[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 814
94 811
113

Támogatjuk Ukrajna EU s csatlakozását... :(
A csatlakozási tárgyalások megkezdését. Semmilyen csatlakozás nem lesz, ez egy szimbolikus dolog. A kormány mozgástere qrvaszűk lett, Putyin folyamatosan szűkíti a pályát. Már a fegyverek áthaladásának blokkolásával is majdnem leestünk a pályáról.

Az EU témában igy a keletiek a nyugatiakra passzolták a felelősséget
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 814
94 811
113
Újabb köszönet a magyarellenességért: Orbánék támogatják Ukrajna "azonnali" EU-csatlakozását
Forrás: https://kuruc.info/r/2/240404/
Kis csúsztatás van a címben.
Tárgyalások megkezdését javasolták.

De mit jelent ez??

Fontos látni, hogy az ukránok gyorsított EU-tagságának esélye nem reális, ez inkább egy szimbolikus lépés, ami szignált küld az ukránok felé, hogy az EU ezen a módon is támogatja őket, mint ahogy például az uniós áramrendszerrel való szinkronizáció útján is. Gyorsított tagsági felvételre nincs hivatalos procedúra, ez csak a tagállamok által közösen eldöntött kollektív akarat mentén lehetséges és egyébként is rengeteg tárgyalási fejezetet kell sikeresen, sok éves egyeztetések után lezárni, hogy egyáltalán bárkiből tag legyen.



A nyugat-balkáni országoknak sem sikerült ez még, pedig már évek óta zajlik egy tárgyalási-közeledési folyamat. A észak-macedónok és az albánok felvételét Emmanuel Macron francia államfő nemrég vétózta meg és átfogó reformot is szorgalmazott a belépés újabb feltételekhez kötéséről, illetve a belépési folyamatba épített esetleges visszafordítási lehetőségre is.



A gyorsított EU-tagság realitásáról tegnap egy uniós illetékes már név nélkül nyilatkozott, azt mondta: semmi esélye egyelőre, így tehát ez a mostani lépés inkább az oroszokkal való egyezkedési folyamatban lehet egyfajta felajánlási alap megképzése, hogy az egyébként sem reális, de kifelé fontos ígéretből végül kihátrál az ukrán vezetés, hogy cserébe a béke feltételeit ki tudják alku dni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 814
94 811
113
Ömlenek Budapestre a négerek és arabok. Hazugság, hogy ukrán menekültek jönnek, a rendőrökkel beszéltem most, ők is ezeket látják tömegével érkezni a vonatokkal:
IMG-20220301-115118.jpg

IMG-20220301-115142.jpg

IMG-20220301-115210.jpg
Ukrajnai diákok.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 814
94 811
113
Épphogy kijöttünk a covidból, most Putyin szétbaxxa Ukrajnát, leálltak az ukrán gyárak, beszállítók. Lassan kezdenek majd bezárni, leállni a magyar gyárak is. És ez még nem a pénzügyi rendszerről lekapcsolás hatása. Ahogy olvastam vhol, Sojgu vagy vmelyik tábornok igazán megkínálhatná egy poloniumos teával. 70 éves ideje lenne lelépnie, mielőtt teljesen szétcseszi Kelet-Európát.

Tudom a CIA is kavart meg ő csak visszaüt. Viszont primitiv módon, erőből, ész nélkül teszi. Ahogy anno a szovjet elvtársak. Ha meghallgatjuk Putyin háborús beszédeit, nagyon a régi komcsi beszédekre hajaznak. Az orosz tankokon a szovjet zászlók is ezt erősítik.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 234
113
Szerintem ezeknek a nagy része egyetemista lehet, mondták is, hogy egy csomó nem ukrán külföldi is jön.
Nézd meg a képeket, ezek zömmel úgy néznek kimintha egyetemisták lennének, mert nekünk nagyon nem úgy tűntek, akik ott jöttünk keresztül a pályaudvaron!
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 668
25 455
113
Nézd meg a képeket, ezek zömmel úgy néznek kimintha egyetemisták lennének, mert nekünk nagyon nem úgy tűntek, akik ott jöttünk keresztül a pályaudvaron!
2013-ban amikor szegeden voltam pont ilyen lepukkantak voltak a nigger egyetemisták, meg büdösek is voltak, nyáron ha felszállt 2-3 néger a villamosra én inkább leszáltam mert orrfacsaró bűz lett tőlük.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 763
17 430
113
2013-ban amikor szegeden voltam pont ilyen lepukkantak voltak a nigger egyetemisták, meg büdösek is voltak, nyáron ha felszállt 2-3 néger a villamosra én inkább leszáltam mert orrfacsaró bűz lett tőlük.
Szorozd meg ezt ma 4-el. Vannak napszakok, helyek ahol helyit nem látsz.
 
  • Szomorú
Reactions: megazez

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 158
7 350
113
Az ukrajnai magyarság nagy része roma, szombat délután láttam az M1-en egy videót az egyik menekült szállásról szinte csak romák voltak benne.
Feleségem kárpátaljai magyar, sok rokona, osztálytársa, szomszédja átjött most (még férfiak is, akiknek volt ismeretségük a határon), egyikük sem roma és mind el lettek helyezve rendes, normális házakban.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Feleségem kárpátaljai magyar, sok rokona, osztálytársa, szomszédja átjött most (még férfiak is, akiknek volt ismeretségük a határon), egyikük sem roma és mind el lettek helyezve rendes, normális házakban.
Mit mond a magyarság hány százaléka roma?
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ilyenről még soha nem beszéltünk, sokat voltam Kárpátalján (Csap, Dobrony, Bátyu, Kaszony, Som, Ungvár, Beregszász, Munkács), de nagy mennyiségű romát csak Munkácson láttam (leszámítva a határátkelőknél kéregetőket).
Ha nem gond kérdezd már meg tőle, meg hogy a romák akiket ismer többségében ukránnak vagy magyarnak esetleg egyiknek se vallja magát.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 814
94 811
113
Ha nem gond kérdezd már meg tőle, meg hogy a romák akiket ismer többségében ukránnak vagy magyarnak esetleg egyiknek se vallja magát.
Általában a cigányok határon túl, de régi Mo. területein belül, magyarnak vallják magukat. Ez még a múltban lévő kulturális befolyásunk, fölényünk eredménye.