[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
Mindezekhez nem ártana legalább egy külföldi "céges bázis" képző kiképző központ. Mondjuk Katari támogatással.

ez nekem már régi állmomnak nevezhető.

nincs a zsoldosok felfogadásába semmi szégyelnivaló évezredeken keresztül tök jól müködött.

most mondjuk Moldovába is lehetne nyitni egyet... valami kisebb tanulóbázist. (nekünk tanulót)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
Magyarországnak nuki kell, ha nem akar örökké sötét gyalog lenni a sakktáblán... :)
Vagy egy jó kis zsoldos sereg külföldiekből. PMC. fedésben ami bármijen nemzetközi korlátozást ki tud játszani. és nem igazáánérinti az esetleges veszteség a magyar társadalmat.

ez eddig mindig bejött... (nem garantálja a győzelmet de bevált módszer.) és a mai globalizált világba a föld bármely pontjáról megoldható a bevetésük... (és nem kell gyarmati státuszba lenni a területnek ehhez... hisz szabad a piac kb mint a középkorba újkor elején.) az olasz városállamok pl 90% ban zsoldosokkal üzemeltek... ezért is lehetett annyi olasz zsoldost szerezni anno (akiknek kis része vólt olasz )
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
Buszgyártásunk meg lett, nem is akármilyen.
Parttalan egy vita ez, időgépünk meg nincs :)

Viszont a történelmet sose érdemes egyoldalúan vizsgálni. Ahogy írtam már, bőven voltak az országban olyanok, akik a szovjet megszállást már az elejétől kezdve pozitívan élték meg.
És voltak olyanok is, akik meg a német megszállást élték meg hasonlóan.

Ezen emberek emlékezetével mi lesz? Van valahol egy felsőbbrendű narratíva, amely felülírja az övékét, vagy hogy működik ez?
Sztem meg lehet vannak finomságok, meg árnyalatok, de az hogy mennyire pozitiv volt 50 év kommunizmus/szocializmis és mennyiben felszabadulás vagy megszállás a szovjet invázió, az ténykérdés. Nem minden relatív.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 815
37 926
113
Hiába akarna ilyet kitalálni bármelyik államfő, a parancsa el sem jutna az alakulatokig. Pont ez lenne a legjobb benne. A saját hadsereg leginkább arra jó, hogy a nacionalisták képesek legyenek egymásnak esni, valamiféle "nemzeti érdekérvényesítés" ürügyén.
A spanyol miniszterelnök sem lenne képes most parancsot adni a légvédelmi központnak, hiába van Spanyolországban. Vagy a skót miniszterelnök a RAF skóciában állomásozó bombázóinak, vagy a bajor kormány egy müncheni páncélos alakulatnak.
Ettől függetlenül a közös légvédelem simán működik, mert a hatékony és gyors döntéshozatal meg van szervezve, és ehhez semmi szükség arra, hogy a benne résztvevők azonos nemzethez tartozzanak. Ez ma tök jól működik a gyakorlatban.
De senki nem akar olyat hogy ne parancslohasson a katonáinak! Scifi, nagyon naiv elképzelés.
Nem vagyok se NATO, se EU ellenes - minden hiábjukkal együtt is jobb hogy vannak, mintha nem lennének, de ilyen mértékű összefonódás káros. Közös lónak túrós a háta!

Mi felajánlottunk a NATO-nak egy dandárt, ha elindul az 5-ös cikkely, azzal legjobb tudásunk szerint helytállunk azt annyi! Cserébe a védjenek meg. Se többet, se kevesebbet nem várunk és nem adunk - ekkora országtól ennyire telik. Én így látom.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Szia,

Szerintem a legjobb megoldas az lenne, ha 4 fele katonai szervezet lenne az orszagon belul:
-NATO azonnali/gyors/fo erok
-EU azonnali/gyors/fo erok
-Hazai "profi" erok
-Hazai tartalekosok

Nyilvan az elso 3 konkret ara'nya nem egyertelmu, de pl. a jelenleg meglevo kozos roman-magyar alakulat helyett lehetne EU alakulat.

