[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 018
38 346
113
Puccs nem és ne játsz a munkámmal és a szabadságommal ha megkérhetlek.
Csak arra a kijelentésedre reflektáltam hogy "a katonák csak katonát fogadnak el miniszternek" - noha Keleti óta senki nem volt hivatásos katona a honvédelmi miniszterek között...(Benkő előtt)
Én továbbra is úgy gondolom hogy a miniszer itt csak reprezentatív személy: a honvédelem kiemelt terület és Orbánhoz van bekötve direktben MG is. Nem leváltható nélküle.
Szóval a miniszter személye itt nem annyira fontos mint pl. a pénzügynél.

Nálunk kettős kormányzás van: vannak a miniszterek és többszáz államtitkár, kormánybiztos, akik inkább a miniszterelnökséghez (Orbánhoz) vannak bekötve, mint a saját miniszterükhöz...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 243
113
Csak arra a kijelentésedre reflektáltam hogy "a katonák csak katonát fogadnak el miniszternek" - noha Keleti óta senki nem volt hivatásos katona a honvédelmi miniszterek között...(Benkő előtt)
Én továbbra is úgy gondolom hogy a miniszer itt csak reprezentatív személy: a honvédelem kiemelt terület és Orbánhoz van bekötve direktben MG is. Nem leváltható nélküle.
Szóval a miniszter személye itt nem annyira fontos mint pl. a pénzügynél.

Nálunk kettős kormányzás van: vannak a miniszterek és többszáz államtitkár, kormánybiztos, akik inkább a miniszterelnökséghez (Orbánhoz) vannak bekötve, mint a saját miniszterükhöz...
mindenki orbánhoz van bekötve de nem azért mert orbán a diktátor. hanem azért mert ő a miniszterelnök ( A miniszterek elnöke benne is van a nevébe a tisztségnek vagy kormányfő a kormány fője (fönöke).)
 
H

Hummen23

Guest
.

Puccs nem és ne játsz a munkámmal és a szabadságommal ha megkérhetlek.
de Fejvesztések és teljes strukturális átszervezés egészen biztos. (fentről lefele mindenki lecseréli a saját embereire aparancsnokokat ... nem alkalmas erre az idő)
ahogy az elindult irány is vátást fog szenvedni... mert tulbuzgóságba mindenki a saját gondolatait akaratát véleményét fogja érvényesíteni az új pk k közül (sokan csak azért is... szakmai véleméyeket mellőzve.)

ha jobban tetszik átmenetileg egész biztosan megrendül a sereg.... (kiör az általánosnál nagyobb káosz régi parancsok új parancsok ütik egymást visszavonás nincs stb...miért nincs végrehajtva kiadta.. de akinek kiadta már nincs a helyén stb...)
Nem tudom volt-e már róla szó, de körvonalaznád kérlek, hogy mi a munkád!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 018
38 346
113
mindenki orbánhoz van bekötve de nem azért mert orbán a diktátor. hanem azért mert ő a miniszterelnök ( A miniszterek elnöke benne is van a nevébe a tisztségnek vagy kormányfő a kormány fője (fönöke).)
én arra utaltam, hogy nálunk nem az a szolgálati út (vagyis sokszor nem az), hogy a miniszteren keresztül adják ki az ukázt, hanem Gulyáson keresztül direktben az államtitkárt veszik elő és utasítják...
Hogy diktátor-e az egy összetett kérdés, ezt most ne firtassuk. :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 711
113
Kizárt! Ebből katonai puccs lesz azonnal akkor! Igaz @Szittya ? :p

Kinek van HVG előfizetése?!? Pont a lényeg már nem olvasható... :(
A hvg360 információi szerint kormányzati szinten Benkő lehetséges utódjaként felmerült Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő férje, Szalay-Bobrovniczky Kristóf üzletember és volt nagykövet neve is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 243
113
Nem tudom volt-e már róla szó, de körvonalaznád kérlek, hogy mi a munkád!
Beosztásom szerint egy megyi törzs gépjármű vezetője vagyok (még nincs meg az éretségím így szakaszvezetői beosztásnál magasabb beosztást nem töltehetek be.) Az hogy mi a munkám arról nem fogok írni. de pár projektről amin épp dolgoztam már beszámoltam aktuális időbe vagy utólag a forumon.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 711
113
Jó névsor. Holnap indul a buli!!!

A csütörtöki tanácskozáson Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter, Rogán Antal, a miniszterelnök kabinetfőnöke, Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, Varga Mihály pénzügyminiszter, Mager Andrea, a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszter, Nagy Márton miniszterelnöki megbízott, Bóka János, a miniszterelnök európai uniós kérdésekért felelős államtitkára, Nagy János, a Miniszterelnöki Programirodát vezető államtitkár, Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, Hernádi Zsolt, a MOL elnök-vezérigazgatója, Czepek Gábor, az MVM Csoport elnök-vezérigazgatója, Horváth Péter János, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnöke, Bártfai Béla, a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség vezérigazgatója valamint Bíró Marcell, a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságának elnöke vett részt a Karmelita kolostorban - ismertette Havasi Bertalan.
 
  • Hűha
Reactions: Venom85

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 711
113
Szijjártó: Magyarország Ukrajna mellett áll, 37 millió eurós segítséget küldünk


Ez az olajszanciók alóli mentesítés ára.

A külügyminiszter kifejtette: a Magyarország által felajánlott segítség öt elemből áll. Először is Magyarország készen áll, hogy egy iskola és kórház újraépítésében részt vegyen Kijev térségében, de ha Ukrajna más helyszínt szeretne, akkor ehhez alkalmazkodni fogunk - mondta.

