[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Nincs demokrácia Magyarországon, nem lehet leváltani választáson a kormányt.
Na áthoztam ide, mert inkább itt van a helye:

Ilyen ellenzékkel, nem is lehet leváltani.
Kell egy jobb alternatíva, és menni fog az...

Semmivel nem rosszabb a helyzet, mint akár az USA-ban, vagy nyugat EU-ban.
Egyszerűen az emberek többsége ha tetszik az ellenzékieknek ha nem, nem akarja a szar helyett a még szarabb alternatívát, ennyi a titok!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 541
113
Semmit! Rajtam múlna mostanra már ruhát/gyógyszert se küldenék nekik. Pedig az első pár hónapban saját kezemmel gyűjtöttem a meleg ruhát, időmet áldoztam rá, cipekedtem, szerveztem.

LÓNAK a faszát a seggükbe!
Azt árulták a toborzoirodaban, volt rola videó. Akkora tomeg volt hogy leszakadt a korlat.
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
517
1 448
93
A lengyeleket volt hogy elvertek, elfoglalták, szétosztották az elmúlt 200 évben.
Na de olyan nem volt hogy gyáván elfutott volna a férfi lakossaguk a harc elől.
Lehet őket hülyének nézni, azzal vádolni hogy nagyobbnak hiszik magukat mint a valós erejük, de gyávasággal ne vádolják őket.
Nem tudom, mikor írtam olyat, hogy a lengyelek gyávák lennének. Nagyon remélem, hogy sehol, vagy ha írtam is, akkor azt erős tudatmódosító hatása alatt tehettem, mert nem gondolom így, és eleve kerülöm az olyan kijelentéseket, amik egy komplett 40 milliós (vagy akár kisebb) ország lakosságára általános érvényű kijelentéseket tesznek. Lengyelország vagy bármelyik másik ország ugyanis nem egy egyenmassza, hanem 40 millió különböző ember, van aki bátor, van aki gyáva közöttük, pont úgy, mint pl. nálunk. Azt írtam, hogy gazdaságilag túlvállalják magukat, és hogy túlhevül bennük a harci kedv, ami könnyen megfordulhat, mint ahogy az minden ország fiaival megtörtént az első világháborúban. És minden országban más volt a többség háborúhoz való hozzáállása akkor, amikor utoljára honvédő háborút vívott Lengyelország. Egyszerűen azért, mert nem terjedtek olyan gyorsan a hírek, nem lehetett a YouTubeon végigkövetni egy háború borzalmait, mint ma. Ma az átlagember is sokkal többet tud erről, mint 100 éve. Ennyi a különbség.
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
517
1 448
93
Ha a parttalan jóléttel és az idióta ideológiákkal elcseszték a saját férfilakosságuk férfiasságát és az abból adódó harci morált, valakit ki kell állítsanak a muszka ellenébe. Mindent odaadnak a lengyel ukrán párosnak, csak nehogy nekik kelljen a medvével szembe nézni. De kérdem én, mi lesz akkor ha már elesik ez a két ország? Ki fog itt az EU-ban harcolni?
Jólét = buzik? Akkor remélem, mi nagyon gyorsan elszegényedünk, nehogy mindenki bebuzuljon itt is a nagy felzárkózásban. Több forint gyengülést, korrupciót, GDP csökkenést, és devizahitelben felvett államadósságot kívánok magunknak, meg átlagfizetés- és nyugdíjcsökkentést, mielőtt homo lesz az egész megmaradt ország. :)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Krakkóban megépítették a vereckei emlékmű másolatát, amelyen egy magyar és egy székely zászló szerepel.

1675186375306-png.4540380
Hiába no, már készülnek arra, hogy visszakerülnek hozzánk.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 009
113

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
….Ez a háború lenullázza annyira az orosz haderőt, hogy ne nagyon kelljen abban gondolkozni, hogy fegyverrel kell megvédeni Európát (amúgy se gondolom, hogy kéne, de így mégannyira se kell majd) és ez időt ad az európai államoknak arra, hogy kivárják a két harckocsiból az életrevalóbabn (ami szerintem az EMBT, de továbbra is fenntartom, hogy nem lesz közös német-francia típus).
…Elérték, hogy az idő nem nekik dolgozik többé.
Miért redukálod a kérdést arra, hogy az OF mennyi hadianyagot veszít/használ a háborúban? Már amikor arról írsz, hogy “legyengül”.
Én azt látom, ők meg az ukránok olyan mennyiségű valós (nem hadgyakorlaton meg prezentációkon szerzett) tapasztalatot szereznek a modern hadviselésben, mint kb senki más. Még az USA se nagyon bír ilyennel, ehhez legközelebb talán a második iraki rendőrködésük volt, de az se igazán.

