[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 801
113
Személy szerint nem igazán értettem magam sem a szóhasználatot. Kizárt dolognak tartom, hogy nem sejtette a “faj keveredés” kifejezést mennyire fel fogja kapni a sajtó. Aztán rá pár napra mikor Navracsics arról beszélt belépünk az európai ügyészségbe mindent megértettem. Eddig ez egy vörös vonal volt, mert hogy szuverenitási kérdés stb. Aztán most kiderül ha ez az EU pénzek feltétele akkor mehet… ez egy iszonyatos hátra arc. Orbán vesztett. Az ország kiéheztetése sikeres volt. Ha nem jön be a háború talán megoldható lenne a dolog, de jelen pillanatban több ezer milliárdos lukak vannak a büdzsén amiket be kell foltozni. Ráadásul külpolitikailag immár teljesen üres térben mozgunk. A Lengyel szövetség is felbomlott, senki nem fog kiállni mellette. Orbánnak az a fontos, hogy mindenki azt elemezgesse rasszista vagy sem, és ne az égbekiáltó sallerról amit Brüsszelben lekevertek neki. Navracsicsnak épp most mondják tollba milyen törvényeket kell elfogadni, és minden úgy is lesz ahogy kérik. Ahogy Orbán mondta” most szépen megfogjuk egymás kezét, majd elmegyünk a falig. Ott megfordulunk és megöleljük egymást”. Ez van… a függetlenségi háborúhoz pénz kell és kiderült, hogy ilyen gáz meg olaj árak mellett az országnak erre nincs pénze.
Sok mindent hasonlóan látok. De szeptember 25 után jó eséllyel lesz a lengyelnél egy sokkal jobb szövetségesünk az olasz!! Jelenleg 48%-on áll az olasz jobboldal, amit Salvini, Meloni, Berlusvoni vezet.
A balosok 30%, 5 Csillag elitellenes párt 13%.És úgy néz ki ez a 3 komoly blokk külön indul.

Aztán november és a Republikanusok is visszajönnek kongresszudi többségük lesz. Biden Papa körüli slepp, Biden Papa mentális allapotához hasonlóan béna kacsa lrsz.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Teljesen kizárt.
pedig az olasz horvát magyar szövetség úgy hogy minekünk még vannak maradványkapcsolataink a V4 ek irányába. igen jelentős tényezővé vállhatna. minden ráció meg van benne... Az osztrákok ezt már fel is ismerték... a szlovén meg úgy táncol ahogy az osztrák fütyül neki...

portugálok billenthetőek ha ők nem akkor a spanyol valamelyik a 2 közül mindenképp (portugál könyebb dio)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and gergo55

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 227
9 376
113
Sok mindent hasonlóan látok. De szeptember 25 után jó eséllyel lesz a lengyelnél egy sokkal jobb szövetségesünk az olasz!! Jelenleg 48%-on áll az olasz jobboldal, amit Salvini, Meloni, Berlusvoni vezet.
A balosok 30%, 5 Csillag elitellenes párt 13%.És úgy néz ki ez a 3 komoly blokk külön indul.

Aztán november és a Republikanusok is visszajönnek kongresszudi többségük lesz. Biden Papa körüli slepp, Biden Papa mentális allapotához hasonlóan béna kacsa lrsz.
Bizony, gazdaságilag erősebb szövetséges lehet Olaszország. Csak alakuljon minden a tervek szerint.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 204
29 242
113
pedig az olasz horvát magyar szövetség úgy hogy minekünk még vannak maradványkapcsolataink a V4 ek irányába. igen jelentős tényezővé vállhatna. minden ráció meg van benne... Az osztrákok ezt már fel is ismerték... a szlovén meg úgy táncol ahogy az osztrák fütyül neki...

portugálok billenthetőek ha ők nem akkor a spanyol valamelyik a 2 közül mindenképp (portugál könyebb dio)
A portugálokban nem bíznék, a legnormálisabb politikusuk a Barroso volt, gondolj bele, milyen a többi. Van náluk a szocdem párt, a szoci párt meg a komcsik.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
A portugálokban nem bíznék, a legnormálisabb politikusuk a Barroso volt, gondolj bele, milyen a többi. Van náluk a szocdem párt, a szoci párt meg a komcsik.
ez teljes mértékben igaz. nem is kell szövetségesként tekinteni rájuk csak kihasználni a billenthetőségüket. amit a spanyollal ellentétes oldalra állás garantált ha esélyesnek látják a dolgot... esélytelen ügyekbe persze nem mennek bele tudják hogy kell egy ekkora szomszéddal osztozni egy félszigeten...

