[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Csak egy egyszerű kérdés. Miért gondolja bárki is, hogy egy Eurázsiai unióban nem az lenne amit az oroszok akarnak? Pláne úgy, hogy gyakorlatilag ők találták ki. Szóval akkor az miért lenne jó nekünk, hogy az oroszok "csesztetnének" minket? Mert most az világos, hogy a németek csinálják. Egy unióban mindig az erősebb mondja meg, hogy mi legyen és egy pillanatig sem hiszem, hogy egy eurázsiai unióban nem ugyanez lenne a helyzet, pláne annak tükrében, hogy voltunk mi már az oroszokkal gazdasági és politikai unióban.

Valoszinuleg mar megbeszeltetek ezt, de engem is erdekel ez a tema ezert leirom a gondolataimat.
Politikai oldal: ha Oroszorszagot felvennek az EU-ba, egyaltalan nem tudnanak dirigalni, ugyanis Nemetorszag es Franciaorszag egyutt nagyobb lakossagu, gazdasagilag pedig kulon-kulon is joval erosebbek. Csak annyi lenne, hogy nem mindig az tortenne az EU-ban, amit a nemetek es franciak kitalalnak. Az oroszok fejlettsegben a kelet-europai orszagokhoz allnak kozel, ezert ha az oroszok osszefognanak a kelet-europai orszagokkal, akkor neha olyan torvenyeket is elfogadnanak az Unioban, amik nekunk is jok, nem csak a nyugatiaknak. Ez kiegyensulyozattabba tehetne az EU-t, a gazdag nyugati orszagok nem nyomhatnanak le mindent a szegenyebb keletiek torkan.
Gazdasagilag mindenkinek jo lenne, hisz az EU olcsobban kaphatna nyersanyagokat az oroszoktol es az oroszok is olcsobban vehetnek tolunk az ipari termekeket, gondold el, az oroszok is hatalmas piachoz jutnanak es mi is. Ne felejtsuk, hogy Oroszorszag Europanak gazdasagilag nem vetelytarsa. Ok nyersanyagtermelesben erosek, Europa ipari termelesben. Pont kiegeszithetnenk egymast. Pl. ha a Merci sok autot gyart, az az oroszoknak csak jo, hisz tobb olajat es vasat veszunk toluk. Es ugyanigy nekunk is jo, ha az oroszok tobb olajat termelnek, mert olcsobban juthatunk hozza.
Az EU pont hogy az USA-val van versenyben, hisz az USA ipari nagyhatalom. Nekik az a jo, ha a Merci csodbemegy, mert akkor Fordot fogunk venni. Gondoljunk csak pl. a Nokia esetere, kinek is volt az jo?
Katonailag szinten jol jarnank, hisz jelenleg sem az EU sem az oroszok nem nagyon tudnak ellenfele lenni az USA-nak es lassan majd a kinaiaknak sem. Egyutt viszont olyan erosek lennenk, mint az USA. Egyutt mar siman meg tudnank oldani pl. a Kozel-Keleti valsagokat es nem az USA kenye-kedve szerint tortenne ott minden. Gondolj bele, a Kozel-Kelet az Eu es az oroszok szomszedsagaban van, ami ott tortenik nagy hatassal van mindket hatalomra es megis egy kontinenssel es egy oceannal odebb levo allam (USA) tart kezben ott mindent. Furcsa, mi es az oroszok nem szoktunk beleszolni Mexiko vagy Kanada ugyeibe.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Urak, egyet értek a jogi boncolgatással, hogy törvénysértőt gáncsolt a riptorter, analógiára JOG szerint hasonló mint ha egy tolvajt gáncsolt volna, segített a rendőröknek etc... DE, ez emberileg nagyon gáz volt, szerintem is! Irtózatosan messze vagyok a liberális gondolkodótól(mind a liberálistól, mind a mindig józanul gondolkodótól is:p), viszont NEM egy riporter nőnek a feladata, ha már a rendőreink sem csinálnak ilyet, hogy felrugdossa, legáncsolja a szétfutó embereket, főleg HA GYEREK van a kezében! Az is egyértelmű, hogy a magyarság megítélésének EZ a jelenet, többet ártott, nemzetközi szinten, mint az eddigi összes megjelent, félremagyarázott Orbán nyilatkozattól, egészen a legendás DIREKT SZARUL megvágott Bicskei sínekre nőt+karonülőt lerántó szír apát a rendőrök által leszedő, tényeket kifacsaró Euronews-os förmedvényig bezárólag! Szerintem HELYESEN tette az N1, hogy azonnali hatállyal elbocsátották! Ha polgárőrként van kint, az már más tészta, de akkor sem egy gyereket a kezében tartót, vagy gyereket kell felrúgni, én azt gondolom...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
<blockquote rel="plushun">
Csak egy egyszerű kérdés. Miért gondolja bárki is, hogy egy Eurázsiai unióban nem az lenne amit az oroszok akarnak? Pláne úgy, hogy gyakorlatilag ők találták ki. Szóval akkor az miért lenne jó nekünk, hogy az oroszok "csesztetnének" minket? Mert most az világos, hogy a németek csinálják. Egy unióban mindig az erősebb mondja meg, hogy mi legyen és egy pillanatig sem hiszem, hogy egy eurázsiai unióban nem ugyanez lenne a helyzet, pláne annak tükrében, hogy voltunk mi már az oroszokkal gazdasági és politikai unióban.

