[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 183
113
Tarzaan, értelek én, sokszor látom a képeket, videókat, beszélek a határon lévőkkel, szolgálatot ott ellátókkal, és elkeseredést érzek én is. Maradjunk annyiban, a helyzet SZAR. Ez már tarthatatlan ami van, változtatni kell, egyértelműen a szigorítás felé. DE még EU-s tagok vagyunk. Eszetlenül NEM szabad a falnak rohannunk, mert hamar ráfaragunk! Szept. 15, jön a teljes határzár. Új Honv. miniszter van, minőségi cserének tűnik. Viktor szigorít minden fronton. Meglátjuk, mi hogy alakul 1 hét múlva. Előbb vagy utóbb durvábban fognak fellépni a határok őrzését illetően, de mivel sajnos másoknak kiszolgáltatott ország vagyunk, EGGYEZKEDNÜNK kell, ha tetszik, ha nem, és engedélyt kapni rá. Ahogy te kezelnéd, és ahogy néha hirtelen haragomban én is, úgy csak azt érnénk el, hogy marha hamar "lator ország" lennénk, onnan meg olyan dolgok történnének nagyon hamar, amit TE sem kívánhatsz a hazádnak. Szépen, OKOSAN. Csak így szabad. Magam részéről, azt várom már, amikor a NÉMETEK fognak könyörögni, hogy lépjünk fel a határon KŐ KEMÉNYEN! Ezt ész nélkül nem szabad, mert eltaposnak minket, már csak hirtelen hazapattanna az Auchan-Tesco-Spar, Merci-Audi, és be is térdelnénk a sarokba, arról nem is beszélve, hogy szeretnél látni egy rövid, mindent elsöprő "CIVILEK" által szervezett "KOSSUTH TERET" ahol mondjuk Fletót kiáltja majd ki a tömeg, közfelkiáltással??! Mert én nem...
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Egy kis adalék a beintegrálódó menekültek kultúrájából!
http://24.hu/poszt-itt/2015/09/09/apa-azt-kerdezi-hogy-miert-nem-tisztelnek-a-magyarok-bennunket/

– Apa azt kérdezi, hogy jó e az angolom.
– Nagyon jó! – mondom. Mutatom a kezemmel is. Mindenki nevet.
– Apa azt kérdezi, hogy miért nem tisztelnek a magyarok bennünket.
– Van aki tisztel, van aki nem, de itt sokan vannak, akik próbálnak segíteni.
– Akkor miért nem kapunk lakást?
– Itt szinte senki nem kap lakást.
***********************

Egyébként gagyi írás, de rávilágít az átléphetetlen kulturális különbségekre. A fórumozók megjegyzései jobbak, mint a kis írás.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 760
14 880
113
Tarzaan, értelek én, sokszor látom a képeket, videókat, beszélek a határon lévőkkel, szolgálatot ott ellátókkal, és elkeseredést érzek én is. Maradjunk annyiban, a helyzet SZAR. Ez már tarthatatlan ami van, változtatni kell, egyértelműen a szigorítás felé. DE még EU-s tagok vagyunk. Eszetlenül NEM szabad a falnak rohannunk, mert hamar ráfaragunk! Szept. 15, jön a teljes határzár. Új Honv. miniszter van, minőségi cserének tűnik. Viktor szigorít minden fronton. Meglátjuk, mi hogy alakul 1 hét múlva. Előbb vagy utóbb durvábban fognak fellépni a határok őrzését illetően, de mivel sajnos másoknak kiszolgáltatott ország vagyunk, EGGYEZKEDNÜNK kell, ha tetszik, ha nem, és engedélyt kapni rá. Ahogy te kezelnéd, és ahogy néha hirtelen haragomban én is, úgy csak azt érnénk el, hogy marha hamar "lator ország" lennénk, onnan meg olyan dolgok történnének nagyon hamar, amit TE sem kívánhatsz a hazádnak. Szépen, OKOSAN. Csak így szabad. Magam részéről, azt várom már, amikor a NÉMETEK fognak könyörögni, hogy lépjünk fel a határon KŐ KEMÉNYEN! Ezt ész nélkül nem szabad, mert eltaposnak minket, már csak hirtelen hazapattanna az Auchan-Tesco-Spar, Merci-Audi, és be is térdelnénk a sarokba, arról nem is beszélve, hogy szeretnél látni egy rövid, mindent elsöprő "CIVILEK" által szervezett "KOSSUTH TERET" ahol mondjuk Fletót kiáltja majd ki a tömeg, közfelkiáltással??! Mert én nem...

Amit te képviselsz, az egy szolgalelkű, kifejezetten gyáva álláspont.