és ha összejön egy nagyobb csoportosulás mégha nem is minden ügy kapcsán a portugál nem fog bírni a vérével hogy a spanyol fölé kerekedjen... és itt a politikai beállítottság teljesen lényegtelen. ha meg nem teszik ezt meg az a nép szemébe nagyon nagy feketepont pártállástól függetlenül... ne feledjük nem csak a mi régionkban vannak történelmi törések és ellentétek amik kihasználhatóak adott esetben...

ez már nagypolitika de Szijjártó alkalmas arra hogy a nagypolitika színpadán is helytáljon.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 183
23 515
113
Egy megyei törzsbe dolgozok. (nem tvz a tvz alánk tartozik) egyébként jelenleg tartalékos tiszt-altiszt jelölt a beosztásom. vezénylő zászlósi záró anyagokkal... (sulizok) meltte dolgozok amit kell :) az hogy a végén egy országrész egy részének egy megyének egy ezrednek egy zászlóaljnak századnak leszek e vezénylő zászósa 3. embere majd kiderül . (a karierlétra elöttem rajtam áll meddig mászok rajta engem nem zavar egyébként ha nem a csúcson kezdem) hiszen KK ként kezdtem. mégha rangidős is vóltam... de lehet hogy csak egy sima ember nélküli altisztre bukok le bármi benne van a pakliba nem szállok el.

Koszi a valasz, sok sikert!
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 056
113
Jelenleg 48%-on áll az olasz jobboldal, amit Salvini, Meloni, Berlusvoni vezet.
Roszul számolod. Meloni (válaltan) újfasisztáival csak addig áltak osze a tobbiek, amíg viszonylag gyenge, 5-6 százalékos, pártja volt. De most, hogy ostromolja a 25 százalékot (míg a Liga csak kb 15%), mindenki ellene fog fordulni és még ha a pártja megnyerné is a vállasztást, nem kerul semmiféle konmányba - mert túl eros lenne a tobbiekhez képest. így Meloni pont hogy gátja egy tiszta jobboldali kormány létrejottének Olaszországban. :cool:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Koszi a valasz, sok sikert!
köszönöm. 3 megye vezzászlóságával kieggyeznék kezdetnek... Nagy meló lenne hirtelen mélyvíz de úgy érzem megbírkóznák a feladattal hogy ezt fent is így gondolják e vagy sem majd kiderül... Az ajtó nyitva áll nem véletlen lett megelőlegezve az iskola számomra... (amég az érettségit nem fejezem be addig egész bíztos hogy nem kerül rám minden paroli... de ez nem azt jelenti hogy ne csinálhatnám már akkor azt amit késöbb... és igazat megvallva nekem ez a variáció még jobban is tetszene mert lenne időm beletanulni még mielött hivatalosan is megkapnám a munkát...) Itt sem rossz a megyénél eyébkeént egy igazi Laissez Faire a vezetőnk egy nagyon jó csapattal... de nem vágyok senki pozíciójára... a főnöknek hála és a hozzá állásának és a többieknek köszönhetően tudom a szárnyaim bontogatni és folyhatok/folyhattam bele olyan munkába amit szeretek csinálni és testhez áll... 1 elsődleges feladatokat kiosztja úgy hogy ki mibe a legjobb ki mibe bizonyított. a 2odlagosaközül lehet váloatni ami gazda nélkül marad azt kiosztja. a 3adlagosakat meg folyamatosan lehet darálni aki épp ráér... (én ezeket a 3adlagosakat szerettem a legjobban ezek pont nem a napi müködést jelentik de ezek a leg katonásabb munkák (mozgósítás védelem megszervezése6megtervezése felmérés mindenféle téren csapatok mozgatása objektumok kijelőlése és lehetséges fejlődési pályák irányok...) tehát felkészülés 1 szóval.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Sok mindent hasonlóan látok. De szeptember 25 után jó eséllyel lesz a lengyelnél egy sokkal jobb szövetségesünk az olasz!! Jelenleg 48%-on áll az olasz jobboldal, amit Salvini, Meloni, Berlusvoni vezet.
A balosok 30%, 5 Csillag elitellenes párt 13%.És úgy néz ki ez a 3 komoly blokk külön indul.

