[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Nem hasonlíthatjuk magunkat Ausztriához, mert nekünk nagy számban élnek magyarjaink a határ túlsó oldalán, ami egy örök feszültség forrás!
Most éppen Ukrajna vezetése olyan, akit a pokolba kívánunk, jogosan. Korábban Szlovákia élén is volt ilyen! Tudjátok, az is, akit most támogatunk, mert közben "megszállta a Szentlélek"!
Romániával, Szerbiával kapcsolatban is bármikor robbanhat a feszültség. Elég egy új vezetés, egy az ottani magyar kisebbség ellen elkövetett atrocitás....
Az osztrákok jó viszonyra törekszenek Európával, semlegesnek Oroszországgal, kelettel kapcsolatban.
És mi? Csak a vak nem látja, hogy az egész EU-val, NATO-val, V4-el elmérgesítették Orbánék a viszonyt, amit folyamatosan érezhetünk a bőrünkön! Hogy ezek után van még valami kapcsolat velük, az nem nekünk szól, hanem mert nekik még érdekük fűződik hozzá! De minél ellenségesebbek leszünk, annál kevésbé áll érdekükben velünk üzletelni! Csakis az olcsó munkaerő, ami miatt még mindig ide jönnek!
Ezt Orbánék is tudják, ezért értéktelenítik el folyamatosan a jövedelmeket, ezért hozzák a nyakunkra bevándorlók százezreit!
Hogy mi lesz ennek a vége? Mindenkinek a fantáziájára bízom!
Szerinted az orosz a helyes út? Álljunk megint a vesztes oldalra?
Fordítva!

Brüsszel ellenséges velünk, nem mi velük.

Mi csak annyit kérünk és akarunk, hadd rendelkezzünk a saját életünk,életterünk, kultúránk felett.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Neked az a bajod, hogy két irányba akarunk fontosak lenni és nem csak egy irányba hűségesek?
Te melyik Európa után sóvárogsz?
Helmut Kohl, Mitterand, Theacher már mind a föld alatt.
Harminc évvel ezelőtt, a kifulladt Kádár rendszer után az akkor győztes Nyugat fele fordultunk.
A kilencvenes években ostobán kiöntöttük a fürdővízzel együtt a gyereket is, majd húsz évvel ezelőtt elhittük, hogy ha szorgalmasak és lojálisak leszünk, egyszer majd jutalmul maguk közé engednek a nagyok.
Közben meg a Nyugat a Szovjetúnió útjára lépett, mert nem látták a fától az erdőt.
A hatékonyra felpörgetett termelő gazdaság megkövetelte a fogyasztást, akkor is ha oktalan, az meg magával hozta a termelési kvótákat. Ma már szinte minden multinál kötelező a negyedéves, sőt, már a hároméves terv is. Ismerős?
Már a Nyugat is a gombhoz kezdi varrni a kabátot.
És a gazdasági élet teljesen áthatja a politikát, vele együtt érkeznek a bankár-könyvelő-menedzser politikusok, akik a legendás karizmatikus politikai karakteteket cserélik le a mindenek felett álló befektetőkhöz jobban passzoló arctalan bürokratákra.
Egzisztenciális krízis megoldása helyett migránskvóták, valódi károsanyag kibocsátás-csökkentés helyett "karbonkvóták", béketárgyalás helyett fegyverszállítási kvóták, kockás füzet és exceltábla nekik az egész világ.
Egyenes út a pokolba, de mindenképp az összeomlás felé, mert az ilyen EU-bürokrata végtelenül csőlátó.
Minden egyes lépésük több problémát generál, mint amennyit megold.

Nekik a magyar politika nem különutas, csak zavarja a tőzsdei trendeket. Félő, hogy nem jönnek a negyedéves számok.

Az orbáni politika hazai megítélésében az okoz gondot, hogy mióta Orbánék rátaláltak az új barátaikra, a játékszabályok már nem a hazai homokozó méretéhez igazodnak többé.
És ezt az ellenzék nem tudja megugatni se. Sőt, még a Nyugat se.

