[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 695
16 929
113
Vagyonadó kéne,meg korrupció mentes hivatali rendszer.
Meg ingyen sör a világ végéig,meg 2 nap.......Mindig a kisemberek szivazjak.Csak most jobban,de jó nagyot hazudnak hozzá
Vagyonadó? Mennyire lenne igazságos; kalapos sok pujás segélyből élő 10 éve annyi segélyt kapott, mint én most fizut. Plazma tv a putriba, Davidoff cigi meg pia. Hó végén semmi. Én meg nem cigizem, nem iszom, ezért vettem házat, kertet, stb. Akkor most fizessek (vagyonszerzési illetéken túl is)?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 961
32 855
113
Vagyonadó? Mennyire lenne igazságos; kalapos sok pujás segélyből élő 10 éve annyi segélyt kapott, mint én most fizut. Plazma tv a putriba, Davidoff cigi meg pia. Hó végén semmi. Én meg nem cigizem, nem iszom, ezért vettem házat, kertet, stb. Akkor most fizessek (vagyonszerzési illetéken túl is)?
Konzervatív nemzeti liberális megoldást javaslok a problémára
Aki nem dolgozik,ne is egyék....
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
Vagy az euro 400ft, vagy benzin 900ft, a gazt meg mar nem is tudom hol tart, ugy 5x annyi mint most. Szoval tessek valasztani, en a boltban forinttal fizetek, nincs szuksegem eurora. Ami meg kintrol jon, euro ovezetbol az dragabb lesz, tehat nem lesz versenykepes a magyar termekkel. Nekunk meg export tobbletunk van.
Amit exportálunk annak a nagy részét előtte részenként importáljuk...
 
  • Tetszik
Reactions: Negan

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 040
18 719
113
Várható volt, nem is értem mire vártunk eddig.

 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 512
10 642
113
Várható volt, nem is értem mire vártunk eddig.

A kormány engedi a NATO reagáló erők Magyarország területén szárazföldi és légi úton történő áthaladását, illetve a Dunántúli megyékbe települését.


...és ennek mi az értelme?
 

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Egyéni vállalkozóknak pl. nem.


Számomra sosem volt olyan brutális adóteher, mint Bajnai idején, ezt nem felejtettem el. EVA-t is kiherélték addigra teljesen (40% volt már, ha jól emlékszem)
Ja én elég gyorsan le is húztam akkor a rolót. Tavaly kezdtem csak újra vállalkozni, most egész elviselhetőek a terhek.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Addig van export többletünk amíg megy az autóipar. Ha lemaradtál volna róla: ami még nem állt le belőle, annak kb 2 hétnyi alkatrésze van. Az energia pedig kintről jön, és anélkül semmi nincs, ez a fő gond. A többi kintről jövő termék nélkül el lehet lenni ideig-óráig.
A legtöbb autógyárnál nincsen felhalmozva nagy alkatrész készlet, szóval ez a 2 hét talán még sok is a normál működéshez képest. Ez valami just in time logisztikai rendszer vagy mi a rák, a lényeg, hogy magasabb kockázatot vállalnak azért, hogy csökkentsék a raktározási költségeket.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 484
76 234
113
Várható volt, nem is értem mire vártunk eddig.


A Kormány 1120/2022. (III. 7.) Korm. határozata az ukrajnai válsággal összefüggő csapatmozgásokról és egyes kapcsolódó feladatokról
 

inf3rno

Active Member
2022. március 4.
43
130
33
Nyilvan valamit meg kell venni kintrol, aminek viszont van alternativaja itthon az elonyosebb lesz.
Ez mindenkepp el fog tartani honapokig es az Eu velunk egyutt megy a levesbe. Brutal dragulas lesz, hianycikkek, stb. Be fog kovetkezni az amit itt tobben josoltunk, befagyasztott arak ide vagy oda. Mondjuk ha behal az export, akkor kerdes meddig finanszirozza az allam a befagyasztott es a joleti dolgokat. Hamarosan el kell engedni a benzin es rezsi es elelem arakat. Ez a haboru taccsra teszi az Eu-t tokkal vonoval. De akinek nem tetszik itt az elmehet, ugye megmondtak...
Nem a háború teszi taccsra, hanem az idióta szankciók, amibe belemennek. Mondjuk hogyha az EU-s politikusok 2/3 része az amcsik fizetett embere, akkor nem is csodálkozom, hogy az amerikai érdekeket képviselik és nem az európai érdekeket.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 040
18 719
113
A kormány engedi a NATO reagáló erők Magyarország területén szárazföldi és légi úton történő áthaladását, illetve a Dunántúli megyékbe települését.


...és ennek mi az értelme?

