[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Nem is csodálom ha arról vizionálnak az ukik, hogy meg fogjuk őket támadni! :cool: Mi a szart kerestek ott?!
Tényleg jó kérdés, hogy mit kerestek ott, de az ukrán hadvezetés is tisztában van azzal, hogy a honvédség teljesen alkalmatlan egy offenzívára. Nincs ahhoz sem elég élő erőnk sem megfelelő technikánk. Az egész honvédségben nincs 30 ezer ember. Mivel akarnánk támadni? Azzal a 14 Leo2-vel meg a maradék elavult T-72A variánssal? Ez a támadni akarnak a magyarok arra jó, hogy eltereljék a nagyobb bajokról a figyelmet.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 921
113
Tényleg jó kérdés, hogy mit kerestek ott, de az ukrán hadvezetés is tisztában van azzal, hogy a honvédség teljesen alkalmatlan egy offenzívára. Nincs ahhoz sem elég élő erőnk sem megfelelő technikánk. Az egész honvédségben nincs 30 ezer ember. Mivel akarnánk támadni? Azzal a 14 Leo2-vel meg a maradék elavult T-72A variánssal? Ez a támadni akarnak a magyarok arra jó, hogy eltereljék a nagyobb bajokról a figyelmet.
Sokszor elgondolkodtam azon, hogy mi lenne, ha támadáshoz felbérelnénk zsoldosokat, pl. a Wagnert. Ahogy láttam még termobárikusuk is van, pár ezer fő keményebb tudna lenni, mint a jelenlegi magyar hadsereg. És mindezt arra alapozom, hogy korábban, már beváltak egyszer a zsoldosok: az uralkodóknak volt egy keménymag hadseregük, amit fel tudtak szerelni és fizetni, mondjuk pénzt azok is kaptak, de a Honvédség is kap, na, szóval minden más pedig ugye zsoldos volt. Szerintem ez a jövő. Holland, belga, amerikai, orosz, és amelyik ráér, azt felbéreled és vívsz vele egy háborút, amelyben egy másik zsoldos sereg van benne a másik oldalról, és mindeki qurva jól ellene, és még hadi kiadásokra se kellene költeni. X összegért, bérelsz, oszt felőlem pöröghetnek az ukránok. :)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 904
48 422
113
Sokszor elgondolkodtam azon, hogy mi lenne, ha támadáshoz felbérelnénk zsoldosokat, pl. a Wagnert. Ahogy láttam még termobárikusuk is van, pár ezer fő keményebb tudna lenni, mint a jelenlegi magyar hadsereg. És mindezt arra alapozom, hogy korábban, már beváltak egyszer a zsoldosok: az uralkodóknak volt egy keménymag hadseregük, amit fel tudtak szerelni és fizetni, mondjuk pénzt azok is kaptak, de a Honvédség is kap, na, szóval minden más pedig ugye zsoldos volt. Szerintem ez a jövő. Holland, belga, amerikai, orosz, és amelyik ráér, azt felbéreled és vívsz vele egy háborút, amelyben egy másik zsoldos sereg van benne a másik oldalról, és mindeki qurva jól ellene, és még hadi kiadásokra se kellene költeni. X összegért, bérelsz, oszt felőlem pöröghetnek az ukránok. :)
WaaS - Warfare as a Service

Megyek, alapítok egy zRt-t ;)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 459
113
Hehe ....

Az ICE vár a szenesvonatra... :)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Sokszor elgondolkodtam azon, hogy mi lenne, ha támadáshoz felbérelnénk zsoldosokat, pl. a Wagnert. Ahogy láttam még termobárikusuk is van, pár ezer fő keményebb tudna lenni, mint a jelenlegi magyar hadsereg. És mindezt arra alapozom, hogy korábban, már beváltak egyszer a zsoldosok: az uralkodóknak volt egy keménymag hadseregük, amit fel tudtak szerelni és fizetni, mondjuk pénzt azok is kaptak, de a Honvédség is kap, na, szóval minden más pedig ugye zsoldos volt. Szerintem ez a jövő. Holland, belga, amerikai, orosz, és amelyik ráér, azt felbéreled és vívsz vele egy háborút, amelyben egy másik zsoldos sereg van benne a másik oldalról, és mindeki qurva jól ellene, és még hadi kiadásokra se kellene költeni. X összegért, bérelsz, oszt felőlem pöröghetnek az ukránok. :)
Azokat a zsoldosokat fizetni is kellene ám, plusz az csak egy része a hadseregnek, mi van a technikával (mert ugye az csak az élő erő)? Tüzérséget, harckocsikat, drónokat stb honnan szerzünk? Ráadásul ha ugyebár támadó hadműveletet indítunk akkor minimum legalább egy területen erőfölényben kellene lennünk. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy mekkora hadsereg kellene ahhoz, hogy elfoglaljuk legalább Kijevig Ukrajnát, mert ugye Kárpátalja megszerzésével a háborúnak közel sem lenne vége. Szóval szerintem ez még hipotetikus szinten sem megoldható. A valóság meg ugye az, hogy egy ukrán támadást sem lennénk képesek egyedül elhárítani a jelenlegi haderőnkkel.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 478
14 750
113
Sokszor elgondolkodtam azon, hogy mi lenne, ha támadáshoz felbérelnénk zsoldosokat, pl. a Wagnert. Ahogy láttam még termobárikusuk is van, pár ezer fő keményebb tudna lenni, mint a jelenlegi magyar hadsereg. És mindezt arra alapozom, hogy korábban, már beváltak egyszer a zsoldosok: az uralkodóknak volt egy keménymag hadseregük, amit fel tudtak szerelni és fizetni, mondjuk pénzt azok is kaptak, de a Honvédség is kap, na, szóval minden más pedig ugye zsoldos volt. Szerintem ez a jövő. Holland, belga, amerikai, orosz, és amelyik ráér, azt felbéreled és vívsz vele egy háborút, amelyben egy másik zsoldos sereg van benne a másik oldalról, és mindeki qurva jól ellene, és még hadi kiadásokra se kellene költeni. X összegért, bérelsz, oszt felőlem pöröghetnek az ukránok. :)
Az, hogy ez a jövő, az lehetséges, mivel a múlt is ez... Államalapításunk óta a zsoldosseregek nagy szerepet játszottak történelmünkben. Nem különleges dolog. Pénz lenne rá.....
 