Valoszinuleg mar megbeszeltetek ezt, de engem is erdekel ez a tema ezert leirom a gondolataimat.
Politikai oldal: ha Oroszorszagot felvennek az EU-ba, egyaltalan nem tudnanak dirigalni, ugyanis Nemetorszag es Franciaorszag egyutt nagyobb lakossagu, gazdasagilag pedig kulon-kulon is joval erosebbek. Csak annyi lenne, hogy nem mindig az tortenne az EU-ban, amit a nemetek es franciak kitalalnak. Az oroszok fejlettsegben a kelet-europai orszagokhoz allnak kozel, ezert ha az oroszok osszefognanak a kelet-europai orszagokkal, akkor neha olyan torvenyeket is elfogadnanak az Unioban, amik nekunk is jok, nem csak a nyugatiaknak. Ez kiegyensulyozattabba tehetne az EU-t, a gazdag nyugati orszagok nem nyomhatnanak le mindent a szegenyebb keletiek torkan.
Gazdasagilag mindenkinek jo lenne, hisz az EU olcsobban kaphatna nyersanyagokat az oroszoktol es az oroszok is olcsobban vehetnek tolunk az ipari termekeket, gondold el, az oroszok is hatalmas piachoz jutnanak es mi is. Ne felejtsuk, hogy Oroszorszag Europanak gazdasagilag nem vetelytarsa. Ok nyersanyagtermelesben erosek, Europa ipari termelesben. Pont kiegeszithetnenk egymast. Pl. ha a Merci sok autot gyart, az az oroszoknak csak jo, hisz tobb olajat es vasat veszunk toluk. Es ugyanigy nekunk is jo, ha az oroszok tobb olajat termelnek, mert olcsobban juthatunk hozza.
Az EU pont hogy az USA-val van versenyben, hisz az USA ipari nagyhatalom. Nekik az a jo, ha a Merci csodbemegy, mert akkor Fordot fogunk venni. Gondoljunk csak pl. a Nokia esetere, kinek is volt az jo?
Katonailag szinten jol jarnank, hisz jelenleg sem az EU sem az oroszok nem nagyon tudnak ellenfele lenni az USA-nak es lassan majd a kinaiaknak sem. Egyutt viszont olyan erosek lennenk, mint az USA. Egyutt mar siman meg tudnank oldani pl. a Kozel-Keleti valsagokat es nem az USA kenye-kedve szerint tortenne ott minden. Gondolj bele, a Kozel-Kelet az Eu es az oroszok szomszedsagaban van, ami ott tortenik nagy hatassal van mindket hatalomra es megis egy kontinenssel es egy oceannal odebb levo allam (USA) tart kezben ott mindent. Furcsa, mi es az oroszok nem szoktunk beleszolni Mexiko vagy Kanada ugyeibe.</blockquote>

Blitzkrieg,

egyetértek mindennel, amit leírtál, de pár kiegészítést tennék hozzá:

1. Oroszország soha nem fog az EU-ba belépni. A "Lisszabontól Vlagyivosztokig" c. ajánlat Putyintól egy Eurázsiai Unióra vontkozott, ami arról szól, hogy az EU és az Eurázsiai Unió fokozatosan "összeolvad", de ez lényegében azt jelenti, hogy az EU "beolvad" az Eurázsiai Unióba, így lesz a poszt-szovjet "kis" Eurázsiai Unióból nagy, "Lisszabontól Vlagyivosztokig" Eurázsiai Unió. Oroszország EU-ba való belépése márcsak azért is teljességgel elképzelhetetlen, mert az oroszok számára az EU maga a liberális fertő.