Lehet azzal jönni, hogy “a modern hadviselés nem ilyen”, csak hát szerintem lassan egy éve látjuk, hogy nem a tankönyvek meg a LockheedMartin fogja megmondani, mi a modern hadviselés.

Szerinted ha most befagyna a konfliktus, és varázsütésre a következők történnének:
  • az ukránok semlegesbe váltanak, megszakadna a NATO kapcsolatuk, újrakezdenék a fegyverkezést többek közt orosz technikával, meg amit otthagyott a NATO
  • a MH hirtelen mindennel is rendelkezne, amit a Z2026ban terveztek - beleértve a harctéri kompetenciát is

… szóval ebben a helyzetben ha ukrajna nekünk jönne, meddig tartanánk ki? Mondjuk az első “sürgős” NATO-ülés végéig kitartanánk?
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 258
113
Miért redukálod a kérdést arra, hogy az OF mennyi hadianyagot veszít/használ a háborúban? Már amikor arról írsz, hogy “legyengül”.
Én azt látom, ők meg az ukránok olyan mennyiségű valós (nem hadgyakorlaton meg prezentációkon szerzett) tapasztalatot szereznek a modern hadviselésben, mint kb senki más. Még az USA se nagyon bír ilyennel, ehhez legközelebb talán a második iraki rendőrködésük volt, de az se igazán.

Lehet azzal jönni, hogy “a modern hadviselés nem ilyen”, csak hát szerintem lassan egy éve látjuk, hogy nem a tankönyvek meg a LockheedMartin fogja megmondani, mi a modern hadviselés.

Szerinted ha most befagyna a konfliktus, és varázsütésre a következők történnének:
  • az ukránok semlegesbe váltanak, megszakadna a NATO kapcsolatuk, újrakezdenék a fegyverkezést többek közt orosz technikával, meg amit otthagyott a NATO
  • a MH hirtelen mindennel is rendelkezne, amit a Z2026ban terveztek - beleértve a harctéri kompetenciát is

… szóval ebben a helyzetben ha ukrajna nekünk jönne, meddig tartanánk ki? Mondjuk az első “sürgős” NATO-ülés végéig kitartanánk?
Egyébként nyilvánvaló, hogy nukleáris fegyverekre van szükségünk, anélkül nem tudunk szuverén külpolitikát folytatni, és nem bírunk elegendő elrettentő erővel a körkörös védelem doktrínájához.

Ráadásul a kapott szankciók segítenének a kulturális izolációban, ami szükséges a nyugati mocsok megfékezésében!
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Miért redukálod a kérdést arra, hogy az OF mennyi hadianyagot veszít/használ a háborúban? Már amikor arról írsz, hogy “legyengül”.
Én azt látom, ők meg az ukránok olyan mennyiségű valós (nem hadgyakorlaton meg prezentációkon szerzett) tapasztalatot szereznek a modern hadviselésben, mint kb senki más. Még az USA se nagyon bír ilyennel, ehhez legközelebb talán a második iraki rendőrködésük volt, de az se igazán.

Lehet azzal jönni, hogy “a modern hadviselés nem ilyen”, csak hát szerintem lassan egy éve látjuk, hogy nem a tankönyvek meg a LockheedMartin fogja megmondani, mi a modern hadviselés.

Szerinted ha most befagyna a konfliktus, és varázsütésre a következők történnének:
  • az ukránok semlegesbe váltanak, megszakadna a NATO kapcsolatuk, újrakezdenék a fegyverkezést többek közt orosz technikával, meg amit otthagyott a NATO
  • a MH hirtelen mindennel is rendelkezne, amit a Z2026ban terveztek - beleértve a harctéri kompetenciát is

