[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 867
9 777
113
Mi választottuk az EU és a NATO tagságot! Ilyen szövetségekben nyilván vannak szabályok (jók, rosszak), amelyek betartása nem szolgaság, hanem alkalmazkodás, kompromisszum készség.
Akinek nem tetszik, annak ki lehet lépni, lsd. Nagy-Britannia! Senki nem tartotta bent őket erőszakkal!
Nem lehet mindig ide-oda csapódni, ahogy a vélt érdekeink kívánják, mert egy idő után már senki nem akar ilyen megbízhatatlan szövetségest, aki még a vélt ellenséggel is összeáll!
És akkor nem a szövetségesünk, hanem a világ ringyói leszünk, akivel senki nem akarja összekötni a sorsát!
Az EU-ból, és a NATO-ból is csak kifelé vezet az út, visszafelé már nem! Ezért ha valaha is felmerülne a kilépés igénye, nem pár forró fejű politikusnak, hanem csakis a választásra jogosultak több mint felének a szavazatával szabadna!
Bár akkor is hatalmas hibának tartanám!
És egy új "KGST"-ben való részvétel Oroszországgal, Kínával..., a NATO tagságunk automatikus megszűnését is jelentené!
Nem az a szolgaság, ha betartjuk a szabályokat, hanem az lenne a szolgaság, hogy ha végig néznénk a seggünkön ülve, hogy az általatok oly nagyra tartott nyugati államok mind telibe szarják a saját szabályaiakat és még sokkal jobban bizniszelnek az oroszokkal meg a kínaiakkal. A NATO-ból még senki sem akart kilépni. Nem tudhatjuk, milyen reakciót váltana ki egy ilyen lépés a "nagykutyából".
Viszont már írtam korábban is, hogy a 90-es évek közepén egy szovjet rabigából épp csak kiszabadult népet szavazáson megkérdezni, hogy akar-e NATO tag lenni, nagyon nem volt korrekt lépés. Ma nem biztos, hogy hasonlóan egyértelmű eredmény születne.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 757
65 003
113
*mióta beléptünk 50mrd euró érkezett
Orbán 10 éve szarik az EU és az USA érdekeire, betart ahol tud - még sem szálltak meg minket. Moszkva annó ezt nem hagyta volna - lásd Csehszlovákia 1968.
Óriási baromság az USA-t és az EU-t SZU-hoz hasonlítani. NATO-ba, EU-ba önként, népszavazással léptünk be - SZU vezette VSZ-be és KGST-be meg nem.
Az EU tagság támogatottsága minden felmérésben máig 60% feletti, sokszor inkább 80% körül van.
A SZU-val valóviszonyunkról sosem kérdezett senki - tabu téma volt mindig.
Edes isten Szu...
Az Eu elodje meg a Harmadik birodalom volt...
Ne allj meg feluton.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 757
65 003
113
Hat, osz ota orjongenek a boltosok, egetik a lirat. (Podcast direct link: https://play.acast.com/s/d556eb54-6160-4c85-95f4-47d9f5216c49/e9f0d07c-ee74-42fa-9043-c76305a79530)

20211127_PDP513.jpg


Gyakorlatilag mar honapok ota mindenki menekiti a penzet dollarba azonnal, ami persze meg tovabb tapossa az amugy is osszedoles szelen ingadozo lirat...

Ha ha bedol a fizetoeszkoz, marpedig bedol, ha igy megy tovabb, akkor az mindenhol, minden tarsadalmat felrobbant.


FYI csak az elmult negyedevben 50 szazalekot vesztett az ertekebol.


Oszinten szolva ketlem, hogy hajlando lenne bekesen tavozni...


Egyikben sem az, lassuk be.
2022 01 01 van mar az Economistnal. :)
 
  • Hűha
Reactions: enzo

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 867
9 777
113
A Monarchia közép-európa Top3 hatalmában volt, szóval nem is nagyon tudtak volna jönni. Nem a mai egyre inkább csak 9milliós kis Magyarország állta az útjukat.
44-es érkezésüket magunknak csináltuk - kellett neki hadat üzenni.
Jaja. Folyamatosan azt hajtogatod, hogy az oroszok jönnének, aztán mikor bizonyítani kéne, akkor meg az van, hogy csak ezért meg azért nem jönnek... Uncsi!

