Nem az a szolgaság, ha betartjuk a szabályokat, hanem az lenne a szolgaság, hogy ha végig néznénk a seggünkön ülve, hogy az általatok oly nagyra tartott nyugati államok mind telibe szarják a saját szabályaiakat és még sokkal jobban bizniszelnek az oroszokkal meg a kínaiakkal. A NATO-ból még senki sem akart kilépni. Nem tudhatjuk, milyen reakciót váltana ki egy ilyen lépés a "nagykutyából".Mi választottuk az EU és a NATO tagságot! Ilyen szövetségekben nyilván vannak szabályok (jók, rosszak), amelyek betartása nem szolgaság, hanem alkalmazkodás, kompromisszum készség.
Akinek nem tetszik, annak ki lehet lépni, lsd. Nagy-Britannia! Senki nem tartotta bent őket erőszakkal!
Nem lehet mindig ide-oda csapódni, ahogy a vélt érdekeink kívánják, mert egy idő után már senki nem akar ilyen megbízhatatlan szövetségest, aki még a vélt ellenséggel is összeáll!
És akkor nem a szövetségesünk, hanem a világ ringyói leszünk, akivel senki nem akarja összekötni a sorsát!
Az EU-ból, és a NATO-ból is csak kifelé vezet az út, visszafelé már nem! Ezért ha valaha is felmerülne a kilépés igénye, nem pár forró fejű politikusnak, hanem csakis a választásra jogosultak több mint felének a szavazatával szabadna!
Bár akkor is hatalmas hibának tartanám!
És egy új "KGST"-ben való részvétel Oroszországgal, Kínával..., a NATO tagságunk automatikus megszűnését is jelentené!
Viszont már írtam korábban is, hogy a 90-es évek közepén egy szovjet rabigából épp csak kiszabadult népet szavazáson megkérdezni, hogy akar-e NATO tag lenni, nagyon nem volt korrekt lépés. Ma nem biztos, hogy hasonlóan egyértelmű eredmény születne.