Ez adna katonai erot az EU szamara.
A nagy kerdes valoban a legfelsobb szintu szervezes: 50%, 2/3, 90%, vagy teljes egyetertes szukseges a beveteshez? Szerintem az 50% es a 100% nyilvan nem jo, de kerdes, hogy a 90%-ba mennyire mennek bele a politikusok.

A NATO gyorsreagálású erő alatt mit értesz? Mert hogy létezik ilyen most is, több dd méretben Hazánkban is.

Újra fogalmazom, mert így valószínű nem mindenki érti. Amiről te beszélsz, annak semmi köze ahhoz, amivel Gari indította a vita ezen fonalát, vagyis közel lehetetlen értelmes következtetésekre jutni. Körülbelül így hangzik. Ellenzed a közös NATO gyorsreagálású haderőt? Buzi vagy? Nem tetszik neked amit Tatán csinálunk? Jó, akkor nem ellenzem. Buzi vagy? Egyetértesz Gari rémálmával a közös haderőről?

Közben mindenki elmondja, hogy egyetért azzal, ami most van. És ez nem a NATO ellenzése. És nem egy nemzeti haderő feloszlatása és egy közösbe olvasztás.

de korábban mondjuk egy balti ország ellen végrehajtott ruszki támadás esetén nem vagyok biztos benne, hogy az USA megkockáztatta volna az atomháborút. Akkor sem, ha ott NATO tagról lett volna szó. Ahogy a kelet-ukrajnai és krími helyzetet is elfogadták "polgárháborúnak", látszólag szemet hunyva az ott megjelent kis zöld emberkékre és orosz haditechnikára

Ukrajna mikortól is vált NATO taggá? Odáig értettem, hogy Krímnél csődöt mondott az 5. cikkely, de sok dologban hiányosak az ismereteim, hogy megértsem, miért.

Vagy a skót miniszterelnök a RAF skóciában állomásozó bombázóinak

Azt ügye vágod, hogy a skót miniszterelnök továbbra sem tudna parancsolni a RAF Skóciában állomásozó bombázóinak, ha megalakul egy EU hadsereg? Itt megint én vagyok alul informálva vagy valaki más téved.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle and bel

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 878
5 189
113
Vagy egy jó kis zsoldos sereg külföldiekből. PMC. fedésben ami bármijen nemzetközi korlátozást ki tud játszani. és nem igazáánérinti az esetleges veszteség a magyar társadalmat.

ez eddig mindig bejött... (nem garantálja a győzelmet de bevált módszer.) és a mai globalizált világba a föld bármely pontjáról megoldható a bevetésük... (és nem kell gyarmati státuszba lenni a területnek ehhez... hisz szabad a piac kb mint a középkorba újkor elején.)

Ez nem rossz elképzelés amúgy.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
délamerika is pl jó lehetne. nem csak a közelkelet. (közelkeleti tábornál mondjuk katar biztos besegítene.)

kellene egy moldovába vagy valahova a balkánra egy gyűjtőpont. (örzésvédelem pénzszállítás rendezvénybiztosítás)
valahova a közelkeletre (katari segítséggel) közös üzemeltetéssel.
Sztyeppe vidék talán (jók a kapcsolatok Mol örzövédö cégeként)
Délamerika (azért lehetne kereskedelmi perspektíva is benne)
Afrika (örzésvédelem konzullátusok érdekeltségek túristák stb. védelme.) esetleg hajózás.(kalózkodás elleni). vagy terrorizmus ellen...
Távolkelet már rizikósabb de szerintem megoldható lenne (főleg hajózás kapcsán lenne esély esetleg gyorsbeavatkozás turistavédelem konzulátusok.)

igazából ezek amúgy is szükséges dolgok és nagyrészére ígyis úgyis költeni kell... akkor miért ne legyenek olyan emberek akik ha helyzetvan háborúba jönnek. ?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
690
3 224
93
Sztem meg lehet vannak finomságok, meg árnyalatok, de az hogy mennyire pozitiv volt 50 év kommunizmus/szocializmis és mennyiben felszabadulás vagy megszállás a szovjet invázió, az ténykérdés. Nem minden relatív.
Teljesen felszabadulás.
Aztán itt ragadtak megszállni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
Egyébként meg amúgy is fut ez az antmigrációs (helybenmaradást segítő) program afrikába. ígyis úgyis küldünk pénzt.
hát költsük el okosan. Növeljük a közbiztonságot biztossitjuk amagyar állampolgárok védelmét (külföldi szövetsége polgárokét is kérésre) pénzt juttatunk a gazdaságba előremutató perspektívát kínálunk a helyieknek.... igazából mindenki csak nyerne vele.
és a pénz nem alefolyóba menne.