Nem is mondta senki hogy ezt sajnálja. a "Geopolitikai" tök mást jelent. Befolyást, biztonságot...
Akkor meg még inkább érthető amit mondott, nem igaz?

Inkább az oroszoknak volt "Trianon" - a balti államok pl. örömmel gondolnak rá, az Azeriek is jól el vannak...
A SZU lényegében az orosz birodalmat örökölte meg kommunista köntösben. A benne élő kisebb népek nem igazán bánják a birodalom szét esését.
Észtország sok tekintetben, mutatóban előbbre jár mint mi, pedig mélyebbről indult.
Ahogy a mi esetünkben nekünk magyaroknak fájt Trianon. A románoknak, szlovákoknak bizonyára nem bánták...
Ó igen! Mindenki előrébb jár mint mi. Kár, hogy amikor megfordulok a nálunk előrébb járó, volt KGST országokban, valahogy nem érzem , nem látom, hogy előrébb lennének. A papír mindent elbír, a valóság meg egészen más.
Nem a szovjet berendezkedés, hanem az általa közvetve vagy közvetlenül kontrollált terület hiányzik neki. A SZU hatalmas méretei sokat segítettek abban hogy Whermach lerongyolódjon mire Moszkvához ér - ezt a teret hiányolj.
Az ukrán határotól fél-egy napalatt Moszkvában vagy autóval, az észt határtól Sztpétervár még ennyi sem!
Ez Putyin problémája - nem a Lenin-kép hiányzik neki a falról.
A Szovjetuniónak, ami sokkal erősebb volt katonailag a kor szintjén, mint a jelenlegi Oo., is már szinte megoldhatatlan teher volt hosszútávon a kelet európai országok katonai megszállása. Olyannyira, hogy nem is igazán tudott másra koncentrálni. Szerinted a fele akkora népességű Oroszország miért venne ilyen terhet a nyakába ? Megvan nekik a saját bajuk a hatalmas országgal, amiben még bőven van hova építkezni, fejlődni.
30 éve ott lehet lenni Péterváron pár óra alatt a baltikumból. Mégsem történt semmi se a NATO , se az oroszok részéről.
Túl jól sikerült! Picit lehetne visszább táncolni, mert a saját szövetségesinkkel kezd gondunk lenni.
Ha már hinta politika, akkor csinálják jobban!
A saját szövetségeseinkek az a baja, hogy azzal, hogy mi külön utakon állapodunk meg az oroszokkal és a kínaiakkal, azzal ők nem kis hasznot buknak. Ez b@ssza az ő nagy csőrüket!

Nem hiszem, hogy egy belarusz népszavazáson (nem mintha lenne ilyen) átmenne az ilyen szintű orosz-szövetség.
Egyébként államközi szerződés van a két ország kvázi összeolvadásáról ami a tüntetések óta fel gyorsult. Belarusz eddig is az oroszoktól függött, az olaj í-bizniszből éllt. Most Putyin húzott a pórázon és Lukashenka nincs abban a helyzetben hogy ellenkezzen.
Hmm. Azért én egy koreai vagy japán népszavazást is megnéznék az ott állomásozó amerikai csapatok szükségességét illetően.
Szerinted egyébként hol jobb élni most? Belaruszban vagy Ukrajnában? Lukashenka állítólag nagyon nagy diktátor, de valahogy nem azt látom a hírekben, hogy belaruszok százezrei szöknek át a lenygel határon.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 173
4 978
113
Ha egy hatalmi tömbhöz tartozunk, soha nem a nemzeti érdekünk lesz az első! Varsói Szerződés, KGST alatt sem az volt!
Ha pedig nem tartozunk az EU-hoz, NATO-hoz, keresztet vethetünk mindenre, amit eddig elértünk! Az autógyárakra, a többi multira, és a hadiiparra is! Akkor marad a Komondor, a régi RÁBA, Currus....
A magyar ipar (még) nem képes arra, hogy ezeket helyettesítse!
Már azt vitatnám hogy az EU hatalmi tömb-e egyáltalán. Néha inkább olyan öngyilkos szekta érzésem van.

