[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 550
15 351
113
Amúgy most ki ellen fogunk fegyverkezni? Max a saját lobbink által felpörgetett szomszédaink ellen lesz érdemes. Az orosz meg az ukrán épp most vonja ki magát pár évtizedre a játékból.
Rossz kérdés: Nem "ki ellen?" hanem Kiért? Magyarországért! Ha erős vagy, szavad van. Ha gyenge vagy, mehetsz mások után.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
702
1 941
93
Rossz kérdés: Nem "ki ellen?" hanem Kiért? Magyarországért! Ha erős vagy, szavad van. Ha gyenge vagy, mehetsz mások után.
Erős nem a fegyverektől lesz egy ország, hanem a gazdaságától és a kohéziótól. Ebből a kettőből természetesem már származtatható egy erős hadsereg is.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Javítsatok ki, ha nem így van de tudtommal a háztartásokra vonatkozik a rezsicsökkentés, a vállalkozásokra nem. Ergo, azt a boltban kifizeti az ember amit a közüzemin megspórol plusz az áfa, ami hiába 5% bizonyos termékeknél, az ár nem tükrözi a differenciát.
Akinek nincs gyereke tudom idehaza, a csok meg babaváró hazájában az nem ember és ha nincs 25 év alatt, akkor annyira nincs elhalmozva kedvezményekkel.
Ami a közterheket illeti, járok én is a levegőn, látom mivel közlekedik a jómagyar. Számomra a legszembetűnőbb volt már tavaly év vége felé, amikor beszélgetés során elhangzott, hogy az állami megrendeledések még pörgetik az építőipart, a magánszektorban visszaesés tapasztalható és "kisebb" felújítások vannak már inkább. Szóval, ha nincs hitel, nincs idehaza semmi. Ennyit a gazdasági helyzetről. Viktorék ezt anno helyesen meglátták, ámbár én nem gyerekhez kötöttem volna.
A világnak ezen kontinensén a születésszám azért csökken, mert nincs meg az a létbiztonság, stabilitás ami korábban megvolt. Ez nem csak nálunk jellemző, tőlünk nyugatabbra se mindenki hülye meg gendersemleges.
Az ingatlanárak még úgy ahogy tartják magukat, de a realizálás már elkezdődött a piacon. Majd amikor a csok tengerből épült 50-100 milliós családi házaknál realizálja a finanszírozó a valós értéket és plusz fedezetet kér, majd megnézem pár ember arcát mekkora a jólét idehaza.
Vagyis nem nézem meg, mert nincs semmi élvezetes más szenvedésében.
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Mik ezek a nem fizethető közterhek?

Köszönöm, a vicces visszajelzést, tényleg vicces, hogy nem tudod alátámasztani a mondandód.

Te az egyház és sport vonalon szeretnél támogatás csökkentést én pedig:
  • libsi "kultúra" támogatásának csökkentését
  • pártok és sajtójuk külföldről való támogatásának 50% adóját javaslom
a Honvédség támogatására.
Na ezért nem válaszoltam, megoldod te itt a költségvetés problémáit. :D :p
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 061
15 599
113
Egy amerikai utazó vlogger ukrajnában volt mikor kitört a háború és Kijevből jöttek Magyarországra még Február végén. Kárpátaljai Csapról jöttek Magyarország felé, ott csatlakozott jó pár "kis-család" akik hozták a formájukat...

Pár nappal későbbi videóján pedig pár afrikai diákot interjúvol meg Budapesten, mert persze az US-ban megjelentek hírek, hogy szegény feketéket hátrányos megkülönböztetés éri menekültként. Itt legalább elmondják, hogy magyarok milyen rendesek voltak velük és semmi ilyet nem tapasztaltak.

jól bezabáltak a menekülteknek szánt ingyen kajából...
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Most már tényleg kíváncsivá tettél, hogy melyik közterhet sokallod!
1. Nézd meg a fizetési papírodat, ott vannak tételesen felsorolva. (ne csak az adót nézd, hanem az egyéb közterheket is - hogy lesz egy br. 400 ezres fizetésből cirka 260000)
2. A nettó fizetéseddel bemész a boltba, ott 27%-os világcsúcs ÁFA vár.
3. Ami marad abból még helyi adót is kell fizetni (Hol kommunális adó, hol építményadó,stb.)
4. Folyószámlád banki sápja (különböző díjtételek, bankkártyadíj) - felsorolva a számlaértesítőn.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Crusader and cirqle

