetni és visszajuttatni, ezért csak akkor kezdenék bele, ha valami zsíros<del>kenyeret</del> állást ajánlanának. :D
A Szentlélek meg munkálkodik statisztika nélkül is, és ez a lényeg, nem a miértek.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
" különösen érdekel az a kérdéskör, hogy ki, hogy magyarázza "hívővé válását""

Igen, ez egy erdekes temakor (az utolagos racionalizacio). :)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Azért remélem nem ez marad véglegesnek, annyi pénzért!

http://kisalfold.hu/belfold_hirek/hatarzar_3_drothengerbol_all_most_asotthalomnal_epitett_kerites_-_fotok/2440565/
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
OFF: eszembe jutott kulonben egy konkret ismeros, aki reszben teged erosit, reszben engem: gyenge onertekelesu illetokent mindig a parja ertekrendszeret vette fel (tekintelyszemely); most az aktualis parja kereszteny, szoval o is az. Ha a kovetkezo muszlim lesz, akkor csadorban fog jarni.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Azért remélem nem ez marad véglegesnek, annyi pénzért! "

Ennyi ido alatt ennyit hoztak ossze?
Mindig azt hiszem, hogy ez az orszag mar nem tud meglepni...
Legyunk inkabb osztrak megye:)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
2ndt, szerintem a példád egyikünket sem erősíti, hisz -szerintem- valódi hitről/vallásosságról beszéltünk, aminek nem biztos, hogy ékes példája az idézett példád.:D

Kerítés.
Szerintem -remélem- azért még lesz a kerítésen kívül más határvédelmi fejlesztés is.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"2ndt, szerintem a példád egyikünket sem erősíti, hisz -szerintem- valódi hitről/vallásosságról beszéltünk, aminek nem biztos, hogy ékes példája az idézett példád.:D"

Szamara ez valodi, valosagos. A kovetkezo is az lesz.
Sot, azt sem allithatod, hogy barki mas hite "valodibb", mert kilyukadunk ott se perc alatt, hogy mas akarja eldonteni, hogy a Telaponak van-e szakalla vagy nincs:)
Douglas Adamstol az "elektronikus szerzetes" megvan?;)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 530
113
Kedves Jurgenbauer....
Köszönöm az Ismerős Arcokat és a környezetet.... Nos, erre nincs mit mondani... :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nálam megy.
Bevándorlók sátortáborban műanyagszékekkel dobálják egymást és botokkal hadonásznak.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 847
113
<blockquote rel="altx">ezek a migransok mar nemetben otthon erzik magukat..

mashol is igy lesz?

Már le is szedték a videót. Mi volt benne?</blockquote>

Próbáljuk meg így:



(https helyett http)

A videót azért nem láttad, mert korhatáros, és csak bejelentkezve nézhető. De ha beágyazod, nézhető anélkül is;)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 847
113
Németországnak egyre kevésbé érdeke, hogy hazánk orosz gázhoz jusson
http://alfahir.hu/nemetorszagnak_egyre_kevesbe_erdeke_hogy_hazank_orosz_gazhoz_jusson

kapcsolódó korábbról:
http://alfahir.hu/atvert_minket_az_eu_a_foldgazzal_minden_eddiginel_rosszabbak_a_kilatasaink
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Sokaknak még ez sem elég ahhoz, hogy lássák mi történik a <b>valóságban</b> ma Európában.
II. János Pál pápa tér, Budapest, 2015
Szerintetek, mi lenne, ha egy fehér európai elkezdene keresztény imát mormolni, és keresztet vetni egy muszlim főmuftiról elnevezett téren, mondjuk Irakban ?
migransok_koztarsasag_ter_esti_ima_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Németországnak egyre kevésbé érdeke, hogy hazánk orosz gázhoz jusson
http://alfahir.hu/nemetorszagnak_egyre_kevesbe_erdeke_hogy_hazank_orosz_gazhoz_jusson

kapcsolódó korábbról:
http://alfahir.hu/atvert_minket_az_eu_a_foldgazzal_minden_eddiginel_rosszabbak_a_kilatasaink

Ez a Déli Áramlat megfúrásakor tisztán látható volt, miért nem engedik Dél-Európát vezetékhez, forráshoz jutni. Brüsszelnek hinni, annyi mint Sztálin demokratikus elkötelezettségét valónak képzelni. A németek pedig az amerikaiak kezében (is) vannak így, lehet morfondírozni, kikkel kell majd "jó viszonyt" ápolni és mely kormány(ok) "kéréseit" kell majd teljesíteni, "önkéntesen" ...
Ellenkező esetben jön a fegyelmezés, a gazdasági nevelőpálca.
Plusz ha hozzátesszük a TTIP-et, a jelenleg is folyó idegenek beáramlását, nem nehéz Európa szomorú jövőjét vizionálni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Roviden ismet: eszervek alapjan nem lesz senki vallasos. Hivo sem.

De lehet. Leirni nehezen tudom, de en is hiszem, hogy van valamilyen ember altal felfoghatalan ero vagy nevezhetjuk Istennek, ami osszetartja ezt az egesz Univerzumot.
Nem ugy kepzelem el Istent, ahogy a Biblia, vagy a Koran leirta, hisz azt is emberek irtak le es ugy fogalmaztak, hogy megertsek a kortarsaik. Hiszem, hogy letezik valamilyen magasabb ero, ami ezt az egesz Univerzumot olyannak formalta amilyen. Es ezzel nem mondok ellent a tudomanynak, mert a tudosok sem tudnak es valoszinuleg meg nagyon-nagyon hosszu ideig nem is fognak tudni semmit sem arrol, hogy mi volt az Osrobbanas elott, pedig valaminek kellett lennie elotte is.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Azért remélem nem ez marad véglegesnek, annyi pénzért! "

Ennyi ido alatt ennyit hoztak ossze?
Mindig azt hiszem, hogy ez az orszag mar nem tud meglepni...
Legyunk inkabb osztrak megye:)

Szerintem a Fideszben senki nem gondolja komolyan, hogy azt a keritest felhuzzak. Inkabb csak nyomasgyakorlaskent dobtak be, azert, hogy az EU-tol tobb penzt kapjunk hatarvedelemre.
 
Status
Not open for further replies.