[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hana

Well-Known Member
2014. június 4.
125
304
63
Hát én nem tudom, most az ukránoknál ti láttatok olyat amikor az ukik páncélosokkal verték el a ruszkikat? Mert én csak gyalogsági diadalokra emlékszek.
Ilyen kis mennyiségben szerintem nem igazán jelent stratégiai eszközt a leó vagy pzh2k sem a grippenek. Kis ország vagyunk határon kívülről is szétkapják Kecskemétet aztán meg oda a légierő.
Milyen légvédelmi platformjaink vannak? Most komolyan kérdem mert nem tudom.
Jesszus, ne youtube videók alapján tervezzük már laikusok a honvédelmet!
Ha szeretnénk városban védekezni, amíg körbekerítenek és tüzérséggel szétlőnek, amíg ki nem fogy a lőszerünk, akkor nem kell nehéztechnika!
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Jesszus, ne youtube videók alapján tervezzük már laikusok a honvédelmet!
Ha szeretnénk városban védekezni, amíg körbekerítenek és tüzérséggel szétlőnek, amíg ki nem fogy a lőszerünk, akkor nem kell nehéztechnika!
Nem tervezünk mi meg semmit arra megvannak a szakemberek, attól még beszélgethetünk nem?
Egy maroknyi tankkal amúgy sem akadályozol meg semmilyen bekerítést. Főleg ha nem is tudnak mozogni mert szétkapják őket a levegőből.
 

hana

Well-Known Member
2014. június 4.
125
304
63
Nem tervezünk mi meg semmit arra megvannak a szakemberek, attól még beszélgethetünk nem?
Egy maroknyi tankkal amúgy sem akadályozol meg semmilyen bekerítést. Főleg ha nem is tudnak mozogni mert szétkapják őket a levegőből.
Ezért kell a légvédelem, hogy ne kapják szét. Hát mivel akadályozol meg bekerítést, ha nem nehéztechnikával és légierővel?
 

atek

Well-Known Member
2013. június 14.
202
573
93
Egy amerikai utazó vlogger ukrajnában volt mikor kitört a háború és Kijevből jöttek Magyarországra még Február végén. Kárpátaljai Csapról jöttek Magyarország felé, ott csatlakozott jó pár "kis-család" akik hozták a formájukat...

Pár nappal későbbi videóján pedig pár afrikai diákot interjúvol meg Budapesten, mert persze az US-ban megjelentek hírek, hogy szegény feketéket hátrányos megkülönböztetés éri menekültként. Itt legalább elmondják, hogy magyarok milyen rendesek voltak velük és semmi ilyet nem tapasztaltak.
 

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Most láttam valamelyik híradóban szétlőtt ukrán panelt, aminek a harmada hiányzott, de még mindig állt. Eddig még nem jutott eszembe, de most elgondolkodtam rajta, hogy anno ezeket háborúra tervezték, azért van bennük indokolatlan mennyiségű acél és beton. Legalábbis kábelezésnél folyamatosan panaszkodnak, hogy nem egyszerű történet beléjük lyukat fúrni vagy bemarni a helyet a kábel vezető csőnek. Érdemes lenne megvizsgálni, hogy vajon a szabvány panel elrendezés is ugyanígy a védekezést támogatja e. A végén még kiderül, hogy nem is voltak annyira hülyék ezek a szovjetek.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 035
18 695
113
Hát én nem tudom, most az ukránoknál ti láttatok olyat amikor az ukik páncélosokkal verték el a ruszkikat? Mert én csak gyalogsági diadalokra emlékszek.
Ilyen kis mennyiségben szerintem nem igazán jelent stratégiai eszközt a leó vagy pzh2k sem a grippenek. Kis ország vagyunk határon kívülről is szétkapják Kecskemétet aztán meg oda a légierő.
Milyen légvédelmi platformjaink vannak? Most komolyan kérdem mert nem tudom.

Csupán annyit látsz a videókon, hogy van egy szétlőtt konvoj, amit nem védtek, nem biztosítottak, lehet nem derítették fel előtte az útvonalat. Azt nem tudod hogy lőtték szét. Mert nem láttad és más sem, aki itt ír. Lehet épp egy harckocsi század, intézte el őket. Azt a légideszantos alakulatot, akinek talán tucatnál is több járművét vágták szét, nem hinném hogy csak kézi páncéltörőkkel intézték el. Mert egyet kilőhetnek, de aztán már megy is az ellencsapás. Ott más is volt, feltehetően harckocsik.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and omae

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 689
16 885
113
Most láttam valamelyik híradóban szétlőtt ukrán panelt, aminek a harmada hiányzott, de még mindig állt. Eddig még nem jutott eszembe, de most elgondolkodtam rajta, hogy anno ezeket háborúra tervezték, azért van bennük indokolatlan mennyiségű acél és beton. Legalábbis kábelezésnél folyamatosan panaszkodnak, hogy nem egyszerű történet beléjük lyukat fúrni vagy bemarni a helyet a kábel vezető csőnek. Érdemes lenne megvizsgálni, hogy vajon a szabvány panel elrendezés is ugyanígy a védekezést támogatja e. A végén még kiderül, hogy nem is voltak annyira hülyék ezek a szovjetek.
Relatív. Ha a tartó fal sérül - enyhén is- kártyavárként omlik össze. Volt erről videó korábbról (tán gázrobbanás után). Hogy azok mitől állnak? Gondolom a széle kapott.
Falfúrásnál (gőzölt beton) ha megvan a fúróteljesítmény, meg normális a szerszám, sima ügy.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and inf3rno

