[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 078
88 063
113
Ebben van igazság is. De nem feltétlen a balosságban kersendő a mentalitás. (illetve ez valószínúleg valami mélyeg lélektani dolgokkal van kapcsolatban, aminek sem helye sem ideje nincs itt belemenni.)
Alapban a pedagógusok nem szeretnek szembenézni vele, hogy az, hogy ilyen az oktatás helyzete nem csak az "Orbánon" múlik és, hogy a tanárok társadalmi értékelése nem csak a "fideszes ellenségkép gyártás" végett olyan mértékű amilyen, hanem egy elég összetett társadalmi probléma és mind ebben, mind pedig az oktatási színvonal csökkenésében a tanári kar épp oly' mértékben felelős, mint más társadalmi, vagy politikai tényezők; ha épp nem még jobban. És a magyarázat helyett a külső okokat emeljük ki és széttárjuk a kezünket és közben, mint pedagógus- a saját kompetenciáink hiányosságát nem vesszük észre, nem korrigáljuk, nem keresünk rá megoldást, csak kifogást.
Gyárban dolgozó bolsevik mentalitású gyereke, ha ki akart törni, és hülye volt, elment tanárnak. Ezek teszik ki a tanárok jelenlegi 30%át, a libsevik közeg amit megteremtettek pedig a 80%át. A maradék 20% az, akinek már a szülei is tanárok voltak, vagy imád tanítani, vagy skillje van róla, hogy neki a pálya való, stb. A mostani 80%ból 25% az, akiknek nem maradt más, de minden nap emiatt frusztráltan kelnek fel és másban keresik a hibát.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 078
88 063
113
A krumpli orru Donath lany ujjabb bort akar lerantani a temarol. A nagy aggodasban remelem felszedi otthon az udvaron a 200 nm terkovet meg az automata ontozorendszert...
Egyértelmű, hogy a Hálózatnak nem tetszik, hogy beleköp az osztrák projektbe a konkurencia. Donáth meg ezért lett odaküldve. Fegyőr próbált némi saját hangot is belecsempészni, még ha totál gcibutaság is volt amit mondott, de Donáth egy izzig-vérig igazi hazaáruló klán hazaáruló gyereke. Minden megnyilvánulásából süt, hogy érdemtelenül, de kell neki(k) a hatalom és mindent megtenné(nek) annak, aki küldte ő(ke)t.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 564
93 956
113
Mondjuk igaz, a győriek a moslekra (Borkaira) szavaztak... :p
Ha megnézed Borkai 44-42-re verte a baloldalt. Rekord mar nem emlelékszek pontosan, de több ezer üres szavazólap volt bedobva. Ha még győri lettem volna én is azt dobtam volna. Egyéni önkori képviselőknél 1 hiján mindet magasan nyerte a Fidesz, ott nem is volt csak a szokásos érvénytelen. (az az 1 körzet gyárváros ősidők óta balos, talán 90bem nek nyert az MSZP-s, de lehet még akkor is)

Szal Borkai 44 - Baloldal 42.
Majd rá 3 honapra.
Dézsi 60 - baloldal 39
Ez az eredmény tükrözi az előző választásokat is Győrben.

Borkaira nem Borkai miatt, hanem a Fidesz miatt, de inkább a baloldal ellen szavaztak. Inkább sokan üresen dobták be, de a Gyurcsány koalát nem akarták vissza. Sztem az a választás a sok üres szavazólappal az mutatta, hogy nagyon tudatosan szavaztak a győriek. Vették a fáradságot és elmentek, de dilettánsokra nem szavaztak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 078
88 063
113
" a balesetet okozó sofőr szeret száguldozni, több autós közösségi csoportnak is tagja. Értesülések szerint a rendőrség a baleset után hazaengedte, a szentestét már otthon töltötte"

(...)

"a sofőr képes volt azt mondani, hogy ne a nővel foglalkozzanak a mentők, ő már úgyis meghalt, hanem vele"

 
K

kamm

Guest
Gyárban dolgozó bolsevik mentalitású gyereke, ha ki akart törni, és hülye volt, elment tanárnak. Ezek teszik ki a tanárok jelenlegi 30%át, a libsevik közeg amit megteremtettek pedig a 80%át. A maradék 20% az, akinek már a szülei is tanárok voltak, vagy imád tanítani, vagy skillje van róla, hogy neki a pálya való, stb. A mostani 80%ból 25% az, akiknek nem maradt más, de minden nap emiatt frusztráltan kelnek fel és másban keresik a hibát.
Ez konkrétan oltári hülyeség.
A kommunizmus alatt a tanítók-tanárok többsége a vidéki tanárképzőkről érkezett, harmada-fele első diplomás volt a családban, tipikusan nem gyari bolsevik háttérbol, hanem a videki parasztsag ill. munkaskozegbol (minimális jött mozgalmi háttérből.) A gyári mozgalmi réteget tipikusan az egybites, végtelenül primitív foxi-maxikra küldtek, például a Politikai Főiskolara ott szereztek "politikai diplomát" a semmiről, 1-2 év alatt, a még hulyebbeket meg a hirhedt Marxista-Leninista Esti Egyetemre, aminek még akkreditációja sem volt igy még diplomát sem adhatott ki csak "felsőfokú politikai végzettséget" kaptak a suksükölő, de végtelenül párthű esztergalyos-segedek stb.
(Egészen vicces lenne osszeirni, ki mindenki kapott ilyen vecepapirokat es hol van ma is az allamapparatusban... 10-15 éve meg egy tucat legalább ismert volt. :p)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 840
48 569
113
Vajon igaz-e?