A keleti országok csoportképén most még karakterek lehetünk.
Az EU tablóképen a sok, pénzügyi világból kinevelt menedzser között csak a méretünknek megfelelő, perifériára szorult szürke senkik.
Mi vagyunk a multivilágból jól ismert corporate soldier-ek, akik reggel hatra jönnek be és este tízig bent vannak, hátha észreveszik őket a menedzserek és netán előléptetik egy nap majd. De sosem fogják, mert akkor nem lesz, aki dolgozzon is. Az előléptetéseket és a fizuemelést is csak egymásnak osztogatják a tíztől négyig tartó meetingeken, ahol amúgy is csak arról bájcsevegnek, hogy mi lesz a következő meetingen.
A keleti bandában viszont egyelőre még mi vagyunk az utcáról becsábított új munkavállaló, akinek eleve magasabb bért adnak és jobban hízelegnek.
Egyelőre ott most még fontosak vagyunk és később ezt a geoplolitikailag köztes helyzetet a javunkra is fordíthatjuk.
Sok igazságod vagyon,a nyugat se nem tökéletes,se nem szent,se nem grál lovag-és még csak nem is egységes (ahogy a kelet sem)
De nam a nyugattol vagyunk mi egy szarosgödörbe merült ország,hanem magunktol.
Mi vagyunk az egyetlen KKE-i ország,amelyik nem váltotta le a kommunista államszervezetet.Ez az alapprobléma,ami hozta magával a többit (amik amúgy is megvoltak,de nem lettek volna ilyen súlyuak).
Vegyük már tudomásul,a NER se nem nemzeti,se nem együtműködő,se nem magyar-simán egy latin amerikai stilusú rablódiktatúra,a kommunista pártállami szervezetrendszerrel összefonodva.Semmiféle magyar gazdasági fejlődést nem hozott,banánköztársasági gazdaságpolitikát folytatott,és folytat ma is (csak banánültetvény helyett összeszerelőüzemekkel-droidköztársaság).A 2010es évek életszinvonal növekedését,gazdasági bővülését nem a vajda hozta,hanem az EU/nyugati konjuktura.Ha Cheeta majom lett volna kormányon,akkor is lett volna EU konjuktura.Ami azt illeti,inkább arrol tehet a NER,hogy nálunk volt a legkisebb az életszinvonal növekedés-és közben szétverték/ellopták a jövő magyar gazdasági fejlődés lehetőségének alapjait (szétrohadt iskolarendszerrel az élen-olyan nemzetgyilkos hazaáruló bűn ez,amiért 100 halál is kevés volna)
Hogy nyugaton vannak idiótaságok,és káros politikai irányzatok?Hogyne-a kommunizmus és a nácizmus is nyugati találmány.
De a fejlódés útja akkor is a nyugati jogállam és demokratikus intézményrendszer útja (ez kicsit koplex,mert nincs egységes nyugati intézményrendszer,csak szervező elv-szerintem a francia félelnöki rendszer lenne nekünk jó,erős és önálló önkormányzati rendszerrel karöltve.Ezen spec érdemes lenne vitázni-értelmes módon).NEM a despotikus önkény,a jóságos cáratyuska/pártfőtitkár-vezér kénye kedve,a seggnyaló szervilis aparatcsik/mandarin diktatúrát kéne erősiteni.Inkább megszabadulni az ittlévőtöl.Kikecmeregni végre a mucsaji urambátyám feudális seggnyaló mutyivilágunkbol,végre egyszer már valahára.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 435
7 997
113