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
152
897
93
1. Nézd meg a fizetési papírodat, ott vannak tételesen felsorolva. (ne csak az adót nézd, hanem az egyéb közterheket is - hogy lesz egy br. 400 ezres fizetésből cirka 260000)
Ja, mennyivel jobb volt amikor csak 190 000 maradt meg
2. A nettó fizetéseddel bemész a boltba, ott 27%-os világcsúcs ÁFA vár.
Minden fontosabb terméken (kaja, gyógyszer) 5% áfa van. Régen mindenre egységesen 25% volt.
Havi szinten számold ki melyikkel jársz jobban!
3. Ami marad abból még helyi adót is kell fizetni (Hol kommunális adó, hol építményadó,stb.)
Sem nálam sem ismerőseimnél nincs ilyen. Ezt egyszer egy ballib megmutathatná nekem, hogy hol mennyi ez az adó, mert ilyet még nem láttam.
4. Folyószámlád banki sápja (különböző díjtételek, bankkártyadíj) - felsorolva a számlaértesítőn.
Óriási összeg. Sokkal jobb lenne, ha a kartelező bankoktól csak és kizárólag devizahitelt lehetne felvenni, de ha forint hitel kell lenne olyan ahol hetente kell fizetni, igaz 400% a kamat.
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Ja, mennyivel jobb volt amikor csak 190 000 maradt meg

Minden fontosabb terméken (kaja, gyógyszer) 5% áfa van. Régen mindenre egységesen 25% volt.
Havi szinten számold ki melyikkel jársz jobban!

Sem nálam sem ismerőseimnél nincs ilyen. Ezt egyszer egy ballib megmutathatná nekem, hogy hol mennyi ez az adó, mert ilyet még nem láttam.
Tárgyi tévedéseid nem javítom, mert nincs kedvem az ilyen jellegű vitához, úgyhogy én befejezem...
Óriási összeg. Sokkal jobb lenne, ha a kartelező bankoktól csak és kizárólag devizahitelt lehetne felvenni, de ha forint hitel kell lenne olyan ahol hetente kell fizetni, igaz 400% a kamat.
Azért utálok itt válaszolni valakinek, mert mindig jön egy idióta aki szételemzi és bebizonyítja az ellenkezőjét, tehát jelen esetben , hogy marha jól járok. Csak én nem úgy érzem sajna...
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
152
897
93
Azért utálok itt válaszolni valakinek, mert mindig jön egy idióta aki szételemzi és bebizonyítja az ellenkezőjét, tehát jelen esetben , hogy marha jól járok. Csak én nem úgy érzem sajna...
Vagy nem éltél még akkor, vagy szelektív az emlékezeted.
Én nagyon is emlékszem arra a rohadt világra. Soha többet!
De egyszerű, a fizetésed 20%-át minden hónapban tedd egy perselybe amihez nem férsz hozzá.
Fél év múlva nyissd ki. Na ennyivel élsz jobban.
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Vagy nem éltél még akkor, vagy szelektív az emlékezeted.
Én nagyon is emlékszem arra a rohadt világra. Soha többet!
De egyszerű, a fizetésed 20%-át minden hónapban tedd egy perselybe amihez nem férsz hozzá.
Fél év múlva nyissd ki. Na ennyivel élsz jobban.
Ki beszélt itt az előző meg a mostani helyzetről, arról volt szó, hogy az emberek nem terhelhetők újabb adókkal, közterhekkel.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
1. Nézd meg a fizetési papírodat, ott vannak tételesen felsorolva. (ne csak az adót nézd, hanem az egyéb közterheket is - hogy lesz egy br. 400 ezres fizetésből cirka 260000)
2. A nettó fizetéseddel bemész a boltba, ott 27%-os világcsúcs ÁFA vár.
3. Ami marad abból még helyi adót is kell fizetni (Hol kommunális adó, hol építményadó,stb.)
4. Folyószámlád banki sápja (különböző díjtételek, bankkártyadíj) - felsorolva a számlaértesítőn.
Mondom, hogy demagógnak tetszik lenni!
Egy sima melós azt sem tudja, hogy mennyi a járulékot fizet. Akkor meg mit magyarázol hülyeségeket, hogy nem bírja társadalom rétegei a közterheket?
Egy M30-ast ha Pista (bocs @Pista a hegyről ) elé teszel, akkor abból mennyit is fog felfogni?
A boltban nem vár vilagcsúcs áfa, mivel a boltban bruttó árak vannak kiírva. A melós szerinted fejben leosztja 1,27-tel?
Az építményadó kiszabása fakultatív, és ráadasul tele van könnyítésekkel.
Az meg, hogy ki mennyi pénzt fizet a bankolásért az egyéni probléma.
Ez banki forgalom illetve bankszámla kondíciós feltétel. Van nullás bankszámla is ám!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 777
86 479
113

 
Status
Not open for further replies.