[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Menj ki azt kérdezd meg tőlük, nem az a legegyszerűbb ahelyett hogy itt hiedelmeiddel riasztgatsz?
Most megyek hazafele, volt három percem indulás előt. Azóta érkezhetett egy újabb traszport, mert megint tele volt a Nyugati és megint nem voltak köztük fehérek!
IMG-20220301-154319.jpg

Itt most a beérkezettek vagy fele tűnt diáknak a másik fele csak rosszarcú harmadikvilágbeli volt.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Most megyek hazafele, volt három percem indulás előt. Azóta érkezhetett egy újabb traszport, mert megint tele volt a Nyugati és megint nem voltak köztük fehérek!
IMG-20220301-154319.jpg

Itt most a beérkezettek vagy fele tűnt diáknak a másik fele csak rosszarcú harmadikvilágbeli volt.
Holnap megyek a keletibe, ha lesz időm, meg látok menekülteket megkérdem hogy vannak, honnan jöttek, mit tudnak.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and blogen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 068
38 464
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 068
38 464
113
Az gyorsan meglesz, ha az orosz a határon áll.
Francokat! Orbán személlyesen teríti nekik a vörös szőnyeget a bevonuláshoz. Szavazóit felsorakoztatja a határtól a karmelitáig, kis orosz zászlókkal és könnyes szemekkel, lelkesen várja, hogy Putyin megérkezzen csapatai élén! Ehhez sok száz ezren tapsolni fognak! Itt tart ez az ország... :p
Persze ez picit túlzás, de az a baj, hogy még sem az! Hihetetlen ami nálunk megy...40 év orosz megszállás és 1956 után a magát nemzetinek és szuverenítás pártinak mondó Fidesz és körei az orosz agressziónak drukkolnak! Felfoghatatlan!
Lehet nem szeretni az ukránokat, de ha ők elbuknak, akkor határosak leszünk az oroszokkal! Ennek drukkolni, ezt segíteni akár passzívan, az az igazi hazaárulás!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 068
38 464
113
Szerintem fordulunk, Nem figyelted a mai híradásokat ?
Egyelőre nem érzékelem a fordulatot. Nem küldünk semmit az ukránoknak. Fölösleges fegyverzetünk tényleg nincsen, de legalább kaját és gyógyszert küldhetnénk! Ha fegyvert nem is, de küldjünk konzervet - civilek vagy katonák eszik meg, az már mindegy. Ne mi legyünk már Putyin utolsó bástyája Európában, aki szabotálja a segítség nyújtást! Putyin után Orbán lesz lassan a legutáltabb vezető Európában és ez az egész országra nézve káros!
Az állami TV és fidesz-média még mindig a Kreml narratíváját nyomja. Az 56-os ellenállókról elnevezett Pesti Srácok is orosz propagandát nyomja: ma "hazaárulás kiállni Ukrajna mellet" címmel közölt ma cikket! Mi f@sz van ezekkel?!? Nem értem, hogy lehet ennyire elvtelen cinikus szardarabnak lenni!
Mi voltunk 45-ben Hitler utolsó szövetségese - már megint itt tartunk...
 