W

Wilson

Guest
De azóta elég sok minden megváltozott. Pl. az ellátási biztonság.
Ez igaz kíváncsi vagyok,hogy a jelenlegi gáz árak mellett már megéri-e a kitermelés,az is kérdés meddig marad ez a magas gázár,meg valami olyasmire emlékszem, hogy nagyon alacsony gáz átvételi ár van érvényben, és emiatt sem éri meg a kitermelés.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 921
113
Azokat a zsoldosokat fizetni is kellene ám, plusz az csak egy része a hadseregnek, mi van a technikával (mert ugye az csak az élő erő)? Tüzérséget, harckocsikat, drónokat stb honnan szerzünk? Ráadásul ha ugyebár támadó hadműveletet indítunk akkor minimum legalább egy területen erőfölényben kellene lennünk. Arról meg már ne is beszéljünk, hogy mekkora hadsereg kellene ahhoz, hogy elfoglaljuk legalább Kijevig Ukrajnát, mert ugye Kárpátalja megszerzésével a háborúnak közel sem lenne vége. Szóval szerintem ez még hipotetikus szinten sem megoldható. A valóság meg ugye az, hogy egy ukrán támadást sem lennénk képesek egyedül elhárítani a jelenlegi haderőnkkel.
Háborúzni akarsz? Bérelsz zsoldosokat akiknek van cuccosuk, mint régen. Csak míg akkor muskéta, ágyú, most heli és tos. :)
A tömeghadsereges mizéria a francia forradalom alatt kicsit túl lett tolva.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Ukrán topicból:

Magyar küldött is volt Kijevben tegnap ukrán források szerint

Ukrajna informális koalíciót kötött augusztus 22-én több európai állammal – közölte az Interfax-Ukrajna híradására hivatkozva a Kárpátalja.ma. Az egyezséggel az Ukrajna melletti nemzetközi támogatást akarják erősíteni. A lap az informális koalíció tagjai között említi Észtországot, Lengyelországot, Lettországot, Litvániát, és Magyarországot, Romániát és Szlovákiát is. Hozzátéve, hogy az érintett országok állam- és kormányfői tanácsadói hétfőn Kijevbe látogattak, ahol Andrij Jermak, az Elnöki Hivatal vezetője fogadta a diplomatákat.

A csatorna közreadott egy felvételt is a találkozót követő sajtótájékoztatóról, amelyen feltűnik Altusz Kristóf, a Köztársasági Elnöki Hivatal diplomáciai igazgatója is. A felvétel szerint 37 másodpercnél lép a mikrofonhoz.

Remélem ez csak valami jópofizás, hogy mi papíron bizony mennyire támogatjuk a velünk mindig kedves Ukrajnát.

Mondjuk kemények vagyunk, hogy elég nagy csöndben egyszerre utazgatunk Kijevbe és Moszkvába is. :oops:
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Háborúzni akarsz? Bérelsz zsoldosokat akiknek van cuccosuk, mint régen. Csak míg akkor muskéta, ágyú, most heli és tos. :)
A tömeghadsereges mizéria a francia forradalom alatt kicsit túl lett tolva.
Azért a középkori és újkori zsoldosok nem egyenlőek a mai hadseregekkel :) Egyébként pedig nem vagyok otthon túlzottan a zsoldos hadseregek felépítésében és eszközállományában, de azért kétlem, hogy fel tudsz bérelni olyan zsoldosokat aki rendelkeznek nagy mennyiségű harckocsival és tüzérséggel, mondjuk egy dandár szintű HK állománnyal. És azért tegyük hozzá, hogy itt most Ukrajnáról elmélkedünk ami nem egy Togo szintű afrikai ország ahol elég kb csak az élő állomány., mert a másik oldalon sincsen sokkal több.