Aztán november és a Republikanusok is visszajönnek kongresszudi többségük lesz. Biden Papa körüli slepp, Biden Papa mentális allapotához hasonlóan béna kacsa lrsz.
Igen amit írsz mind lehetséges, de az olasz kormány kb évente megbukik. Gazdaságilag nehéz idők jönnek ott is, és ha nyer is a jobb oldal semmi nem garantálja tovább maradnak mint pár év. Orbánnak mindenhol buktak a szövetségesei egyedül a lengyeleknél sikerült választást nyerniük. A lengyel ellenzék viszont teljesen Orbán ellenes, bizony ez nagy hiba volt… a lengyel kormánypárt nem engedheti meg magának most még a látszatát sem, hogy Orbán nekik partner az orosz külön utassága miatt. Tusk folyamatosan kijátsza a magyar kártyát, a kormánypárt alatt viszont rezeg a léc… Mindenhol máshol buktak a szövetségesek pl Izrael, Szlovénia, Bulgária, Macedónia, Csehország, USA és sorolhatnám tovább. Ezen országok közül max Izraelben lehet számára pozitív változás a közeljövőben. Az USA szenátusi választás ugyan fontos de még ha többségbe kerülnek is a republikánusok hosszú távon nem fog beállni változás a kapcsolatokba. A következő elnökválasztás még messze van. Ezek óriási problémák. Én elismerem, hogy Orbán egy tehetséges ember, de magát és vele együtt az országot is teljesen légüres térbe kormányozta. Ha csak annyit tett volna, hogy néha nem mond semmit most lehet nem itt tartanánk. Mindenestre egy jó politikus nem hozza magát ilyen helyzetbe…. Neki sajnos alaptermészete a provokáció. Lássuk be a főáramú politikusok számára totál vállalhatatlan figura lett. Az meg egyenesen ledöbbent amit a Szíjártó mond, hogy a háttérből oltogatják a kollégák “ugye Peti megvétózod” aztán meg kussolnak. Mint mikor az osztály hülyéjét bujtogatják a gyerekek, hogy “na de ezt már tényleg nem mered megcsinálni” aki persze megcsinálja a háta mögött meg aztán mindenki kineveti. Nagyon szomorú dolgok ezek… totálisan rosszul mérték fel az erőviszonyokat. Ezt a válságot 2030-ra várták de korábban jött és most bukik minden. Nem csak a költségvetésben de a külpolitikában is teljes korrekció szükséges. Kérdés Orbánnal lehet-e.
 