… szóval ebben a helyzetben ha ukrajna nekünk jönne, meddig tartanánk ki? Mondjuk az első “sürgős” NATO-ülés végéig kitartanánk?
Teljes mértékben igazad van.
Megdőlni látszik az a nyugati doktrína, miszerint a jövőben kis létszámú jól felszerelt mozgékony egységekkel fogják a háborúkat vívni. Ez lehet, hogy menne egy kis ország ellen, de egy Oo., Kína, India vagy egy nagy katonai tömb ellen nem. Ezek ellen indított háború csak anyagháború lehet. Ti. milliós seregek ellen nem művészkedhetnek pár tízezres jól felszerelt mobilis egységekkel, mert azokat bárhol is vetik be, óriási ellenséges katonai csoportosulásokkal fognak találkozni és annak megfelelő válasszal, ami simán felőrli a mozgékony egységeket.
És egy dolog a hadianyag meg az egyéb materiális utánpótlás előállítása, mert azt nagy valószínűséggel nyugat is tudja prezentálni. A nagyobb gond nyugaton a felhasználható emberi állománnyal van, ami nagyrészt a jólétnek köszönhetően mind mentálisan mind fizikai állapotát tekintve nem alkalmas egy rideg körülmények között folyó háború megvívására. Hamarabb mennének kormányt buktatni a nyugati emberek, mint a frontra.
Márpedig egy ütőképes sereghez szükséges személyzetet nem egy két nap alatt nevelik ki. Oo. a mostani háborúban - ahogy írtad te is - olyan valós tapasztalatokat szerez, melyeket akár 365 napig folyó hadgyakorlaton sem lehet összeszedni.
Jövő ilyenkorra lesz minimum 500.000 tűzben edzett katonája. Ezzel szemben a NATO mit tud felmutatni?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 009
113
Teljes mértékben igazad van.
Megdőlni látszik az a nyugati doktrína, miszerint a jövőben kis létszámú jól felszerelt mozgékony egységekkel fogják a háborúkat vívni. Ez lehet, hogy menne egy kis ország ellen, de egy Oo., Kína, India vagy egy nagy katonai tömb ellen nem. Ezek ellen indított háború csak anyagháború lehet. Ti. milliós seregek ellen nem művészkedhetnek pár tízezres jól felszerelt mobilis egységekkel, mert azokat bárhol is vetik be, óriási ellenséges katonai csoportosulásokkal fognak találkozni és annak megfelelő válasszal, ami simán felőrli a mozgékony egységeket.
És egy dolog a hadianyag meg az egyéb materiális utánpótlás előállítása, mert azt nagy valószínűséggel nyugat is tudja prezentálni. A nagyobb gond nyugaton a felhasználható emberi állománnyal van, ami nagyrészt a jólétnek köszönhetően mind mentálisan mind fizikai állapotát tekintve nem alkalmas egy rideg körülmények között folyó háború megvívására. Hamarabb mennének kormányt buktatni a nyugati emberek, mint a frontra.
Márpedig egy ütőképes sereghez szükséges személyzetet nem egy két nap alatt nevelik ki. Oo. a mostani háborúban - ahogy írtad te is - olyan valós tapasztalatokat szerez, melyeket akár 365 napig folyó hadgyakorlaton sem lehet összeszedni.
Jövő ilyenkorra lesz minimum 500.000 tűzben edzett katonája. Ezzel szemben a NATO mit tud felmutatni?




Megjegyzem, pusztán az a tény,hogy Oroszországgal kellene harcolni,önmagában komoly kérdéseket vetne.fel a NATO csapatok katonáiban,mert percek alatt elhamvadnának,ez amolyan jól hangzó szlogen,hogy ha nem lenne atom,mert van, kurvára sok atomjuk van,és kurvára be is vetik,ha valaki rájuk nyit.
Igen,Ukrajnában is.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Miért redukálod a kérdést arra, hogy az OF mennyi hadianyagot veszít/használ a háborúban? Már amikor arról írsz, hogy “legyengül”.
Én azt látom, ők meg az ukránok olyan mennyiségű valós (nem hadgyakorlaton meg prezentációkon szerzett) tapasztalatot szereznek a modern hadviselésben, mint kb senki más. Még az USA se nagyon bír ilyennel, ehhez legközelebb talán a második iraki rendőrködésük volt, de az se igazán.

Lehet azzal jönni, hogy “a modern hadviselés nem ilyen”, csak hát szerintem lassan egy éve látjuk, hogy nem a tankönyvek meg a LockheedMartin fogja megmondani, mi a modern hadviselés.

Szerinted ha most befagyna a konfliktus, és varázsütésre a következők történnének:
  • az ukránok semlegesbe váltanak, megszakadna a NATO kapcsolatuk, újrakezdenék a fegyverkezést többek közt orosz technikával, meg amit otthagyott a NATO
  • a MH hirtelen mindennel is rendelkezne, amit a Z2026ban terveztek - beleértve a harctéri kompetenciát is

… szóval ebben a helyzetben ha ukrajna nekünk jönne, meddig tartanánk ki? Mondjuk az első “sürgős” NATO-ülés végéig kitartanánk?
Én meg azt nem értem, hogy te ezt miért látod kortárs modern hadviselésnek amit most Ukrajnában látunk. Én inkább a 70-es 80-as évek hadviselésének látom pár viszonylag korszerűbb technikával megfűszerezve. Ez a technika néhol egy-egy eszköz néhol egy-egy fegyvernem pl. drónok, páncéltörő eszközök. De például páncéltörő eszközök sem a legmodernebbek, hol van egy Javelin egy NLOS Spike-hoz képest.