1 próbát megérne !!!

ezt kellene propagálni. ez kell nem atombomba. ez erő hatalom mind nemzetközi szinten mind honvédelem terén... és export piac a fegyvereknek mert bemutatózni lehet a magyar fegyvereket (pl gidrán) adott országba ahol ilyen PMC-k tevékenykednek...

hisz látnák tapasztalnák a minőséget. kiképzett emberek lennének a teknikára adott országba... (marketing helybe van nem csak kiállítás alkalmával) nekünk tesztnek is jól jönne. (akár még nemzetközi forrás is kérhető a vásárlásukra) növekedne a gyártott menyiség. szükség esetén hazahoszható lenne a teknika (külföldi depo) tehát a hadiiparnak is hasznos lenne...
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 806
48 311
113
Sztem meg lehet vannak finomságok, meg árnyalatok, de az hogy mennyire pozitiv volt 50 év kommunizmus/szocializmis és mennyiben felszabadulás vagy megszállás a szovjet invázió, az ténykérdés. Nem minden relatív.
Tényszerűen csak konkrét emberek konkrét tetteit lehet megítélni. Tehát például valaki lelőtt valakit, vagy valaki aláírt valamit.
Esetleg mondott valamit :)
Egy olyan, eléggé komplex eseményt, mint a "felszabadulás", szerintem célszerűbb egyedi emberek sorsán keresztül vizsgálni.
Egyébként pedig nem létezik objektív igazság, legkevésbé a történelemben. Emberi megélések vannak, utána meg a történészek megpróbálnak valamilyen közös nevezőt kialakítani ebből több-kevesebb sikerrel.
Mégegyszer: volt olyan magyar ember, aki a felszabadítást teljesen pozitívan élte meg, és olyan is, akinek komoly tragédia volt. Sokszor ezek egymás szomszédai voltak...
Akkor ott hol van a "ténykérdés"?

Nem gondolom egyébként azt se, hogy az a 44 év kommunizmus egyértelműen pozitív vagy negatív lett volna. Találkoztam már számtalan emberrel, aki szélsőségesen ilyennek vagy olyannak látta.

Ha nem lenne minden relatív, akkor az feltételez egy olyan vontakoztatási rendszert, amely szerint megítélhető például a magyarországi kommunizmus is egy abszolút skálán. Ezt a vonatkoztatási rendszert pedig mindenkinek el kéne fogadnia.
Van ilyen?
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
548
1 542
93
De senki nem akar olyat hogy ne parancslohasson a katonáinak! Scifi, nagyon naiv elképzelés.
Nem vagyok se NATO, se EU ellenes - minden hiábjukkal együtt is jobb hogy vannak, mintha nem lennének, de ilyen mértékű összefonódás káros. Közös lónak túrós a háta!

