[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Meg valami:
Amikor azt irtam, hogy annyit nem artott mas az orszag megitelesenek ebben a helyzetben, mint ez a liba, akkor azt azert irtam, mert akinek volt agya, az kulfoldikent is atlatta a helyzetet, amiben a magyar politikat ocsaroltak a temaban es tisztaban volt vele, hogy hazugsagokat hall.

Ez viszont vedhetetlen volt, mert ilyen tettektol, hozzaallastol csak elhatarolodni lehet tisztesseges embernek, legyen barmi is a hitvallasa, legyenek barmilyenek a politikai nezetei egyebkent.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Nekem erről az jut eszembe, hogy egy bolond bedob egy követ a kútba és tíz okos nem tudja kiszedni.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Én az MG 42-őt javaslom! Ha van lőszer tovább bírja mint a többi nagynevű.... Ja, egy előzi meg: a Maxim!

És hova tűntek azok az igéző szép szemek!
MG-hez nincs lőszer és hamar melegszik. Akkor már maxim. :)

Amúgy tessék a szemek:
PopularEmotionalIberianemeraldlizard.gif
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Nem értem! Világosíts fel mert kevés az IQ-m. Ha, talán még ékezetet is használnál...."

Nem segitene.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Meg valami:
Amikor azt irtam, hogy annyit nem artott mas az orszag megitelesenek ebben a helyzetben, mint ez a liba, akkor azt azert irtam, mert akinek volt agya, az kulfoldikent is atlatta a helyzetet, amiben a magyar politikat ocsaroltak a temaban es tisztaban volt vele, hogy hazugsagokat hall.

Ez viszont vedhetetlen volt, mert ilyen tettektol, hozzaallastol csak elhatarolodni lehet tisztesseges embernek, legyen barmi is a hitvallasa, legyenek barmilyenek a politikai nezetei egyebkent.

Ájjj!
Mivel nem magyar billentyűzettel írsz, pedig egy "klikkeléssel" lehet váltani, és nem teszed meg! Mi jogon mered bírálni az itthon élőket?
Látom, hogy a partvonalon kívüli tipikus hozzászóló vagy!
Üdv!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="akagi">
Én az MG 42-őt javaslom! Ha van lőszer tovább bírja mint a többi nagynevű.... Ja, egy előzi meg: a Maxim!

És hova tűntek azok az igéző szép szemek!
MG-hez nincs lőszer és hamar melegszik. Akkor már maxim. :)

Amúgy tessék a szemek:
PopularEmotionalIberianemeraldlizard.gif

</blockquote>
Kedves vagy! Köszönöm, de nem ez a lényeg!
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Azert nem magyar billentyuzettel irok, mert ezt szoktam meg. Biralni az "emberseg" jogan biralok, ami nem foldrajzi helyhez kotott, hanem sziv meg esz dolga. Raadasul itthon elek (most).
Ilyen temaban raadasul nincs partvonal...
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
2ndt:
"Idealis vilagban felhuznak a keritest es a hozzaszolok egy reszet azzal lendulettel kivulre is tessekelnek, mert amit levagtatok, az embersegbol, europaisagbol, magyarsagbol, az egyes. "

A kerítésnek is két oldala van, az idő dönti el kinek van igaza és kinek sikerült a "jó" oldalra kerülni. Ha valaki kizár bennünket, egyben magát zárja be a menekültekkel össze. Ne feledd hol akarod a karácsonyodat majd tölteni.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"A kerítésnek is két oldala van, az idő dönti el kinek van igaza és kinek sikerült a "jó" oldalra kerülni. Ha valaki kizár bennünket, egyben magát zárja be a menekültekkel össze. Ne feledd hol akarod a karácsonyodat majd tölteni. "

Nem gondolnam, hogy a "szubhumanok" nagyon hianyoznanak Europabol; ahhoz meg nem kell ido, hogy eldontsd, hogy elfogadhatonak tartod-e a liba cselekedeteit. Ha elfogadhatonak tartod, akkor nincs mit magyarazni rajta; bizonyitottad, hogy nem vagy kompatibilis azzal, amit magyar vagy europai kulturanak tartananak, mig a migransok csak nagy valoszinuseggel nem illenek ide.

Ne erts felre, en kerites-parti vagyok es nem orulok a nepvandorlasnak, sem annak, amilyen balfasz/idiota modon van az egesz kezelve.