Brácsa

Active Member
2020. szeptember 10.
61
205
33
Egyelőre nem érzékelem a fordulatot. Nem küldünk semmit az ukránoknak. Fölösleges fegyverzetünk tényleg nincsen, de legalább kaját és gyógyszert küldhetnénk! Ha fegyvert nem is, de küldjünk konzervet - civilek vagy katonák eszik meg, az már mindegy. Ne mi legyünk már Putyin utolsó bástyája Európában, aki szabotálja a segítség nyújtást! Putyin után Orbán lesz lassan a legutáltabb vezető Európában és ez az egész országra nézve káros!
Az állami TV és fidesz-média még mindig a Kreml narratíváját nyomja. Az 56-os ellenállókról elnevezett Pesti Srácok is orosz propagandát nyomja: ma "hazaárulás kiállni Ukrajna mellet" címmel közölt ma cikket! Mi f@sz van ezekkel?!? Nem értem, hogy lehet ennyire elvtelen cinikus szardarabnak lenni!
Mi voltunk 45-ben Hitler utolsó szövetségese - már megint itt tartunk...
Nem tudom az Ukrán biztpolba vinni a hozzászólásom előre is bocsánat, de erre azért válaszolnék. Szerintem elég sok segélyt viszünk a Vereckei hágóig és talán tovább is arról nem tudok. Legutóbb épp barátnőmet keresték meg, hogy egy hétre lehet menni a Máltaiakkal odáig, ételt stb osztani. Valahol olvastam, hogy elég sok tonna ételt, több köbméter gázolajat stb adunk. Nem tudom, hogy igaz e vagy sem, de mindenki úgy segít ahogy tud. Amit írtál, hogy "nincs fegyverünk ezért nem adunk" azt reálisnak tartod te is és a kormány is (én is). Népességarányosan hozzánk jött a legtöbb menekült eddig, úgy láttam az adatokból még tegnap. Elég erőforrásigényes ez is. A gazdaságunkba nem jönnek az orosz pénzek és fordítva.. Szerintem minket is eléggé megbasz ez az egész. A legutóbbi időkben még csak nem is vagyunk jóban az ukikkal.. ehhez képest gondold végig amit eddig írtam.. Szerintem mi is védjük meg magunkat és ne álljunk be egyik oldalra sem, felesleges.. álljunk a menekültek oldalára, fogadjuk be őket, segítsünk nekik, akármit is hisznek rólunk, magyarokról, mutassuk meg, hogy nem kell minket gyűlölniük, de azért eszetlenek se legyünk, ne fussunk bele semmi feleslegesbe. Azt hiszem van elég ország ami fegyvert küld, katonákat, szankciókat ígér stb. A nagy politika színterén mi nem számítunk annyit, hogy nagyobb erőbedobással kéne küzdenünk. Hozzá teszem még egyszer.. szerintem.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 068
38 464
113
Nem tudom az Ukrán biztpolba vinni a hozzászólásom előre is bocsánat, de erre azért válaszolnék. Szerintem elég sok segélyt viszünk a Vereckei hágóig és talán tovább is arról nem tudok. Legutóbb épp barátnőmet keresték meg, hogy egy hétre lehet menni a Máltaiakkal odáig, ételt stb osztani. Valahol olvastam, hogy elég sok tonna ételt, több köbméter gázolajat stb adunk. Nem tudom, hogy igaz e vagy sem, de mindenki úgy segít ahogy tud. Amit írtál, hogy "nincs fegyverünk ezért nem adunk" azt reálisnak tartod te is és a kormány is (én is). Népességarányosan hozzánk jött a legtöbb menekült eddig, úgy láttam az adatokból még tegnap. Elég erőforrásigényes ez is. A gazdaságunkba nem jönnek az orosz pénzek és fordítva.. Szerintem minket is eléggé megbasz ez az egész. A legutóbbi időkben még csak nem is vagyunk jóban az ukikkal.. ehhez képest gondold végig amit eddig írtam.. Szerintem mi is védjük meg magunkat és ne álljunk be egyik oldalra sem, felesleges.. álljunk a menekültek oldalára, fogadjuk be őket, segítsünk nekik, akármit is hisznek rólunk, magyarokról, mutassuk meg, hogy nem kell minket gyűlölniük, de azért eszetlenek se legyünk, ne fussunk bele semmi feleslegesbe. Azt hiszem van elég ország ami fegyvert küld, katonákat, szankciókat ígér stb. A nagy politika színterén mi nem számítunk annyit, hogy nagyobb erőbedobással kéne küzdenünk. Hozzá teszem még egyszer.. szerintem.
A magyar civilek tényleg sokan sokat, tesznek. Maximális tiszteletet érdemel ez.
A kormányzat egyértelmű kiállását hiányolom és rendkívül károsnak tartom az eddigi hinta politikájukat és az eléggé félszívű kiállásukat Ukrajna mellett - pláne jelen helyzetben.
Tényleg voltak, vannak vitáink az ukrán kormánnyal, de mindent felül író nemzeti érdek, hogy ne legyünk határosak a putyini Oroszországgal. Nem érdekünk Ukrajna elbukása.
 