Az a hozzáállás hogy akármilyen szövetségben nem a nemzeti érdekünk az első azt meg had ne minősítsem. Minek vagyunk tagok ha az nem az érdekünk?

A szocializmusos példa lényegében helyes csak van vele egy kis gond.
A KGST alatt nyomós érv volt hogy néhány ezer orosz katona itt állomásozott. Hát ezt az EU nehezen tudná most megvalósítani. Azonban akkor Moszkvában nevezték ki az állami vezetőket. Éppenséggel van olyan érzésem hogy most is valami ilyet szeretne az EU csak éppen Brüsszelben jelölné ki...
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 046
3 984
113
És szerinted mi lesz? A török gazdaság dübörög, egy gyorsan szaporodó 80 milliós Eur-azsiai állam felemelkedik. Majd a gyenge líra megbuktatja?
Hogyan is?

Akkor hogyan fizetnek?
Az az ország fizet, akinek se a ruszki, se az amcsi nem parancsol?
Nem szivlelem a vezetőjét, de Törökország a kevés független ország egyike.
A gyenge líra ezt nem befolyásolja.
Dübörög, ja, pont mint a magyar! :)
Az első megpróbáltatásra bezuhan a
Nem az a szolgaság, ha betartjuk a szabályokat, hanem az lenne a szolgaság, hogy ha végig néznénk a seggünkön ülve, hogy az általatok oly nagyra tartott nyugati államok mind telibe szarják a saját szabályaiakat és még sokkal jobban bizniszelnek az oroszokkal meg a kínaiakkal. A NATO-ból még senki sem akart kilépni. Nem tudhatjuk, milyen reakciót váltana ki egy ilyen lépés a "nagykutyából".
Viszont már írtam korábban is, hogy a 90-es évek közepén egy szovjet rabigából épp csak kiszabadult népet szavazáson megkérdezni, hogy akar-e NATO tag lenni, nagyon nem volt korrekt lépés. Ma nem biztos, hogy hasonlóan egyértelmű eredmény születne.
Nem írtam, hogy szó nélkül hajtsuk rabigába a fejünket! Azt sem, hogy ne harcoljunk a nemzeti érdekünk érvényesítéséért!
Viszont ezt úgy kellene megtenni, hogy nem kampányolunk folyamatosan Brüsszel ellen, mert ezzel csak szembe hugyozzuk magukat!
És a nemzeti érdek pedig nem az, hogy a regnáló hatalom bólogató szolgái részesülnek a javak nagy részéből, a többieknek meg esetleg morzsák jutnak!
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 867
9 777
113
Dübörög, ja, pont mint a magyar! :)
Az első megpróbáltatásra bezuhan a
Wishfull thinking!

Nem írtam, hogy szó nélkül hajtsuk rabigába a fejünket! Azt sem, hogy ne harcoljunk a nemzeti érdekünk érvényesítéséért!
Viszont ezt úgy kellene megtenni, hogy nem kampányolunk folyamatosan Brüsszel ellen, mert ezzel csak szembe hugyozzuk magukat!
Ha Brüsszel folyton hazugságokat terjeszt az általa finanszírozott "független" médiában, akkor szerintem jobb, ha nem húzzuk be fülünket farkunkat, hanem megpróbáljuk bemutatni a mi igazságunkat. Nekem ez jobba tetszik. Neked meg, gondolom az a külpolitika jött be, amikor Sólyom Lacibácsit hazazavarták a szlovák határőrök Komáromból.
És a nemzeti érdek pedig nem az, hogy a regnáló hatalom bólogató szolgái részesülnek a javak nagy részéből, a többieknek meg esetleg morzsák jutnak!
És eljutottunk minden Orbán gyűlölők Szent Gráljához, a Lölőzéshez.:D:D
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 046
3 984
113
Már azt vitatnám hogy az EU hatalmi tömb-e egyáltalán. Néha inkább olyan öngyilkos szekta érzésem van.

Az a hozzáállás hogy akármilyen szövetségben nem a nemzeti érdekünk az első azt meg had ne minősítsem. Minek vagyunk tagok ha az nem az érdekünk?

