[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
A védelelempolitika véleményem szerintem a lehető legjobb kezekben van, ha minden területen lenne egy MG-hoz hasonló kvalitású emberünk, akkor nyugodt lennék az ország sorsát illetően. De nem vagyok, mert az oktatás, ami hosszú távon a legfontosabb sajnos teljesen árva, és nem látok benne koncepciót.

A védelmi képességeinket illetően nem a publikus beszerzésekből kell kiindulni. Tekintve a fegyveripari lobbi sajnálatos túlhatalmát korunkban ezek inkább tekinthetőek politikai védelmi pénznek.

Minden irányba kifizettük a védelmi pénzt, német, amerikai, török, francia, izraeli cégeknek, amelyek közül a hazai beruházással járók biztosítékot is jelentenek. Emellett a német gyárak, kínai infrastruktúra, paksi orosz bővítés, izraeliek helyi érdekei és ingatlanjai stb mind valószínűtlenné teszik, hogy itt megérje felfordulást csinálni, akkor is, ha egyébként nem jó dolog ha a külföldi tőke élősködik. A lényeg mégis, hogy a természeti erőforrások, termőföld, víz, közszolgáltatások, kommunális és energetikai infrastruktúra hazai kézben legyen. Jó az is, hogy van pár stratégiai magyar multi.

Valóban nem 300 mrap 50 páncélos 20 helikopter vagy 10 vadászgép fog itt bármiről dönteni, hanem a szövetségi hálózatunk, a védett külföldi érdekek itthon, a nem publikus beszerzések és az a képesség, hogy mit tudunk s.o.s beszerezni ha valami gebasz van. És természetesen tartalékosokkal együtt minimum 100 ezer kiképzett és motivált férfi, ebben állunk a legszarabbul. A szomszédból pedig látjuk miért volt hazaárulás kikukáznunk a régi vasakat 15 éve.

De mégis, ezek tekintetében sokkal jobban állunk, mint a rendelkezésere álló eszközök mutatják. A leggyengébb láncszem a hadrafogható emberek száma és minősége, ehhez még kell 1-2 év, hogy legalább szemmel látható legyen.
Politikailag az ukrajnai orosz manőverek, az őszi olasz választások és a 2024es amerikai választások kedvező alakulásával még javulhat a kép.

Szvsz jelenleg vagy méginkább 5 éven belül konkrétan esélytelen, hogy bármelyik szomszédunk területi veszteséget tudjon okozni nekünk.
Ha regionális felfordulás, határok átrajzolása lesz akkor is a többi országnál jobb esélyekkel őrizzük meg az épségünket, sőt, Kárpátalja sorsa alakulhat kedvezően is, hosszabb távon pedig Erdélyt is el tudom képzelni egy kétnyelvű önálló államként.
Mindenesetre nekünk az a dolgunk, hogy Kárpát-medencében a lehető legerősebbek legyünk, és bárhogyan alakul a világpolitika, legyenek kidolgozott szcenárióink minden eshetőségre.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
A védelelempolitika véleményem szerintem a lehető legjobb kezekben van, ha minden területen lenne egy MG-hoz hasonló kvalitású emberünk, akkor nyugodt lennék az ország sorsát illetően. De nem vagyok, mert az oktatás, ami hosszú távon a legfontosabb sajnos teljesen árva, és nem látok benne koncepciót.
Gondolod? Én nem kifejezetten látom a különbséget.
Végülis egy rövid történettel kezdeném:
2003 zord nyarán járunk, ez az év két dologról nevezetes: a nagy C-s B-s hóháború 3. és egyben utolsó évének végén, a C osztály döntő győzelmet aratva kiszorította a B-seket a felső udvarról is tél végére, illetve az (akkor még, ferences fentartású de) Orsolya Rendi Szent Angéla Általános Iskola és Gimnázium 8 c osztályának fiú tagjai, az ofő pedantériája miatt 2 évvel a szükséges előtt, az első adandó alkalommal elmentek egy köteg honvédségi akármilyen vizsgálatra, aminek keretében kaptam egy előzetesen alkalmas plecsnit, és persze bekerültem a rendszerbe. Ha minden igaz ez 16 évesen volt, és talán nem is kötelező akkor már, de mindenesetre az utolsó év, amikor megtartották.
Ma 2022-ben tehát a legfrissebb információi a Magyar Honvédségnek 2003-ból vannak, azok is csak részlegesek az akkori 14-16 évesekről.
Most itt a szomszédban van valami fura dolog, valami háború.
Erre persze lehet legyinteni, de ki is küldhetnénk a minden 18-35 év közötti férfi (ha pc-k vagyunk és nő) jelenjen meg kivizsgálásra az orvosánál. Behívni senkit nem kell, és egyelőre nem is szükséges. De így kényelmesen össze lehetne írni, hogy ebből a korosztályból ki és mire alkalmas, így, ha mégis beütne a szükség, már mehetne is célzottan a papír, hogy 3 napi hideg élelemmel jelentkezzen itt és itt, ahol majd megkezdi az alapkiképzését.
Látsz ilyet? Mert én nem.
De ugyanezt látom a beszerzéseken is. Avagy örülök, hogy megvettük a politikai jóindulatot. De igazság szerint ha mégis beütne a gebasz olyan 5-600 T-62-esnek is jobban örülnék, mint 12 leopárdnak...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Mit szólna a belpesti kávézó ál-értelmiségi közönsége, ha 13 féle szója latte helyett csak 2 lenne mert Te harckocsira költesz?! :)
Pedig a stadionozásra elköltött pénzt nem tanári fizetésre, vagy épp lélegeztető gépre kellene konvertálni.
Belegondoltatok, hogy a Puskásra elköltött 200 mrd Ft-ból akkori árfolyamon egy fél század F-35ös jött volna ki?
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Pogány