Pelger

Well-Known Member
2020. október 23.
79
300
53
köszönöm. 3 megye vezzászlóságával kieggyeznék kezdetnek... Nagy meló lenne hirtelen mélyvíz de úgy érzem megbírkóznák a feladattal hogy ezt fent is így gondolják e vagy sem majd kiderül... Az ajtó nyitva áll nem véletlen lett megelőlegezve az iskola számomra... (amég az érettségit nem fejezem be addig egész bíztos hogy nem kerül rám minden paroli... de ez nem azt jelenti hogy ne csinálhatnám már akkor azt amit késöbb... és igazat megvallva nekem ez a variáció még jobban is tetszene mert lenne időm beletanulni még mielött hivatalosan is megkapnám a munkát...) Itt sem rossz a megyénél eyébkeént egy igazi Laissez Faire a vezetőnk egy nagyon jó csapattal... de nem vágyok senki pozíciójára... a főnöknek hála és a hozzá állásának és a többieknek köszönhetően tudom a szárnyaim bontogatni és folyhatok/folyhattam bele olyan munkába amit szeretek csinálni és testhez áll... 1 elsődleges feladatokat kiosztja úgy hogy ki mibe a legjobb ki mibe bizonyított. a 2odlagosaközül lehet váloatni ami gazda nélkül marad azt kiosztja. a 3adlagosakat meg folyamatosan lehet darálni aki épp ráér... (én ezeket a 3adlagosakat szerettem a legjobban ezek pont nem a napi müködést jelentik de ezek a leg katonásabb munkák (mozgósítás védelem megszervezése6megtervezése felmérés mindenféle téren csapatok mozgatása objektumok kijelőlése és lehetséges fejlődési pályák irányok...) tehát felkészülés 1 szóval.
Szóval még nincs érettségid sem és már így számolgatsz, kemény.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 801
113
Roszul számolod. Meloni (válaltan) újfasisztáival csak addig áltak osze a tobbiek, amíg viszonylag gyenge, 5-6 százalékos, pártja volt. De most, hogy ostromolja a 25 százalékot (míg a Liga csak kb 15%), mindenki ellene fog fordulni és még ha a pártja megnyerné is a vállasztást, nem kerul semmiféle konmányba - mert túl eros lenne a tobbiekhez képest. így Meloni pont hogy gátja egy tiszta jobboldali kormány létrejottének Olaszországban. :cool:
Kár hogy pénteken megállapodott a 3 párt. :D
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Szóval még nincs érettségid sem és már így számolgatsz, kemény.
Nem tudom elképzelni, hogy ilyen szintű íráskészséget megengednének abban a beosztásban. Ott szolgálati jegyeket, más szervekhez átiratokat, parancsokat, kérvényeket stb. kellene produkálni. Nem is tudom mit csinálnék, ha kapnék egy olyan átiratot, amelyet még megérteni is nehézkes, nem hogy komolyan venni. Egy ilyen fórumon elmegy hogy a beírás felét nem érti az ember, de azért lássuk be, 2022-ben ez a szint nem üti meg a minimumot.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 655
19 008
113
Nem tudom elképzelni, hogy ilyen szintű íráskészséget megengednének abban a beosztásban. Ott szolgálati jegyeket, más szervekhez átiratokat, parancsokat, kérvényeket stb. kellene produkálni. Nem is tudom mit csinálnék, ha kapnék egy olyan átiratot, amelyet még megérteni is nehézkes, nem hogy komolyan venni. Egy ilyen fórumon elmegy hogy a beírás felét nem érti az ember, de azért lássuk be, 2022-ben ez a szint nem üti meg a minimumot.
Pont ez a kihívás benne! Ehhez írásszakértő kell! Titkosított!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Szóval még nincs érettségid sem és már így számolgatsz, kemény.
igen.
85%+ al megtehetem
ezzel a kompetenciával vezzászlósin nem szakaszaltisztit fognak feldobni. persze még nincs vége de még csak most jön amitbe amúgy jó vagyok... (pláne hogy nem szakaszaltisztin vagyok) az sem rossz ne értsd félre az is egy nagyon felelőségteljes beosztás.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 801
113
Igen amit írsz mind lehetséges, de az olasz kormány kb évente megbukik. Gazdaságilag nehéz idők jönnek ott is, és ha nyer is a jobb oldal semmi nem garantálja tovább maradnak mint pár év. Orbánnak mindenhol buktak a szövetségesei egyedül a lengyeleknél sikerült választást nyerniük. A lengyel ellenzék viszont teljesen Orbán ellenes, bizony ez nagy hiba volt… a lengyel kormánypárt nem engedheti meg magának most még a látszatát sem, hogy Orbán nekik partner az orosz külön utassága miatt. Tusk folyamatosan kijátsza a magyar kártyát, a kormánypárt alatt viszont rezeg a léc… Mindenhol máshol buktak a szövetségesek pl Izrael, Szlovénia, Bulgária, Macedónia, Csehország, USA és sorolhatnám tovább. Ezen országok közül max Izraelben lehet számára pozitív változás a közeljövőben. Az USA szenátusi választás ugyan fontos de még ha többségbe kerülnek is a republikánusok hosszú távon nem fog beállni változás a kapcsolatokba. A következő elnökválasztás még messze van. Ezek óriási problémák. Én elismerem, hogy Orbán egy tehetséges ember, de magát és vele együtt az országot is teljesen légüres térbe kormányozta. Ha csak annyit tett volna, hogy néha nem mond semmit most lehet nem itt tartanánk. Mindenestre egy jó politikus nem hozza magát ilyen helyzetbe…. Neki sajnos alaptermészete a provokáció. Lássuk be a főáramú politikusok számára totál vállalhatatlan figura lett. Az meg egyenesen ledöbbent amit a Szíjártó mond, hogy a háttérből oltogatják a kollégák “ugye Peti megvétózod” aztán meg kussolnak. Mint mikor az osztály hülyéjét bujtogatják a gyerekek, hogy “na de ezt már tényleg nem mered megcsinálni” aki persze megcsinálja a háta mögött meg aztán mindenki kineveti. Nagyon szomorú dolgok ezek… totálisan rosszul mérték fel az erőviszonyokat. Ezt a válságot 2030-ra várták de korábban jött és most bukik minden. Nem csak a költségvetésben de a külpolitikában is teljes korrekció szükséges. Kérdés Orbánnal lehet-e.
Alapvetően sztem nem Orbánék mérték fel rosszul az erőviszonyokat. A Covid után kirobbanó formában volt a magyar gazdaság, a tervezett és még most bejövő külföldi beruházások EU nélkül is tolták volna az ország szekerét. Csakhogy Putyinnak elgurult a gyógyszere és geopolitikai zsákutcában találtuk magunkat. (Putyin megtette az USAnak azt a szivességet, hogy a sorozatos amerikai provokációkra beindította a háborút. Ennek a nagy vesztese maga Oroszorszag és Németország, igy mi is aki erre a 2 lóra tett. Persze Ukrajnát nem szamolva, az az ország menthetetlen.)