A szocializmusos példa lényegében helyes csak van vele egy kis gond.
A KGST alatt nyomós érv volt hogy néhány ezer orosz katona itt állomásozott. Hát ezt az EU nehezen tudná most megvalósítani. Azonban akkor Moszkvában nevezték ki az állami vezetőket. Éppenséggel van olyan érzésem hogy most is valami ilyet szeretne az EU csak éppen Brüsszelben jelölné ki...
Akkor félre értettél! Nekünk természetesen a nemzeti érdekünk az első! Ahogy a többi államnak is a sajátjuk, és nem a miénk!
Szerencsére az EU nem fog ránk küldeni baráti segítő seregeket. USA nélkül még máshova se nagyon tud!
Azon meg nem kell csodálkozni, ha egy Brüsszelben is Brüsszel ellen kampányoló, a támogatásokat meg pár baráti zsebre játszó kormány helyett mást szeretnének!
 

Watszon

Active Member
2021. június 9.
265
241
43
És szerinted mi lesz? A török gazdaság dübörög, egy gyorsan szaporodó 80 milliós Eur-azsiai állam felemelkedik. Majd a gyenge líra megbuktatja?
Hogyan is?

Akkor hogyan fizetnek?
Az az ország fizet, akinek se a ruszki, se az amcsi nem parancsol?
Nem szivlelem a vezetőjét, de Törökország a kevés független ország egyike.
A gyenge líra ezt nem befolyásolja.
"A török gazdaság dübörög,"

Avagy a direktbe leértékelt, gyenge fizetőeszközzel lufit fújnak ?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
Dübörög, ja, pont mint a magyar! :)
Az első megpróbáltatásra bezuhan a

Nem írtam, hogy szó nélkül hajtsuk rabigába a fejünket! Azt sem, hogy ne harcoljunk a nemzeti érdekünk érvényesítéséért!
Viszont ezt úgy kellene megtenni, hogy nem kampányolunk folyamatosan Brüsszel ellen, mert ezzel csak szembe hugyozzuk magukat!
És a nemzeti érdek pedig nem az, hogy a regnáló hatalom bólogató szolgái részesülnek a javak nagy részéből, a többieknek meg esetleg morzsák jutnak!
Pöttyet olvass azért utána.
;)
Amíg mindenki bukott 7-8 %-ot tavaly, addig ők 1,2 plusszal mentek, idén lehet akár 10 %-os a növekedés.
Azért az két év alatt is kemény felzárkózás egy közel 80 milliós országtól.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 173
4 978
113
Ha egy hatalmi tömbhöz tartozunk, soha nem a nemzeti érdekünk lesz az első! Varsói Szerződés, KGST alatt sem az volt!
Ha pedig nem tartozunk az EU-hoz, NATO-hoz, keresztet vethetünk mindenre, amit eddig elértünk! Az autógyárakra, a többi multira, és a hadiiparra is! Akkor marad a Komondor, a régi RÁBA, Currus....
A magyar ipar (még) nem képes arra, hogy ezeket helyettesítse!
Már azt vitatnám hogy az EU hatalmi tömb-e egyáltalán. Néha inkább olyan öngyilkos szekta érzésem van.

Az a hozzáállás hogy akármilyen szövetségben nem a nemzeti érdekünk az első azt meg had ne minősítsem. Minek vagyunk tagok ha az nem az érdekünk?

A szocializmusos példa lényegében helyes csak van vele egy kis gond.
A KGST alatt nyomós érv volt hogy néhány ezer orosz katona itt állomásozott. Hát ezt az EU nehezen tudná most megvalósítani. Azonban akkor Moszkvában nevezték ki az állami vezetőket. Éppenséggel van olyan érzésem hogy most is valami ilyet szeretne az EU csak éppen Brüsszelben jelölné ki
Akkor félre értettél! Nekünk természetesen a nemzeti érdekünk az első! Ahogy a többi államnak is a sajátjuk, és nem a miénk!
Szerencsére az EU nem fog ránk küldeni baráti segítő seregeket. USA nélkül még máshova se nagyon tud!
Azon meg nem kell csodálkozni, ha egy Brüsszelben is Brüsszel ellen kampányoló, a támogatásokat meg pár baráti zsebre játszó kormány helyett mást szeretnének!
Brüsszelben senkit nem érdekel hogy ki használja fel a támogatásokat. Azok a támogatások nyereségesek a nyugati országoknak. Ne legyenek illúziónk merő kedvességből még soha nem adtak pénzt senkinek.