A jelenleg modernnek számító hadviselés űzésekor legalább két elektro-optikai hőképalkotó rendszerrel felszerelt járművek, BMS-el ellátva, aktív radaros légiharc és légvédelmi rakéták, aktív fázisvezérelt radarok, esetenként 5. generációs vadászgépek, NLOS képes páncéltörők, APS-ek állnak egymással szemben. Hol vannak most ezek? Hol van bármi értékelhető SEAD vagy standoff képesség?

Tegnap osztottak egy felvételt, ahol látszólag egy db. orosz T-72 megállít egy egész Ukrán menetoszlopot amik tankokkal, IFV-el érkeznek nagy számban. Valószínű az Ukránok nem látták honnan lő. Ha egyetlen darab Ukrán gépen lett volna hőképalkotó az orosz T-72 kb. a második lövése után bevégezte volna. Még harc sem lett volna.

Legalábbis én így látom.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 398
113
Nem vagyok nagyon up-to-date ezekbe a "kijönhozzánkma" dolgokba, de a hűha fej arra ment, hogy miért Bobó fogadta Alijevet reptéren?
Általában azok szoktak ilyenkor ott lenni, akik később a tárgyalások kapcsán is szerepet kapnak. A reptérre fogadni legtöbbször a fogadó bizottság második legfontosabb embere megy ki.
Pl. amikor Putyin jön, akkor Szíjjártó megy smúzolni Ferihegyre. Ha viszont csak Lavrov jön, akkor valamelyik külügyi államtitkár.
Ezért érdekes, hogy hogyan került a képbe Bobó. Mert ezek szerint, akkor volt ennek az útnak valami hadügyi vonzata is!
 
  • Tetszik
Reactions: Ramzana

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 933
48 688
113
Én meg azt nem értem, hogy te ezt miért látod kortárs modern hadviselésnek amit most Ukrajnában látunk. Én inkább a 70-es 80-as évek hadviselésének látom pár viszonylag korszerűbb technikával megfűszerezve. Ez a technika néhol egy-egy eszköz néhol egy-egy fegyvernem pl. drónok, páncéltörő eszközök. De például páncéltörő eszközök sem a legmodernebbek, hol van egy Javelin egy NLOS Spike-hoz képest.
Igen, bezzeg, ha lett volna Spike NLOS, akkor fú! De vegyük sorra:
A jelenleg modernnek számító hadviselés űzésekor legalább két elektro-optikai hőképalkotó rendszerrel felszerelt járművek,
van ilyen a harctéren, számosságban
ilyen is
aktív radaros légiharc
Az oroszok nem egy lelövést intéztek ilyenekkel
és légvédelmi rakéták
ott a NASAMS
, aktív fázisvezérelt radarok
ilyen is van
, esetenként 5. generációs vadászgépek
ilyen nincs, és?
NLOS képes páncéltörők
iz305?
APS-ek állnak egymással szemben
soft-kill APSt már láttunk, hard-killt nem, és?
. Hol vannak most ezek? Hol van bármi értékelhető SEAD vagy standoff képesség?
Az oroszok aktívan DEAD-eltek (ld még ukrajna vajon miért kuncsorog AD rendszereket?)
Standoff képesség: ezt ugye nem komolyan kérdezted?
Tegnap osztottak egy felvételt, ahol látszólag egy db. orosz T-72 megállít egy egész Ukrán menetoszlopot amik tankokkal, IFV-el érkeznek nagy számban. Valószínű az Ukránok nem látták honnan lő. Ha egyetlen darab Ukrán gépen lett volna hőképalkotó az orosz T-72 kb. a második lövése után bevégezte volna. Még harc sem lett volna.

