[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Azért utálok itt válaszolni valakinek, mert mindig jön egy idióta aki szételemzi és bebizonyítja az ellenkezőjét, tehát jelen esetben , hogy marha jól járok. Csak én nem úgy érzem sajna...
Talán lehet, hogy nem az az idióta, aki szételemezve bebizonyít?
De tudod mit?
Tessék 3 gyereket "csinálni"! Hidd el egész jól díjazzák manapság! Egész mást fogsz látni a fizetési papírodon. Mint ahogy az építményadó kiszabási határozatban is.
Hja és a harmadik gyerek után megszűnik a hadkötelezettséged is!
WIN-WIN!
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 811
48 346
113
Mik ezek a nem fizethető közterhek?

Köszönöm, a vicces visszajelzést, tényleg vicces, hogy nem tudod alátámasztani a mondandód.

Te az egyház és sport vonalon szeretnél támogatás csökkentést én pedig:
  • libsi "kultúra" támogatásának csökkentését
  • pártok és sajtójuk külföldről való támogatásának 50% adóját javaslom
a Honvédség támogatására.
Idehaza a teljes bruttó bérköltség kb fele megy állambácsihoz. Az (bejelentett bérből élő) átlagember nettó fizetésének kb 20%a meg ÁFAként, szintén.
Ha nem használsz egy állami szolgáltatást (pl oktatás, egészségügy), nincs esélyed visszakapni az egyébként már arra befizetett pénzed.
Az állami szolgáltatások nagy része pedig a foshoz közeli színvonalú.

És amúgy én 100%ig támogatom, hogy több pénzt a honvédelemre! Hogy miből?
  • adócsalókat bebörtönözni (ez most nem is létező dolog)
  • állami szolgáltatásokat refaktorálni
  • hatékony államigazgatást bevezetni, kezdhetnék mondjuk a nyakatekert, túlbonyolított jogszabályok újraalkotásával

Uff :)
 

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Suburra. A sorozat. Abban 35 euro/migiri/nappal számoltak, de nem most láttam, de anno kielemezték, hogy alsó hangon minimum ennyi egy nap, viszont az 100 embernél/nap is szép summa. És nem 100 migiri volt akkor elszállásolva Olaszországban ...
Én csak azt láttam, hogy valamelyik európai intézmény szavazott meg nekik csillagászati összegű támogatást. Egyébként az elv hasonló a gender, zöld, BLM, stb. témában is, hogy megcsinálják a jótékonysági intézményeiket, a milliárdosok beletolják a pénzüket, mert akkor nem kell adózniuk, mert papíron nincs profitjuk arra az évre, aztán még a politikusokkal is megszavaztatnak ezeknek egy jó adag támogatást, mert hát "a társadalmat szolgálják". Nem tudom, hogy ezek után van e módja a milliárdosnak, hogy kivegye a profitot, de simán lehet, hogy nem is érdeke, mert bármit meg tud venni az alapítvány nevére is, amit csak akar. Csinálják amúgy már egy ideje ezt a bizniszt. A Clinton alapítvány a leglátványosabb, ők beígérték, hogy Haitira 100.000 házat építenek, a sok millió dollár össze is gyűlt rá, aztán lett végül 100 ház talán, a többit meg lenyúlták. Emlékszem anno Bill Gates azt mondta, hogy a felesége győzte meg, hogy jótékonykodni kell, és azért hozta létre a Gates alapítványt. Akkor még el is hittem neki, ma már máshogy gondolom...

Itt belföldön is, ha jótékonykodni akarsz, akkor nagyon meg kell nézni, hogy kinek, esetleg elmenni önkéntesnek is egy-két alkalommal, hogy lásd kik és hogyan költik el a pénzt. Ha külföldre akarsz jótékonykodni, akkor inkább ne, vagy csak nagyon kivételes esetben. Pl. annak idején a japánoknak gyűjtöttek cunami után egy koncerten, az okés volt, de pl. az afrikai elefántok eltartására létrejött random alapítványnak nem kéne, pláne hogy nagyon ráállt az ilyen csalásokra a szervezett bűnözés is a klasszikus zsarolós és átverős levelek mellett.
 

