[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 737
113

a nemzeti összetartozás bizottság
a honvédelmi és a külügyi bizottságok
a nemzetbiztonsági bizottság

Na vajon miért?

Nemzeti Összetartozás a NOlimpia után?
Honvédelem, külügy és nemzetbiztonság külföldi kémeknek? :D

3e36df4a2b979c8efa29b265840842a9c44a742511405a3f2d30102f1c1aec7e.jpg
 
K

kamm

Guest
Új honvédelmi miniszterrel vághat neki Orbán a következő ciklusnak

2022.05.05. 05:30

Elképzelhető, hogy az újonnan felálló kormányban a honvédelmi minisztérium élén is vezetőt cserél Orbán Viktor, legalábbis erről beszélnek a kormányzathoz közel álló körökben.

Nem akarnak katonákat látni a Honvédelmi Minisztérium felső vezetésében – állítólag ezzel indokolja Orbán Viktor és szűkebb köre, hogy miért akarnak cserét a honvédelmi tárca élén.

A Honvédelmi Minisztériumot jelenleg egy katona, a volt vezérkari főnök, Benkő Tibor vezeti. Kormányzati forrásokból származó információ, hogy ha Benkőre miniszterként már nem tart igényt Orbán, akkor helyette egy civil, de megbízható menedzsert ültetne.

Ez persze némiképp ellentmond annak a képnek, amit korábban Orbánról festettek a hozzá közel állók, mondván, ő azoknak hisz, akiknek pisztolytáska lóg az oldalán. Persze ez leginkább a rendőrökre, azon belül is Pintér Sándorra lehetett igaz. Mindenesetre nem ez lenne az első alkalom, hogy Orbán ebben is váltana.

Korábban például legalább ennyire számított az orvosokra is, elég csak Kásler Miklósra gondolni, akinek a pozíciója erősen kérdéses. Olyannyira, hogy valószínűleg az egészségügy (vagy legalábbis annak egy része) a jelenlegi belügyminiszter, Pintér irányítása alá kerülhet.

Erre utalhat a koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzet megszűnésével kapcsolatos jogi kérdéseket rendező, Gulyás Gergely által benyújtott törvényjavaslat, amely egy új megnevezést – egészségügyért és közbiztonságért felelős miniszter – használ.

(A helyzetet árnyalja ugyanakkor, hogy a szövegben "az egészségügyért felelős miniszter és a közbiztonságért felelős miniszter" szerepel, és csak az 53-54. oldalon, az indoklásban van ez: "az egészségügyért és közbiztonságért felelős miniszter".)

A hvg360 információi szerint kormányzati szinten Benkő lehetséges utódjaként felmerült Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő férje, Szalay-Bobrovniczky Kristóf üzletember és volt nagykövet neve is.

Noha a NER-en belül főleg Habony Árpád és Rogán Antal köreihez sorolt Szalay-Bobrovniczky leginkább üzletemberként ismert, van egy másik oldala is: tartalékos százados, a Magyar Honvédség vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár 32. Nemzeti Honvéd Díszegységénél, a Palotaőrség állományában tartalékos csoportparancsnok.

Egyúttal ő a 2001-ben alakult Magyar Tartalékosok Szövetségének társadalmi elnöke is. Ráadásul tavaly ősszel többségi tulajdonosa lett a katonai kiképző és könnyű harcászati gépeket gyártó cseh Aero Vodochody vállalatnak is.

A kormány ettől a cseh cégtől vásárolt 12 gyakorlatozó repülőgépet. A Kormányinfón megkérdeztük Szentkirályi Alexandrát, hogy egy tízes skálán mennyire tartja ezt kínosnak, mire azt mondta, nem érez összeférhetetlenséget a vásárlás miatt, a magyar haderő fejlesztését pedig szükségesnek tartja.

Esetleges kinevezése mindenesetre azért is figyelemreméltó lenne, mert annak a Magyar Vagon Zrt.-nek is a tulajdonosa, amely cég egy orosz állami céggel közösen birtokolja a TMH Hungary Invest Zrt. nevű céget, amely 2020-ban vásárolta meg az állam és a MÁV tulajdonában álló Dunakeszi Járműjavító Kft.-t.

A Századvég Gazdaságkutató Zrt. többségi tulajdonosaként Szalay-Bobrovniczky még 2015-ben a Heti Válasznak azt fejtegette, hogy a kormány “elég erősnek gondolja magát ahhoz, hogy például “energiaügyekben szuverén módon tárgyaljon, akár az oroszokkal is, ezt a jogát senki nem vitathatja el”.

