[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 062
33 093
113
...„Ön szerint a magyar diplomácia tudatosan és direkt provokál?

Magyar külpolitika, mint olyan, nincs. Mindent alárendeltek egy vélt belpolitikai térfoglalásnak. Amiről azt gondolják, hogy azzal meg lehet osztani Magyarországot, és amiről azt gondolják, hogy azzal a saját törzsszavazóikat magukhoz tudják láncolni, megteszik, bármi is az ára. Lehet ennek az ára egy elvesztett háború Ukrajna számára, lehetnek az elvesztett euró-milliárdok, amelyeket Brüsszel nem fizet ki a kormány miatt. Lehet bármi, ha nekik úgy tűnik, valami számukra belpolitikailag előnyös, akkor meglépik. Magyarország nemzeti érdekei Európában és azon kívül nem érdekli őket. Ezek nem számítanak.

...
A NERnek Magyarország nem számit,csak az országon élősködő NERnia.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
.

Ebből milyen jó "kis" torlós-hiperszónikust lehetne faragni az eltelt fél évszázad technikai fejlődésének morzsáiból, ha nem a betanított-munkás tenyésztő gyarmat-tartomány telephely lenne a Helytartó önkéntes vállalása!!!

U.I.: Örömmel töltene el a szomszédos "Szövetségeseink" kedvező reakciója is, hiszen végre mi is meg tudnánk védeni Őket, az Övékéhez hasonló tudású, saját eszközeinkkel!!! :oops:

.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
De ott nincs tél!
Úgy könnyű!

(Csak tudnám, hogy a skandinávok, kanadaiak, alaszkaiak hogy csinálhatják, hogy nem málnak szét az útjaik néhány év alatt...)
Nálunk a spéci klíma az egyik gond, a napi hőingadozás fagypont körül. Nappal plusz fokok vannak, ekkor folyik a lé, majd éjjel mínuszok jönnek és jól megdolgozza a repedéseket a keletkező jég. És ez megy napi szinten. Ahol stabilan beáll a fagypont alatti hőmérséklet, ott nincs ilyen durva, napi erózió.
Na persze a minőség sem a csúcs, főleg a taknyolós kátyúfeltöltés, ahol még arra sem veszik a fáradtságot, hogy pl egy magasnyomásúval kipucolják az üreget. Azon melegében lapátolják bele a mocskos, poros kátyúba az aszfaltot. Mily csoda, hogy nem tart soká! :confused:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 062
33 093
113
Most komolyan idehozod egy ős szadeszes fasz agymenését, és ezt tézisként tálalod?
Neked semmi nem kínos?
De.Roppant kinos a vajdahivők mindent megmagyarázni képes önmaguknak való hazudási képessége.Ha meg szimplán csak vannak olyan hülyék,hogy el is hiszik a hazugságokat,az még kinosabb.Az pedig,hogy magyar embereket hajlandóak egy országkirabló és nemzetpusztitó rezsim miatt ellenségnek tekinteni,az már több mint kinos.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 347
9 092
113
De.Roppant kinos a vajdahivők mindent megmagyarázni képes önmaguknak való hazudási képessége.Ha meg szimplán csak vannak olyan hülyék,hogy el is hiszik a hazugságokat,az még kinosabb.Az pedig,hogy magyar embereket hajlandóak egy országkirabló és nemzetpusztitó rezsim miatt ellenségnek tekinteni,az már több mint kinos.
Tettem egy megállapítást és feltettem egy egyszerű kérdést.
A beteges fideszfóbiád miatt, ideröfentettél egy teljesen irreleváns, gyűlölködő, feltételezéseken alapuló baromságot, a kérdésre pedig nem válaszoltál.
Természetesen nem leptél meg, ismerve eddigi ténykedésedet.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 062
33 093
113
Tettem egy megállapítást és feltettem egy egyszerű kérdést.
A beteges fideszfóbiád miatt, ideröfentettél egy teljesen irreleváns, gyűlölködő, feltételezéseken alapuló baromságot, a kérdésre pedig nem válaszoltál.
Természetesen nem leptél meg, ismerve eddigi ténykedésedet.
Vagyis minden agymenés,ami nem NER?
No,ez a kinos.Sőt,több
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 327
20 754
113
...„Ön szerint a magyar diplomácia tudatosan és direkt provokál?