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 713
15 497
113
Gondolod? Én nem kifejezetten látom a különbséget.
Végülis egy rövid történettel kezdeném:
2003 zord nyarán járunk, ez az év két dologról nevezetes: a nagy C-s B-s hóháború 3. és egyben utolsó évének végén, a C osztály döntő győzelmet aratva kiszorította a B-seket a felső udvarról is tél végére, illetve az (akkor még, ferences fentartású de) Orsolya Rendi Szent Angéla Általános Iskola és Gimnázium 8 c osztályának fiú tagjai, az ofő pedantériája miatt 2 évvel a szükséges előtt, az első adandó alkalommal elmentek egy köteg honvédségi akármilyen vizsgálatra, aminek keretében kaptam egy előzetesen alkalmas plecsnit, és persze bekerültem a rendszerbe. Ha minden igaz ez 16 évesen volt, és talán nem is kötelező akkor már, de mindenesetre az utolsó év, amikor megtartották.
Ma 2022-ben tehát a legfrissebb információi a Magyar Honvédségnek 2003-ból vannak, azok is csak részlegesek az akkori 14-16 évesekről.
Most itt a szomszédban van valami fura dolog, valami háború.
Erre persze lehet legyinteni, de ki is küldhetnénk a minden 18-35 év közötti férfi (ha pc-k vagyunk és nő) jelenjen meg kivizsgálásra az orvosánál. Behívni senkit nem kell, és egyelőre nem is szükséges. De így kényelmesen össze lehetne írni, hogy ebből a korosztályból ki és mire alkalmas, így, ha mégis beütne a szükség, már mehetne is célzottan a papír, hogy 3 napi hideg élelemmel jelentkezzen itt és itt, ahol majd megkezdi az alapkiképzését.
Látsz ilyet? Mert én nem.
De ugyanezt látom a beszerzéseken is. Avagy örülök, hogy megvettük a politikai jóindulatot. De igazság szerint ha mégis beütne a gebasz olyan 5-600 T-62-esnek is jobban örülnék, mint 12 leopárdnak...
Mondjuk az egészségügyi adatokat EESZT-n keresztül mindenkiről azonnal meg tudják nézni.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
Maróth nagyon jó, tökös, mindent is megold, amit mondanak/engedélyeznek neki !!!

...és lassan ki kellene mondani, hogy Viktor egyszemélyi döntései rosszak a haderő tekintetében, bő egy évtizede, és --egyébként lehet, akár indokolt-- személyes(politikai) kötődései miatt van ez a német irány!!!
Aminek van oka, még meg is értem!

AZT nem értem, hogy emellett a "kötelezettség" mellett miért nem épült ki/vissza közben "gombokért" a háborús tartalék, ami hhiánya miatt zsarolgathat a háttérben gyakorlatilag bárki "Tisza-határ" és "2 nap alatt a Balatonig" kijelentésekkel, nevetségessé téve Viktort és Magyarországot!
...és sajnos fáj, de igazuk van!
Senki nem tiltotta meg --tudtommal-- a hibák kijavítását!!! ...vagy igen???


...10+ év állt rendelkezésre, hogy a több mint tíz év alatt 3-4 Leopard harckocsi árából megoldjuk azt a kérdést!!!
Számokban: a 100(+) milliárdos költségvetésből 10 éáv alatt 100 millió $-ba került volna!!!

...de van egy "nagy formátumú" politikusunk, igaz alapvetően hibás döntéssel, amit MOST SEM hajlandó kijavítani!
...és ő a legjobb a palettán! :oops:



U.I.: ...amikor a hatalom elvesztésének árnyéka is felmerült, NAPOKON BELÜL megkapta az évtizedek alatt elmaradó fizetésemelést a "kritikus" terület, hogy nehogy elérje a társadalmilag "kritikus tömeget" a(z esetleg hatalomváltó) "gond"!!!

Viktornak lassan választani kell: a németek(érdekei), vagy a hatalom!!!


.
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
517
1 447
93
Mármint mi? Az hogy ne pont Németországtól függjünk tank- és PSZH-ügyileg?
Vagy te álmaid netovábbja egy német vagy orosz függés neadjisten megszállás? Már kipróbáltuk mindkettőt, de egyik sem jött be: a germánok melletti kiállás miatt először előúszott az ország 2/3-a, aztán elgázosították 600 ezer honfitársunkat, az oroszok miatt meg még a rendszerváltás után 33 évvel is kádárista agyhalott a lakosság jelentős hányada. Ennek a két, térségünkre fogát fenő középhatalomnak elsősorban ezeket köszönhetjük.

Nem állítottam, hogy a gazdasági kapcsolatokat ne kéne ápolni, de mondjuk szerintem már bőven káros mértéket ölt a német gazdasággal történő összedrótozottságunk, ahogy az orosz energiafüggőségünk is. Diverzifikálni kell, ez lehet többe kerül, de az önállóságnak és ellátásbiztonságnak/rezilienciának ára van (mondjuk gázügyben pont egy rezsicsökkentésnyi). A Lean meg a JIT is kurva költséghatékony amíg megbízhatók és stabilak az ellátási láncok, viszont azonnal fejreáll és köhög a rendszer, ha akár csak egyetlen óceánjáró is kimarad a COVID, Ever Given, ukrán háború vagy szankciós politika miatt.

A lengyelek most bekészleteznek és több forrásból szereznek be és elsősorban nem Németországtól kérnek tankokat, hogy Németországtól megvédjék magukat. Dél-Korea messze van és Németországgal ellentétben küldi az árut ha rendesen fizet a vevő, nem lesznek háborús időkben huszadrangú morális ügyekből (gendervécé, migránskvóta, akármilyen EU-s ügy stb.) fakadó politikai fenntartásai, mint a német kormánynak.
A NY-tól független de mégis erős, prosperáló K-Európa egy álom, gazdasági értelemben, a mostani berendezkedésünkben. Erre gondoltam. A kizárólagos német vonal a haderőfejlesztésben nem jó, érdemes lenne más EU tagállamokat is bevonni, és az RM-ból nem egy "szörnyet" kreálni, nagy zsarolási poteciállal. De Németországot 2022-ben egy lapon említeni Oroszországgal, és arra készülni, hogy bármit is nem Ny-Európával szövetségben teszünk, az egy lázálom. Az meg, hogy Lengyelországnak Németországtól kellene katonai értelemben félnie, az szintén teljesen értelmetlen felvetés. Semmilyen más utunk nincsen, és egyik K-Eu országnak sincs. Nézd meg Szerbiát. Nézd meg, hová jutnak a nagy Ny ellenességükkel és orosz barátságukkal. Olyan, mint Magyarország 30 évvel ezelőtt, a rendszerváltás hajnalán, pedig a gazdag Jugoszlávia központja volt. Pedig mi sem vagyunk éppen egy Svájc. És K Európa sem egységes. Szlovénia megtartotta a maga gazdaságát, vannak nagy és nemzetközi szinten is jegyzett Szlovén cégek. Csehország szintén. A világpiacon is jegyzett cége Csehországnak 70db körüli van, nekünk max 3. Mert vadprivatizáció volt, és Magyarország az elmúlt 30 évben a Ny-i multik kiszolgáló országává tette magát. Ebből fejlesztjük a Honvédséget is. Mostanában már K-ről is jönnek ide multik, de semmi nem a sajátunk, az életképes magyar kezdeményezéseket nem támogatja a magyar állam, soha nem is támogatta, így nem is lesznek ilyen cégek, akikre támaszkodva önállóan fel tudnánk építeni magunkat. Az adókedvezmény a multiknak megy, az EU pénz pedig a piaci versenyt soha nem látott NER érdekeltségeknek, akiket valódi piaci versenyben úgy csinálnának meg a piaci körülmények között edződött versenytársaik, hogy az anyjuk se ismerne rájuk. Ergo magunknak csináljuk, csináltuk, hogy egyetlen utunk a Ny-i szövetségesi rendszerben van. Minden ezzel ellenkező elmélkedés eredendően agyrém. Illetve nem lenne az, de ahhoz kellene egy totális politikai padlássöprés (esélytelen), rengeteg kiművelt emberfő (nagy tömegben nincs és nem is lesz, az ellenkező irányba haladunk), és újabb 30 év (ez lesz, csak kérdés, hogy hogyan telik majd.)
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: hendrick and Wilson

