[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 131
7 161
113
Ami azt illeti most kifejezetten örülök neki, hogy a Mig-29-esek 12 éve le lettek állítva és 12 éve rohadnak a napon, esőben, hóban, fagyban, így most nem kereshetnek meg minket, hogy adjuk át Ukrajnának. Ha szarkasztikus lennék azt mondanám, hogy látnoki döntéshozóink előre látták ezt a helyzetet és ezért hagyták tönkre menni a repülőket.
 
  • Tetszik
Reactions: Lelkeslaikus

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 138
4 213
113
Akkora doktor professzor felsővezető burzsuj voltam, hogy a cégnél talán én voltam a legalja irodista. Legmagasabb adósávban.
De segítek tényekkel:

Nézzük 2009-et, mert az a legközelebbi.
Minimálbér, ami adómentes 70k
141 000 ft-ig 18%
141 000 ft fölött 36%
Tehát a minimálbér (ami szándékosan jó alacsonyan volt megállapítva) kétszerese már burzsujprofesszordoktor volt.
vagyis majdhogynem egyszávos adózás volt, mert minimálbér és legmagasabb sáv között alig volt valaki.

Ja és csak kis adalék, a 140 000 ft alacsony adókulccsal is többet adózott mint most az egykulcsos
Az adózott minimálbér több most mint akkor az adómentes (mai reál értéken).
Gyanítom, hogy vagy Budapesten, vagy egy vidéki nagyvárosban dolgoztál, ha igaz rád, hogy legalja irodistaként nem kaptál adójóváírást. Sajnos a környezetemben ez egyáltalán nem volt jellemző, pedig helyi szinten én is viszonylag jól kerestem!
De ahogy írtam, szerintem is vihették volna feljebb a sávokat! Viszont sokan örültek volna, ha nekik sem jár az adójóváírás, mert az magasabb jövedelemmel járt volna!
Azért a 12 évvel ezelőtti 140.000 forint, az adózás után jóval többet ért, mint most, látszólag alacsonyabb adóval! És arra se legyél büszke, hogy az akkori adómentes minimálbér kevesebb volt, mint most az adózott!
Azért azóta eltelt röpke 12 év, volt még a nem túl hiteles KSH szerint is kb. 50% infláció, foringyengülés, arról nem is beszélve, hogy a jövedelem adó csökkentéssel párhuzamosan, a fogyasztási adók lettek megemelve!
Az utóbbi 1-2 évben volt némi reálbér emelkedés a minimálbéreseknek, a korábbi visszaesés után, de a mértéke nevetséges, ahhoz képest, hogy mindig velük példáloznak!
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 658
7 176
113
Ezt a hülyeséget! Ha nem tudja a melós mennyit fizet közterhet, attól még fizeti!!!
Voltál mostanában boltban? Na majd figyeld, hogy mi lesz a következő hetekben, hónapokban!
Te egy olyan bankot mondtál az előbb, aki ingyen dolgozik, óóóó!!!! :D
Nem akartam válaszolni, mert okos enged.
De nem vagy tisztában a szavak jelentésével.
Közteher növekedésről írsz, ami konkrét hazugság, mert csökkent a Fidesz alatt. A boltban árszint emelkedést láthatsz, aminek a Covid után meginduló NEMZETKÖZI infláció és majd a háború lesz az oka. Ezt is próbálja fékezni a kormány pl. a benzin árstoppal.

Én tényekről beszélek, te pedig érzésekről beszélsz, mert a 444 beléd verte, hogy minden rossz.

Miért nem mész ki Németo.-ba vagy Angliába, ahol 54%-al emelkedik a villany és gáz ár?
Ezt a banki becsípődést se értem. Havi max. 500Ft a számlavezetési díj. De ha nem vagy megelégedve a bankod díjaival, váltsál másikra.
 