Magyar külpolitika, mint olyan, nincs. Mindent alárendeltek egy vélt belpolitikai térfoglalásnak. Amiről azt gondolják, hogy azzal meg lehet osztani Magyarországot, és amiről azt gondolják, hogy azzal a saját törzsszavazóikat magukhoz tudják láncolni, megteszik, bármi is az ára. Lehet ennek az ára egy elvesztett háború Ukrajna számára, lehetnek az elvesztett euró-milliárdok, amelyeket Brüsszel nem fizet ki a kormány miatt. Lehet bármi, ha nekik úgy tűnik, valami számukra belpolitikailag előnyös, akkor meglépik. Magyarország nemzeti érdekei Európában és azon kívül nem érdekli őket. Ezek nem számítanak.

...
Akkor csatlakozz Eörsi Mátyás táborához. Amikor összegyűltök majd egymást dicsőíteni, nem kell majd túl nagy terem.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 347
9 092
113
Kétezres évek elején, amikor SZDSZ-es voltam pont, hogy az ő csapatában voltam :p
A szadesz, tényleg csúful átbszta a szavazókat a rendszerváltás környékén. Emiatt minden szdsz-es szavazónak meg tudok bocsátani, mondjuk '96.ig.
Aki még ezután is rájuk szavazott, vagy velük szimpatizált, annak már pontosan kellett látnia a valóságot, tehát azt, hogy az szdsz, a nemzetközi tőke pártja.
Ennek fényében a 2000-es évek eleji szdsz tagságod, nem egy magyar hazafi képét vetíti elém.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A szadesz, tényleg csúful átbszta a szavazókat a rendszerváltás környékén. Emiatt minden szdsz-es szavazónak meg tudok bocsátani, mondjuk '96.ig.
Aki még ezután is rájuk szavazott, vagy velük szimpatizált, annak már pontosan kellett látnia a valóságot, tehát azt, hogy az szdsz, a nemzetközi tőke pártja.
Ennek fényében a 2000-es évek eleji szdsz tagságod, nem egy magyar hazafi képét vetíti elém.
Egészségedre.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 633
48 325
113
Olvasom a Gulyás Gergelynek írt nyílt levelet, anelyben Gulyás Gergely azon kijelentése verte ki a biztosítékot, miszerint: „ahol a cigány gyermekek száma nagyon magas, ezek a problémák sokkal erősebben jelentkeznek”. Mármint a kompetenciaméréseken mutatott eredmény alacsony szintje. Azt vetik szemére, hogy ez nem származási, hanem szociális háttér kérdése. Részben igazuk van, de összefügg-e a kettő? Jó lenne már egy valóban előítéletet kizáró, objektív, tudományos vizsgálat erről a kérdéskörről. Nem széplelkűség a budai villákból, hanem tárgyilagos megközelítés.
Én csak saját tapasztalattal, ami szórványos, rendelkezem, olyan környéken lakom, ahol él néhány cigány, félcigány család. A cigány családoknál a gyermekeket nem nevelik az én meglátásom szerint. A szomszédom is egy ilyen félcigány család. anya cigány, apa magyar. Nem messze tőlem lakik egy másik félcigány család, ott fordított a felállás. Azt tapasztalom, hogy a gyermekeik "visszacigányosodnak", azaz a párjuk már cigány lesz. És vissza is térnek arra az életmódra, ahogyan a cigányok élnek. Azaz erősebb hasonító erővel rendelkeznek, mint a magyarok.
A szociális háttéren túl azt sem szabad elfelejteni, hogy a cigányoknál nincs írásbeliség, ez nyilván hat az egyes kompetenciákra.
Szívesen olvasnék arról is, hogy a más országokban élő cigány nemzetiségű gyermekek hogyan szerepelnek az ilyen kompetenciaméréseken. Nemzetközi összehasonlításban mi lehet a helyzet. Csak ezek tabuk, pedig a helyzet javításához pontosan kellene látnunk. Ha nem tudjuk a baj gyökere(i)t azonosítani, segíteni sem lehet rajta.
A másik tapasztalatom még pedagóguskoromból szármatik. Olyan iskolában voltam vezető, ahol a tanulók 14-15%-a volt cigány származású. Volt egy-két örvendetes eset, de többségben voltak a pedagógiai kudarcok. Ahhoz, hogy a tanulás terén javuljon a helyzet, véleményem szerint részbeni kultúracsere kellene, amire egy ilyen zárt társadalmú réteg elutasítóan reagál.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 460
67 786
113
Olvasom a Gulyás Gergelynek írt nyílt levelet, anelyben Gulyás Gergely azon kijelentése verte ki a biztosítékot, miszerint: „ahol a cigány gyermekek száma nagyon magas, ezek a problémák sokkal erősebben jelentkeznek”. Mármint a kompetenciaméréseken mutatott eredmény alacsony szintje. Azt vetik szemére, hogy ez nem származási, hanem szociális háttér kérdése. Részben igazuk van, de összefügg-e a kettő? Jó lenne már egy valóban előítéletet kizáró, objektív, tudományos vizsgálat erről a kérdéskörről. Nem széplelkűség a budai villákból, hanem tárgyilagos megközelítés.
Én csak saját tapasztalattal, ami szórványos, rendelkezem, olyan környéken lakom, ahol él néhány cigány, félcigány család. A cigány családoknál a gyermekeket nem nevelik az én meglátásom szerint. A szomszédom is egy ilyen félcigány család. anya cigány, apa magyar. Nem messze tőlem lakik egy másik félcigány család, ott fordított a felállás. Azt tapasztalom, hogy a gyermekeik "visszacigányosodnak", azaz a párjuk már cigány lesz. És vissza is térnek arra az életmódra, ahogyan a cigányok élnek. Azaz erősebb hasonító erővel rendelkeznek, mint a magyarok.
A szociális háttéren túl azt sem szabad elfelejteni, hogy a cigányoknál nincs írásbeliség, ez nyilván hat az egyes kompetenciákra.
Szívesen olvasnék arról is, hogy a más országokban élő cigány nemzetiségű gyermekek hogyan szerepelnek az ilyen kompetenciaméréseken. Nemzetközi összehasonlításban mi lehet a helyzet. Csak ezek tabuk, pedig a helyzet javításához pontosan kellene látnunk. Ha nem tudjuk a baj gyökere(i)t azonosítani, segíteni sem lehet rajta.
A másik tapasztalatom még pedagóguskoromból szármatik. Olyan iskolában voltam vezető, ahol a tanulók 14-15%-a volt cigány származású. Volt egy-két örvendetes eset, de többségben voltak a pedagógiai kudarcok. Ahhoz, hogy a tanulás terén javuljon a helyzet, véleményem szerint részbeni kultúracsere kellene, amire egy ilyen zárt társadalmú réteg elutasítóan reagál.
Igen finoman fogalmaztad meg a minden értelmes ember tapasztalatai àltal megfogalmazhatót.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 633
48 325
113
Igen finoman fogalmaztad meg a minden értelmes ember tapasztalatai àltal megfogalmazhatót.
Köszönöm. Nincs bennem elutasítás a cigányok iránt. De az illúziók nem vezetnek el jó megoldásokhoz. Említettem azt a családot, ahol a feleség magyar és a férj cigány. Annyit elárulok, hogy a feleség anyukája pedagógus volt, az apukája mérnök. Az apukája belebetegedett és belehalt ebbe a házasságba. A lány teljesen hozzácigányosodott a férjéhez, nem tanult tovább, hosszú szoknyában jár, nem dolgozik, szült jó sok gyereket. Egyébként boldogok együtt. Szóval befogadták a cigányok, de abszolut hasonulnia kellett.
Vannak olyan ismerőseim, akiket kifejezetten nagyon kedvelek, mindkét hölgynek magyar féje volt, illetve van. Az egyiküknek 6 gyermeke van, a másiknak egy. Minden gyermeknek cigány párja lett.
Egyszerűen ezek a tapasztalataim.
Az egy-két siker két lányhoz kapcsolódik, testvérek, és mindkettő igazi szépség volt, illetve most is az. Az idősebbiket leérettségiztettük, szorgalmas, értelmes nö volt, estin tette le az érettségit. Fiatalon hozzáadták egy cigány férfihez, aki úgy elverte, hogy eltört a lába. Hazahozták, és őt már cigány nem vette volna el, egy magyar maffiózóhoz (Akit cigányok neveltek fel.) adták hozzá. Ennek válás lett a vége. Csak remélni tudom, hogy talált magához illő férfit. A húgát szintén férjhez akarták kényszeríteni, de azt megszöktette egy magyar férfi. Régen találkoztam mindkettűjükkel, nem tudom, mi van velük. De jót kívánok nekik!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Köszönöm. Nincs bennem elutasítás a cigányok iránt. De az illúziók nem vezetnek el jó megoldásokhoz. Említettem azt a családot, ahol a feleség magyar és a férj cigány. Annyit elárulok, hogy a feleség anyukája pedagógus volt, az apukája mérnök. Az apukája belebetegedett és belehalt ebbe a házasságba. A lány teljesen hozzácigányosodott a férjéhez, nem tanult tovább, hosszú szoknyában jár, nem dolgozik, szült jó sok gyereket. Egyébként boldogok együtt. Szóval befogadták a cigányok, de abszolut hasonulnia kellett.
Vannak olyan ismerőseim, akiket kifejezetten nagyon kedvelek, mindkét hölgynek magyar féje volt, illetve van. Az egyiküknek 6 gyermeke van, a másiknak egy. Minden gyermeknek cigány párja lett.
Egyszerűen ezek a tapasztalataim.
Az egy-két siker két lányhoz kapcsolódik, testvérek, és mindkettő igazi szépség volt, illetve most is az. Az idősebbiket leérettségiztettük, szorgalmas, értelmes nö volt, estin tette le az érettségit. Fiatalon hozzáadták egy cigány férfihez, aki úgy elverte, hogy eltört a lába. Hazahozták, és őt már cigány nem vette volna el, egy magyar maffiózóhoz (Akit cigányok neveltek fel.) adták hozzá. Ennek válás lett a vége. Csak remélni tudom, hogy talált magához illő férfit. A húgát szintén férjhez akarták kényszeríteni, de azt megszöktette egy magyar férfi. Régen találkoztam mindkettűjükkel, nem tudom, mi van velük. De jót kívánok nekik!