Talán annyi hogy egy váratlan ukrán, vagy orosz katonai megjelenés a határainkon, nem csak a letolt gatyával álló Honvédséggel kerülne szembe, hanem további erőkkel is. Mert a Dunántúlról pár óra alatt ott lehetnek. Azért ne gondolja már senki, hogy valami komoly erőt tudunk felvonultatni oda saját magunk. Ami ha helyzet van, önállóan meg tudja védeni az országot. Miből lenne ? Még az a harckocsi szd. amit bemutattak, az is hogy nézett ki ? Fél órát röhögtem, fél órát sírtam képletesen a látványtól. 4 db Leopárd, 4 db T-72. Két szakasz. Persze, a facebook közönségnek megfelel. Az itt írók tudják legjobban a civil társadalomból, hogy mi a helyzet. A facebookon mehet a csodálkozás, de itt teljesen felesleges. Inkább örüljünk hogy további katonai erő érkezik az ország védelmére.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 512
10 642
113
Talán annyi hogy egy váratlan ukrán, vagy orosz katonai megjelenés a határainkon, nem csak a letolt gatyával álló Honvédséggel kerülne szembe, hanem további erőkkel is. Mert a Dunántúlról pár óra alatt ott lehetnek. Azért ne gondolja már senki, hogy valami komoly erőt tudunk felvonultatni oda saját magunk. Ami ha helyzet van, önállóan meg tudja védeni az országot. Miből lenne ? Még az a harckocsi szd. amit bemutattak, az is hogy nézett ki ? Fél órát röhögtem, fél órát sírtam képletesen a látványtól. 4 db Leopárd, 4 db T-72. Két szakasz. Persze, a facebook közönségnek megfelel. Az itt írók tudják legjobban a civil társadalomból, hogy mi a helyzet. A facebookon mehet a csodálkozás, de itt teljesen felesleges. Inkább örüljünk hogy további katonai erő érkezik az ország védelmére.
2 verzió van.
Az egyik, hogy az oroszok ellen kellene. Teljesen irreális feltételezés, hogy az oroszokkal fegyveres összetűzésbe keveredjünk a határnál. Ha mégis, az NATO-orosz háború, és nem lokális.
A másik, hogy az ukránok ellen. Itt a kérdés az, hogy mennyire tartunk elképzelhetőnek egy olyan forgatókönyvet amiben az amerikaiak a saját nevelésű, mindennel és mindenben támogatott ukránjaikat állnak neki legyalulni? Ha csettintésre, akkor semmi gond. Ha.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Talán annyi hogy egy váratlan ukrán, vagy orosz katonai megjelenés a határainkon, nem csak a letolt gatyával álló Honvédséggel kerülne szembe, hanem további erőkkel is. Mert a Dunántúlról pár óra alatt ott lehetnek. Azért ne gondolja már senki, hogy valami komoly erőt tudunk felvonultatni oda saját magunk. Ami ha helyzet van, önállóan meg tudja védeni az országot. Miből lenne ? Még az a harckocsi szd. amit bemutattak, az is hogy nézett ki ? Fél órát röhögtem, fél órát sírtam képletesen a látványtól. 4 db Leopárd, 4 db T-72. Két szakasz. Persze, a facebook közönségnek megfelel. Az itt írók tudják legjobban a civil társadalomból, hogy mi a helyzet. A facebookon mehet a csodálkozás, de itt teljesen felesleges. Inkább örüljünk hogy további katonai erő érkezik az ország védelmére.
De jó lenne ha vérfürdőt rendeznének itt is, mint a szomszédban. A Nyugat meg ide is öntené a magyar szabadságharcba a fegyvert meg a biztonsági cégeket, aztán mehetünk vissza 1945-be. Egy ilyen haderővel, egy ilyen helyzetben ezt fegyverrel nem lehet megoldani, csak mi b@szunk rá.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 227
67 796
113
Várható volt, nem is értem mire vártunk eddig.

Ok, akkor buktak egy szavazatot, kihagyom aprilis 3-t.
Ez megszallas.

Eloszor csak 1000 ideiglenesen itt allomasozo, aztan a vegen 100000.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
Jöhetnek a NATO csapatok Magyarország egyes területeire.

"A Magyar Közlöny március 7-i számában megjelent egy kormányrendelet, amely alapján a NATO reagáló erők áthaladhatnak Magyarország területén szárazföldi és légi úton. Emellett NATO-csapatok települhetnek Baranya megye, Fejér megye, Komárom-Esztergom megye, Győr-Moson-Sopron megye, Somogy megye, Tolna megye, Vas megye, Veszprém megye, Zala megye területére, Pest megye területének a Duna vonala és Fejér megye által határolt területére, valamint a Dunántúlra."
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 643
3 233
113
Várható volt, nem is értem mire vártunk eddig.


Így van, teljesen értelmes döntés célponttá tenni Magyarországot az orosz nukleáris fegyverek számára, egyedül az nyugtat, hogy ennek az országnak - a történelem folyamán sokadjára már- most sem volt választása, így aztán sztoikus nyugalommal fogom végignézni és elszenvedni, ahogy elszenesedünk majd, vagy ahogy a lökéshullám leszakítja pár végtagomat, esetleg a sugárzás bántalmait.
Egy tisztességes kormány ehhez nem asszisztálna, hanem lemondana szépen, hogy tiszta lelkiismerettel mondhassák, hogy nekünk ehhez nem volt semmi közünk.
Persze, ehhez kellene egy egyenes gerinc is.
 
Status
Not open for further replies.