Attti

Active Member
2019. július 1.
40
222
33
Kérdezném tőletek, a magyar polgári védelem mennyire lehet felkészült. Gondolok arra, hogy itt a nyugati szankciók, idézőjelben, szinte élhetetlen környezetbe kényszeriti az orosz lakosságot (föleg a nyugati dolgokhoz szokott fiatalokat)
Valószínűleg ez a cél, hátha forradalmi helyzet jön létre.
Csakhogy erre tuti lesz válasz, ami nem lehet katonai(atomot most hagyjuk) az erőviszonyok miatt.
De aszimmetrikus lehetséges, hasonlóan a lakosság körében. Gondolok itt a kiber hadviselésre. Zsaroló és egyéb vírusok tömegével tuti 1 nap alatt ugyan úgy vissza küldenének az 50 es évekbe mint pld emp-vel.
Ha a net és a távközlés, mobilok,stb. leállna, erre vannak-e tervek.
Régen pld. volt minden településen rövid hullámú rádió. Már gondolom nincsenek meg . Mi marad a füstjeleken kívül vészhelyzetben, kommunikációra, a többit ne is említsem.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Kérdezném tőletek, a magyar polgári védelem mennyire lehet felkészült. Gondolok arra, hogy itt a nyugati szankciók, idézőjelben, szinte élhetetlen környezetbe kényszeriti az orosz lakosságot (föleg a nyugati dolgokhoz szokott fiatalokat)
Valószínűleg ez a cél, hátha forradalmi helyzet jön létre.
Csakhogy erre tuti lesz válasz, ami nem lehet katonai(atomot most hagyjuk) az erőviszonyok miatt.
De aszimmetrikus lehetséges, hasonlóan a lakosság körében. Gondolok itt a kiber hadviselésre. Zsaroló és egyéb vírusok tömegével tuti 1 nap alatt ugyan úgy vissza küldenének az 50 es évekbe mint pld emp-vel.
Ha a net és a távközlés, mobilok,stb. leállna, erre vannak-e tervek.
Régen pld. volt minden településen rövid hullámú rádió. Már gondolom nincsenek meg . Mi marad a füstjeleken kívül vészhelyzetben, kommunikációra, a többit ne is említsem.
NIS és CIS direktívák foglalkoznak ezzel, EUs szinten szabályozva van a kritikus infrastruktúra védelem. A katonai meg amúgy is teljesen külön van. Persze vannak kiberfegyverek, amiket direkt arra fejlesztenek, hogy fizikai kárt okozzanak, és úgy nyírjanak ki egy szervezetet, hogy ne lehessen könnyen visszaállítani a működést. A Stuxnet volt az első ilyen, USA és Izrael vetette be Iránban egy urán dúsító ellen. Az alapelvek kicsit mások kiberhadviselésben, általában nehezen védhetőek ki az ilyen támadások szemben a hagyományos hadviseléssel, szóval költenek valamit védelemre, plusz még csinálnak ilyen fegyvereket, aztán válaszcsapást mérnek, ha valaki megtámadja őket.

A net lesz a legkisebb problémád, mert nem lesz áram, víz, gáz. Én már igyekszem eleve olyanra tervezni a házat, hogy valahogy eldöcögjünk ezek nélkül is egy darabig, pl fával is elmenjen a fűtés, napelem, stb. A víz még problémás, mert elég nitrátos a kútvíz, talán NaCl ioncserélő gyantával megoldható az ivóvíz, fürdésre meg jó a nitrátos is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Akkora doktor professzor felsővezető burzsuj voltam, hogy a cégnél talán én voltam a legalja irodista. Legmagasabb adósávban.
De segítek tényekkel:

Nézzük 2009-et, mert az a legközelebbi.
Minimálbér, ami adómentes 70k
141 000 ft-ig 18%
141 000 ft fölött 36%
Tehát a minimálbér (ami szándékosan jó alacsonyan volt megállapítva) kétszerese már burzsujprofesszordoktor volt.
vagyis majdhogynem egyszávos adózás volt, mert minimálbér és legmagasabb sáv között alig volt valaki.