Tudjuk; itt csak hülyék maradtak :D Meglepődnének sokan, ha tudnák mekkora szellemi tőke hever itthon kiaknázatlanul (és itt akár alapkutatást is értek, de elég a publikációkra rákeresni).
Ami a bolgár, lengyel barátságot illeti; az már kihült, ha parancsra vagy érdekből szétfoszlik. Jobb egy pragmatikus konkurens, mint egy nyikhaj "barát".
Nézd nem szellemi tőkéről volt szó hanem önállóan dolgozni tudó és akaró szakemberekről. Akik az étterben elszívárogtak.
A szellemi tőkéről meg annyit hogy a 90-es évek 2000es évek elejéig kiadott szakmai irányú szellemi és gyakorlati könyvek jelenleg nagyobb értéket képviselnek mint a mostani felsőfokú szakmai alapú könyvek. Kivétel a digitális tartalmi fejlődési irányok... robotika....
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 459
63 933
113
Sok igazságod vagyon,a nyugat se nem tökéletes,se nem szent,se nem grál lovag-és még csak nem is egységes (ahogy a kelet sem)
De nam a nyugattol vagyunk mi egy szarosgödörbe merült ország,hanem magunktol.
Mi vagyunk az egyetlen KKE-i ország,amelyik nem váltotta le a kommunista államszervezetet.Ez az alapprobléma,ami hozta magával a többit (amik amúgy is megvoltak,de nem lettek volna ilyen súlyuak).
Vegyük már tudomásul,a NER se nem nemzeti,se nem együtműködő,se nem magyar-simán egy latin amerikai stilusú rablódiktatúra,a kommunista pártállami szervezetrendszerrel összefonodva.Semmiféle magyar gazdasági fejlődést nem hozott,banánköztársasági gazdaságpolitikát folytatott,és folytat ma is (csak banánültetvény helyett összeszerelőüzemekkel-droidköztársaság).A 2010es évek életszinvonal növekedését,gazdasági bővülését nem a vajda hozta,hanem az EU/nyugati konjuktura.Ha Cheeta majom lett volna kormányon,akkor is lett volna EU konjuktura.Ami azt illeti,inkább arrol tehet a NER,hogy nálunk volt a legkisebb az életszinvonal növekedés-és közben szétverték/ellopták a jövő magyar gazdasági fejlődés lehetőségének alapjait (szétrohadt iskolarendszerrel az élen-olyan nemzetgyilkos hazaáruló bűn ez,amiért 100 halál is kevés volna)
Hogy nyugaton vannak idiótaságok,és káros politikai irányzatok?Hogyne-a kommunizmus és a nácizmus is nyugati találmány.
De a fejlódés útja akkor is a nyugati jogállam és demokratikus intézményrendszer útja (ez kicsit koplex,mert nincs egységes nyugati intézményrendszer,csak szervező elv-szerintem a francia félelnöki rendszer lenne nekünk jó,erős és önálló önkormányzati rendszerrel karöltve.Ezen spec érdemes lenne vitázni-értelmes módon).NEM a despotikus önkény,a jóságos cáratyuska/pártfőtitkár-vezér kénye kedve,a seggnyaló szervilis aparatcsik/mandarin diktatúrát kéne erősiteni.Inkább megszabadulni az ittlévőtöl.Kikecmeregni végre a mucsaji urambátyám feudális seggnyaló mutyivilágunkbol,végre egyszer már valahára.
A geopoitikai-társadalmi realitás, az ország/nemzet lokációja olyan, ami semmi más KKE nációhoz nem hasonlítható.
Még a lengyelhez is csak felszínesen.

Ebben az országban, ha nem lopod szét és nem uralod le a közvagyont, akkor nem lesz stabil hatalmad. De ha nem lesz hatalmad, akkor maradásod se.
2010 mutatta meg tisztán, hogy ide a szép ígéret, de még a hőn áhított bankár-technokrata menedzseri attitűd is kevés.
Kormányon itt tartósan csak az fog maradni, aki lop, csal, uralkodik és leural.
Ez eddig minden korban és rendszerben így volt.
Szemben más KKE nációkkal, idehaza soha nem volt ritka a 20-40 évig tartó hatalom, zömében mindig személyekhez kötve.
A 4-8 éves epizodistáknak csak valami aktuális vészkorszak utáni káoszban termett ideig-óráig babér, akkor is inkább csak külső hatalmak klienseiként.

Ha ezt az országot valóban vezetni akarod, akkor oda meg kell teremteni a gazdasági és a tömegbázist is. Az elsőt csak vadkapitalista módon, míg ebből fakadóan a másodikat, csak populizmussal érheted el.

Amiről te beszélsz, az a bizonyos jóléti társadalom, ahol a jut is, marad is alapon mindenki boldog, idehaza nem jöhet szóba. És ennek nem (csak) belső okai vannak.
Ez a nemzet rajta áll egy interkontinentális verőéren. Ha gazdag és öntudatos lenne, mint pl. Svájc, az nagyon sokba fájna másoknak, akiknek megvan minden erejük ahhoz, hogy inkább káoszt gerjesszenek, de ne legyünk drága vámszedői az ő érdekeiknek.
A legtöbb, ami ebből kikerekedhet, ha egy kvázi király uralkodik, mert csak ő tarthat itt rendet.
Az ország és a nemzet speciális helyzete miatt bárhogy is kepesztünk, átlag egy emberöltőn belül mindig egy ilyen államrendbe gravitál vissza minden.

És ami a belső okokat illeti. Trianon.
Trianon miatt elveszítettük az egyesített Budapesten kívüli valódi, a fővárostól már releváns távolságra levő polgári központjainkat.
Az első világháború utáni dzsentrifikációt felgyorsította a zselléresedés és emellé mind a mai napig tart a főváros vízfejesedése.
Egyszerűen a megmaradt magyar vidéki nagyvárosok már nincsenek elég távol a fővárostól, hogy önálló karakterrel, alternatív polgári demokratikus központokká fejlődhessenek.
Maximum csak a környékbe tanyavilágból jövőknek jelentenek vonzerőt, de még onnan is mindenki a fővárosba tart. Vagy külföldre. Mert ma már könnyen megteheti.
Ironikus, hogy ezen pont Kádárék akartak vmit változtatni, mert míg Rákosi nem bízott a feltétlen megmaradásban és létrehozta Nagy Budapestet 1951-ben (hogy egy en bloc leuralható regionális központot egy kézben tudjanak tartani), addig a kádári szocializmusban igyekezték diverzebbé tenni a gazdaság eloszlását.
Aztán a 90-es években a fővárosi nagypolitika a gyengébb érdekérvényesítő erejű vidéket cseszte meg, ami miatt megindult az elnéptelenedés, leszakadás, illetve a főváros vízfejesedése. Ez utóbbi gazdasági gravitációja akkorára nőtt ezáltal, hogy nem csak, hogy minden erőforrást elszívott a vidék elöl, de már kezd a saját súlya alatt összeroppanni.
Ma annyi pénzbe kerül a fővárosban csak az állagmegóvás az irdatlan hatalmas infrastrukturális amortizáció miatt, amiből jóformán a vidék felét nettó fejleszteni lehetne. Naná, volna is honnan...

Egy ilyen aránytalan eloszlású kultúrális-társadalmi-demográfiai szerkezetben polgári demokráciát csak politikai alapon csinálni lehetetlen.
Ahhoz előbb egy mindenható király kell, akinek megvan az egyedüli teljhatalma, hogy egy kicsit előbb elgereblyézi a talajt, aztán majd jöhet a polgárosodás.
Ez viszont legalább 30-40 év alatt hozhat majd csak eredményt.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
A geopoitikai-társadalmi realitás, az ország/nemzet lokációja olyan, ami semmi más KKE nációhoz nem hasonlítható.
Még a lengyelhez is csak felszínesen.

Ebben az országban, ha nem lopod szét és nem uralod le a közvagyont, akkor nem lesz stabil hatalmad. De ha nem lesz hatalmad, akkor maradásod se.
2010 mutatta meg tisztán, hogy ide a szép ígéret, de még a hőn áhított bankár-technokrata menedzseri attitűd is kevés.
Kormányon itt tartósan csak az fog maradni, aki lop, csal, uralkodik és leural.
Ez eddig minden korban és rendszerben így volt.
Szemben más KKE nációkkal, idehaza soha nem volt ritka a 20-40 évig tartó hatalom, zömében mindig személyekhez kötve.
A 4-8 éves epizodistáknak csak valami aktuális vészkorszak utáni káoszban termett ideig-óráig babér, akkor is inkább csak külső hatalmak klienseiként.

Ha ezt az országot valóban vezetni akarod, akkor oda meg kell teremteni a gazdasági és a tömegbázist is. Az elsőt csak vadkapitalista módon, míg ebből fakadóan a másodikat, csak populizmussal érheted el.

Amiről te beszélsz, az a bizonyos jóléti társadalom, ahol a jut is, marad is alapon mindenki boldog, idehaza nem jöhet szóba. És ennek nem (csak) belső okai vannak.
Ez a nemzet rajta áll egy interkontinentális verőéren. Ha gazdag és öntudatos lenne, mint pl. Svájc, az nagyon sokba fájna másoknak, akiknek megvan minden erejük ahhoz, hogy inkább káoszt gerjesszenek, de ne legyünk drága vámszedői az ő érdekeiknek.
A legtöbb, ami ebből kikerekedhet, ha egy kvázi király uralkodik, mert csak ő tarthat itt rendet.
Az ország és a nemzet speciális helyzete miatt bárhogy is kepesztünk, átlag egy emberöltőn belül mindig egy ilyen államrendbe gravitál vissza minden.

És ami a belső okokat illeti. Trianon.
Trianon miatt elveszítettük az egyesített Budapesten kívüli valódi, a fővárostól már releváns távolságra levő polgári központjainkat.
Az első világháború utáni dzsentrifikációt felgyorsította a zselléresedés és emellé mind a mai napig tart a főváros vízfejesedése.
Egyszerűen a megmaradt magyar vidéki nagyvárosok már nincsenek elég távol a fővárostól, hogy önálló karakterrel, alternatív polgári demokratikus központokká fejlődhessenek.
Maximum csak a környékbe tanyavilágból jövőknek jelentenek vonzerőt, de még onnan is mindenki a fővárosba tart. Vagy külföldre. Mert ma már könnyen megteheti.
Ironikus, hogy ezen pont Kádárék akartak vmit változtatni, mert míg Rákosi nem bízott a feltétlen megmaradásban és létrehozta Nagy Budapestet 1951-ben (hogy egy en bloc leuralható regionális központot egy kézben tudjanak tartani), addig a kádári szocializmusban igyekezték diverzebbé tenni a gazdaság eloszlását.
Aztán a 90-es években a fővárosi nagypolitika a gyengébb érdekérvényesítő erejű vidéket cseszte meg, ami miatt megindult az elnéptelenedés, leszakadás, illetve a főváros vízfejesedése. Ez utóbbi gazdasági gravitációja akkorára nőtt ezáltal, hogy nem csak, hogy minden erőforrást elszívott a vidék elöl, de már kezd a saját súlya alatt összeroppanni.
Ma annyi pénzbe kerül a fővárosban csak az állagmegóvás az irdatlan hatalmas infrastrukturális amortizáció miatt, amiből jóformán a vidék felét nettó fejleszteni lehetne. Naná, volna is honnan...