A Századvég akkoriban már komoly nemzetközi kapcsolatrendszert épített, több amerikai agytröszt mellett például a Kínai Tudományos Akadémia gazdasági háttérintézményével is. “Időközben a geostratégiai szempontok jelentősége megnőtt, térségünk, benne Magyarország felértékelődött. Felismertük a public diplomacy, vagyis a hivatalos diplomácia mellé épülő, elsősorban nem kormányzati eszközöket használó, de kormányzati logikát is alkalmazó külügyi kommunikációs rendszer fontosságát” – nyilatkozta akkor Szalay-Bobrovniczky.

Úgy tudjuk, ha lesz is változás a HM élén, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat (KNBSZ) marad a tárca felügyelete alatt, miközben egyre többen beszélnek arról, hogy a polgári szolgálatok viszont tényleg elkerülnek a Belügyminisztériumtól.

A polgári szolgálatok irányításáért állítólag komoly küzdelem folyik Pintér Sándor és Rogán Antal között, utóbbi állítólag az informatikával, kibervédelemmel kapcsolatos szolgálati ágakra ácsingózik, de közel sem biztos, hogy meg is szerzi azt. A Rogán–Pintér-harcban a belügyminiszter győzelmével érhet fel, ha ugyan a szolgálatok elkerülnek a tárcától egy másik szervezeti egységbe, de olyan valakinek az irányítása alá, aki Pintér emberének számít. Ha így lesz, akkor elképzelhető, hogy a szolgálatokat valaki államtitkári rangban irányítja majd.

Egyelőre azonban tényleg szinte csak találgatni lehet arról, kik és milyen pozícióba kerülnek, mert szinte valamennyi kormányzati forrás folyosói pletykák alapján tájékozódik. Személyzeti kérdésekben Orbán dönt, de úgy tudni, hogy ebben a folyamatban Kövér Lászlóra, Gulyás Gergelyre és Kocsis Mátéra is támaszkodik.

Külügyi körökben pedig már régóta az az információ kering, miszerint a következő ciklusban Orbán kettévághatja a külügyi tárcát: eszerint lenne egy kifejezetten külpolitikára szakosodott minisztérium, és lenne egy olyan, ami a külgazdaságért felel. Utóbbit irányítaná állítólag Szijjártó Péter.

Ha így lesz, akkor annak racionális magyarázata van: a kormányfőhöz lojális Szijjártóban Orbán maximálisan megbízik, de a főleg a külügyminiszter nevéhez köthető keleti nyitás és oroszbarát politika miatt Szijjártó tekintélye csökkent a nem keleti partnerek köreiben, a gazdasági szereplőkkel viszont továbbra is jó kapcsolatokat ápol.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
7 431
21 104
113
Szijjártó: Magyarország Ukrajna mellett áll, 37 millió eurós segítséget küldünk


Ez az olajszanciók alóli mentesítés ára.

A külügyminiszter kifejtette: a Magyarország által felajánlott segítség öt elemből áll. Először is Magyarország készen áll, hogy egy iskola és kórház újraépítésében részt vegyen Kijev térségében, de ha Ukrajna más helyszínt szeretne, akkor ehhez alkalmazkodni fogunk - mondta.

Közölte: mivel egyre több belső menekült van Ukrajnában, aki a háború elől Ukrajna nyugati részébe érkezik, Magyarország számukra mobil otthonokat biztosít, ezeknek a szállítását bármikor el tudjuk kezdeni. Harmadik elemként Magyarország ezer ösztöndíjas helyet ad Ukrajnából érkező diákoknak, hogy folytathassák egyetemi tanulmányaikat - mondta.

Úgy folytatta, Magyarország sebesült ukrán katonáknak biztosít ellátást magyar kórházakban, számbeli korlátozás nélkül. Végül pedig lehetővé teszi 130 ezer gyermek ellátását speciális kórházakban - tette hozzá.