Ha a jövőben nem lesz hazánk, az az ilyeneknek is lesz köszönhető, mint pl. te.

Mikor fognak durvábban fellépni?

Miután már tízmilliók átjutottak?

Inkább legyünk latrok egy tiszta helyzetben, mintsem idegen érdekek kiszolgálóiként feladni a hazánkat.

Nem fognak könyörögi a németek, vagy ha igen, akkor már késő lesz.

Pont a német cégek jelezték, hogy nekik kellenek a migránsok.

Ha Magyarország csak úgy maradhat nagyjából magyar, ha elmegy innen az Audi/Mercedes, akkor menjenek minél előbb.

A gazdasági problémákat időval meg lehet oldani, évtizedes embargókat is túl lehet élni, de a Délvidék és Erdély példája is mutatja, hogy az idegenek invázióját nem.


Az, hogy te eladnád a magyar jövőt némi júdáspénzért, téged minősít.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 344
13 923
113
Fasza, a kínai médiába is bekerült a gáncsoló újságíró.
https://www.facebook.com/cctvnewschina/posts/1037274146313405
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Tarzaan
<i>"Nagyon nem egy a véleményünk."</i>

Van amiben az... A legfélelmetesebb, hogy ezek a szerencsétlen rendőrök nyílván felülről kaptak egy olyan megjegyzést, hogy ha bármi olyasmit teszel a kamerák előtt, ami miatt Viki bácsit csesztethetik, akkor a -legjobb esetben csak- repülsz.
Érdemes megnézni a videót, a rendőrök tök szépen versenyt futnak a menekülőkkel, némelyiket meg is előzik, de futnak tovább velük... Ezt az apát is a gyerekkel egy rendőr tartja vissza egy ideig, különösebb erőfeszítés nélkül, majd szépen elengedi.

Ezek a rendőrök nem fognak megvédeni egy magyart sem ezektől.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 760
14 880
113
@Tarzaan
<i>"Nagyon nem egy a véleményünk."</i>

Van amiben az... A legfélelmetesebb, hogy ezek a szerencsétlen rendőrök nyílván felülről kaptak egy olyan megjegyzést, hogy ha bármi olyasmit teszel a kamerák előtt, ami miatt Viki bácsit csesztethetik, akkor a -legjobb esetben csak- repülsz.
Érdemes megnézni a videót, a rendőrök tök szépen versenyt futnak a menekülőkkel, némelyiket meg is előzik, de futnak tovább velük... Ezt az apát is a gyerekkel egy rendőr tartja vissza egy ideig, különösebb erőfeszítés nélkül, majd szépen elengedi.

Ezek a rendőrök nem fognak megvédeni egy magyart sem ezektől.

Akkor viszont országunk vezetője is csak egy szájhős.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 183
113
Tarzaan, nyugi, egy oldalon vagyunk. Te júdásozol, gyávázol engem. Szerintem meg sem ez, sem az nem vagyok, de jogodban áll ezt gondoloni rólam. Én civilben, némi kergetőzés után, fogtam már el kis dulakodás után mint később kiderült, többszörös visszaeső rablót. Jelenleg is Magyarországot szolgálom, a legjobb tudásom szerint. Maradjunk annyiban, ez amit te csinálnál, szerintem többet ártana a hazánknak, és NEKED, valamint a családodnak is, mint amennyit használna. Természetesen a tévedés jogát fenntartom, mint mindig, de én ezt gondolom. Te egy jó magyar ember vagy, csak szerintem kicsit forrófejű-rövidlátó, s még az is lehet, hogy neked van igazad...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 760
14 880
113
Tarzaan, nyugi, egy oldalon vagyunk. Te júdásozol, gyávázol engem. Szerintem meg sem ez, sem az nem vagyok, de jogodban áll ezt gondoloni rólam. Én civilben, némi kergetőzés után, fogtam már el kis dulakodás után mint később kiderült, többszörös visszaeső rablót. Jelenleg is Magyarországot szolgálom, a legjobb tudásom szerint. Maradjunk annyiban, ez amit te csinálnál, szerintem többet ártana a hazánknak, és NEKED, valamint a családodnak is, mint amennyit használna. Természetesen a tévedés jogát fenntartom, mint mindig, de én ezt gondolom. Te egy jó magyar ember vagy, csak szerintem kicsit forrófejű-rövidlátó, s még az is lehet, hogy neked van igazad...

Nem Zsolti, nagyon nem vagyunk egy oldalon.

És igen, júdásozlak és gyávázlak, és téged tartalak rövilátónak.

Földi László nagyon okosan elmondta talán pont tegnap, hogy az ország védelme nem függhet attól, hogy a a nyugati sajtó/politikusok mit gondolnak erről.

