[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Veszélyben volt bármi is?
Emberéletek, anyagi javak, ha mondjuk lakott területre zuhan (ami igencsak jogos feltételezés egy meghibásodott eszköz esetében). De mivel azt se tudták mi ez, így pontosan joggal kellett gondolják: a legfontosabb katonai objektumaink is, hiszen cm is lehetett volna!

Végül is bagatel!
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 897
113
Bakker, annyira fel lett fújva ellenzéki hisztériakeltésból, hogy az ejtőernyők kapcsán az index ejtőernyősöket keresett ... Ti meg már lassan Paksra meg a Parlamentre mutogattok, mint célpont.
Azér, mer folyásirányt a Tisza bal partját sem lett volna szabad elérnie, természetesen Záhonynál, de ha csengernél gyütt akkor a Szamosét, habár az ott bentebb van egy kicsivel, a Griffeknek szanaszéjjel kellett volna cibálni már a levegőben, miközben morczosan vicsorognak keletnek.
Ennyi.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 029
87 815
113
Hát ha te a hozzászólásomból ezt tudtad leszűrni..... Gratulálok. Szakmai hiba történt méghozzá nem is kicsi, és ennek részemről köze nincs a politikai pártokhoz.
Blogen bejelentette, hogy mindegy. Tehát jól szűrtem le. Ha ráesik egy lakótelepre, akkor meg ott okoskodtok, hogy minek lőtte le.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 029
87 815
113
Azér, mer folyásirányt a Tisza bal partját sem lett volna szabad elérnie, természetesen Záhonynál, de ha csengernél gyütt akkor a Szamosét, habár az ott bentebb van egy kicsivel, a Griffeknek szanaszéjjel kellett volna cibálni már a levegőben, miközben morczosan vicsorognak keletnek.
Ennyi.
A románok hol voltak? Soroljátok már fel milyen nato haderő állomásozik nàluk! Tudod, mint a migráció. Mit keres a szír görögből Szerbiában?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 534
113
Mit kellett volna tenni? Veszélyeztetett itthon bármit? Nem.
Odamegy, felszólítja? :)
Lelövi?
(Magyar gép lőtt le ukrán (ezt kihagynák Sorosék: pilóta nélküli) repülőt. (Még a ps is repülőről beszélt ...) Orbán Putyin mellett kapcsolódott be a háborúba - zengték volna a cikkek, és a végén a maradványok még tényleg magyar otthonokra estek volna rá.

A szokásos o1g gének ellenére gondolkodjatok már!
Odamegy, vizuálisan azonosítja, a parancsnokságon eldöntik, mekkora a kezelendő rizikó (nagy), lelövi.
Mindegy, hogy ukrán vagy amerikai vagy orosz. Légteret sértett, emberéletet veszélyeztetett.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
706
2 777
93
Mit kellett volna tenni? Veszélyeztetett itthon bármit? Nem.
Odamegy, felszólítja? :)
Lelövi?
(Magyar gép lőtt le ukrán (ezt kihagynák Sorosék: pilóta nélküli) repülőt. (Még a ps is repülőről beszélt ...) Orbán Putyin mellett kapcsolódott be a háborúba - zengték volna a cikkek, és a végén a maradványok még tényleg magyar otthonokra estek volna rá.

A szokásos o1g gének ellenére gondolkodjatok már!
Szükség esetén lelövi, igen, de mindenképpen azonosítja! Kurvára mindegy milyen felségjelű, lehet amerikai is (ebként bazi nagy vörös csillagot voltak rajta). Már leírtam mi a minimum szerintem. Amíg nincs azonosítva, nem lehet tudni mekkora veszélyt jelent.

ps: ORbánnak ehhez semmi köze, meg a sajtónak. Protokoll szerint így kéne mennie.
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto and cirqle

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Blogen bejelentette, hogy mindegy. Tehát jól szűrtem le. Ha ráesik egy lakótelepre, akkor meg ott okoskodtok, hogy minek lőtte le.
Pont az Alföld fölött van 99% esély, hogy ez nem következik be! Debrecen és Szolnok közt már el lehetett volna fogni és nyugodtan kivitelezni a részleges azonosítást és lelövést!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 029
87 815
113
Szükség esetén lelövi, igen, de mindenképpen azonosítja! Kurvára mindegy milyen felségjelű, lehet amerikai is (ebként bazi nagy vörös csillagot voltak rajta). Már leírtam mi a minimum szerintem. Amíg nincs azonosítva, nem lehet tudni mekkora veszélyt jelent.