Szijjártó Péter jelezte, az öt elem együttes értéke 37 millió eurót tesz ki.
Szart sem ér az ukránoknak fegyver kell! Élemiszer, gyógyszer és üzemanyag sem volt elég segítség!
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
4 172
21 952
113
Wackenhut Group. G4s et is kitenném magyarországról pl. és egy magyar PMC céggel végeztetném el a hazai melójukat...
egyébként nem is értem hogy egy ekkora globálisan kiterjedt PMC t mint a g4s miért engedtünk be az országba... szerintem tökre nemzetbiztosnsági kockázat. alkalmazottként akárhány embert behozhat legálisan.... több mint 500.000 alkalmazottal a világon.. akinek csak töredéke a Kontraktor de akkor is....
Nekünk kellene ott terjeszkedni zsoldosokkal ahol ők vannak és nem nekik nállunk.
A G4S-t már sehonnan nem tudják kitenni.
Egész Skandináviában ott vannak. "FALCK" néven ők a tűzoltók, mentők.
Nem mellesleg olyan politikai beágyazottságuk van, hogy ember legyen a talpán aki meg tudja őket ingatni egy pozícióban ha megszerezték.
De van jópár ilyen " Cég" még a szakmában.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 154
36 301
113
A G4S-t már sehonnan nem tudják kitenni.
Egész Skandináviában ott vannak. "FALCK" néven ők a tűzoltók, mentők.
Nem mellesleg olyan politikai beágyazottságuk van, hogy ember legyen a talpán aki meg tudja őket ingatni egy pozícióban ha megszerezték.
De van jópár ilyen " Cég" még a szakmában.
igen csak a G4S nek nagyon komoly PMC állománya van. Akik rengeteg konfliktusban tevőlegesen résztvesznek. nem csak bázisokat őriznek vagy konvolyokat kísérgetnek olajkutakat vagy repteret őriznek... hanem ténylegesen harcokba vesznek részt támadó műveletekbe... és ez a több ezres (tízezer feletti) Kontraktor állományuk bármikor legálisan bemozgatható bármely országba ahol ilyen mélyen jelen vannak... és ez nagyon veszélyes szerintem.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 932
12 730
113
Harmadik elemként Magyarország ezer ösztöndíjas helyet ad Ukrajnából érkező diákoknak, hogy folytathassák egyetemi tanulmányaikat - mondta.

Úgy folytatta, Magyarország sebesült ukrán katonáknak biztosít ellátást magyar kórházakban, számbeli korlátozás nélkül.
Hát meg a f....
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
4 172
21 952
113
igen csak a G4S nek nagyon komoly PMC állománya van. Akik rengeteg konfliktusban tevőlegesen résztvesznek. nem csak bázisokat őriznek vagy konvolyokat kísérgetnek olajkutakat vagy repteret őriznek... hanem ténylegesen harcokba vesznek részt támadó műveletekbe... és ez a több ezres (tízezer feletti) Kontraktor állományuk bármikor legálisan bemozgatható bármely országba ahol ilyen mélyen jelen vannak... és ez nagyon veszélyes szerintem.
Ez tény. De nem ők az egyetlen ilyen cég aki ezekkel a dolgokkal foglalkozik.
Sőtt....talán pont a G4 az egyik olyan társaság amelyik csak az üzletet tartja szem előtt, és nem nagyon politizál, annak ellenére hogy jó pol kapcsolatokkal rendelkezik. Kényesen vigyáznak a renoméjukra.
Pl Dánia teljes EÜ és Tűzoltó képességét elbukhatják egy Kontraktor kalandon.
Azért az nem kevés stabilan érkező fix bevétel.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 343
9 675
113
Új honvédelmi miniszterrel vághat neki Orbán a következő ciklusnak

2022.05.05. 05:30

Elképzelhető, hogy az újonnan felálló kormányban a honvédelmi minisztérium élén is vezetőt cserél Orbán Viktor, legalábbis erről beszélnek a kormányzathoz közel álló körökben.

Nem akarnak katonákat látni a Honvédelmi Minisztérium felső vezetésében – állítólag ezzel indokolja Orbán Viktor és szűkebb köre, hogy miért akarnak cserét a honvédelmi tárca élén.

A Honvédelmi Minisztériumot jelenleg egy katona, a volt vezérkari főnök, Benkő Tibor vezeti. Kormányzati forrásokból származó információ, hogy ha Benkőre miniszterként már nem tart igényt Orbán, akkor helyette egy civil, de megbízható menedzsert ültetne.

Ez persze némiképp ellentmond annak a képnek, amit korábban Orbánról festettek a hozzá közel állók, mondván, ő azoknak hisz, akiknek pisztolytáska lóg az oldalán. Persze ez leginkább a rendőrökre, azon belül is Pintér Sándorra lehetett igaz. Mindenesetre nem ez lenne az első alkalom, hogy Orbán ebben is váltana.

Korábban például legalább ennyire számított az orvosokra is, elég csak Kásler Miklósra gondolni, akinek a pozíciója erősen kérdéses. Olyannyira, hogy valószínűleg az egészségügy (vagy legalábbis annak egy része) a jelenlegi belügyminiszter, Pintér irányítása alá kerülhet.

Erre utalhat a koronavírus-járvány miatti veszélyhelyzet megszűnésével kapcsolatos jogi kérdéseket rendező, Gulyás Gergely által benyújtott törvényjavaslat, amely egy új megnevezést – egészségügyért és közbiztonságért felelős miniszter – használ.

(A helyzetet árnyalja ugyanakkor, hogy a szövegben "az egészségügyért felelős miniszter és a közbiztonságért felelős miniszter" szerepel, és csak az 53-54. oldalon, az indoklásban van ez: "az egészségügyért és közbiztonságért felelős miniszter".)