2. Oroszország már csak azért sem fog az EU-ba (tudni) belépni, mivel az EU Oroszországot soha nem venné fel EGYBEN. Úgy vennék fel "Oroszországot", hogy kisebb köztársaságokra darabonák, mondjuk Urál-ig tartó "nemzeti" Oroszo., külön Tatársztán, külön Kaukázusi köztársaságok, külön Szibéria, külön Távol-Keleti Köztársaság stb. stb.
Pontosan azért, hogy ne az legyen, amit leírtál: "nem mindig az tortenne az EU-ban, amit a nemetek es franciak kitalalnak", "a gazdag nyugati orszagok nem nyomhatnanak le mindent a szegenyebb keletiek torkan".
Nos, éppen ezért, az EU soha nem venné fel Oroszországot az EU-ba, csak a darabjait, amelyek már elég kicsik ahhoz, hogy Washingtonból és Brüsszelből menedzselhetők legyenek.

Éppen ezért szerintem ma már a legvalószínűbb scenario az EU felbomlása és a volt KGST országok Eurázsiai Unióhoz csatolása, vagyis a kétpólusú világrend idején fennált kettéosztott Európához való visszatérés.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Én is aláhúznám, hogy azért próbáljunk meg "középen" maradni... A legtöbben itt gondolom mindenki egyetért, hogy a ...-na se kell ez a sok bevándorló, de attól függetlenül, hogy mi nem szivárványos szemellenzőn keresztül látjuk a Világot, azért ne legyen már elfogadható, ha veszélyeztetjük egy gyermek testi épségét.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 470
17 890
113
Én is aláhúznám, hogy azért próbáljunk meg "középen" maradni... A legtöbben itt gondolom mindenki egyetért, hogy a ...-na se kell ez a sok bevándorló, de attól függetlenül, hogy mi nem szivárványos szemellenzőn keresztül látjuk a Világot, azért ne legyen már elfogadható, ha veszélyeztetjük egy gyermek testi épségét.

Így van! Senkit nem kell rugdosni, pláne nem egy operatőrnek és pláne úgy, hogy okot sem adtak rá.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 849
81 358
113
Lehozta a Ria Novosti is. Volt ez a video?
http://ria.ru/world/20150909/1239525196.html
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 685
14 711
113
Urak, egyet értek a jogi boncolgatással, hogy törvénysértőt gáncsolt a riptorter, analógiára JOG szerint hasonló mint ha egy tolvajt gáncsolt volna, segített a rendőröknek etc... DE, ez emberileg nagyon gáz volt, szerintem is! Irtózatosan messze vagyok a liberális gondolkodótól(mind a liberálistól, mind a mindig józanul gondolkodótól is:p), viszont NEM egy riporter nőnek a feladata, ha már a rendőreink sem csinálnak ilyet, hogy felrugdossa, legáncsolja a szétfutó embereket, főleg HA GYEREK van a kezében! Az is egyértelmű, hogy a magyarság megítélésének EZ a jelenet, többet ártott, nemzetközi szinten, mint az eddigi összes megjelent, félremagyarázott Orbán nyilatkozattól, egészen a legendás DIREKT SZARUL megvágott Bicskei sínekre nőt+karonülőt lerántó szír apát a rendőrök által leszedő, tényeket kifacsaró Euronews-os förmedvényig bezárólag! Szerintem HELYESEN tette az N1, hogy azonnali hatállyal elbocsátották! Ha polgárőrként van kint, az már más tészta, de akkor sem egy gyereket a kezében tartót, vagy gyereket kell felrúgni, én azt gondolom...

Hagyjuk már ezt a gyerek dolgot.

Ez a fegyverük.