Legalábbis én így látom.
Az első Öböl-háború óta terjedt el látványosan ez a haditechnikai maszturbáció, amit itt is sokan művelnek. Meg mellé az elképzelés, hogy majd mindent a légierő intéz vagy drónok, amit meg nem, arra küldenek különlegeseket.
Csakhogy ezt nem tudod eljátszani egy sokszázezres, jól képzett és jól felszerelt haderő ellen.
De hozzátenném, a kevésbé jól felszerelt papucsos bagázs ellen sem, csak ideig-óráig.
A haditechnikai fölény egyrészt relatív, másrészt sokszor szintetikus tesztekből táplálkozik, harmadrészt meg a sikeres háborúzás képletének csak egy része - ami ellensúlyozható a mennyiséggel és az adaptáció képességével.
Egy villámháború esetén kétségtelenül nagyobb súllyal esik latba technikai fölény, aztán az idő múlásával erodálódik az ebből kiaknáható előny.

A példádnál maradva, az esetleg megfordult a fejedben, hogy az ukránok egy számukra ismeretlen IFV-t használtak, zöldfülű személyzettel, egy “nem számít hányan pusztulnak, mutatnunk kell az offenzív képességet”-típusú vezetéssel megáldva? Orosz oldalról meg lehet, kifogtak egy szakit, aki már 2-4-8 éve tolja az ipart. Arra gondolok, hogy bőven van az a szituáció, amikor tökmindegy, látod-e az ellent, mert lehet azt se tudod, mit tennél ha látnád.

Elnézést az offért.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Én meg azt nem értem, hogy te ezt miért látod kortárs modern hadviselésnek amit most Ukrajnában látunk. Én inkább a 70-es 80-as évek hadviselésének látom pár viszonylag korszerűbb technikával megfűszerezve. Ez a technika néhol egy-egy eszköz néhol egy-egy fegyvernem pl. drónok, páncéltörő eszközök. De például páncéltörő eszközök sem a legmodernebbek, hol van egy Javelin egy NLOS Spike-hoz képest.

A jelenleg modernnek számító hadviselés űzésekor legalább két elektro-optikai hőképalkotó rendszerrel felszerelt járművek, BMS-el ellátva, aktív radaros légiharc és légvédelmi rakéták, aktív fázisvezérelt radarok, esetenként 5. generációs vadászgépek, NLOS képes páncéltörők, APS-ek állnak egymással szemben. Hol vannak most ezek? Hol van bármi értékelhető SEAD vagy standoff képesség?

Tegnap osztottak egy felvételt, ahol látszólag egy db. orosz T-72 megállít egy egész Ukrán menetoszlopot amik tankokkal, IFV-el érkeznek nagy számban. Valószínű az Ukránok nem látták honnan lő. Ha egyetlen darab Ukrán gépen lett volna hőképalkotó az orosz T-72 kb. a második lövése után bevégezte volna. Még harc sem lett volna.

Legalábbis én így látom.
Igazad van, ez nem egy csúcstechnikával vívott háború.
Egyik részről sem. A nyugat kíméli, legfeljebb teszteli, az orosznak pedig nincs. Persze. Nagy tévedés. Van neki bőven, csak még nem használja (utoljára 2015-ben használta Ukrajnában a zavaróit, mire egy NATO ezredes meg is jegyezte, hogy a kőkorszakban érezte magát a teljes kommunikációs csend miatt), későbbre tartogatja (már ha lesz ideje neki is bekapcsolni - alább leírom, hogy miért), meg egyébként is más típusú háborúra készíti fel a seregét. És az utóbbi a lényeg!

Ne feledjük, hogy egy NATO vs. Oo. háború nem a csúcstechnikáról fog szólni. Egy hét után mennek vissza a fiúk - kéz a kézben - a II. vh. szintjére, már ha addig a stratégiai atomtöltetek el nem pukkannak. Ti. az első körben le lesz nullázva a High End technika nagy része mindkét oldalon, műholdastól, mindenestől. EMP/HEMP (na meg a bőven szórt taktikai nukik) kiütnék az összes elektronikát, az AWACS gépek pedig vagy elhúznak olyan távolságra, hogy nem lövik le őket (de akkor ők sem látnak semmit) vagy mennek a levesbe.
A jelenlegi nagy harctéri információdömping tízedére esne egy hét alatt, mindkét oldalon (kérdés, hogy ennek melyik oldal látná nagyobb kárát). Nem maradna más, mint a hagyományos iránytű és a nyuszitalpas csévélős/drótos analóg rádió (már ha azt is ki nem üti az elektromágneses hullám). A csúcsfegyverekben is csak az működne, aminek van másodlagos hagyományos elven működő meghajtása (pl. MBT esetében az ágyúcső mechanikus mozgatása).
Úgy, hogy ne nagyon készüljünk csillagok háborúja szintű haditechnikai ütközetre egy NATO vs. Oo. háborúban.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 978
82 863
113
Status
Not open for further replies.