[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Na hát ez az az eset,amikor statáriális úton,ahogy haza értek,letartóztatni,és azonnal kivégezni mindet tárgyalás nélkül.,hazaárulás miatt.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Na hát ez az az eset,amikor statáriális úton,ahogy haza értek,letartóztatni,és azonnal kivégezni mindet tárgyalás nélkül.,hazaárulás miatt.

Rendes országban egy ilyen után minimum, hogy a következő romkocsmás napjuk zárórája után megverik őket, mint a lovat!

Magyarországon nem! :(



..., de a kötekedő cigány leszúrja a két magyart a Blahán fényes nappal!
És ez egy eset a sok agyon-hallgatottból! :mad:



Kétharmadot! :hadonaszos:

.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az SZDSZ utolsó időszaka már egy "halott ember sétája" volt. 2006-ban még az MSZP-sek szervezett listás átszavazásával bejutottak a parlamentbe, de aztán végük lett, Gyurcsány ellopta a show-t tőlük.
Az utolsó időszak már igencsak kínos volt, a törzsszavazók és az alapítók is otthagyták őket.
Kuncze Maci után /sztem ott kezdődött a hattyúdal/ én speciel rossz lóra tettem /Kóka/, aztán hagytam is már a francba az egészet.
Te voltál az "Új Generáció"? :rolleyes:
:oops:
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Olvasom a Gulyás Gergelynek írt nyílt levelet, anelyben Gulyás Gergely azon kijelentése verte ki a biztosítékot, miszerint: „ahol a cigány gyermekek száma nagyon magas, ezek a problémák sokkal erősebben jelentkeznek”. Mármint a kompetenciaméréseken mutatott eredmény alacsony szintje. Azt vetik szemére, hogy ez nem származási, hanem szociális háttér kérdése. Részben igazuk van, de összefügg-e a kettő? Jó lenne már egy valóban előítéletet kizáró, objektív, tudományos vizsgálat erről a kérdéskörről. Nem széplelkűség a budai villákból, hanem tárgyilagos megközelítés.
Én csak saját tapasztalattal, ami szórványos, rendelkezem, olyan környéken lakom, ahol él néhány cigány, félcigány család. A cigány családoknál a gyermekeket nem nevelik az én meglátásom szerint. A szomszédom is egy ilyen félcigány család. anya cigány, apa magyar. Nem messze tőlem lakik egy másik félcigány család, ott fordított a felállás. Azt tapasztalom, hogy a gyermekeik "visszacigányosodnak", azaz a párjuk már cigány lesz. És vissza is térnek arra az életmódra, ahogyan a cigányok élnek. Azaz erősebb hasonító erővel rendelkeznek, mint a magyarok.
A szociális háttéren túl azt sem szabad elfelejteni, hogy a cigányoknál nincs írásbeliség, ez nyilván hat az egyes kompetenciákra.
Szívesen olvasnék arról is, hogy a más országokban élő cigány nemzetiségű gyermekek hogyan szerepelnek az ilyen kompetenciaméréseken. Nemzetközi összehasonlításban mi lehet a helyzet. Csak ezek tabuk, pedig a helyzet javításához pontosan kellene látnunk. Ha nem tudjuk a baj gyökere(i)t azonosítani, segíteni sem lehet rajta.
A másik tapasztalatom még pedagóguskoromból szármatik. Olyan iskolában voltam vezető, ahol a tanulók 14-15%-a volt cigány származású. Volt egy-két örvendetes eset, de többségben voltak a pedagógiai kudarcok. Ahhoz, hogy a tanulás terén javuljon a helyzet, véleményem szerint részbeni kultúracsere kellene, amire egy ilyen zárt társadalmú réteg elutasítóan reagál.
Félig cigány félig magyar származású ember, hamarabb kap cigány társat mint egy magyart, ugyanis a magyarok erős előítélettel bírnak a cigányok (akár félcigányok) irányába, illetve ami nem elhanyagolható tény, hogy ezen az oldalon sokkal magasabbak az elvárások. És ha már a gének adottak, akkor egy ilyen vegyes házasság gyümölcse, nem akar meggebedni. Ez a magyarázata annak, hogy a félcigány leszármazott inkább visszacigányosodik. Nem pedig az, hogy nagyobb a kulturális vonzereje a cigányoknak. Kisebb követelmény, kevesebb elvárás vonzóbb, mint az ellenkezője. Univerzum törvénye, hogy minden a kisebb ellenállás irányába halad.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 460
67 786
113