Közölte: mivel egyre több belső menekült van Ukrajnában, aki a háború elől Ukrajna nyugati részébe érkezik, Magyarország számukra mobil otthonokat biztosít, ezeknek a szállítását bármikor el tudjuk kezdeni. Harmadik elemként Magyarország ezer ösztöndíjas helyet ad Ukrajnából érkező diákoknak, hogy folytathassák egyetemi tanulmányaikat - mondta.

Úgy folytatta, Magyarország sebesült ukrán katonáknak biztosít ellátást magyar kórházakban, számbeli korlátozás nélkül. Végül pedig lehetővé teszi 130 ezer gyermek ellátását speciális kórházakban - tette hozzá.

Szijjártó Péter jelezte, az öt elem együttes értéke 37 millió eurót tesz ki.
 
H

Hummen23

Guest
Beosztásom szerint egy megyi törzs gépjármű vezetője vagyok (még nincs meg az éretségím így szakaszvezetői beosztásnál magasabb beosztást nem töltehetek be.) Az hogy mi a munkám arról nem fogok írni. de pár projektről amin épp dolgoztam már beszámoltam aktuális időbe vagy utólag a forumon.
Köszönöm a választ. Soha nem olvastam többet, csak hogy tartalékosként szolgálsz.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Szia,

Szerintem cel lenne, hogy az EU minden teren erosebb legyen, mint most. Ennek az egyik szelete, hogy legyen valos katonai ereje, mert a kozos kulpolitikat ezzel lehet megalapozni.

Ennek egy lehetseges (eleg nagyravagyo) megoldasa, hogy letrehozni kozos EU katonai parancsnoksagot, ami ala bekerulnek EU finanszirozasu nemzeti egysegek (kisebb orszagokban foleg zaszloaljak, nagyobb orszagokban nyilvan nagyobbak is). Marmint a nagyravagyo resz meg csak most kovetkezik: a franciak meg EU penzbol felallitanak 1-2 uj vadaszbombazo szazadot, atomfegyverekkel felszerelve, EU parancsnoksag alatt.

Ez szerintem erdemi elorelepes lenne a csak NATO tagsaghoz kepest, ahol nem kerulnek ki USA fennhatosag alol az atomfegyverek.

Ezt szerintem nézd át, mert ebben a megfogalmazásban nincs semmi értelme! Nem egy létező politikai akarat döntene fegyverek vásárlásáról és hadsereg felállításáról, hanem azért állítanál fel egy hadsereget, hogy ez megalkosson egy később általa létrehozott külpolitikát. Ehhez a franciák adnák a pénzt az EU-nak, azok a franciák, akiknek az összes közös gondolatuk az szokott lenni, hogy az EU adjon nekik pénzt és akkor majd minden jó lesz és demokratikus... És akik nálunk is sokkal jobban el vannak adósodva. És egyik alappillére lenne az új hadseregnek, csak hogy ne olyan legyen, mint a NATO, hogy atombombával kell felszerelni, valaki olyan elpusztítására, akit még nem tudunk, hogy kicsoda, mert még nem alkotta meg a leendő hadseregünk a közös külpolitikát.

Valószínűleg, ha átfogalmazod, kiderül, hogy minden másként van.

Sosem írtam hogy Ukrajna NATO tag lenne, ez sosem volt valós opció, akármit is mond a ruszki propaganda.

Akkor pedig az egész gondolatmeneted megbukott. Ha Ukrajna most nem NATO tag, akkor közel semmi nem érvényes megállapítás belőle.

Pont azt írtam én is, hogy semelyik helyi kormány nem lenne képes önállóan parancsot adni a területén állomásozó EU alakulatnak.

Igen, ebben pont kivételesen egyetértettünk mindig is. Olvass vissza! Ha megalakul(na) az EU saját hadserege, annak nem tudna sem a skót parlament, sem a londoni kormány parancsolni. Ez eddig is evidencia volt, csak nem sok mindent tesz hozzá a téma megbeszéléséhez.

Szóval a miniszter személye itt nem annyira fontos mint pl. a pénzügynél.

OFF

Ezt fejtsd ki bővebben valamelyik másik topicban, itt ne szemeteljétek megint, ha már a modik átvitték, de miért súlytalan az egyik miniszter személye és miért megkérdőjelezhetetlen a másik? Azt ne mond, hogy Viktorunk volt sorkatona és ezért haderőfejlesztés terén tud önálló terveket készíteni, de nem pénzügyi szakember, ezért azt a részt nem tudja vinni!

ON
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
725
3 336
93
Szijjártó: Magyarország Ukrajna mellett áll, 37 millió eurós segítséget küldünk


Ez az olajszanciók alóli mentesítés ára.

A külügyminiszter kifejtette: a Magyarország által felajánlott segítség öt elemből áll. Először is Magyarország készen áll, hogy egy iskola és kórház újraépítésében részt vegyen Kijev térségében, de ha Ukrajna más helyszínt szeretne, akkor ehhez alkalmazkodni fogunk - mondta.

Közölte: mivel egyre több belső menekült van Ukrajnában, aki a háború elől Ukrajna nyugati részébe érkezik, Magyarország számukra mobil otthonokat biztosít, ezeknek a szállítását bármikor el tudjuk kezdeni. Harmadik elemként Magyarország ezer ösztöndíjas helyet ad Ukrajnából érkező diákoknak, hogy folytathassák egyetemi tanulmányaikat - mondta.

Úgy folytatta, Magyarország sebesült ukrán katonáknak biztosít ellátást magyar kórházakban, számbeli korlátozás nélkül. Végül pedig lehetővé teszi 130 ezer gyermek ellátását speciális kórházakban - tette hozzá.

Szijjártó Péter jelezte, az öt elem együttes értéke 37 millió eurót tesz ki.
Túl nagy ár.
 
Status
Not open for further replies.