Viszont hamarabb leszek kozos platformon az ordoggel, mintsem valakivel, aki szerint a liba helyesen cselekedett es aki ma Magyarorszagon normalisnak tartja, hogy valaki gyerekekkel eroszakoskodjon.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 146
113
Már megint ezek a semmit mondó ideológiák , "Európaiság"... Mi is ez, amúgy? Taxatív leírást erről még nem láttam sehol...
Ráadásul ezek a magasztos értékek sosem állják ki az idő próbáját akkor amikor borul a bili. És ezek az arabok csak az erőszakból értenek. Minél primitívebb valaki, annál inkább jellemző, hogy csak az erőszakból ért. Ez van, ha tetszik ha nem.

Páran előkeresték, hogy mi is lenne a gond az aknákkal.
1. Megint aláírtunk valami nagyon barom nemzetközi szerződést.
2. Ennek megfelelően leszereltük magunkat. Bravo....

Akik pedig a 7.62-ben bíznak azoknak mondanám, hogy a fegyver mögött ember áll, és normális ember nem lő fegyvertelen tömegbe! Sőt, ha valamiért beléjük lő (<i>megpróbálják lefegyverezni</i>) akkor pedig egész életére lelkiismeret furdalása van...
Az aknának viszont nincs lelkiismerete, és nagyon komoly pszichés visszatartó erőt képvisel.
A gyata-64 előnye pedig az lett volna <i>(amellett, hogy magyar</i>), hogy nem csonkol hanem öl. És ez is nagyon fontos humánus szempont. (<i>még ha hülyén is hangzik</i>)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Már megint ezek a semmit mondó ideológiák , "Európaiság"... Mi is ez, amúgy?"

Latom, a lenyeget veletlenul sem akarod erteni, de ezt mar megszoktam:)))

"Ráadásul ezek a magasztos értékek sosem állják ki az idő próbáját akkor amikor borul a bili."

Akkor ezek szerint megis sikerult megerteni? Viszont akkor nem ertem, mi bajod a migransokkal. Hoznak ok is ertekrendszert neked.

"És ezek az arabok csak az erőszakból értenek. Minél primitívebb valaki, annál inkább jellemző, hogy csak az erőszakból ért. Ez van, ha tetszik ha nem. "

Hat, ez all a liba mellett kiallo szubhumanokra is altalaban... ezert javasoltam a kerites tuloldalat...
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="hendrick">Nem osztom a félelmeiteket, én már egy évtizede egy föderális európát akarok. Ha létrejött volna, most hatékonyabban lehetne kezelni ezt a helyzetet. A római birodalom is húzta egy ideig a népvándorlás ellenében, egy széttagolt európa viszont csak ideig-óráig fogja. United we stand, divided we fall - legalábbis iszlamizálódunk... vajon az avarok is így éreztek, amikor mi jöttünk? :)

Az avarok sehogy sem gondoltak, mert ok kb. ugyanaz a nep volt, mint akik bejottek Arpadekkal.</blockquote>

Az Avarok ahogy a Szarmatak es masok nem nepcsoport, hanem fegyvernem volt.
 
T

Törölt tag 008

Guest
.....elfogadhatonak tartod-e a liba cselekedeteit. Ha elfogadhatonak tartod, akkor nincs mit magyarazni rajta; bizonyitottad, hogy nem vagy kompatibilis azzal, amit magyar vagy europai kulturanak tartananak, mig a migransok csak nagy valoszinuseggel nem illenek ide...

Ehhez csak gratulálni tudok neked.

Szóval:
Jogellenesen Magyarországon tartózkodó, szabálysértő 14-16 közötti fiatalkorú ha majdnem fellök és belerúgsz az vállalhatatlan.
Szabálysértő rendőri intézkedés elől menekülő "felrúgása" (látszik, hogy nem ő gáncsolta el, bár ha tehette volna, megteszi) vállalhatatlan.

De, ami csak nem ide illik, de SZERINTED RENDBEN VAN:
-Pedofília
-Poligámia
-veled nem dugó nő savval leöntése
-koránt nem ismerő lefejezése
-No-go zone...ha valaki nem a te vallásodat követi azt a saját országából kitiltod.
-vallási elnyomás
-öngyilkos merényletek (köztük nők és gyerekek meggyilkolása)
-gyerekkatonák képzése
-a befogadó országra a kultúrád ráerőltetése
- történelmi emlékek, könyvek megsemmisítése
....

Gratulálok, te ember vagy a legliberálisabb legtoleránsabb...gondolom meg fogod ásni a saját sírod mielőtt majd lefejeznek.