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
517
1 447
93
"Ezúton is hadd gratuláljak minden olyan ország politikai vezetésének, amelyik 50 vagy afeletti százalékban kiszolgáltatottá tette hazáját egyetlen beszállítónak"

Nagyon szépen hangzó mondat, de a valóságban ilyet csak egy beszipuzott belvárosi bölcsész tud mondani.

Hiába akarok én Hortobágy közepéről vasércet bányászni, ha ott nincs. Kénytelen vagyok olyan helyről vásárolni, ahol van. Igaz, akkor már nem én bányászom, hanem csak vásárolom.

Ha vásárolom. akkor onnan veszem, ahol 1 Forintért adják és nem onnan, ahol 100 Forintért. No, meg picit a távolság is közrejátszik, mert a szállítási költségek is emelik az árat. Az oroszok hajlandók voltak folyamatosan és pontosan szállítani. Vajon ki kezdett el kekeckedni, szankcionálgatni? Az oroszok vagy az júnió?

No, most ha én folyamatosan köpködöm a beszállítómat, az előbb-utóbb megunja és keres magának más vevőt. Pechemre keresett kurens áruról van szó, könnyen talál magának más vevőt.

Kapiso?
Alternatív energiáról hallottál már?
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
517
1 447
93
Ez a helyzet. 44 db tank szintén világ vicce kategória.
Nem értek hozzá, csak azt tudom mondani, amit én is hallok itt-ott. De azt mondják, hogy 1:9, 1:10 aránnyal lehet számolni a Leo2A7 és a régi szovjet szint között harcértékben. Ez jött ki 2014-ben is, amikor a T90-esek ették a T64/T72-ket. K-Ukrajnában. Ezen kívül teljesen más a Ny-i és az orosz harckocsi doktrína. Eredendően is háromszoros darabszámmal oldotta meg az orosz doktrína azt, amit a Ny-i egy darabbal. Tehát papíron ez a 44 hk kb olyan, mintha lenne 100-120 modernizált T72-esünk. Hangsúlyozom, hogy elvileg. Meg lehet, hogy valaki majd megcáfolja, aki tényleg ért hozzá.
 
  • Hűha
Reactions: ogretankHU

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Killépni ebből a mocsok bandábul, elégetni az összes sárgacsillagos kék rongyot!
Nincs hova. Akkor lehúznánk magunkat a klotyón, a gazdaság oda köt.

A rossz hir, hogy igy is elindulunk a klotyón csak az unioval együtt. Ez igy azért biztonságosabb. :cool:

De ne örülj, :D Putyin is hasonló útra lépett....


Aki nagyot nyer az az USA. Meg Kína.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 834
35 404
113
Nincs hova. Akkor lehúznánk magunkat a klotyón, a gazdaság oda köt.

A rossz hir, hogy igy is elindulunk a klotyón csak az unioval együtt. Ez igy azért biztonságosabb. :cool:

De ne örülj, :D Putyin is hasonló útra lépett....


Aki nagyot nyer az az USA. Meg Kína.
Mi biztonságosabb? Erővel lenyúlják a pénzünket, most meg a gázunkat akarják?
A Putyin az csak röhög ezen az idióta csökött bandán!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Mi biztonságosabb? Erővel lenyúlják a pénzünket, most meg a gázunkat akarják?
A Putyin az csak röhög ezen az idióta csökött bandán!
Hát ha kilépünk, akkor a tőke dobbant, nem lesz aki államkötvényt vesz, a külföldi befeketetők nem fejlesztenek, sőt kivonulnak gyors összeomlás.

Ennél jobb opció egy lassú recesszióba süllyedő Union belül bazírozgatni a szerencsénkre.

Ráadásul sokszor a politika olyan, hogy aki időt nyer tényleg életét nyer. Szeptember végén a legjobboldalibb olasz kormány lesz Nyugaton. Itt 1 dologra kelk figyelni, ne halássza el Kaczynski az olaszokat előlünk.