Milyen ironikus, pár hozzászólással ezelőtt pont arról ment a polémia, hogy a sajtó minden fasságot (is) kérdés nélkül lehoz, és lám…
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and merleg

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 252
29 534
113
Ha megnézed Borkai 44-42-re verte a baloldalt. Rekord mar nem emlelékszek pontosan, de több ezer üres szavazólap volt bedobva. Ha még győri lettem volna én is azt dobtam volna. Egyéni önkori képviselőknél 1 hiján mindet magasan nyerte a Fidesz, ott nem is volt csak a szokásos érvénytelen. (az az 1 körzet gyárváros ősidők óta balos, talán 90bem nek nyert az MSZP-s, de lehet még akkor is)

Szal Borkai 44 - Baloldal 42.
Majd rá 3 honapra.
Dézsi 60 - baloldal 39
Ez az eredmény tükrözi az előző választásokat is Győrben.

Borkaira nem Borkai miatt, hanem a Fidesz miatt, de inkább a baloldal ellen szavaztak. Inkább sokan üresen dobták be, de a Gyurcsány koalát nem akarták vissza. Sztem az a választás a sok üres szavazólappal az mutatta, hogy nagyon tudatosan szavaztak a győriek. Vették a fáradságot és elmentek, de dilettánsokra nem szavaztak.
Hát mert az a nem mindegy, h valaki a prostit kúrja meg, vagy a várost szét.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 078
88 063
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 645
113
Lehet hogy kulfoldre koltozik, de inkabb lehet hogy nem. Meg itthon is ismeretlen celeb, megis mit csinalna kulfoldon? Ladakat butykolne egy gyarban? Itthon legalabb eltartjak a szulei meg neha bekerul a hatodik oldalra a Blikkben...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 645
113
Ha megnézed Borkai 44-42-re verte a baloldalt. Rekord mar nem emlelékszek pontosan, de több ezer üres szavazólap volt bedobva. Ha még győri lettem volna én is azt dobtam volna. Egyéni önkori képviselőknél 1 hiján mindet magasan nyerte a Fidesz, ott nem is volt csak a szokásos érvénytelen. (az az 1 körzet gyárváros ősidők óta balos, talán 90bem nek nyert az MSZP-s, de lehet még akkor is)

Szal Borkai 44 - Baloldal 42.
Majd rá 3 honapra.
Dézsi 60 - baloldal 39
Ez az eredmény tükrözi az előző választásokat is Győrben.

Borkaira nem Borkai miatt, hanem a Fidesz miatt, de inkább a baloldal ellen szavaztak. Inkább sokan üresen dobták be, de a Gyurcsány koalát nem akarták vissza. Sztem az a választás a sok üres szavazólappal az mutatta, hogy nagyon tudatosan szavaztak a győriek. Vették a fáradságot és elmentek, de dilettánsokra nem szavaztak.
Foleg hogy Gyurcsany Gyorbol indult sportminiszternek...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 645
113
Lehet hogy kulfoldre koltozik, de inkabb lehet hogy nem. Meg itthon is ismeretlen celeb, megis mit csinalna kulfoldon? Ladakat butykolne egy gyarban? Itthon legalabb eltartjak a szulei meg neha bekerul a hatodik oldalra a Blikkben...
Mondjuk miert nem szul egy gyereket ha annyira akar? Egyszerubb lenne nem?
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 147
4 246
113
Személyes dolog, de alapvetően nem volt szar a fizetésem, sőt sokkal jobb volt órára lebontva, mint most; de sokat nem gondolkodtam rajta. De nem akarok egy esetből a végtelenbe extrapolálni.
A tanárok többsége nem azért tanít úgy, ahogy mert ennyi, vagy annyi a fizetése. Hosszú távon lehetne a fizetés növelésével javulást elérni az oktatásban, de kérdés, hogy megéri e a befektetés. És nem azt mondom, hogy lehet számszerűsíteni a gyerekek jövőjét, hanem, hogy van e más hatékonyabb módszer a szinvonal növelésére.

Akkor nagyon tömören leírom, hogy én részben min változtatnék. 7-10 évente legalább egy fél, de akár egy év "pihi" (szombatév), ami nem láblógatás lenne, hanem tulajdonképen elvégezne egy egyetemi szakképzést, ami állna a tantárgyának újabb ismereteiből, ismeretfrissítésből; pedagógiai módszerekből és pszichológiából. Ezt vagy teljesíti, vagy repül. Szerintem többet ér, jobban beépül, mint a jelenlegi mérés és nem a munka mellett plusz terhet rakunk rá, hanem kicsit segítjük, hogy elkerülje a kiégést, ami nagyon jelen van. Mindemellett valamilyen formában kötelezővé tenném a supervíziót hisz már nem tantárgyismeretről szól java részt, hanem segítő munkáról. Talán a fizetés lenne az egyik utolsó, amin változtatnék.
Ha lenne is előnye, van ennyi tanár? Kétlem!
Már most is képesítés, odavágó végzettség nélküli emberkékkel töltenek fel betöltetlen tanítói, tanári állásokat! Vagy be sem töltik!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 840
48 569
113
Ha lenne is előnye, van ennyi tanár? Kétlem!
Már most is képesítés, odavágó végzettség nélküli emberkékkel töltenek fel betöltetlen tanítói, tanári állásokat! Vagy be sem töltik!
Szerintem nem azért nem tanári végzettségű emberekkel töltik fel az állományt, mert ne lenne elég végzett tanár.