Itt a fő indok hogy politikailag szembe megyünk a nekik fontos dolgokkal. Mondjuk a kvóta ügyben. Nem volt rossz elképzelés behozzák Németországba a menekülteket, kiválogatjak a számukra hasznos orvosokat mérnököket dolgozni akarókat a többit meg szétosztják szívjanak vele a többiek.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
"A török gazdaság dübörög,"

Avagy a direktbe leértékelt, gyenge fizetőeszközzel lufit fújnak ?
Ettől azért bonyolultabb. Nem csak a valuta leértékelése mozgatja a gazdaságot.
EU-hoz közel, olcsó munkaerő, nagy piac, jó iszlám kapcsolatok segítették őket, na meg 10-20 millió külhoni török.
Sok magyar Renault Thaliaval szaladgál.
Az F-16-ost a nyolcvanas évek végétől gyártják, összeszerelik.
A török hadiipari fejlesztések önmagukban is gazdaságélénkítő hatásúak, több évtizedes tervet valósít meg Kardigán.
Olyan, amilyen, de az erőforrások rendelkezésére állnak, hosszabb távon Törökországgal számolni kell.
 

Watszon

Active Member
2021. június 9.
265
241
43
Ettől azért bonyolultabb. Nem csak a valuta leértékelése mozgatja a gazdaságot.
EU-hoz közel, olcsó munkaerő, nagy piac, jó iszlám kapcsolatok segítették őket, na meg 10-20 millió külhoni török.
Sok magyar Renault Thaliaval szaladgál.
Az F-16-ost a nyolcvanas évek végétől gyártják, összeszerelik.
A török hadiipari fejlesztések önmagukban is gazdaságélénkítő hatásúak, több évtizedes tervet valósít meg Kardigán.
Olyan, amilyen, de az erőforrások rendelkezésére állnak, hosszabb távon Törökországgal számolni kell.
Ezért én látok ott gondokat is.
pl. infláció.....
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 910
13 869
113
Ettől azért bonyolultabb. Nem csak a valuta leértékelése mozgatja a gazdaságot.
EU-hoz közel, olcsó munkaerő, nagy piac, jó iszlám kapcsolatok segítették őket, na meg 10-20 millió külhoni török.
Sok magyar Renault Thaliaval szaladgál.
Az F-16-ost a nyolcvanas évek végétől gyártják, összeszerelik.
A török hadiipari fejlesztések önmagukban is gazdaságélénkítő hatásúak, több évtizedes tervet valósít meg Kardigán.
Olyan, amilyen, de az erőforrások rendelkezésére állnak, hosszabb távon Törökországgal számolni kell.


...és szerintem mostanában "akciósan" lehetne tőlük vásárolni.

Én technológiát vennék, nem terméket/árút. Az adott területen a fejlesztés induló 2-3-4 évét lehetne 2-3-4 hónapra rövidíteni!!! Pl: drón-lőszerek, MLRS/HIMARS, ...

A Hirtenbereger palettáján nem is nagy a technológiai +költség.

:oops::oops::oops: + :cool: ...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
Mi választottuk az EU és a NATO tagságot! Ilyen szövetségekben nyilván vannak szabályok (jók, rosszak), amelyek betartása nem szolgaság, hanem alkalmazkodás, kompromisszum készség.
Akinek nem tetszik, annak ki lehet lépni, lsd. Nagy-Britannia! Senki nem tartotta bent őket erőszakkal!
Nem lehet mindig ide-oda csapódni, ahogy a vélt érdekeink kívánják, mert egy idő után már senki nem akar ilyen megbízhatatlan szövetségest, aki még a vélt ellenséggel is összeáll!
És akkor nem a szövetségesünk, hanem a világ ringyói leszünk, akivel senki nem akarja összekötni a sorsát!
Az EU-ból, és a NATO-ból is csak kifelé vezet az út, visszafelé már nem! Ezért ha valaha is felmerülne a kilépés igénye, nem pár forró fejű politikusnak, hanem csakis a választásra jogosultak több mint felének a szavazatával szabadna!
Bár akkor is hatalmas hibának tartanám!
És egy új "KGST"-ben való részvétel Oroszországgal, Kínával..., a NATO tagságunk automatikus megszűnését is jelentené!