ps: ORbánnak ehhez semmi köze, meg a sajtónak. Protokoll szerint így kéne mennie.
A másodikat se tudtàk azonosítni.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Blogen ezt szűrte le.
Baromira nem tudom, hogy ő mit szűrt le, én a cikkre reagáltam és arra, hogy mint kiderült a honvédség tudta, hogy berepült a madár, hagyták, hogy átrepüljön az országon keresztül és még csak a horvátoknak sem szóltak, hogy berepült a légterükbe. Mi ez ha nem egy kurva nagy szakmai hiba? Máskor egy cigi szállító helikoptert lekapcsolnak most meg egy Ukrajnából érkező robot repülőt hagyunk, hogy berepüljön és átrepüljön az országunk légterén? Milyen agyament katonai döntés az ami elfogadható ebben az esetben? Mire valók azok a svéd gépek? Kecskeméti repülőnapok diszparádéjára vettük? Kurvára dühítő az ilyen hozzáállás.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Baromira nem tudom, hogy ő mit szűrt le, én a cikkre reagáltam és arra, hogy mint kiderült a honvédség tudta, hogy berepült a madár, hagyták, hogy átrepüljön az országon keresztül és még csak a horvátoknak sem szóltak, hogy berepült a légterükbe. Mi ez ha nem egy kurva nagy szakmai hiba? Máskor egy cigi szállító helikoptert lekapcsolnak most meg egy Ukrajnából érkező robot repülőt hagyunk, hogy berepüljön és átrepüljön az országunk légterén? Milyen agyament katonai döntés az ami elfogadható ebben az esetben? Mire valók azok a svéd gépek? Kecskeméti repülőnapok diszparádéjára vettük? Kurvára dühítő az ilyen hozzáállás.
EZ a poszt tökéletesen leírta szerintem a miérteket.
A probléma a rendszer. Az, hogy nincs mivel leszedni egy ilyen betévedő robotrepülőt, és az, hogy ez a helyzet előállt. (ami van sem ad készültséget, csak kiállították a Gidránokat meg a Leokat egy PR fotózásra)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 208
113
Ukránokat legfelső szinten elővettük már, hogy ez meg mi volt?! Csak, mert a horvátok egyenesen Orbánt "vették elő".... Miközben közelít a kárpátaljára átküldött humanitárius adomànyaink értéke a milliárd ft-hoz, és a menekülteknek megadunk mindent, ami csak tőlünk tellik, ez a válasz?? Mindezt a humanitárius gesztust az ukrik egy ex szovjet roncs drónnal "hálálják" meg!?? Emellett a kedves román felebarátaink is, és az ott települő, usa, francia, angol légierő, nato awacs, és az amcsi rakéta előjelző radar rendszer meg minek van, ha nem ilyen helyzetek elhárítására?? Végezetül. Szerintem nincs mentség, a hazai légvédelem zéró reakciójára, akár politikai utasításra, akár szakmai inkompetenciára... Vagy mindkettő egyszerre, de akkor még rémisztőbb, és felháborítóbb a helyzet... Egyrészt közröhej vagyunk a nato-n belül, és azon kívül is, ami még inkább dühítő.. Másrészt, konkrétan megengedték, hogy a légterünkben szabadon repkedjen egy ellenséges hadieszköz, amivel veszélyezték az egész ország biztonságát!!! Amennyiben ez a drón felderítést végzett, akkor a fentieken felül kompromittálva lett az ország védelme is.... Egészen egyszerűen elkeserítő, és félelmetes..

Teljesen jól látod!!!

Ki kéne már esnünk a ránk osztott "megszeppent tanuló" EU-s/világ-szerepből!!!

Katonailag --szerintem -- a képességeinkhez képest rendben van/volt a dolog! Kommunikációs szempontból pedig tragikusan el lett 'Gyurcsányozva".


Bővebbeb: egy 2-300 km-re elég üzemagyagos --ilyen kategóriájú drón-- robbanófej nélkül is tud durván tarolni, valóban lehet, hogy jobb volt megvárni amíg kiszárad a tank.
MÉG Jobb lett volna végig-/kikísérni egy Gfiffel, Hmmmm...

A --nekem-- sokkal durvábbnak tűnő hiba a civil és katonai oldal információs hibasorozata:

Katonai:
Miért nem szóltak katonai vonalon az ukránok, románok amcsik egymásnak/nekünk???
Miért nem szóltunk mi a horvátoknak???

Civil oldal:
Egy szolid MTI-s közleménnyel elejét lehetett volna venni a most kényszerűen beinduló 1-2 hetes magyarázkodásos dolognak, a milliárdokba kerülő média/PR/marketing/kommunikációs részen látnám ennek felelőseit, remélem nem egy --szerintem pont jól dolgozó-- szolgáló katonával vitetik el balhét, az éppen "frissen bukott" politikus-ismerős/rokon/barátnő-csapat helyett!!!


Lehetőség: Tökösen-"Szíjjártósan" kiállni és kulturáltan számonkérni a szövetségeseinken és az ukránokon is az elég brutális tájékoztatási hiányosságot, egyúttal kicsit "felhomályosítva" a világot hogy atom-háborút kerülgetünk!!!
Olyankor ez egy elvárható minimum!!!

+javaslat: Most lehetne eladni a nemzetközi közvéleménynek, hogyha bejelentjük, hogy a félreértések elkerülése végett Mi is "Forró-drót"-ot hoztunk létre Oroszországgal!!!
Putyin szerintem értékelné a gesztust, hosszú távon is jól mutathat!
Dolgozzunk meg azért a "kis" gázért, Főleg, ha ez még nekünk jó --presztízs-szempontból!!! ;)

Kb, és szerintem...



.