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Még ha mérhetetlen demagóiád közepette véletlenül el is találtál pár túlfinanszírozott célt, felsorolnád azon közterheket, amelyek elviselhetetlenül terhelik a társadalomnak annak a bizonyos részét?
Meg ha már itt tartunk, nevesítenéd azt a társadalmi réteget?
Én szeretem, amikor valaki a fotelből nulla info (és általában nulla szakértelem) alapján megmondja, hogy ő jobban csinálná ezt vagy azt, mint az aktuális kormány. Mondjuk politikusoktól is hallani ilyen nyilatkozatokat, akik általában szintén nem értenek az adott területhez. Akkor még megérteném, ha valami hatalmas válságban lenne a magyar gazdaság meg mindenki nyomorogna, de így...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 811
48 346
113
Én szeretem, amikor valaki a fotelből nulla info (és általában nulla szakértelem) alapján megmondja, hogy ő jobban csinálná ezt vagy azt, mint az aktuális kormány. Mondjuk politikusoktól is hallani ilyen nyilatkozatokat, akik általában szintén nem értenek az adott területhez. Akkor még megérteném, ha valami hatalmas válságban lenne a magyar gazdaság meg mindenki nyomorogna, de így...
Én csak látom, hogy van nem egy szolgáltatás, amit magánszektorból sokkal jobb minőségben tudok megkapni.
 
  • Tetszik
Reactions: hunemperor

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Én csak látom, hogy van nem egy szolgáltatás, amit magánszektorból sokkal jobb minőségben tudok megkapni.
Általában a közpénzek elköltésénél ott van a korrupció, ami miatt drága és szar az állami szolgáltatás, közbeszerzés, stb. Ez kormány független, annyi az eltérés, hogy kik a haverok, akik a pénzt kapják és hogy hol költik el a pénzt. Az MSZP SZDSZ (és utód pártjaik) Budapesten szeretik nagy beruházásokban elkölteni, mert még ahhoz is lusták, hogy utazzanak miatta és mert akkor egyszerre sokat lehet levenni, lásd pl KG Lánchíd felújítását, ami egyik napról a másikra több milliárddal többe került. A Fidesz meg vidéken költi el, valószínűleg azért, mert úgy nagyobb szavazóbázist elér, vagy mert alapból vidéken vannak a haverok és a cégeik.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 126
4 152
113
Vagy nem éltél még akkor, vagy szelektív az emlékezeted.
Én nagyon is emlékszem arra a rohadt világra. Soha többet!
De egyszerű, a fizetésed 20%-át minden hónapban tedd egy perselybe amihez nem férsz hozzá.
Fél év múlva nyissd ki. Na ennyivel élsz jobban.
Azért az érdekes, hogy itt a többség a felső kulccsal adózott!
Csak egy kérdés a nagyurakhoz! Szerintetek ez volt akkor az általános?
Csak mert akkor ezek szerint anno nem is voltak olyan rosszak a fizetések!
Engem érintett az adójóváírás, mégsem panaszkodtam, bár az adósávokat véleményem szerint is vihették volna feljebb! Az adómentes minimálbért is hajlamosak elfelejteni itt az urak! Ja, hát őket egyik sem érintette!
Ezért is értem én, miért nem akarnak több adókulcsot, mert a tehetősebbek voltak az adócsökkentés legnagyobb nyertesei, míg a minimálbéren élők meg legalább 4-5 évig kevesebb fizetést vittek haza, mint korábban! Persze ezt az itt posztoló doktorprofesszor urak honnan tudnák? Ők akkor is lesz.rták a szegényebbeket, meg most is!
A választási költségvetésre meg térjünk majd vissza egy fél év múlva! Akkorra már elkezd körvonalazódni az illiberális gazdaságpolitika szerinti, nem megszorító adóemelési trükközés!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Nem olyan nehéz összekapni +500 milliárdot(HUF), PL ilyet javasol a "háttér-csapatom":

---Mástól is "merítve, szabadon":
Az biztos, hogy az unortodoxia ideje elérkezett.
---

Megnézni, hogy milyen kritériumok alapján lehet megadóztatni a főleg külföldre termelő cégeket --tipikusan multikat--, mert ez az itthoni inflációban nem fog megjelenni!!!
Ezen belül is célszerű az energiát, energiahordozókat "drágítani" a részükre, mert a haza harmad-Eu-s munkabér mellett kapják a bőven féláras áramot/gázt!!!

Ééééés, így már meg is van az évi 500 milliárd --vagy több, attól függően, hogy mennyire kap felhatalmazást Viktortól Varga Mihály! ...ez mennyi is 5-10 évre???
Jéééé, megvan a plussz pénz a Z2026-30-ra*!!!