Perpill senki sem akar kilépni az EU-ból, NATO-ból.
Ha lesz Orosz határunk, az sosem látott kereskedelmi lehetoség lenne a számunkra,hatalmas pénzeket tudnánk bevágni mindkét oldalról, s számunkra is egy végtelen piac lenne az Orosz /eurázsiai határ.
Nem véletlen bszta szét usánka ukrajnát, így vágja el a ny európai vevoket/eladókat az Orosz /eurázsiai vevoktol/eladóktól.
Amennyirben lesz Orosz - Magyar határ, arra mind az Oroszok, mind az EU hímes tojásként fog vigyázni, mert a pénz az pénz.
Megbízható kereskedelmi partnerek vagyunk mindkét irányba régóta, ami az ukránokról nem volt elmondható, hogy finom legyek.
Szóval mindkettonek határozott érdeke a zavarmentes határvidék, ráadásul Kínának is, egyedül usánkának /angolszászoknak szar a palacsintájukban egy összeéro, kereskedő Eurázsia- EU.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 694
3 882
113
Nem lehet mindig ide-oda csapódni, ahogy a vélt érdekeink kívánják, mert egy idő után már senki nem akar ilyen megbízhatatlan szövetségest, aki még a vélt ellenséggel is összeáll!
Soha ne mondd, hogy soha.
Ugye ahogy a kócos fogú alkoholista juncker mondta: „minden, ami román, az európai” :cool:
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
Ezért én látok ott gondokat is.
pl. infláció.....
Mindenhol elszabadult az infláció.
Amitől felni kell, az a stagfláció.
A magyar közgazdaság sajnos még Marx teévelygései miatt szenved.
Ez szomorú tény, de pénzügyi, gazdasági elitünk még "rosszul", rossz ideológia mentén tanulta a dolgokat.
Isszuk is a levét, három évtizede nem tudjuk mi történik velünk.
Csak valahogy sose jönnek be az előrejelzéseik....
:(
Szóval az infláció rossz dolog, de önmagában nem gyilkosa a növekedésnek.
A választók átvágásának viszont kiváló eszköze.
Ők úgy hívják: a bérek elinflálása.
Tervezett, hasznos, kívánt dolog a részükről, hisz választást lehet vele nyerni. :)
Ez a legfontosabb összefüggés a politika és a közgazdaságtan között.
Szerintük.
;)
Persze nem mindig jön be, de legalább egy ország belerokkan a tévedéseikbe, tehetségtelenségükbe.
A törökök viszont jelenleg 10-11 %-al nőnek.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 879
82 382
113
Perpill senki sem akar kilépni az EU-ból, NATO-ból.
Ha lesz Orosz határunk, az sosem látott kereskedelmi lehetoség lenne a számunkra,hatalmas pénzeket tudnánk bevágni mindkét oldalról, s számunkra is egy végtelen piac lenne az Orosz /eurázsiai határ.
Nem véletlen bszta szét usánka ukrajnát, így vágja el a ny európai vevoket/eladókat az Orosz /eurázsiai vevoktol/eladóktól.
Amennyirben lesz Orosz - Magyar határ, arra mind az Oroszok, mind az EU hímes tojásként fog vigyázni, mert a pénz az pénz.
Megbízható kereskedelmi partnerek vagyunk mindkét irányba régóta, ami az ukránokról nem volt elmondható, hogy finom legyek.
Szóval mindkettonek határozott érdeke a zavarmentes határvidék, ráadásul Kínának is, egyedül usánkának /angolszászoknak szar a palacsintájukban egy összeéro, kereskedő Eurázsia- EU.
Mit orosz, kínai! :)

Merjünk nagyok lenni!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby