[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Nem is azt írtam, hogy a határon viet-ek tolonganak, azt írtam, hogy egyik se legyen. Előny, mert a viet az világnyelv, igaz? Lehet ezt magyarázni, de a valóság egészen más. Van pár terület ahol hiány van szakmunkásokból ők nagyon jól keresnek, a többiek az átlag alatt. Bp, Pest és É- Nyugat Mo felhúzza a fizetéseket Az ország többi része meg le. Mivel napi szinten foglalkozom a témával tudom, hogy többnyire nettó 200.000-250.00 Ft/hó fizetésért keresnek embereket. Kivétel a nagyvárosok Szeged, Kecskemét, de ott meg az albérletek bp-i árakon vannak, nem bp-i fizetésekkel. Juhész féle demagógiákkal, a burokban élő megmondóemberek agymenéseivel nem foglalkozom.
Az a kérdés, hogy a vendégmunkások lenyomják-e a munkabéreket, vagy többletbevételt generálnak, más magyar munkahelyek megtartásához, bővítéséhez és helyi kisvállakozók bevételnövekedéséhez hozzájárulnak-e.

Ezt az állami szabályozás és az alkalmazottak közti arányuk döntik el.

Lehet xarul és lehet nagyon jól is csinálni.
Én azt mondom vendégmunkások nélkül Magyarország nem fog tudni előrelépni és a munkájuk a magyar emberek életszínvonalnövekedéséhez fog hozzájárulni.
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 232
9 387
113
Az a kérdés, hogy a vendégmunkások lenyomják-e a munkabéreket, vagy többletbevételt generálnak, más magyar munkahelyek megtartásához, bővítéséhez és helyi kisvállakozók bevételnövekedéséhez hozzájárulnak-e.

Ezt az állami szabályozás és az alkalmazottak közti arányuk döntik el.

Lehet xarul és lehet nagyon jól is csinálni.
Én azt mondom vendégmunkások nélkül Magyarország nem fog tudni előrelépni és a munkájuk a magyar emberek életszínvonalnövekedéséhez fog hozzájárulni.
A vendégmunkások szinten tartják a fizetéseket, de biztos, hogy nagy emelések miattuk nem lesznek. Logikus egyébként. Igénylenek. Rabszolga munkához szoktak, ellátásuk minimális, kiállni magukért nehezen tudnak (idegen ország, idegen nyelv). Logikus a kormány azon igyekezete, hogy a jelentkező munkaerő hiányra (nagy%-ban szakképesítést vagy betanulást igénylő munkákról van szó) a nyomott fizetések miatt tömegesen importáljon túlnépesedett országokból ahol a demográfia a fiataloknál a legnagyobb. Egyszerű, több cég, több adó. Hogy a magyarok kiszorulnak? De hiszen pont ez történt a 70-80-as évektól a szent nyugaton.
Én azt mondom, hogy a magyar melós a vesztes, utána jön a diplomás (nem mérnök). A nagy nyertes pedig a profitorientált vadkapitalista lesz.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
A vendégmunkások szinten tartják a fizetéseket, de biztos, hogy nagy emelések miattuk nem lesznek. Logikus egyébként. Igénylenek. Rabszolga munkához szoktak, ellátásuk minimális, kiállni magukért nehezen tudnak (idegen ország, idegen nyelv). Logikus a kormány azon igyekezete, hogy a jelentkező munkaerő hiányra (nagy%-ban szakképesítést vagy betanulást igénylő munkákról van szó) a nyomott fizetések miatt tömegesen importáljon túlnépesedett országokból ahol a demográfia a fiataloknál a legnagyobb. Egyszerű, több cég, több adó. Hogy a magyarok kiszorulnak? De hiszen pont ez történt a 70-80-as évektól a szent nyugaton.
Én azt mondom, hogy a magyar melós a vesztes, utána jön a diplomás (nem mérnök). A nagy nyertes pedig a profitorientált vadkapitalista lesz.
Ezt sztem nagyon rosszul látod. Ha bizonyos szinten tartják az arànyukat mki nyer. Te egy szabolyaztlan munkarrőpiacból indulsz ki. Úgy persze hogy kontra produktív.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Most mi van, rábasztunk?:eek:

Nem! Áááá: csak balekság"taratégi nyugalmasság" van!

Az európai hadiipari bennfentesek szerintem már a "Papi-balekjei" szakmai meghatározást adták Magyarországnak újabb szakmai-közhelyként, a banki körök korábbi --"Jól tejel a magyar-marha"-- klasszikusa után.

Szomorú sikerei vannak a(z ál-)nemzeti politikának.

.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 232
9 387
113
Ezt sztem nagyon rosszul látod. Ha bizonyos szinten tartják az arànyukat mki nyer. Te egy szabolyaztlan munkarrőpiacból indulsz ki. Úgy persze hogy kontra produktív.
Én olyan helyen éltem, élek és valószínűleg élni fogok ahol nem burokból, milliós fizetéssel mondják meg az okosságot. Biztos, hogy van olyan szeglete (leírtam, hogy hol) ahol könnyebb boldogulni, jobbak a fizuk. Nem nagyon értem, hogy miért nyer mindenki, ha szinten maradnak a fizuk, miközben az infláció kétszámjegyű. Leírtam, a szabály a profit a többi maszatolás.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Én olyan helyen éltem, élek és valószínűleg élni fogok ahol nem burokból, milliós fizetéssel mondják meg az okosságot. Biztos, hogy van olyan szeglete (leírtam, hogy hol) ahol könnyebb boldogulni, jobbak a fizuk. Nem nagyon értem, hogy miért nyer mindenki, ha szinten maradnak a fizuk, miközben az infláció kétszámjegyű. Leírtam, a szabály a profit a többi maszatolás.
Te abból a sztem téves elképzelésből indulsz ki, hogy azok a gyárak (a legjellemzőbb egyébként a mezőgazdasági idénymunka, halló Toroczkai), akik vendégmunkásokat alkalmaznak, vendégmunkások nélkül magasabb béren több magyart foglalkoztatnának. Sztem ez arányaiban elenyésző jelenség lenne. Sokkal valószínűbb hogy alacsonyabb kapacitáson működnének, kevesebb bevétellel és adófizetéssel, vagy az egész kócerájt elpakolnák egy szomszédos országba. De új munkalehetőséget, üzemeket ma Magyarországon csak hazai munkaerőre epítve már nehéz hozni, talán csak keletre. Így Magyarország adóbevételei nem nőnének tovább és az állam adócsökkentő, szociális kiadásai is korlátozotabbak lennének.

Viszont ha arányaiban szabályozott a hozunk be vendégmunkásokat, akkor több és magasabb fizetési magyar technikusi és mérnöki, vezetői munkahely keletkezik, javulnak a magyarok életkörülményei. És a fizetőképes hazai és vendegmunkások a térség magyar szolgáltató szektorát is pörgetni fogják. Erre számtalan példa van.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 255
37 148
113
Te abból a sztem téves elképzelésből indulsz ki, hogy azok a gyárak (a legjellemzőbb egyébként a mezőgazdasági idénymunka, halló Toroczkai), akik vendégmunkásokat alkalmaznak, vendégmunkások nélkül magasabb béren több magyart foglalkoztatnának. Sztem ez arányaiban elenyésző jelenség lenne. Sokkal valószínűbb hogy alacsonyabb kapacitáson működnének, kevesebb bevétellel és adófizetéssel, vagy az egész kócerájt elpakolnák egy szomszédos országba. De új munkalehetőséget, üzemeket ma Magyarországon csak hazai munkaerőre epítve már nehéz hozni, talán csak keletre. Így Magyarország adóbevételei nem nőnének tovább és az állam adócsökkentő, szociális kiadásai is korlátozotabbak lennének.

Viszont ha arányaiban szabályozott a hozunk be vendégmunkásokat, akkor több és magasabb fizetési magyar technikusi és mérnöki, vezetői munkahely keletkezik, javulnak a magyarok életkörülményei. És a fizetőképes hazai és vendegmunkások a térség magyar szolgáltató szektorát is pörgetni fogják. Erre számtalan példa van.
Megtenné a kedves fórumtárs, hogy a "számtalan" példából legalább egyet mellékelne.
A több vendégmunkásból lesz majd a középvezetői réteg is az üzemben, nem a magyarokat fogják tolni fölfelé.
Teljesen nem értek egyet azzal, hogy a vendégmunkások bevonásával a magyar dolgozók életszínvonala emelkedne.
A vendégmunkásokat éppen a bérek letörésére, alacsonyan tartására hozzák be.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 232
9 387
113
Te abból a sztem téves elképzelésből indulsz ki, hogy azok a gyárak (a legjellemzőbb egyébként a mezőgazdasági idénymunka, halló Toroczkai), akik vendégmunkásokat alkalmaznak, vendégmunkások nélkül magasabb béren több magyart foglalkoztatnának. Sztem ez arányaiban elenyésző jelenség lenne. Sokkal valószínűbb hogy alacsonyabb kapacitáson működnének, kevesebb bevétellel és adófizetéssel, vagy az egész kócerájt elpakolnák egy szomszédos országba. De új munkalehetőséget, üzemeket ma Magyarországon csak hazai munkaerőre epítve már nehéz hozni, talán csak keletre. Így Magyarország adóbevételei nem nőnének tovább és az állam adócsökkentő, szociális kiadásai is korlátozotabbak lennének.

Viszont ha arányaiban szabályozott a hozunk be vendégmunkásokat, akkor több és magasabb fizetési magyar technikusi és mérnöki, vezetői munkahely keletkezik, javulnak a magyarok életkörülményei. És a fizetőképes hazai és vendegmunkások a térség magyar szolgáltató szektorát is pörgetni fogják. Erre számtalan példa van.
Jellemzően feldolgozó, összeszerelő, könnyűipar. Nem idénymunka. Az idénymunka visszaszorulóban van. Szerintem te indulsz ki téves elképzelésből.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Ezt sztem nagyon rosszul látod. Ha bizonyos szinten tartják az arànyukat mki nyer. Te egy szabolyaztlan munkarrőpiacból indulsz ki. Úgy persze hogy kontra produktív.
Mert majd a kormány a magyar melós pártját fogja? Lófasz, max ad árbefagyasztást csirkefarhátra, a cégekre kivetett extraprofittal. A melós maradjon függésben a "segélyektől", csak most nevezzük máshogy, nevezzük kamatstopnak, nevezzük hatósági árnak, stb.

A NER a szememben az elmúlt évben megbukott... a segélyezést hozta vissza pepitában, a piacot, pénzpiacot, hitelpiacot egaránt torzíjra a beavatkozásaival a kormány, csak necces lépseket hoz, Dj. BoBótól a kastély elajándékozásig...

A nagy gázárpiaci csudabeszerzésekből is mi lett? Kis segélyke a lakosságnak, de oldalágon visszaszedik, az ipar megbaszhatja, akár lehetne Németországban is, ugyanolyan drágán kapja az energiát.

Paksot nem voltak képesek elintézni, most már a franciák építsék, amerikai üzemanyaggal receptnél tartunk... amiből további késések, költségtúllépések, esetleg a biztonságos üzemelés kétségessége lesz (minek keverni a technológiát, akkor francia üzemanyaggal toljuk)

Bepucsít az EU-nak, az energiapolitika nagyon gáz. Hú mennyi megújuló van, idén többször volt áramszünet nálam, mint 9 éve amióta itt élek összesen.

Le a rohadt naranccsal!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Jellemzően feldolgozó, összeszerelő, könnyűipar. Nem idénymunka. Az idénymunka visszaszorulóban van. Szerintem te indulsz ki téves elképzelésből.
De a mezőgazdaságban a legjellemzőbb és főleg külföldi olcsó, be nem jelentett idénymunkásokkal.

Egy trenddel szemben próbálsz alternatívát felépíteni. Ez csak 1 kis szempont, de Csehországban például majdnem dupla annyi vendégmunkás van mint nálunk, egy azonos piacon. Messzemenően nemcsak ezért, de ezért is erősebb a cseh gazdaság és magasabb a cseh életszínvonal. Elsődlegesen persze Németország közelsége és egy hazai oligarchákat felépítő, nem külföldi tőkének kiàrusitott privatizációnak köszönhetően
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Megtenné a kedves fórumtárs, hogy a "számtalan" példából legalább egyet mellékelne.
A több vendégmunkásból lesz majd a középvezetői réteg is az üzemben, nem a magyarokat fogják tolni fölfelé.
Teljesen nem értek egyet azzal, hogy a vendégmunkások bevonásával a magyar dolgozók életszínvonala emelkedne.
A vendégmunkásokat éppen a bérek letörésére, alacsonyan tartására hozzák be.
Németország és Ausztria a legjobb példa.
Itthon a Hankook Dunaújvárosban, Az ukrán -orosz maffiának átjátszott Vasmű után ez maradt lehetőségnek a helyi magyar melosoknak. Márpedig számtalan koreai és mongol munkás is dolgozik ott, de mindezzel együtt nekik és családjaiknak életmentő volt. A munkanélküliség vagy a kivándorlás volt az alternatíva.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 650
3 246
113
A kormány abban hibázott, hogy részben bedobta a gyeplőt a lovak közé, magyarán engedi a stikliket, hogy a cégek adózzanak. Itt már a munkavállaló nem igazán számít nekik. A demográfia egy dolog a profit pedig másik. A profit szentsége felülírja a demográfiát.

Igen, keményen harcolnak, csak erről nem számol be egyik politikai oldal se. Az egyik azért mert bukna a fal szentsége a másik pedig azért mert kiderülne, hogy nem is olyan békések. Fogalmad sincs, hogy mi megy a határon.


Ez alapján akármi is történik a határon, az nem túl hatékony:


"Ha ragaszkodnánk a belügyminiszter logikájához, akkor Magyarországot ki kellene rúgni Schengenből, mert a legtöbb regisztrálatlan átkelés Ausztriába onnan történik."
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 232
9 387
113
Ez alapján akármi is történik a határon, az nem túl hatékony:


"Ha ragaszkodnánk a belügyminiszter logikájához, akkor Magyarországot ki kellene rúgni Schengenből, mert a legtöbb regisztrálatlan átkelés Ausztriába onnan történik."
Attól függ mi a hatékony? Amit a kormány mondott? Nem, nem annyira hatékony. Amit az ellenzék és a külföldi baloldal? Annál hatékonyabb.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 255
37 148
113
Németország és Ausztria a legjobb példa.
Itthon a Hankook Dunaújvárosban, Az ukrán -orosz maffiának átjátszott Vasmű után ez maradt lehetőségnek a helyi magyar melosoknak. Márpedig számtalan koreai és mongol munkás is dolgozik ott, de mindezzel együtt nekik és családjaiknak életmentő volt. A munkanélküliség vagy a kivándorlás volt az alternatíva.
Követendő példa Németország, ahol a becsült török számazásúak száma, akik vendégmunkásként érkeztek, majd családot alapítottak 7 millió közelében van?
Vagy Ausztria, ahol
"Az Osztrák Statisztikai Hivatal adatai szerint 2006 közepén 814 800 külföldi élt legálisan Ausztriában, ami a teljes népesség 9,8%-át teszi ki, ami az egyik legmagasabb arány Európában."
Ezt én nem tartom követendő példának.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Követendő példa Németország, ahol a becsült török számazásúak száma, akik vendégmunkásként érkeztek, majd családot alapítottak 7 millió közelében van?
Vagy Ausztria, ahol
"Az Osztrák Statisztikai Hivatal adatai szerint 2006 közepén 814 800 külföldi élt legálisan Ausztriában, ami a teljes népesség 9,8%-át teszi ki, ami az egyik legmagasabb arány Európában."
Ezt én nem tartom követendő példának.
Ezek nem vendégmunkások hanem bevándorlók. Egyébként a linkelt Wiki oldalról sikerült a legnagyobb számot megtalálnod. Ami egy becslés legmagasabb adata, a német népszámlálás a harmadát mutatta.

Igen, annyiban rossz volt a példám, hogy ott túltolták, aztán 2015-bem bedobták a lovak közé a gyeplőt.
De a 70-es, 80-as,90-es években okosan csinalták, ez hozta a német családok jólétét, azta vagyoni és kereseti különbséget amit ma is látunk. Mégsem húzták le a vendégmunkások az NSZK béreket. Sőt megteremtették a nyugatnémet jólétet. Most túltolva persze vannak komoly döccenők, vagy akár végzetes gödör. De azért egy német melós keresetét bármikor becserélné egy magyar ezzel együtt

Annak örülök, hogy a magyar Hankook példámban nem találtál kivetnivalót. Ott több ezer magyar melós család megélhetését hozta a befektetés a vendégmunkádsokkal együtt. Ez tipikusan win-win szitu.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
Status
Not open for further replies.