Én csak olyan jó példáról tudok, amikor a változtatni kívánó fél minden kapcsolatot, gyökeresen megszakított a cigány-ággal!!! Az szabályt erősítő kivétel!

Saját statisztika, Nálam:
  • Nincs meg az egy sikeres társadalmi beilleszkedés sem a százból!!!
  • A második generációnál is tudok durva visszarendeződésről!!!

U.I.: Náluk a tekintély alapja az erőszak, esetleg vékony mázzal bevonva!

.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 415
33 631
113
A szadesz, tényleg csúful átbszta a szavazókat a rendszerváltás környékén. Emiatt minden szdsz-es szavazónak meg tudok bocsátani, mondjuk '96.ig.
Aki még ezután is rájuk szavazott, vagy velük szimpatizált, annak már pontosan kellett látnia a valóságot, tehát azt, hogy az szdsz, a nemzetközi tőke pártja.
Ennek fényében a 2000-es évek eleji szdsz tagságod, nem egy magyar hazafi képét vetíti elém.

Az SZDSZ utolsó időszaka már egy "halott ember sétája" volt. 2006-ban még az MSZP-sek szervezett listás átszavazásával bejutottak a parlamentbe, de aztán végük lett, Gyurcsány ellopta a show-t tőlük.
Az utolsó időszak már igencsak kínos volt, a törzsszavazók és az alapítók is otthagyták őket.

Kétezres évek elején, amikor SZDSZ-es voltam pont, hogy az ő csapatában voltam :p

Te voltál az "Új Generáció"? :rolleyes:
 
Status
Not open for further replies.