A hvg360 információi szerint kormányzati szinten Benkő lehetséges utódjaként felmerült Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő férje, Szalay-Bobrovniczky Kristóf üzletember és volt nagykövet neve is.

Noha a NER-en belül főleg Habony Árpád és Rogán Antal köreihez sorolt Szalay-Bobrovniczky leginkább üzletemberként ismert, van egy másik oldala is: tartalékos százados, a Magyar Honvédség vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár 32. Nemzeti Honvéd Díszegységénél, a Palotaőrség állományában tartalékos csoportparancsnok.

Egyúttal ő a 2001-ben alakult Magyar Tartalékosok Szövetségének társadalmi elnöke is. Ráadásul tavaly ősszel többségi tulajdonosa lett a katonai kiképző és könnyű harcászati gépeket gyártó cseh Aero Vodochody vállalatnak is.

A kormány ettől a cseh cégtől vásárolt 12 gyakorlatozó repülőgépet. A Kormányinfón megkérdeztük Szentkirályi Alexandrát, hogy egy tízes skálán mennyire tartja ezt kínosnak, mire azt mondta, nem érez összeférhetetlenséget a vásárlás miatt, a magyar haderő fejlesztését pedig szükségesnek tartja.

Esetleges kinevezése mindenesetre azért is figyelemreméltó lenne, mert annak a Magyar Vagon Zrt.-nek is a tulajdonosa, amely cég egy orosz állami céggel közösen birtokolja a TMH Hungary Invest Zrt. nevű céget, amely 2020-ban vásárolta meg az állam és a MÁV tulajdonában álló Dunakeszi Járműjavító Kft.-t.

A Századvég Gazdaságkutató Zrt. többségi tulajdonosaként Szalay-Bobrovniczky még 2015-ben a Heti Válasznak azt fejtegette, hogy a kormány “elég erősnek gondolja magát ahhoz, hogy például “energiaügyekben szuverén módon tárgyaljon, akár az oroszokkal is, ezt a jogát senki nem vitathatja el”.

A Századvég akkoriban már komoly nemzetközi kapcsolatrendszert épített, több amerikai agytröszt mellett például a Kínai Tudományos Akadémia gazdasági háttérintézményével is. “Időközben a geostratégiai szempontok jelentősége megnőtt, térségünk, benne Magyarország felértékelődött. Felismertük a public diplomacy, vagyis a hivatalos diplomácia mellé épülő, elsősorban nem kormányzati eszközöket használó, de kormányzati logikát is alkalmazó külügyi kommunikációs rendszer fontosságát” – nyilatkozta akkor Szalay-Bobrovniczky.

Úgy tudjuk, ha lesz is változás a HM élén, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat (KNBSZ) marad a tárca felügyelete alatt, miközben egyre többen beszélnek arról, hogy a polgári szolgálatok viszont tényleg elkerülnek a Belügyminisztériumtól.

A polgári szolgálatok irányításáért állítólag komoly küzdelem folyik Pintér Sándor és Rogán Antal között, utóbbi állítólag az informatikával, kibervédelemmel kapcsolatos szolgálati ágakra ácsingózik, de közel sem biztos, hogy meg is szerzi azt. A Rogán–Pintér-harcban a belügyminiszter győzelmével érhet fel, ha ugyan a szolgálatok elkerülnek a tárcától egy másik szervezeti egységbe, de olyan valakinek az irányítása alá, aki Pintér emberének számít. Ha így lesz, akkor elképzelhető, hogy a szolgálatokat valaki államtitkári rangban irányítja majd.

Egyelőre azonban tényleg szinte csak találgatni lehet arról, kik és milyen pozícióba kerülnek, mert szinte valamennyi kormányzati forrás folyosói pletykák alapján tájékozódik. Személyzeti kérdésekben Orbán dönt, de úgy tudni, hogy ebben a folyamatban Kövér Lászlóra, Gulyás Gergelyre és Kocsis Mátéra is támaszkodik.

Külügyi körökben pedig már régóta az az információ kering, miszerint a következő ciklusban Orbán kettévághatja a külügyi tárcát: eszerint lenne egy kifejezetten külpolitikára szakosodott minisztérium, és lenne egy olyan, ami a külgazdaságért felel. Utóbbit irányítaná állítólag Szijjártó Péter.

Ha így lesz, akkor annak racionális magyarázata van: a kormányfőhöz lojális Szijjártóban Orbán maximálisan megbízik, de a főleg a külügyminiszter nevéhez köthető keleti nyitás és oroszbarát politika miatt Szijjártó tekintélye csökkent a nem keleti partnerek köreiben, a gazdasági szereplőkkel viszont továbbra is jó kapcsolatokat ápol.
Jó nagy hülyeség lenne Benkőt lapátra tenni.