Mi felajánlottunk a NATO-nak egy dandárt, ha elindul az 5-ös cikkely, azzal legjobb tudásunk szerint helytállunk azt annyi! Cserébe a védjenek meg. Se többet, se kevesebbet nem várunk és nem adunk - ekkora országtól ennyire telik. Én így látom.
Ül a spanyol központban a magyar tiszt a képernyője előtt, és az előírt eljárásokat alkalmazza. Hiába próbálna meg bármilyen ettől eltérő parancsot adni neki a magyar katonai vezetés, ez el sem jutna hozzá. Legfeljebb hazarendelni tudnák és kilépni ebből az együttműködésből, de annak semmilyen előnye nem lenne számunkra, hátránya annál inkább.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Hiába akarna ilyet kitalálni bármelyik államfő, a parancsa el sem jutna az alakulatokig. Pont ez lenne a legjobb benne. A saját hadsereg leginkább arra jó, hogy a nacionalisták képesek legyenek egymásnak esni, valamiféle "nemzeti érdekérvényesítés" ürügyén.
A spanyol miniszterelnök sem lenne képes most parancsot adni a légvédelmi központnak, hiába van Spanyolországban. Vagy a skót miniszterelnök a RAF skóciában állomásozó bombázóinak, vagy a bajor kormány egy müncheni páncélos alakulatnak.
Ettől függetlenül a közös légvédelem simán működik, mert a hatékony és gyors döntéshozatal meg van szervezve, és ehhez semmi szükség arra, hogy a benne résztvevők azonos nemzethez tartozzanak. Ez ma tök jól működik a gyakorlatban.
Fura hogy leírod gyakorlatban. A légvédelmi központban nem valószínű, hogy elpatkolsz míg a fronvonalon igen. Nem tudom mennyi lenne a harcértéke ilyen vegyes EU hadseregnek. Ehez az kéne, hogy egy holland mondjuk hajlandó legyen meghalni bulgáriárt. És akkor most direkt nem olyan példát hoztam fel, ahol esetleg két nép között van történelmi feszültség. Ütőképes haderő egyik legfontosabb eleme a morál. Tetszik vagy sem európárt senki nem akar meghalni... a saját hazájukért viszont sokan hajlandóak akár meghalni is, még akkor is ha a harc kilátástalan. pl ukrajna.
Egy ilyen többnemzetiségű EU hadsereg valós helyzetben nem sokat érne... valószínű ha komolyra fordulna a szitu mindenki lépne belőle haza a saját hazájába.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 815
37 926
113
Hiába próbálna meg bármilyen ettől eltérő parancsot adni neki a magyar katonai vezetés, ez el sem jutna hozzá.
Épp ez a baj... :)
Magyar katona magyar érdekeket védje. Ha ez egybeesik a nemzetközi érdekkel, akkor azt is védi.
Nyilván nemzetközi szerződések, szövetségek betartása is érdekünk, de végső szót Magyarországon mondják ki. Ez fontos.
 
  • Tetszik
Reactions: Katica and Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 792
122 721
113
Ül a spanyol központban a magyar tiszt a képernyője előtt, és az előírt eljárásokat alkalmazza. Hiába próbálna meg bármilyen ettől eltérő parancsot adni neki a magyar katonai vezetés, ez el sem jutna hozzá. Legfeljebb hazarendelni tudnák és kilépni ebből az együttműködésből, de annak semmilyen előnye nem lenne számunkra, hátránya annál inkább.
Tisztában vagy vele amúgy, hogy a közös központon felül mindenkinek megvan az itthoni saját légvédelmi irányítása ami bármikor tud magában is üzemelni?
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 714
4 076
113
A NATO gyorsreagálású erő alatt mit értesz? Mert hogy létezik ilyen most is, több dd méretben Hazánkban is.
Szia,

Biztos vagy ebben a "tobb dandar meretben"?
Szerintem, nem csak hogy nincs "NATO gyorsreagalasu" tobb dandarunk, de kizarolag papiron letezik tobb dandarunk jelenleg.
Amiről te beszélsz, annak semmi köze ahhoz, amivel Gari indította a vita ezen fonalát
Igen, azota rajottem.
De ettul fuggetlenul meg szerintem az lenne a jo, amit mondtam. :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
Wackenhut Group. G4s et is kitenném magyarországról pl. és egy magyar PMC céggel végeztetném el a hazai melójukat...
egyébként nem is értem hogy egy ekkora globálisan kiterjedt PMC t mint a g4s miért engedtünk be az országba... szerintem tökre nemzetbiztosnsági kockázat. alkalmazottként akárhány embert behozhat legálisan.... több mint 500.000 alkalmazottal a világon.. akinek csak töredéke a Kontraktor de akkor is....
Nekünk kellene ott terjeszkedni zsoldosokkal ahol ők vannak és nem nekik nállunk.
 
Status
Not open for further replies.