Most a háború miatt kell a hatraarc, de a stratégia marad, csak most kettőt hátrébb lépünk a sakktáblán, hogy később hármat előre. Merthogy a Nyugat 2015 után most masodszor megteszi Orbánnak azt a szivességet, hogy 1-2 év múlva mki szemlesütve azt mondja, amit ma Orban. Fegyverszünet kell, nem fegyverszállítás és a orosz energiaszankciók kontraproduktívak. Nem Oroszorszagot, hanem Európát gyengítik. Így a mai nyugati hangadók jó része később hátraszorul.

Orbán és szövetségesei.
Ott hibazott, hogy amikir Fico, Babis, Kaczynsky, Janza miniszterelnök volt, Strache és Salvini pedig belugyminiszterek, nem robbantotta szét a rothadó Néppártot, mert egy bajorok vezette fordulatban bízott, (deaz akkor szintén belugyminiszter Seehofert kigolyózták). És Strachet meg a. német titkosszolgálat kigolyózta. A vicces, higy utána Kurzot is. (ebből a szempontból meglepő, hogy az osztrák kancellár csütörtökön újra felénk nyitott)
Azóta ez az akkor vezető Néppárt Ausztrián kívül sehol nem ad miniszterelnököt.

Én nagyon bíráltam Orbánt, pont a lengyel stratégiai szövetség gyengülése miatt. De azóta végzetesen túltolták a lengyelek a bringát. Oda nem tudunk velük menni. Kb. egy amerikai vazallusi szerepet játszanak, annyira komoly az oroszfóbia. Európát épp ők gyengítik, mind gazdaságilag, mind katonailag és így politikailag.