  • Tetszik
Reactions: Brácsa

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 726
17 122
113
Egyelőre nem érzékelem a fordulatot. Nem küldünk semmit az ukránoknak. Fölösleges fegyverzetünk tényleg nincsen, de legalább kaját és gyógyszert küldhetnénk! Ha fegyvert nem is, de küldjünk konzervet - civilek vagy katonák eszik meg, az már mindegy. Ne mi legyünk már Putyin utolsó bástyája Európában, aki szabotálja a segítség nyújtást! Putyin után Orbán lesz lassan a legutáltabb vezető Európában és ez az egész országra nézve káros!
Az állami TV és fidesz-média még mindig a Kreml narratíváját nyomja. Az 56-os ellenállókról elnevezett Pesti Srácok is orosz propagandát nyomja: ma "hazaárulás kiállni Ukrajna mellet" címmel közölt ma cikket! Mi f@sz van ezekkel?!? Nem értem, hogy lehet ennyire elvtelen cinikus szardarabnak lenni!
Mi voltunk 45-ben Hitler utolsó szövetségese - már megint itt tartunk...
Ne menjen már el a józan eszed :) Folyamatosan küldünk fegyveren kívül mindent! Igen, pénzt is. Tény, h okádék amit a nyugati sajtó művel velünk, de orosz narratívát max innen érzek. Ukrajna (tetszik vagy sem) nem szövetségesünk. 45-ben bőven megszállt ország voltunk (ahogy 1940-ben is azok lehettünk volna) és barom, aki azt állítja, h semlegesek lehettünk volna (ahogy ez ma sem opció). Utólag sok a "zseni"; ha mondjuk orosz-kína nyer a végén, akkor utolsó atlanti csatlósok leszünk. Ennek inverze is áll.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
A FIDESZ lehet megszavazta a ROSZATOM kiebrudalását és a MENEKÜLTKVÓTÁKAT!


Persze még lehet, hogy liberális álhír...
Fene se tudja:

Deutsch Tamás: Ujhelyi István hazudott​

A Fidesz EP-képviselője szerint nem igaz, amit Ujhelyi István állít:

Ujhelyi reggel azt hazudta, hogy a Fidesz nem fogja majd megszavazni az ukrajnai háborús konfliktussal kapcsolatos EP határozatot. Megszavaztuk. Ujhelyi este azt hazudta, hogy “támogatta a Fidesz a Paks2 leállítását”. Ellene szavaztunk. Nem támogattuk a határozat azon részeit, amelyek a magyar ellátásbiztonságot veszélyeztethetik. Már csak az a kérdés, hogy Ujhelyi éjjel mit fog hazudni?! Mert ők továbbra is hazudnak reggel, éjjel meg este. Ennyi
 

Brácsa

Active Member
2020. szeptember 10.
61
205
33
A magyar civilek tényleg sokan sokat, tesznek. Maximális tiszteletet érdemel ez.
A kormányzat egyértelmű kiállását hiányolom és rendkívül károsnak tartom az eddigi hinta politikájukat és az eléggé félszívű kiállásukat Ukrajna mellett - pláne jelen helyzetben.
Tényleg voltak, vannak vitáink az ukrán kormánnyal, de mindent felül író nemzeti érdek, hogy ne legyünk határosak a putyini Oroszországgal. Nem érdekünk Ukrajna elbukása.
Köszönöm, hogy át lett rakva.

Én úgy gondolom, hogy több nemzeti érdekünk van (lehetne akár még többet felsorolni)
  • A Kárpátaljai magyarok felé konszolidáltabb Ukrajna
  • Oroszország minél meszebb legyen tőlünk
  • Jóban legyünk az Unióval, NATO-val, szomszédainkkal, a közelben és távolban lévő nagyhatalmakkal, Töröko., Oo.-val, Kínával, stb, szövetségi rendszereken kívül belül, érdekellentétekkel teletűzdelve.. ha tetszik ha nem
  • A két nagyhatalom játszóteréül használt Ukrajnában és az abban kirobbantott, remélhetőleg tovább nem eszakálálódó (pl Nato vs Oo.) háborúból való kimaradás úgy, hogy nekünk tovább kell élnünk egy Oo. val és egy Amerikai/Nyugat Európával és szövetségeseikkel a jobb és a bal oldalunkon.