Egyfelől ezzel próbálnak szimpátiát küldeni, másrészt ilyen gyerekekkel fogják teleszaporodni a kontinenst.

Mellesleg pár évvel idősebb gyerekeke már gyilkolnak arrafelé.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Tarzaan
Akkor is... Törvényesen kell ellenük fellépni, nem barbár módon.
Egy rendőr is ügyelne arra, hogy ne kockáztassa a gyerek épségét.
Az nem kifogás, hogy a "túszként" maga elé tartott gyerek az ő hibája... A gyerek meg olyan lesz, amilyennek nevelik, illetve amit ezek alapján később elhatároz, tehát ez perpill nem az ő hibája.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 685
14 711
113
@Tarzaan
Akkor is... Törvényesen kell ellenük fellépni, nem barbár módon.
Egy rendőr is ügyelne arra, hogy ne kockáztassa a gyerek épségét.
Az nem kifogás, hogy a "túszként" maga elé tartott gyerek az ő hibája... A gyerek meg olyan lesz, amilyennek nevelik, illetve amit ezek alapján később elhatároz, tehát ez perpill nem az ő hibája.

Hagyjuk már ezt a hülyeséget. Akkor, amikor tényleg itt az ellenség a kapuknál, akkor nem jogászkodni kell, hanem cselekedni.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 470
17 890
113
<blockquote rel="plushun">Senkit nem kell rugdosni, pláne nem egy operatőrnek és pláne úgy, hogy okot sem adtak rá.

Törökök se adtak okot arra, hogy beléjük rúgjunk, mikor besétáltak Budára 150 évre...</blockquote>

A kettő között ebben a konkrét esetben nem hiszem, hogy párhuzamot lehetne vonni.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Tarzaan
Odafigyelni arra, hogy egy gyereknek ne essen baja nem jogi, hanem emberi kérdés, szerintem.
Meg kell állítani őket a határnál, regisztrálni, stb-stb. Ha lázonganak vagy bármi egyéb, akkor vízágyú, könnygáz, bármilyen arányos fellépés, de önmagában egy -pláne ekkora- gyerek nem ellenség.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 685
14 711
113
@Tarzaan
Odafigyelni arra, hogy egy gyereknek ne essen baja nem jogi, hanem emberi kérdés, szerintem.
Meg kell állítani őket a határnál, regisztrálni, stb-stb. Ha lázonganak vagy bármi egyéb, akkor vízágyú, könnygáz, bármilyen arányos fellépés, de önmagában egy -pláne ekkora- gyerek nem ellenség.

Hagyjuk. Nagyon másképp látjuk.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 685
14 711
113
Ahogy Földi László is mondta, invázió folyik Európa ellen, ami arról szól, hogy ki fogja teleszülni a kontinenst.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://24.hu/belfold/2015/09/09/tulsegitik-a-menekulteket-roszken/

Mint arról többször írtunk, a szerb határhoz közeli Röszkén embertelen állapotok közt várakoztatják a menekülteket, miután belépnek az országba. Az úgynevezett „gyűjtőponton”, ahonnan továbbviszik őket, semmi nincs, csak egy üres területen körbekerítik őket rendőrsorfallal – a hatóságoktól vizet sem kapnak, önkéntesek vittek oda sátrakat, ételt, italt.

A MigSzol Szeged csoport, mely a szegedi vasútállomásnál átutazó menekültek segítésére jött létre, régóta segít Röszkén is enyhíteni az áldatlan állapotokat, de most azt írják Facebook-oldalukon, hogy ez nehézzé vált. Vélhetően a nagy sajtóérdeklődés miatt még Németországból és Ausztriából is érkeztek önkéntesek, ami oda vezetett, hogy jó szándékkal, de egymást túllicitálva osztják az adományokat, egy részük a sátrak közt hever szétdobálva, ami legfeljebb a szélsőjobbos propagandának kedvez fotótémaként. A szegediek azt írják: nem szeretnék és nem is tudják dominálni a helyzetet, mert a külföldi segítők, köztük német anarchista csoportok nem fogadnak el semmilyen iránymutatást.