Menj valamelyik muszlim országba...imádni fognak.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Azert nem magyar billentyuzettel irok, mert ezt szoktam meg. Biralni az "emberseg" jogan biralok, ami nem foldrajzi helyhez kotott, hanem sziv meg esz dolga. Raadasul itthon elek (most).
Ilyen temaban raadasul nincs partvonal...
Bocsika!
Szokni csak a kutya szokott!
Ha így állsz hozzá, akkor inkább csak olvasgasd a HTKA-at.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Hat, gyerekek; ok, nem vartam sokat a tarsasag egy reszetol, de az operator liba vedese.... nem igazan erzem azt, hogy ti kepviselnetek azt a magyar/europai/emberi (nem feltetlen ebben a sorrendben) erkolcsi moralt, amit a migransoktol felteni kell.

Idealis vilagban felhuznak a keritest es a hozzaszolok egy reszet azzal lendulettel kivulre is tessekelnek, mert amit levagtatok, az embersegbol, europaisagbol, magyarsagbol, az egyes.

Ilyenkor elgondolkodok azon, hogy azok az emberek, akik aktivan, eletuket/veruket aldozva tettek evszazadokon at a magyarsagert, mennyire lennenek "buszkek" ratok. Gratulalok.

Magyar vagyok, nem európai! Az operatőr viselkedése csak szakmai szempontból volt kifogásolható, mivel interveniált.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 074
15 611
113
<blockquote rel="2ndt">.....elfogadhatonak tartod-e a liba cselekedeteit. Ha elfogadhatonak tartod, akkor nincs mit magyarazni rajta; bizonyitottad, hogy nem vagy kompatibilis azzal, amit magyar vagy europai kulturanak tartananak, mig a migransok csak nagy valoszinuseggel nem illenek ide...

Ehhez csak gratulálni tudok neked.

Szóval:
Jogellenesen Magyarországon tartózkodó, szabálysértő 14-16 közötti fiatalkorú ha majdnem fellök és belerúgsz az vállalhatatlan.
Szabálysértő rendőri intézkedés elől menekülő "felrúgása" (látszik, hogy nem ő gáncsolta el, bár ha tehette volna, megteszi) vállalhatatlan.

De, ami csak nem ide illik, de SZERINTED RENDBEN VAN:
-Pedofília
-Poligámia
-veled nem dugó nő savval leöntése
-koránt nem ismerő lefejezése
-No-go zone...ha valaki nem a te vallásodat követi azt a saját országából kitiltod.
-vallási elnyomás
-öngyilkos merényletek (köztük nők és gyerekek meggyilkolása)
-gyerekkatonák képzése
-a befogadó országra a kultúrád ráerőltetése
- történelmi emlékek, könyvek megsemmisítése
....

Gratulálok, te ember vagy a legliberálisabb legtoleránsabb...gondolom meg fogod ásni a saját sírod mielőtt majd lefejeznek.

Menj valamelyik muszlim országba...imádni fognak.</blockquote>

Ez a 2ndt nálam már régóta ignore-on van. Úgy látom jó döntés volt:)


<blockquote rel="2ndt">Hat, gyerekek; ok, nem vartam sokat a tarsasag egy reszetol, de az operator liba vedese.... nem igazan erzem azt, hogy ti kepviselnetek azt a magyar/europai/emberi (nem feltetlen ebben a sorrendben) erkolcsi moralt, amit a migransoktol felteni kell.

Idealis vilagban felhuznak a keritest es a hozzaszolok egy reszet azzal lendulettel kivulre is tessekelnek, mert amit levagtatok, az embersegbol, europaisagbol, magyarsagbol, az egyes.

Ilyenkor elgondolkodok azon, hogy azok az emberek, akik aktivan, eletuket/veruket aldozva tettek evszazadokon at a magyarsagert, mennyire lennenek "buszkek" ratok. Gratulalok.

Magyar vagyok, nem európai! Az operatőr viselkedése csak szakmai szempontból volt kifogásolható, mivel interveniált.
</blockquote>

Ezzel együtt tudok érteni.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Már megint ezek a semmit mondó ideológiák , "Európaiság"... Mi is ez, amúgy? Taxatív leírást erről még nem láttam sehol...
Ráadásul ezek a magasztos értékek sosem állják ki az idő próbáját akkor amikor borul a bili. És ezek az arabok csak az erőszakból értenek. Minél primitívebb valaki, annál inkább jellemző, hogy csak az erőszakból ért. Ez van, ha tetszik ha nem.

Páran előkeresték, hogy mi is lenne a gond az aknákkal.
1. Megint aláírtunk valami nagyon barom nemzetközi szerződést.
2. Ennek megfelelően leszereltük magunkat. Bravo....