    A világon mindenkinek totál más az érdeke és sajnos az erősebb érdekérvényesítő hatalmakkal ritkán esik egybe a mi nemzeti érdekünk is, szerintem ezért jó a hintapolitika. Természeténél fogva veszélyes az biztos, ebben egyet értek veled, de mindig utólag derül ki, hogy az volt e vagy sem. Ha a világégéseket a győztesek oldalán vívtuk volna, így vagy úgy (tehát kiugrással, vagy eleve az elejétől egy felé húzva) akkor most nem beszélnénk arról, hogy hülyeség volt oldalt választani meg hintázni. De ezt ki a véreres faszom tudja előre!? .. Már bocsánat.. Bárcsak tudnánk, bár úgy lenne, hogy mindent a NATO-nak és kiűzzük a szomszédból Putint.. de hát hányszor fordult már ez elő velünk a történelemben? Tatár, Török, Német.. Orosz.. Most meg a NATO, európa, szabad világ.. fasz tudja, nevezzük aminek akarjuk. Végül úgy is az nyer aki állva marad és akik a legvégén opportunizmusból, odaálltak a győztes mellé.
 
  • Vicces
Reactions: L.O.B

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 146
7 611
113
Egyelőre nem érzékelem a fordulatot. Nem küldünk semmit az ukránoknak. Fölösleges fegyverzetünk tényleg nincsen, de legalább kaját és gyógyszert küldhetnénk! Ha fegyvert nem is, de küldjünk konzervet - civilek vagy katonák eszik meg, az már mindegy. Ne mi legyünk már Putyin utolsó bástyája Európában, aki szabotálja a segítség nyújtást! Putyin után Orbán lesz lassan a legutáltabb vezető Európában és ez az egész országra nézve káros!
Az állami TV és fidesz-média még mindig a Kreml narratíváját nyomja. Az 56-os ellenállókról elnevezett Pesti Srácok is orosz propagandát nyomja: ma "hazaárulás kiállni Ukrajna mellet" címmel közölt ma cikket! Mi f@sz van ezekkel?!? Nem értem, hogy lehet ennyire elvtelen cinikus szardarabnak lenni!
Mi voltunk 45-ben Hitler utolsó szövetségese - már megint itt tartunk...
kicsit elevenítsd fel emlékezetedet
https://www.bitchute.com/video/NBUEh9x2qjb2/
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Fene se tudja:

Deutsch Tamás: Ujhelyi István hazudott​

A Fidesz EP-képviselője szerint nem igaz, amit Ujhelyi István állít:
Deutsch hazudik, megszavazták!

"felhívja a tagállamokat, hogy szüntessenek be az Oroszországgal a nukleáris területen folytatott minden együttműködést, különösen a Roszatommal és leányvállalataival való együttműködést, így az Oroszországgal a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség keretében folytatott együttműködést, valamint szüntessék meg vagy vonják vissza a Roszatom valamennyi leányvállalatának működési engedélyét"

A szavazások (szöveg és módosítók) eredeménye:

A szöveg:

A módosítók szövege:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Deutsch hazudik, megszavazták!

"felhívja a tagállamokat, hogy szüntessenek be az Oroszországgal a nukleáris területen folytatott minden együttműködést, különösen a Roszatommal és leányvállalataival való együttműködést, így az Oroszországgal a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség keretében folytatott együttműködést, valamint szüntessék meg vagy vonják vissza a Roszatom valamennyi leányvállalatának működési engedélyét"

A szavazások (szöveg és módosítók) eredeménye:

A szöveg:

A módosítók szövege:
A megszavazott módosítók is érdekesek:
19. § - 9. módosító: igennel szavaztak
"és megismétli azon felhívását, hogy függesszék fel a hasonló káros projekteket, például az Északi Áramlat 1-et"

19. § - 12. módosító: igennel szavaztak
"felhívja a Bizottságot és a tagállamokat, hogy hozzanak létre koordinációs mechanizmust, és használjanak fel minden lehetséges gázkészletet a folyamatos gázellátás biztosítása érdekében EU-szerte"

19. § - 25. módosító: igennel szavaztak
"hangsúlyozza, hogy a szankciók konkrét hatást gyakorolhatnak az európai háztartásokra, és nem szabad, hogy a válság árát ők fizessék meg; felhívja ezért a tagállamokat, hogy dolgozzanak ki terveket és támogatásokat a háztartások számára az energiaválság elmélyülésének elkerülése érdekében;"

Tehát a FIDESZ nemcsak a paksi beruházás leállítását szavazta meg, hanem az Északi Áramlat 1 leállítását is. Lényegében az orosz gázra is nemet mondott.

Mindent aláírtak amit eléjük tettek.