A csoport közleménye szerint a menekültek már semmiben nem szenvednek hiányt, viszont a fentiek miatt az emberi erőforrások és adományok pazarlása zajlik. Pozitívumként említették, hogy komoly egészségügyi sátrat állítottak fel önkéntes orvosok, sokat javítva az ellátás színvonalán. A MigSzol Szeged azzal zárta közleményét, hogy dolgoznak azon, hogy kialakítsák annak kereteit, hogy úgy segíthessen mindenki, hogy az a menekülteknek is jó legyen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Zotyek78 mondja a tutit. Ehhez hozzá sem kell tegyek többet! Van a progresszivitás elve, ill. az a tény, hogy még szerencsére Mo.-on a rendőrség feladata a rendfenntartás, a közrend, közbiztonság védelme. NEM egy önjelölt riporternőnek. Egyébként mielőtt elkezdene bárki is libsizni engem is, én nagyon nem vagyok az, de ez a jelenet nálam is morális és egyéb értékeket sértett. Nem vagyok álszent sem, VAN olyan szituáció, amikor HA kell, lőni is fogok rájuk. Ez még szerencsére nem az, s csak ismételni tudom magam, NEM az ő dolga lett volna, pláne nem így. Ha lázadnak, akkor szépen sorjában, könnygáz, gumibot, lovasroham, vízágyú, gumilövedék, elfogókutyák, alakzatban járművek oszlatásra, akár HA a helyzet megkívánja, mert támadnak, bánja tököm, élessel is közéjük, viszont NEM ott kell kezdeni, és nem akkor felrugdosni, amikor menekül, egy RIPORTERNEK. A másik nem elhanyagolható az a helyzet, hogy az EGÉSZ nyugati, és hazai liberó sajtó erre, az ilyen helyzetekre vadászik, hónapok óta...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 685
14 711
113
Zotyek78 mondja a tutit. Ehhez hozzá sem kell tegyek többet! Van a progresszivitás elve, ill. az a tény, hogy még szerencsére Mo.-on a rendőrség feladata a rendfenntartás, a közrend, közbiztonság védelme. NEM egy önjelölt riporternőnek. Egyébként mielőtt elkezdene bárki is libsizni engem is, én nagyon nem vagyok az, de ez a jelenet nálam is morális és egyéb értékeket sértett. Nem vagyok álszent sem, VAN olyan szituáció, amikor HA kell, lőni is fogok rájuk. Ez még szerencsére nem az, s csak ismételni tudom magam, NEM az ő dolga lett volna, pláne nem így. Ha lázadnak, akkor szépen sorjában, könnygáz, gumibot, lovasroham, vízágyú, gumilövedék, elfogókutyák, alakzatban járművek oszlatásra, akár HA a helyzet megkívánja, mert támadnak, bánja tököm, élessel is közéjük, viszont NEM ott kell kezdeni, és nem akkor felrugdosni, amikor menekül, egy RIPORTERNEK. A másik nem elhanyagolható az a helyzet, hogy az EGÉSZ nyugati, és hazai liberó sajtó erre, az ilyen helyzetekre vadászik, hónapok óta...

Ez ugyanaz a végtelenül ostoba struccálláspont, amit pl. a baloldal vallott úgy 6-8 éve, amikor egész térségek éltek tényleges rendőri védelem nélkül kiszolgáltatva a CB-k kénye-kedvének, de amikor az állam védelme híjján önmaguk akarták megszervezni a védelmüket, az maga volt a megtestesült fasizmus.


Magyarország védelme minden magyar állampolgár feladata.

A problémák lényege, hogy meg legyenek oldva. Ha nem oldja meg az akinek a dolga lenne, akkor nem mutogatni kell, meg sopánkodni, hanem megoldani.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Tarzaan
Az egy dolog, ami ellen tenni kell... Az megint más dolog, hogy a 21. századi európaiak ne csak azért védjék meg a kúltúrájukat, mert az az övék (miénk), hanem mondjuk azért, mert mi nem b**** hozzá -már- a csecsemőket a falhoz.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 685
14 711
113
@Tarzaan
Az egy dolog, ami ellen tenni kell... Az megint más dolog, hogy a 21. századi európaiak ne csak azért védjék meg a kúltúrájukat, mert az az övék (miénk), hanem mondjuk azért, mert mi nem b**** hozzá -már- a csecsemőket a falhoz.

Nagyon nem egy a véleményünk.