..."csak" végre Érték-arányosan kellene már végre költeni, nem pedig a GYÁRTÓI --marketing-- érdekek alapján!!!
...az a kib@szott "jóindulat-vásárlás"-t el kéne felejteni, az annak jó, akinek fizetnek!!!


...én annak örülnék ha már a szomszédok tennék ezt, Romániával az élen!!!

...szerintem, kb. ez a megoldás! ...nekem ez tűnik a valós magyar érdekek szempontjából a legjobbnak.
nyilván fognak a multik nyafizni, de lehet "haza-menni" szivárványos-pónikkal gyártatni, vagy "elugrani" Kínába!

Tippelek: Gyorsan csend lesz!!!


.
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
152
897
93
Azért az érdekes, hogy itt a többség a felső kulccsal adózott!
Csak egy kérdés a nagyurakhoz! Szerintetek ez volt akkor az általános?
Csak mert akkor ezek szerint anno nem is voltak olyan rosszak a fizetések!
Engem érintett az adójóváírás, mégsem panaszkodtam, bár az adósávokat véleményem szerint is vihették volna feljebb! Az adómentes minimálbért is hajlamosak elfelejteni itt az urak! Ja, hát őket egyik sem érintette!
Ezért is értem én, miért nem akarnak több adókulcsot, mert a tehetősebbek voltak az adócsökkentés legnagyobb nyertesei, míg a minimálbéren élők meg legalább 4-5 évig kevesebb fizetést vittek haza, mint korábban! Persze ezt az itt posztoló doktorprofesszor urak honnan tudnák? Ők akkor is lesz.rták a szegényebbeket, meg most is!
A választási költségvetésre meg térjünk majd vissza egy fél év múlva! Akkorra már elkezd körvonalazódni az illiberális gazdaságpolitika szerinti, nem megszorító adóemelési trükközés!
Akkora doktor professzor felsővezető burzsuj voltam, hogy a cégnél talán én voltam a legalja irodista. Legmagasabb adósávban.
De segítek tényekkel:

Nézzük 2009-et, mert az a legközelebbi.
Minimálbér, ami adómentes 70k
141 000 ft-ig 18%
141 000 ft fölött 36%
Tehát a minimálbér (ami szándékosan jó alacsonyan volt megállapítva) kétszerese már burzsujprofesszordoktor volt.
vagyis majdhogynem egyszávos adózás volt, mert minimálbér és legmagasabb sáv között alig volt valaki.

Ja és csak kis adalék, a 140 000 ft alacsony adókulccsal is többet adózott mint most az egykulcsos
Az adózott minimálbér több most mint akkor az adómentes (mai reál értéken).
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Mondom, hogy demagógnak tetszik lenni!
Egy sima melós azt sem tudja, hogy mennyi a járulékot fizet. Akkor meg mit magyarázol hülyeségeket, hogy nem bírja társadalom rétegei a közterheket?
Egy M30-ast ha Pista (bocs @Pista a hegyről ) elé teszel, akkor abból mennyit is fog felfogni?
A boltban nem vár vilagcsúcs áfa, mivel a boltban bruttó árak vannak kiírva. A melós szerinted fejben leosztja 1,27-tel?
Az építményadó kiszabása fakultatív, és ráadasul tele van könnyítésekkel.
Az meg, hogy ki mennyi pénzt fizet a bankolásért az egyéni probléma.
Ez banki forgalom illetve bankszámla kondíciós feltétel. Van nullás bankszámla is ám!
Ezt a hülyeséget! Ha nem tudja a melós mennyit fizet közterhet, attól még fizeti!!!
Voltál mostanában boltban? Na majd figyeld, hogy mi lesz a következő hetekben, hónapokban!
Te egy olyan bankot mondtál az előbb, aki ingyen dolgozik, óóóó!!!! :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 388
93 171
113
Gondolom, hogy ezen a fórumon abszolút részletkérdés, hogy a társadalom egy része már a jelenlegi közterheket is igen nehezen vagy egyáltalán nem tudja fizetni.
Direkt írtam, hogy vmi kreatív orbáni, unortodox módszert várok. Ezek, szemben az előző evtizedek megszoritó, áremelő és kiadáscsökkentő lépéseivel, nem közvetlenül a társadalmat terhelték. Csak minimálisan tudták az érintett szektorok az emberekre terhelni. Gondolok a bankadóra, tranzakciós illetékre, reklámadóra. De a legjobb példa az energiaszektor különadója, ami a másik oldalon rezsicsökkentéssel párosult. Kettős prés, de lazán kibírták. Akinek nem tetszett nyomott áron lelépett és a magyar állam vagy szereplő vette át. Win-win.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 388
93 171
113
Erős nem a fegyverektől lesz egy ország, hanem a gazdaságától és a kohéziótól. Ebből a kettőből természetesem már származtatható egy erős hadsereg is.
Erős hadsereg nélkül töketlen egy ország. Lásd a németek. Erős gazdasag, de 0 geopolitikai érdekérvényesítés a súlyához képest. Csak az EU-n belül van szava. Biztonságát külföldi, amcsi csapatok adják, cserében 1 neki épített, cégeivel finanszírozott gázvezetéket sem tudott átvenni, most már nem is egyhamar fog.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 388
93 171
113
Javítsatok ki, ha nem így van de tudtommal a háztartásokra vonatkozik a rezsicsökkentés, a vállalkozásokra nem.
A KKV-ék 1 része is élhet a rezsicsökivel, kiterjesztették tavaly rájuk is.