Ja és csak kis adalék, a 140 000 ft alacsony adókulccsal is többet adózott mint most az egykulcsos
Az adózott minimálbér több most mint akkor az adómentes (mai reál értéken).
Ha jol emlékszem,a magasabb adókulcs a jövedelem csak azon részére vonatkozott,ami beleesett abba az adókulcs sávba.A minimálbérig terjedő rész mindenkinek adómentes volt.
 
  • Tetszik
Reactions: empontipont

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
Kérdezném tőletek, a magyar polgári védelem mennyire lehet felkészült.

Attól függ mire gondolsz. Menekülteket összességében még valahogy megoldjuk. Háborúba keveredés esetén, passz. Elég ha arra gondolok, a hidegháború vége óta, ami most újra itt van, kissé meleg is már, a nagyvárosok óvóhelyeit tuti teljesen elhanyagolták. Tervek lehetnek, de hogy mi, hol, hogyan, merre, senki nem tudja szerintem, aki átlagpolgár. Pedig nem ártana ha a lakosság, egy bizonyos szintig tájékozott lenne. Illetve, talán, ilyen jellegű polgárvédelmi gyakorlatokat sem ártana tartani. Itt lehet nem a totális titkolózás a jó megoldás. Nem biztos hogy szerencsés, ha akkor szólnak a jónépnek, mit csináljon, hova menjen, amikor mondjuk már Budapest légterébe tart egy ellenséges légikötelék, vagy épp rakéták.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Az ország nyugati felén, egy átlag szakmunkás már beleesett a legmagasabb adókulcsba.
Most is.Dr ez arra vonatkozott,hogy minalber része mindenkinek adómentes volt..Ki kéne pontosan számolni,de azt hiszem,hogy az átlag akkor valójában kevesebbet adózott.
Össz adóterhelés meg biztosan kisebb volt.Az AFa, különadók, illetékek végül mind a fogyasztó fizeti meg,a kisemberek.
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Ha jol emlékszem,a magasabb adókulcs a jövedelem csak azon részére vonatkozott,ami beleesett abba az adókulcs sávba.A minimálbérig terjedő rész mindenkinek adómentes volt.
Igen így volt. Utáltam az egészet… fiatalon sokat mentem be hétvégén melózni, így igen hamar felkerültem a magasabb sávba, szóval a szombat, vasárnapjaimat gyönyörűen adóztatták… Alapvetően elhibázottnak tartom a jövedelmet adóztatni… ismeretségi körömbe aki kis-közepes cégnél dolgozik mindenki kézbe kapja a fizut. 200-300 főt foglalkoztató építőipari vállalkozások borítékoznak hónap végén, és az üzemi dolgozótól a mérnökig mindenki minimálbéren van bejelentve, hónap végén meg jön a boríték. Az adójóváírással meg a szarnak adsz egy pofont… totálisán arra ösztönzi a munkáltatót és munkavállalót, hogy az alsó bérsávban jelentsen be. Ez a típusú adórendszert a teljesítményt és produktivitást bünteti, ugyanakkor jelentős rétegeket kényszerít arra hogy feketén dolgozz. Sokkal jobb a fogyasztást adóztatni szerintem. Valami értelmes ingatlan adón kéne elgondolkodni. De azt is nagyon nehéz jól csinálni, ha nem a kisnyugdíjast akarod szivatni. De azért az durva hogy minimálbéren van bejelentve valaki, közben meg 400 négyzetméteres házban lakik a család ahol szauna jakuzzi minden van, mindezt igen csak jó környéken. Talán járásonként kéne meghatározni négyzetméter alapon, nyuggereknek egy ingatlanra kedvezmény vagy valami. Súlyadót ugyan így. Ismerek olyan családot ahol a 18 éves srác is teslával járkál, persze apa vállalkozásában szigorúan mindenki minimálbéren bejelentve… Ház aljában papíron kiállítóterem, meg raktár van hogy a rezsit a cég leírhassa. Az SZJA alapvetően egy teljesen igazságtalan adónem.. pont az alsó meg a középosztályt szívatja, mert nehezen tudja elrejteni a jövedelmet. A pénzes embernek a könyvelő megmutatja a kiskapukat. Néphülyítés ez a többsávos SZJA, meg adójóváírás.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
