[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Szerintem lehet kapni üa-tartóstó adalékot. Szakma beliek? Van? Mennyi(idő)t ér? Neve?

.
Nem tudom, de úgy is lehet, hogy már holnaptól 10 literre korlátozza a MOL az üzemanyag egyszerre vehető mennyiségét. Most mondták a kúton, hogy már nekik mondták, de, hogy holnaptól, vagy mikortól azt majd aznap reggel tudják meg.
 
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 035
113
Nem tudom, de úgy is lehet, hogy már holnaptól 10 literre korlátozza a MOL az üzemanyag egyszerre vehető mennyiségét. Most mondták a kúton, hogy már nekik mondták, de, hogy holnaptól, vagy mikortól azt majd aznap reggel tudják meg.

Mert én "véletlenül" most veszek (egy használt) diesel-áramfejlesztőt, mert akkor "véletlenül" ugyanazzal az üzemanyaggal megy mint a TDi-s autó.
...de meddig áll el az "M-zárolt" dieselem a kannában? A cuccializmusban ezzel nem volt gond: évekig.

Ezt (is) "köszönhetjük" a modern, fogyasztói társadalomnak!

.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Nem úgy, hogy annyi áramod van, és akkor, amennyit és amikor a tetőre helyezett napelemek megtermelnek. Hanem úgy, hogy a családi házak teteje mellett a naperőművek és szélerőművek aránya is sokkal-sokkal nagyobb (szélerőmű ma alig van Magyarországon), és így kevesebb gáz kell azonos mennyiségű áram előállításához. És ezzel eleve csökken az orosz gáz kitettségünk, mert csökken a gáz igényünk. Kell sok akkumulátoros tárolókapacitás házi/városi/kistérségi szinten. Ennek megvan a kidolgozott technológiája, csak mi teljesen rá vagyunk gyógyulva az orosz olajra és gázra. Teljesen nem lehet a gáz/olaj erőműveket az ellátásbiztonság miatt kizárni, de az arányukat rég csökkenteni lehetett volna, és erőteljes villmosítással az energiaellátást is áramra terelni. Paks 2 is jó lenne, csak az is orosz függés, tehát mégsem jó. Illetve halkan jegyzem meg, hogy Magyarország áramigényének kb 1/3-át az ukrán Bursthyn erőműtől vásárolja. Ez kb. Lemberg magasságában van. Az is szép lesz, ha majd eljutnak oda az oroszok, és einstandolnak.
Te most azt mondod üljünk fel a Német zöld energia körhitára ? Valószínűsítem kevesen vannak benne olyan szinten mint én de még én is mosolygok ezen a naiv sületlenségen amit leírtál !
 

kampfi

New Member
2012. augusztus 4.
3
12
3
Ha hordóban van tárolva havonta bele kell rakni egy keverőgépet és átkavarni , a kannát elég megrázni !
A motor tulajok tisztaban vannak vele, hogy az osszel leallitott motor tavasszal pocre indul(jobb minoseguvel szoktam leallitas elott megtolteni). 2-3 hetente lemegyek es beinditom, mert lusta vagyok az aksit kiszedni.

Csurig szoktam osszel tankolni, hogy ne csak az aljan lotykolodjon a benya es esetleg korrodaljon a tank belso oldala.

Szoval ebbol kiindulva olyan 4-5 honapig elall a benya:)
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 612
3 259
113
Én mondtam, hogy hülyeséget beszélt, hülyén fogalmazltt, most beismerte. Tartalmilag viszont pontos és egyet is értek vele.
Utalnék Kövér köteles beszédére. Azt gondolná az ember, hogy legalább egy jóelőre megírt beszédben nincs hülye megfogalmazás. Főleg, ha egy francia írásból lett átemelve.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 653
55 306
113
Akkor egyszerű kérdés; a benzinkúton miért nem a 700 forintos benyát tankolok a 480 helyett?! Mert nem ésszerű. Vízerőművet írtam, csekély a nagy folyóink esése. Geotermikus energiamérlege, műszaki háttere problémás és megint ne csak a fűtésre gondolj. Fel van adva a lecke, de még vagy 50 évig KELLene az orosz gáz.
Inkàbb addig, amig van.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Ennyit arról hogy Orbán beszéde antiszemita volt...

Ez egyenes beszéd - Izraeli politikus: aki Orbán tusványosi beszédét antiszemitának nevezi az egy idióta. Tamir Wertzberger, az izraeli Likud külügyi koordinátora szerint a magyar kormányfő a muszlim világból érkező bevándorlás veszélyeiről beszélt.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Biztos? A fűvágóhoz 5 l kannàban szoktam benzint venni. Egy év után simán beröffen vele a gépem. Ugyanez volt a vitorlás 2üteműjével.
Azt mondják.
Inkább az a káros, hogy ha a gépben áll hosszabb ideig. Azt hiszem, az etanol miatt. De nemigen van olyan gépem ami hosszabb ideig állna üzemanyaggal.
 

klédhur

Member
2022. március 3.
16
93
13
Akkor egyszerű kérdés; a benzinkúton miért nem a 700 forintos benyát tankolok a 480 helyett?! Mert nem ésszerű. Vízerőművet írtam, csekély a nagy folyóink esése. Geotermikus energiamérlege, műszaki háttere problémás és megint ne csak a fűtésre gondolj. Fel van adva a lecke, de még vagy 50 évig KELLene az orosz gáz.
A vízerőmű szerintem annyira nem rossz ötlet, de legalább egy vízlépcső mindenképpen kéne. Nem feltétlenül azért mert rengeteg áramot termel, de pl több előnye mellett nem kéne annyira korlátozni paksot nyáron
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 376
8 983
113
Értem én, hogy nehéz követni a "vonalat", de segítek:

"„Előfordul, hogy néha félreérthetően fogalmazok” – mondta Orbán. Itt egy civilizációs pozícióról van szó, büszkék vagyunk arra, amit Magyarország a rasszizmus elleni harc terén elért – mondta Orbán. Nem rasszizmusról van szó, hanem kulturális különbségekről."
Ha ezt cáfolatnak szántad, akkor ez biza nem sikerült. Ugyanis az, hogy a "világméretű, elemi erejű" felháborodást látva Orbán megjegyzi, hogy néha félreérthetően fogalmaz, messze nem azt jelenti, hogy ne szántszándékkal lett volna félremagyarázva a mondandója. Pontosan úgy, mint Kövér ún. köteles beszédje anno.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 224
33 682
113
A vízerőmű szerintem annyira nem rossz ötlet, de legalább egy vízlépcső mindenképpen kéne. Nem feltétlenül azért mert rengeteg áramot termel, de pl több előnye mellett nem kéne annyira korlátozni paksot nyáron
igazából egy olyan atomerőmű lenne a legjobb ami a kiégett fűtőelemekkel üzemel. van pár fajta a piacon a kanadaiak többet is építenek jelenleg is. ez jól diverzifikálná az orosz vonalat. az eu is támogatná mert hisz ujrahasznosítás és nagyon környezetbarát. valószínűleg más államok kiégett rúdjait is át tudnánk venni úgy hogy még ők fizetnének. nem egetverő az elektromos áram termelés de egyáltalán nem is gyengék más gázos vagy széntüzelésű erőművekhez képest.
ha idén elindulna a prgram (ami elképzelhetetlen a sok cécó miatt) némik elöbb készlenne mint paks