Jövőre pedig a Republikanusok is kongresszusi, szenatusi többsége kerülhetnek. Nagy meglepi lenne, ha nem. Márpedig Orbán már kiépítette oda a kapcsolatokat. Szal valtozhat a nyugati mainstream, minimum színesedik a paletta.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
975
8 224
93
Gondolod? Én nem kifejezetten látom a különbséget.
Végülis egy rövid történettel kezdeném:
2003 zord nyarán járunk, ez az év két dologról nevezetes: a nagy C-s B-s hóháború 3. és egyben utolsó évének végén, a C osztály döntő győzelmet aratva kiszorította a B-seket a felső udvarról is tél végére, illetve az (akkor még, ferences fentartású de) Orsolya Rendi Szent Angéla Általános Iskola és Gimnázium 8 c osztályának fiú tagjai, az ofő pedantériája miatt 2 évvel a szükséges előtt, az első adandó alkalommal elmentek egy köteg honvédségi akármilyen vizsgálatra, aminek keretében kaptam egy előzetesen alkalmas plecsnit, és persze bekerültem a rendszerbe. Ha minden igaz ez 16 évesen volt, és talán nem is kötelező akkor már, de mindenesetre az utolsó év, amikor megtartották.
Ma 2022-ben tehát a legfrissebb információi a Magyar Honvédségnek 2003-ból vannak, azok is csak részlegesek az akkori 14-16 évesekről.
Most itt a szomszédban van valami fura dolog, valami háború.
Erre persze lehet legyinteni, de ki is küldhetnénk a minden 18-35 év közötti férfi (ha pc-k vagyunk és nő) jelenjen meg kivizsgálásra az orvosánál. Behívni senkit nem kell, és egyelőre nem is szükséges. De így kényelmesen össze lehetne írni, hogy ebből a korosztályból ki és mire alkalmas, így, ha mégis beütne a szükség, már mehetne is célzottan a papír, hogy 3 napi hideg élelemmel jelentkezzen itt és itt, ahol majd megkezdi az alapkiképzését.
Látsz ilyet? Mert én nem.
De ugyanezt látom a beszerzéseken is. Avagy örülök, hogy megvettük a politikai jóindulatot. De igazság szerint ha mégis beütne a gebasz olyan 5-600 T-62-esnek is jobban örülnék, mint 12 leopárdnak...
Én is jobban örülnék, de 5-600 T62-es beszerzése nagyobb kockázattal járna mint amekkora biztonságot nyújtana a birtoklásuk. De biztos vagyok benne, hogy vannak olyan nem publikus intézkedéseink, amelyek vészhelyzetben növelnék a képességeinket.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 955
82 780
113
Maróth nagyon jó, tökös, mindent is megold, amit mondanak/engedélyeznek neki !!!

...és lassan ki kellene mondani, hogy Viktor egyszemélyi döntései rosszak a haderő tekintetében, bő egy évtizede, és --egyébként lehet, akár indokolt-- személyes(politikai) kötődései miatt van ez a német irány!!!
Aminek van oka, még meg is értem!

AZT nem értem, hogy emellett a "kötelezettség" mellett miért nem épült ki/vissza közben "gombokért" a háborús tartalék, ami hhiánya miatt zsarolgathat a háttérben gyakorlatilag bárki "Tisza-határ" és "2 nap alatt a Balatonig" kijelentésekkel, nevetségessé téve Viktort és Magyarországot!
...és sajnos fáj, de igazuk van!
Senki nem tiltotta meg --tudtommal-- a hibák kijavítását!!! ...vagy igen???


...10+ év állt rendelkezésre, hogy a több mint tíz év alatt 3-4 Leopard harckocsi árából megoldjuk azt a kérdést!!!
Számokban: a 100(+) milliárdos költségvetésből 10 éáv alatt 100 millió $-ba került volna!!!

...de van egy "nagy formátumú" politikusunk, igaz alapvetően hibás döntéssel, amit MOST SEM hajlandó kijavítani!
...és ő a legjobb a palettán! :oops:



U.I.: ...amikor a hatalom elvesztésének árnyéka is felmerült, NAPOKON BELÜL megkapta az évtizedek alatt elmaradó fizetésemelést a "kritikus" terület, hogy nehogy elérje a társadalmilag "kritikus tömeget" a(z esetleg hatalomváltó) "gond"!!!

Viktornak lassan választani kell: a németek(érdekei), vagy a hatalom!!!


.
Haderőfejlesztés kapcsán nincs szava Viktornak! Sajnos, az irányt nem Orbán jelölte ki. Meglepődnétek milyen irányba akart elmenni a leók előtt ...