. 200-300 főt foglalkoztató építőipari vállalkozások borítékoznak hónap végén, és az üzemi dolgozótól a mérnökig mindenki minimálbéren van bejelentve, hónap végén meg jön a boríték.
Na ezeknél a cégeknél kellene a Szent Lászlói törvényeket visszavezetni.
Nagyobb biztonságpolitikai probléma, mint 3 háború a szomszédban.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Na ezeknél a cégeknél kellene a Szent Lászlói törvényeket visszavezetni.
Nagyobb biztonságpolitikai probléma, mint 3 háború a szomszédban.
Ne is mond. Én nem értem, hogy nem tűnik fel a NAV-nak ilyen szintű kp mozgatás. Elvileg bizonyos összeg felet csak utalni lehet, mégsem tűnik fel senkinek, hogy havi rendszereséggel veszi ki a pénztárból a kp-t a hónap végén, hogy fizetést tudjon osztani. Egyszerűen hihetetlen.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Igen így volt. Utáltam az egészet… fiatalon sokat mentem be hétvégén melózni, így igen hamar felkerültem a magasabb sávba, szóval a szombat, vasárnapjaimat gyönyörűen adóztatták… Alapvetően elhibázottnak tartom a jövedelmet adóztatni… ismeretségi körömbe aki kis-közepes cégnél dolgozik mindenki kézbe kapja a fizut. 200-300 főt foglalkoztató építőipari vállalkozások borítékoznak hónap végén, és az üzemi dolgozótól a mérnökig mindenki minimálbéren van bejelentve, hónap végén meg jön a boríték. Az adójóváírással meg a szarnak adsz egy pofont… totálisán arra ösztönzi a munkáltatót és munkavállalót, hogy az alsó bérsávban jelentsen be. Ez a típusú adórendszert a teljesítményt és produktivitást bünteti, ugyanakkor jelentős rétegeket kényszerít arra hogy feketén dolgozz. Sokkal jobb a fogyasztást adóztatni szerintem. Valami értelmes ingatlan adón kéne elgondolkodni. De azt is nagyon nehéz jól csinálni, ha nem a kisnyugdíjast akarod szivatni. De azért az durva hogy minimálbéren van bejelentve valaki, közben meg 400 négyzetméteres házban lakik a család ahol szauna jakuzzi minden van, mindezt igen csak jó környéken. Talán járásonként kéne meghatározni négyzetméter alapon, nyuggereknek egy ingatlanra kedvezmény vagy valami. Súlyadót ugyan így. Ismerek olyan családot ahol a 18 éves srác is teslával járkál, persze apa vállalkozásában szigorúan mindenki minimálbéren bejelentve… Ház aljában papíron kiállítóterem, meg raktár van hogy a rezsit a cég leírhassa. Az SZJA alapvetően egy teljesen igazságtalan adónem.. pont az alsó meg a középosztályt szívatja, mert nehezen tudja elrejteni a jövedelmet. A pénzes embernek a könyvelő megmutatja a kiskapukat. Néphülyítés ez a többsávos SZJA, meg adójóváírás.
Vagyonadó kéne,meg korrupció mentes hivatali rendszer.
Meg ingyen sör a világ végéig,meg 2 nap.......Mindig a kisemberek szivazjak.Csak most jobban,de jó nagyot hazudnak hozzá
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 183
113
Ne is mond. Én nem értem, hogy nem tűnik fel a NAV-nak ilyen szintű kp mozgatás. Elvileg bizonyos összeg felet csak utalni lehet, mégsem tűnik fel senkinek, hogy havi rendszereséggel veszi ki a pénztárból a kp-t a hónap végén, hogy fizetést tudjon osztani. Egyszerűen hihetetlen.
Pontosan tudják,csak korrupt szarhaziak