Akik pedig a 7.62-ben bíznak azoknak mondanám, hogy a fegyver mögött ember áll, és normális ember nem lő fegyvertelen tömegbe! Sőt, ha valamiért beléjük lő (<i>megpróbálják lefegyverezni</i>) akkor pedig egész életére lelkiismeret furdalása van...
Az aknának viszont nincs lelkiismerete, és nagyon komoly pszichés visszatartó erőt képvisel.
A gyata-64 előnye pedig az lett volna <i>(amellett, hogy magyar</i>), hogy nem csonkol hanem öl. És ez is nagyon fontos humánus szempont. (<i>még ha hülyén is hangzik</i>)
A kilencvenes évek elején voltam egy biztonsági értekezleten, ahol arról volt szó, hogy lehet 100% -os biztonsággal felügyelni a TVK belső körletét. Az elektronika kizárt, mert nem tudta produkálni a paramétereket. Maradt az aknamező, vagy a libák! Vagy a sok tolvajt darabokban, vagy golyó ütötten vitted ki a biztonsági zónából!
Melyik a jobb megoldás?
Bátorkodom megkérdezni, hogy volt-é a kezedben igazi fegyver?
Felelősen végig gondoltad, mielőtt először elhúztad a ravaszt a célra?
Láttál e "golyó" általi halottat és akna által szétcincált tetemeket?
Elárulom, egyik sem épületes látvány!
Egyik sem humánus!
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="blogen"><blockquote rel="altx">ha mar van gyereked gondolhatsz ara is hogy egyszer te is ilyen helyzetbe kerulhetsz, hogy menekulnod kell

Éppen azért nincs keresnivalója muzulmán tömegeknek Magyarországon, hogy ne kerülhessek ilyen helyzetbe, így is épp elég bajunk van a zsidókkal, meg a cigányokkal!</blockquote>

jol van, akkor baszunk egy vilaghaborut, faj a faszom, voltam katona, tudom kezelni a fegyvert, meg elegge jo formaba is vagyok. lehet tul is elem.

ha lepufantja valakit valami szir vadbarom sajnalom, ez van, amikor losz akor birnak rad is loni, ha nem talalnak teged majd eltalalnak valakit aki kozel al hozzad.

ko prezivi pricace :D</blockquote>

Te honnan beszeled a Bosnyakot?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
Egyébként az aknazár szóba sem jöhet, mert hiába lesz újra bűncselekmény a tiltott határátlépés, a megakadályozására aknát használni nem arányos. Ugyanígy aránytalan a halálos erejű áram is. Természetesen éles lőszerről sem lehet szó mindaddig, amíg csak a kerítésen próbál átjutni a határsértő és nem a rendőrt/honvédet támadja meg, komolyan veszélyeztetve annak életét, vagy testi épségét. Éles fegyver lehet a rendőrnél/honvédnél, de tűzparancsa elméletileg csak arra az esetre lehet amelyben a szolgálati szabályzat most is megengedi a fegyverhasználatot. Az már más kérdés, hogy például az USA határán milyen sűrűn használnak fegyvert és milyen indokoltsággal, ha nincsenek szemtanúk.

A kerítés védelmére csak súlyos sérülést közvetlenül nem okozó tömegoszlató eszközök jöhetnek szóba, mint a könnygáz, gumilövedék, gumigránát, babzsák, vízágyú, hang- és fénygránát, elektromos sokkoló (vagy villanypásztor), mikrohullám, hangfegyver, átmeneti vakításra használt fény, stb...

A legfőbb eszköz a megfelelő kerítés (műszaki zár) lenne, ami próbálkozók túlnyomó részét távol tartja.

Azt viszont tudomásul kell venni, hogy erőszakos, tömegesen fellépő jogsértőkkel (bűnözőkkel) szemben eredményesen csak erőszak alkalmazásával lehet fellépni. Több száz elszánt bevándorlót megállítani csak az említett nem halálos eszközök alkalmazásával lehet. Ha ezt nem veszi be naiv széplelkek gyomra, akkor ők lényegében a közrend megszüntetésére szavaznak. Az állam erőszakszervezetei azért vannak, hogy szükség esetén erőszakot alkalmazzanak a törvények betartatása érdekében. Igen, az illegális bevándorlókkal szemben is. Akkor is, ha ez nem tetszik a hazai, vagy külföldi sajtó egy részének. Nem attól kel függővé tenni a magyar törvények betartatását, hogy erről mit írnak a Guardian, vagy Frankfurter Allgemeine Zeitung hasábjain.
 
Status
Not open for further replies.