Félig cigány félig magyar származású ember, hamarabb kap cigány társat mint egy magyart, ugyanis a magyarok erős előítélettel bírnak a cigányok (akár félcigányok) irányába, illetve ami nem elhanyagolható tény, hogy ezen az oldalon sokkal magasabbak az elvárások. És ha már a gének adottak, akkor egy ilyen vegyes házasság gyümölcse, nem akar meggebedni. Ez a magyarázata annak, hogy a félcigány leszármazott inkább visszacigányosodik. Nem pedig az, hogy nagyobb a kulturális vonzereje a cigányoknak. Kisebb követelmény, kevesebb elvárás vonzóbb, mint az ellenkezője. Univerzum törvénye, hogy minden a kisebb ellenállás irányába halad.
Nem elôítélet, tapasztalat.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 633
48 325
113
Félig cigány félig magyar származású ember, hamarabb kap cigány társat mint egy magyart, ugyanis a magyarok erős előítélettel bírnak a cigányok (akár félcigányok) irányába, illetve ami nem elhanyagolható tény, hogy ezen az oldalon sokkal magasabbak az elvárások. És ha már a gének adottak, akkor egy ilyen vegyes házasság gyümölcse, nem akar meggebedni. Ez a magyarázata annak, hogy a félcigány leszármazott inkább visszacigányosodik. Nem pedig az, hogy nagyobb a kulturális vonzereje a cigányoknak. Kisebb követelmény, kevesebb elvárás vonzóbb, mint az ellenkezője. Univerzum törvénye, hogy minden a kisebb ellenállás irányába halad.
Én nem kulturális vonzerőre hivatkoztam, hanem hasonító erőre, amelynek lehet egyik nyomós oka az általad megjelölt körülmény is. De például lehet az is oka, hogy abban a közegben mozog leginkább. A mellettem lakó cigány hölgy júniusban elhunyt, egyetlen lánya egy magyar férfihez ment feleségül. Természetesen mint szomszéd elmentem a temetésére. Rajtam kívül egyetlen magyar a férj édesanyja volt. Vele beszélgettem, s jöttem el a temetésről. Azóta csak cigány részről jöttek hozzájuk.
Kijavítom magam: mivel az elhunyt nevelőszülőként is tevékenykedett, a kapcsolattartója is eljött, aki magyar. A cigányok összetartása erősebb, mint a magyaroké. Mondjuk ez fakadhat a kisebbségi létből is, de, szerintem, a hagyományaikból is.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 347
9 092
113
Félig cigány félig magyar származású ember, hamarabb kap cigány társat mint egy magyart, ugyanis a magyarok erős előítélettel bírnak a cigányok (akár félcigányok) irányába, illetve ami nem elhanyagolható tény, hogy ezen az oldalon sokkal magasabbak az elvárások. És ha már a gének adottak, akkor egy ilyen vegyes házasság gyümölcse, nem akar meggebedni. Ez a magyarázata annak, hogy a félcigány leszármazott inkább visszacigányosodik. Nem pedig az, hogy nagyobb a kulturális vonzereje a cigányoknak. Kisebb követelmény, kevesebb elvárás vonzóbb, mint az ellenkezője. Univerzum törvénye, hogy minden a kisebb ellenállás irányába halad.
Az erős előítélettel szavakat helyettesítsük be, a túlnyomórészt negatív tapasztalatokkal szavakra, és hibátlan a meglátásod.
A velünk szemben, már többszáz éve kiábrándítóan viselkedő cigányság esetében, szó sem lehet előítéletességről.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Áthoztam ide.
Főleg úgy, hogy a 'jó külföldi' szavazatokkal mindig, minden rendben van, de a 'nyugatiakkal' meg valamiért soha, semmi...
Az ilyen tévképzetekkel nehéz vitatkozni, de ha neked hihető ez a magyarázat, akkor én miért is akarnálak kijavítani. Úgyis mindig előhúzol a kalapból valamit hasonló okosságot. Bármit kitaláltok, csak ne kelljen szembenézni a valósággal. Legutóbb pl. a vidéki szavazatszámlálókat ellenőriztétek... Ja, tök ciki volt az is.
:rolleyes:
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Áthoztam ide.

Az ilyen tévképzetekkel nehéz vitatkozni, de ha neked hihető ez a magyarázat, akkor én miért is akarnálak kijavítani. Úgyis mindig előhúzol a kalapból valamit hasonló okosságot. Bármit kitaláltok, csak ne kelljen szembenézni a valósággal. Legutóbb pl. a vidéki szavazatszámlálókat ellenőriztétek... Ja, tök ciki volt az is.
:rolleyes:
Ja, persze. Minek is azon elgondolkodni, hogy a valós szavazatok hány %-a eredményez is 2/3-ot például.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
Status
Not open for further replies.