Ergo, azt a boltban kifizeti az ember amit a közüzemin megspórol plusz az áfa, ami hiába 5% bizonyos termékeknél, az ár nem tükrözi a differenciát.
Akinek nincs gyereke tudom idehaza, a csok meg babaváró hazájában az nem ember és ha nincs 25 év alatt, akkor annyira nincs elhalmozva kedvezményekkel.
Alapvetően hibás hozzáállásnak tartom, hogy alanyi jogon várunk kedvezményeket. Ez nekem, bocs, de. kicsit nyugati ujbalos beidegződés. Vmi teljesítményhez, kötelezettséghez kötnék 1 kedvezményt, max. nagy baj esetén célzottan adnék 1 csoportnak.
Ami a közterheket illeti, járok én is a levegőn, látom mivel közlekedik a jómagyar. Számomra a legszembetűnőbb volt már tavaly év vége felé, amikor beszélgetés során elhangzott, hogy az állami megrendeledések még pörgetik az építőipart, a magánszektorban visszaesés tapasztalható és "kisebb" felújítások vannak már inkább. Szóval, ha nincs hitel, nincs idehaza semmi. Ennyit a gazdasági helyzetről. Viktorék ezt anno helyesen meglátták, ámbár én nem gyerekhez kötöttem volna.
A világnak ezen kontinensén a születésszám azért csökken, mert nincs meg az a létbiztonság, stabilitás ami korábban megvolt.
A vége sztem tévedés. Hol, ha nem Európában van a legnagyobb létbiztonság?? Afrika, Ázsia növekedik, rengeteg gyerek bele a szegénységbe.
 
  • Tetszik
Reactions: Nber

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 388
93 171
113
Micsoda véletlenek: az Orbánt elferdített mondatokkal támadó újságba nemrég vásárolta be magát Soros

A cikket jegyző főszerkesztő-helyettes pedig az ottani Soros Alapítvány, a Stefan Batory Alapítvány Lengyelország-Oroszország Klubjának tagja.


Erről ennyit.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 388
93 171
113
1. Nézd meg a fizetési papírodat, ott vannak tételesen felsorolva. (ne csak az adót nézd, hanem az egyéb közterheket is - hogy lesz egy br. 400 ezres fizetésből cirka 260000)
Kb. gyerek nélkül a bruttód 65 %-át kapod meg. Ez amikor anno elkezdtem dolgozni 40%. A trendet látod? Gyerekkel meg lehet a bruttód a nettód is.
2. A nettó fizetéseddel bemész a boltba, ott 27%-os világcsúcs ÁFA vár.
Attól függ mit veszel. Az alapvető élelmiszerek Áfája 5%
3. Ami marad abból még helyi adót is kell fizetni (Hol kommunális adó, hol építményadó,stb.)
Ez önkori függő. Nekem pl. 4.000 Ft a kommunalis adó 1 évre. Hááát, nem rokkanok bele, nah. o_O
4. Folyószámlád banki sápja (különböző díjtételek, bankkártyadíj) - felsorolva a számlaértesítőn.
465Ft a havi számlavezetesi díj.....

De ezzel együtt persze minél kevesebb adót szeretnék fizetni. Jó lenne 1számjegyű SZJA., alacsonyabb gépjárműadó, Áfa. De azt is latni kell, hogy a költségvetési egyensúlyt fennt kell tartani. Sztem ebben ez a kormány a legjobb volt. Előtte senki nem tartotta a 3%-os hianycélt.
 
Status
Not open for further replies.