Szerintem sem.

Ha meg az Audi/Mercedes elmegy, menjenek. mondjuk nem tudom hová mennének, de menjenek.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 343
8 232
113
Íme a magyar összefogás mint annyiszor a történelem folyamán... Amikor össze kéne zárni akkor mindenki köpköd a másikra, mert ő magyarabb ilyenebb olyanabb..
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 403
23 335
113
Fasza, a kínai médiába is bekerült a gáncsoló újságíró.
https://www.facebook.com/cctvnewschina/posts/1037274146313405

Gondolom ezt is lehozta:

KÖZLEMÉNY Az N1TV munkatársa a mai napon elfogadhatatlanul viselkedett a röszkei gyűjtőpontnál. Az operatőr munkaviszonyát, a mai napon azonnali hatállyal megszüntettük. Kisberk Szabolcs főszerkesztő
http://n1tv.hu/
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 403
23 335
113
A menekültek dolgozhatnának is, ha akarnának nálunk, mondjuk a CBA hentespultjában szeletelhetik a sonkát vasárnaponként, havi nettó 80-ért:
http://www.origo.hu/gazdasag/20150908-a-cba-kban-lehetnenek-eladok-a-menekultek.html

Bár a sok atomfizikus, és génsebész biztos Németországban akar dolgozni, vagy nem???
http://alfahir.hu/nemetorszag_se_eleg_jo_a_migransoknak
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Urak, egyet értek a jogi boncolgatással, hogy törvénysértőt gáncsolt a riptorter, analógiára JOG szerint hasonló mint ha egy tolvajt gáncsolt volna, segített a rendőröknek etc... DE, ez emberileg nagyon gáz volt, szerintem is! Irtózatosan messze vagyok a liberális gondolkodótól(mind a liberálistól, mind a mindig józanul gondolkodótól is:p), viszont NEM egy riporter nőnek a feladata, ha már a rendőreink sem csinálnak ilyet, hogy felrugdossa, legáncsolja a szétfutó embereket, főleg HA GYEREK van a kezében! Az is egyértelmű, hogy a magyarság megítélésének EZ a jelenet, többet ártott, nemzetközi szinten, mint az eddigi összes megjelent, félremagyarázott Orbán nyilatkozattól, egészen a legendás DIREKT SZARUL megvágott Bicskei sínekre nőt+karonülőt lerántó szír apát a rendőrök által leszedő, tényeket kifacsaró Euronews-os förmedvényig bezárólag! Szerintem HELYESEN tette az N1, hogy azonnali hatállyal elbocsátották! Ha polgárőrként van kint, az már más tészta, de akkor sem egy gyereket a kezében tartót, vagy gyereket kell felrúgni, én azt gondolom...

Tökéletesen egyetértek, csinálja csak mindenki a saját dolgát!! Ha azt nem tudja/nem akarja, akkor fel is út-le is út, de ne üsse az orrát más dolgába, főleg ha az a más ott is van a helyszínen! A rendőr a többséggel megválasztott kormány képviseletében és törvényei szerint jár el, a sajtó ugyan gyakran képzeli magát hatalmi ágnak, de ettől még a kóbor kutya se választotta meg őket semmire, nincs kiképzésük se rendfenntartásra, szóval pont ennyi a jogosítása egy operatőrnek bármire is, attól még nem lesz rend, hogy gyereket rúg fel egy önjelölt világmegváltó. A rendfenntartás a rendőrség dolga/joga, ha nem képesek rá, akkor ott kell villámgyorsan rendet tenni, újra felállítani a határőrséget ha másképp nem HM-ből átcsoportosítva (döntő parlamenti többsége van a kormánynak!!) és nem stadionokra költeni a pénzt meg olimpiáról álmodozni, vagy pl. rá kellene már kérdezni hogy mit csinál ilyenkor a belügyminiszter úr?! És ne hivatkozzanak rá, hogy neki is jár a szabadság, mert az mindenkinek jár, (csak nagyon sok nála sokkal kevesebbet kereső se kapja meg!!), de ha üdülés közben felhív a szomszédom hogy kigyulladt a házam, akkor ugye pánikszerűen hazavágtatok, pedig nem valószínű, hogy időben hazaérve el tudom oltani! Pintér "úrnál" mi az akadály...?!
Szóval szerintem minden suszter maradjon a SAJÁT kaptafájánál, akkor lesz rá remény, hogy SAJÁT DOLGÁT profi szinten tudja elvégezni.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="plushun">Senkit nem kell rugdosni, pláne nem egy operatőrnek és pláne úgy, hogy okot sem adtak rá.