Orbán beszéd
Tartalmilag oké volt, stilisztikailag kuka. Jobb lett volna ha hallgatt.

Szijjártó show
Nekem nem Szijjártó tűnt hülyegyereknek, hanem a többi jelentéktelen, akaratgyenge kis törpének mellette. Szijjártó mind fellépésben, mind intellektuálisan top!!!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 801
113
Alapvetően sztem nem Orbánék mérték fel rosszul az erőviszonyokat. A Covid után kirobbanó formában volt a magyar gazdaság, a tervezett és még most bejövő külföldi beruházások EU nélkül is tolták volna az ország szekerét. Csakhogy Putyinnak elgurult a gyógyszere és geopolitikai zsákutcában találtuk magunkat. (Putyin megtette az USAnak azt a szivességet, hogy a sorozatos amerikai provokációkra beindította a háborút. Ennek a nagy vesztese maga Oroszorszag és Németország, igy mi is aki erre a 2 lóra tett. Persze Ukrajnát nem szamolva, az az ország menthetetlen.)

Most a háború miatt kell a hatraarc, de a stratégia marad, csak most kettőt hátrébb lépünk a sakktáblán, hogy később hármat előre. Merthogy a Nyugat 2015 után most masodszor megteszi Orbánnak azt a szivességet, hogy 1-2 év múlva mki szemlesütve azt mondja, amit ma Orban. Fegyverszünet kell, nem fegyverszállítás és a orosz energiaszankciók kontraproduktívak. Nem Oroszorszagot, hanem Európát gyengítik. Így a mai nyugati hangadók jó része később hátraszorul.

Orbán és szövetségesei.
Ott hibazott, hogy amikir Fico, Babis, Kaczynsky, Janza miniszterelnök volt, Strache és Salvini pedig belugyminiszterek, nem robbantotta szét a rothadó Néppártot, mert egy bajorok vezette fordulatban bízott, (deaz akkor szintén belugyminiszter Seehofert kigolyózták). És Strachet meg a. német titkosszolgálat kigolyózta. A vicces, higy utána Kurzot is. (ebből a szempontból meglepő, hogy az osztrák kancellár csütörtökön újra felénk nyitott)
Azóta ez az akkor vezető Néppárt Ausztrián kívül sehol nem ad miniszterelnököt.

Én nagyon bíráltam Orbánt, pont a lengyel stratégiai szövetség gyengülése miatt. De azóta végzetesen túltolták a lengyelek a bringát. Oda nem tudunk velük menni. Kb. egy amerikai vazallusi szerepet játszanak, annyira komoly az oroszfóbia. Európát épp ők gyengítik, mind gazdaságilag, mind katonailag és így politikailag.

Orbán beszéd
Tartalmilag oké volt, stilisztikailag kuka. Jobb lett volna ha hallgatt.

Szijjártó show
Nekem nem Szijjártó tűnt hülyegyereknek, hanem a többi jelentéktelen, akaratgyenge kis törpének mellette. Szijjártó mind fellépésben, mind intellektuálisan top!!!
Az olaszok. Igen benne van a pakliban, hogy 1 év múlva bukta. De ez precedens is lesz. Európa harmadik legnagyobb gazdaságában lesz Európa legjobboldalibb kormánya. Meglátjuk, hogy a tél után trend lesz vagy kisiklás. Viszont rövid távon lekerül rólunk a fókusz. És aki időt nyer, életet nyer, főleg ha a nyugati mainstream zsákutcába vezet.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
@Pelger Kb olyan beszólás vólt mintha egy 4.8 as érettségi végeredményesnek azt mondanád még csak nyár eleje van. kemény hogy egyetemi felvételről álmodozól.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Hallgattam a r castelt és volt egy érdekes mondata a törökökről. Megvétózhatják az 5. cikkelyt (ez ugye a közös védelem) Tényleg mindenkinek el kell ezt fogadnia ez nem autómatikusan beálló helyzet? ki lehet ebből maradni is ha valaki akar? (de jure értem!) tudom hogy igen technikailag el lehet szabotálni)
 
Status
Not open for further replies.