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Putyin elintézi nekünk a 400-as eurót. Köszönjük meg neki.
Vagy az amerikai és nyugati barátaink, mi is történik a román lej-jel nem sok minden mi a másik valuta amit ütnek ja a lengyel zlotyi. Érdekes nem, választások lesznek itt és a libernyákokat szétütik megint igen, de azért nyugatról megsegítik egy kicsit.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Vagyonadó kéne,meg korrupció mentes hivatali rendszer.
Meg ingyen sör a világ végéig,meg 2 nap.......Mindig a kisemberek szivazjak.Csak most jobban,de jó nagyot hazudnak hozzá
Mindenki eldönti maga. Nekem a mostani adórendszer kedvezőbb mint a régi volt, főleg hogy születtek gyerekek. A vagyon csak úgy mint a jövedelmet el lehet rejteni. Fogyasztani viszont mindenki fog.. a pénztárost a boltban nehéz megvesztegetni. Órási paradoxon hogy maga az áfa egy igazságtalan adónem valahol, hisz a már leadózott jövedelmemből adózok csupán azért mert fogyasztok. Ugyanakkor a legnehezebben kikerülhető adónem, hisz tejet kenyeret mindenki vesz a boltban és ugyan úgy leadózza. Mint minden az életben ez is egy bonyolult probléma, és rendszerben kell gondolkodni. Szerintem az a jó adórendszer ami a fogyasztást jobban adóztatja mint a jövedelmet, ebből a szempontból egy alacsony egykulcsos adó magas áfával társítva fasza dolog. Arra kéne kidolgozni rendszert, hogy a zsebbe fizetés megszűnjön, ami az e-számla miatt tök egyszerű kéne hogy legyen. Én minden blokkot adószámra adnék még a közértben is. Meg lehete csinálni, hogy mikor lehúzod a bankkártyát a pénztár megkapja az adószámod is. Így még az is látható lenne ha veszel egy kiflit. Egy algoritmussal pillanatok alatt lehetne kiszűrni hogy valaki papíron 200 ezret keres de a valóságban 400 ezret fogyaszt.. egy cég akár összes munkavállalójánál be lehetne húzni az adatot, és vizsgálatot indítani ha mondjuk a munkavállalók x százaléka többet fogyaszt mint papíron keres.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Most láttam valamelyik híradóban szétlőtt ukrán panelt, aminek a harmada hiányzott, de még mindig állt. Eddig még nem jutott eszembe, de most elgondolkodtam rajta, hogy anno ezeket háborúra tervezték, azért van bennük indokolatlan mennyiségű acél és beton. Legalábbis kábelezésnél folyamatosan panaszkodnak, hogy nem egyszerű történet beléjük lyukat fúrni vagy bemarni a helyet a kábel vezető csőnek. Érdemes lenne megvizsgálni, hogy vajon a szabvány panel elrendezés is ugyanígy a védekezést támogatja e. A végén még kiderül, hogy nem is voltak annyira hülyék ezek a szovjetek.
Nem háborúra tervezték, hanem önhordó vasbeton váza van, ami nagyon stabil. Egyébiránt eredetileg dán találmány a panel azt hiszem.

Erősen függ attól melyik falát fúron, van olyan ami kb 5 cm vastag csupán. Az elrendezeése az adott helyen legpraktikusabban kihozható életteret szolgálja, a technikai adottságok korlátai közt, semmi köze ahhoz, hogy mini erődök legyenek ezek.
 
  • Tetszik
Reactions: inf3rno

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
Ha jol emlékszem,a magasabb adókulcs a jövedelem csak azon részére vonatkozott,ami beleesett abba az adókulcs sávba.A minimálbérig terjedő rész mindenkinek adómentes volt.

Egyéni vállalkozóknak pl. nem.


Számomra sosem volt olyan brutális adóteher, mint Bajnai idején, ezt nem felejtettem el. EVA-t is kiherélték addigra teljesen (40% volt már, ha jól emlékszem)
 
Status
Not open for further replies.