Törökök se adtak okot arra, hogy beléjük rúgjunk, mikor besétáltak Budára 150 évre...</blockquote>

Így van, és nem is mi rúgtuk ki őket a saját fészkükből, hanem ők minket, és nem örültünk neki akkor se, meg most se, túl sokáig "vendégeskedtek" itt! Egyébként nekem is eszembe jutott már ez az analógia, eddig még az a szerencsénk, hogy most nem Budavárba kívánkoznak a janicsárok....
Persze ettől még ugyanúgy két malomkő közé kerültünk mint akkoriban...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 528
45 183
113
Hát Tarzaan, akkor maradok a te szemedben júdás, rövidlátó, gyáva. A magam módján, hazafi vagyok én is, meg te is. Teszem a dolgomat az általam vélt legjobb módon, hogy a gyerekeinknek, az enyémnek is, meg a tiédnek is, jobb legyen. Akár még utálhatsz is a véleményemért, én nem utállak téged. Egy hajóban evezünk, ha elfogadod, ha nem...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
A menekültek dolgozhatnának is, ha akarnának nálunk, mondjuk a CBA hentespultjában szeletelhetik a sonkát vasárnaponként, havi nettó 80-ért:

Ezek nem dolgozni jönnek ide, óriási tévedés. Azok az idióta liberálisok által terjesztett cikkek szokták lehozni, hogy "ilyen motivált munkaerőt keresnek a Mercinél" Hát ez eddig - gigalol :D
A hétvégén találkoztam egy angliai munkavállaló földimmel, ahol lakik már 80 % a színesek aránya és egyik sem dolgozik, viszont egy évesnél öregebb autójuk sincs. Nem tudja, hogy csinálják a kelet-európaiak napi 8-10 órákat robotolnak, gyűjtik a fontot, ezek meg a kávézókban pöffeszkednek naphosszat.

Emlékszem amikor 95-ben voltam Bernben, előtte jöttek be az albánok az országba a jugó háború miatt. Kérdeztem, hogy azok ott menekültek ? Igen. És mit csinálnak a parlament oldalában ? Drogot árulnak. Amelyik nem kábszerrel kereskedett az a kurvákat futtatta, vagy ahhoz a maffiához tartozott.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 344
13 923
113
<blockquote rel="Mackensen">Fasza, a kínai médiába is bekerült a gáncsoló újságíró.
https://www.facebook.com/cctvnewschina/posts/1037274146313405

Gondolom ezt is lehozta:

KÖZLEMÉNY Az N1TV munkatársa a mai napon elfogadhatatlanul viselkedett a röszkei gyűjtőpontnál. Az operatőr munkaviszonyát, a mai napon azonnali hatállyal megszüntettük. Kisberk Szabolcs főszerkesztő
http://n1tv.hu/</blockquote>

Igen, ott írja:"Hungarian media N1TV camerawoman was fired after being filmed deliberately tripping up a Syrian ‪#‎refugee‬ carrying a child as they ran away from police near the Serbian border, causing them both fall to the ground."
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 403
23 335
113
<blockquote rel="szuvorov">A menekültek dolgozhatnának is, ha akarnának nálunk, mondjuk a CBA hentespultjában szeletelhetik a sonkát vasárnaponként, havi nettó 80-ért:

Ezek nem dolgozni jönnek ide, óriási tévedés. Azok az idióta liberálisok által terjesztett cikkek szokták lehozni, hogy "ilyen motivált munkaerőt keresnek a Mercinél" Hát ez eddig - gigalol :D
A hétvégén találkoztam egy angliai munkavállaló földimmel, ahol lakik már 80 % a színesek aránya és egyik sem dolgozik, viszont egy évesnél öregebb autójuk sincs. Nem tudja, hogy csinálják a kelet-európaiak napi 8-10 órákat robotolnak, gyűjtik a fontot, ezek meg a kávézókban pöffeszkednek naphosszat.

Emlékszem amikor 95-ben voltam Bernben, előtte jöttek be az albánok az országba a jugó háború miatt. Kérdeztem, hogy azok ott menekültek ? Igen. És mit csinálnak a parlament oldalában ? Drogot árulnak. Amelyik nem kábszerrel kereskedett az a kurvákat futtatta, vagy ahhoz a maffiához tartozott.

</blockquote>

Persze hogy nem akarnak dolgozni, én is csak irónia miatt tettem be a cikket!
Ezeknek eszük ágában sincs dolgozni, nem hogy nettó 80-ért, de nettó 600-ért sem! Nem véletlen az sem, hogy Dánia és Svédország felé mennének, ahol még mindig hihetetlenül magas szinten van a segélyezés.