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 193
5 099
113
Egyelőre nem érzékelem a fordulatot. Nem küldünk semmit az ukránoknak. Fölösleges fegyverzetünk tényleg nincsen, de legalább kaját és gyógyszert küldhetnénk! Ha fegyvert nem is, de küldjünk konzervet - civilek vagy katonák eszik meg, az már mindegy. Ne mi legyünk már Putyin utolsó bástyája Európában, aki szabotálja a segítség nyújtást! Putyin után Orbán lesz lassan a legutáltabb vezető Európában és ez az egész országra nézve káros!
Az állami TV és fidesz-média még mindig a Kreml narratíváját nyomja. Az 56-os ellenállókról elnevezett Pesti Srácok is orosz propagandát nyomja: ma "hazaárulás kiállni Ukrajna mellet" címmel közölt ma cikket! Mi f@sz van ezekkel?!? Nem értem, hogy lehet ennyire elvtelen cinikus szardarabnak lenni!
Mi voltunk 45-ben Hitler utolsó szövetségese - már megint itt tartunk...
Hát Kárpátalja kormányzója nagyon nem ért veled egyet.

 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 288
12 588
113
Most láttam valamelyik híradóban szétlőtt ukrán panelt, aminek a harmada hiányzott, de még mindig állt. Eddig még nem jutott eszembe, de most elgondolkodtam rajta, hogy anno ezeket háborúra tervezték, azért van bennük indokolatlan mennyiségű acél és beton. Legalábbis kábelezésnél folyamatosan panaszkodnak, hogy nem egyszerű történet beléjük lyukat fúrni vagy bemarni a helyet a kábel vezető csőnek. Érdemes lenne megvizsgálni, hogy vajon a szabvány panel elrendezés is ugyanígy a védekezést támogatja e. A végén még kiderül, hogy nem is voltak annyira hülyék ezek a szovjetek.
Jós utcai panelrobbanásra keress rá.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 197
67 669
113
Végre jó a sajtónk. Még a végén Putxinnak köszönhetően lekerülünk a feketelistáról.

Európai Bizottság alelnöke: A magyar néppel vagyunk, akik nagylelkűen kitárták a kapukat a menekülteknek

Ezek mindenkinek tapsolnak aki a migraciot tamogatja, legyen az haboru, vagy gazdasagi. Sokat ebbe belelatni az o reszukrol nem kell, nekik mindegy hogy ukran, magyar, bangladesi vagy kameruni. Legfeljebb egy idore nem baxogatnak minket emiatt. Idovel majd kapnak maguknak 10-15 millio menekult ukrant akik eppugy koveteloznek mint a muszlimok. Az ilyen Eu burokratak meg ugyse erzekelik hofy mi van a brusszeli palotan tul.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Ezek mindenkinek tapsolnak aki a migraciot tamogatja, legyen az haboru, vagy gazdasagi. Sokat ebbe belelatni az o reszukrol nem kell, nekik mindegy hogy ukran, magyar, bangladesi vagy kameruni. Legfeljebb egy idore nem baxogatnak minket emiatt. Idovel majd kapnak maguknak 10-15 millio menekult ukrant akik eppugy koveteloznek mint a muszlimok. Az ilyen Eu burokratak meg ugyse erzekelik hofy mi van a brusszeli palotan tul.
Vagy beallnak és dolgoznak szépen, ahogyan a saját országukban csináltak. Ezek fehér emberek és nem hiszem, hogy csak a markukat tartanák. Értékesebb munkaerőnek tartom a "masodvonalas" emberekhez képest.
 

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Ezek mindenkinek tapsolnak aki a migraciot tamogatja, legyen az haboru, vagy gazdasagi. Sokat ebbe belelatni az o reszukrol nem kell, nekik mindegy hogy ukran, magyar, bangladesi vagy kameruni. Legfeljebb egy idore nem baxogatnak minket emiatt. Idovel majd kapnak maguknak 10-15 millio menekult ukrant akik eppugy koveteloznek mint a muszlimok. Az ilyen Eu burokratak meg ugyse erzekelik hofy mi van a brusszeli palotan tul.
Szerintem nem teljesen így van. A migrációnál a lényeg, hogy kinek az érdekeltségében lévő szervezetek, cégek kapják meg a szállásolás, élelmezés feladatát a ténylegeshez képest sokszoros áron, mert ők kapják az uniós adófizetői pénzeket, és ott térül meg a migráció gerjesztésébe beletett pénz. Az, hogy közben kulturálisan felhígulnak országok csak járulékos haszon az ezt irányító erőknek.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Tudom, hogy nem mai hír, de jól látom, hogy miután az egész EU bejelentette, hogy szankciózza az oroszokat, és Szerbia bejelentette, hogy nem fogja, mi bejelentettük hogy megkönnyítjük a teherforgalom áthaladását a szerbekhez?
https://infostart.hu/belfold/2022/03/02/szijjarto-peter-felgyorsitjuk-az-atkelest-a-szerb-hataron
Vajon miért növekedett így hirtelen az export a szerbek felé?
mert Szerbia lesz a middle man Oroszok és Mo közt


Egy választások utáni "semlegesedéssel" sokkal jobban járnánk MINDEN SZEMPONTBÓL, és át tudnánk venni a szerbek "tisztára-mosó" funkcióját!!!

Sok milliárd m3 gázt osztunk el. és áramot is!
Egy semleges --gazdasági és kereskedelmi-- közvetítő szerep bőven ellensúlyozná a villámgyorsan olvadó EU-Úniós előnyöket és töredékére csökkenne az Eu-s zsarolhatóság!!!

...választások után!!!
..átvenni a szerb szerepet, sokkal jobb földrajzi és infrastrukturális helyzetben vagyunk náluk.



.