Egy ilyen aránytalan eloszlású kultúrális-társadalmi-demográfiai szerkezetben polgári demokráciát csak politikai alapon csinálni lehetetlen.
Ahhoz előbb egy mindenható király kell, akinek megvan az egyedüli teljhatalma, hogy egy kicsit előbb elgereblyézi a talajt, aztán majd jöhet a polgárosodás.
Ez viszont legalább 30-40 év alatt hozhat majd csak eredményt.
Nagy büdös lőpikulát.
Azok a magyarok,ki megunják a mucsajröcsögei seggnyaló rendszert,érdekes mód sikeresen be tudnak illeszkedni nyugaton (na nem mindenki,de a többség).
Az Oszmán hóditásig Mo kb együt fejlődött a nyugatiakkal.A Magna Carta és az Aranybulla között nincs 10 év.Az Oszmán hóditás rekesztett meg minket a feudális iszonyunkban.Kommunizmus is egy feudális tipusu rendszer,csak a grofot párttitkárnak hivták-meg keleti tipusu feudalizmus,A regnáló magyar államszervezet meg ehez van kondicionálva.Az intézményrendszer szarrakat seggnyaló módja meg behatárolja az emberek mozgásterét.Ebben a rendszerben a seggnyalás,a szervilizmus az érvényesülés útja,és nem a munka és a tudás.Nem véletlen,hogy se Teller,se Karikó nem Mo-on lett Nobel dijas.Itthon nem lehettek volna soha.
Ez az állami berendezkedés rendszerszintű hibája.A többi csak propi,szar amivel a sötétben tartott gombákat etetik.
Méghogy a főváros elvonta a vidék elöl a forrásokat....Lófaszt.Bp a legnagyobb adóbefizető az állami költségvetésbe,nettó adóbefizető.
Most,mikor kvázi királyságként létezik az ország,tán fejlődik a vidék?Megiuncsak,lófaszt.Elcigányosodik.NER földesurak EU támogatást lehúzó latifundiumai vannak rajt-közben importáljuk a zöldség zőldjét is,mert nincs magyar termelés......
Az autokrácia mindig egy szűk kis csoport érdekeit szolgálja.Mindig gátja a fejlődésnek.Képesek nagyon rossz hatékonysággal rövid ideig nagy mennyiségi növekedést produkálni,de hosszabb távon mindig csak pangást okoznak,vagy mégrosszabbat.
Persze a másik véglet se jó,az anarchia ugyanúgy (ha nem jobban) egy halálos méreg.
A köztes középút a demokratikus jogállam.Ami elég rugalmas a fejlődéshez,de elég stabil,hogy fejlődhessen
(persze ez igy sematikus,a való életben semmi se tökéletesen egynemű)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 080
88 064
113
"A baloldali értelmiséghez szóló Epicenter hírportál szintén éles hangon kritizálta a Denkov-kormányt. „Szerbia és Magyarország dühös reakciója az orosz gáz Bulgárián keresztül történő tranzitdíjának emelésére nem sok jót ígér hazánknak, leginkább a teljes nemzetközi elszigeteltséget hozhatja el”. A lap úgy véli, hogy a belső botrányokkal együtt a Folytatjuk a változást párt kormányzása máris helyrehozhatatlan károkat okoz Bulgáriának hazai és nemzetközi viszonylatban egy rendkívül kritikus időszakban.
„Bulgária az elmúlt fél évszázadban soha nem volt ennyire egyedül, félreértve, elutasítva és megalázva, mint most a Folytatjuk a változást kormányzása alatt” – írja a hírportál. Pénteken azonban lényeges fordulat állt be a tranzitdíj emelésének ügyében. A jobboldali Pik.bg hírportál azzal robbantott bombát, hogy nyilvánosságra hozta azokat a dokumentumokat, amelyek bizonyítják, a teljes politikai elit érintett az orosz gáz tranztitdíjának emelésében.
Mint ahogy a nevezett hírportál már korábban is elmondta, az ötlet a jelenlegi neoliberális kormány pénzügyminiszterétől, Aszen Vaszilevtől, a kormányzó Folytatjuk a változást párt társelnökétől származik, aki minden lehetséges módon mérlegelt, hogyan lehet betömni a költségvetésben tátongó több milliárd levás lyukat. A hírportál szerint „Vaszilev célja elemi csalás”. A törvény szövege alapján a pénzügyminiszter 3 milliárd leva (1,5 milliárd euró) többletbevételt tud kimutatni a jövő évi költségvetésben, ami valójában üres bevétel, amelyeket Bulgária nem kaphat meg, hiszen a törvénymódosítás ellentétes az európai joggal, ráadásul mindez Magyarországgal és Szerbiával való kapcsolatok megromlásához vezet. A szóban forgó 3 milliárdos leva üres többletbevétel mesterségesen 3 százalék alá csökkentené a GDP arányos költségvetési hiányt. A Pik.bg hírportál értesülése szerint, „bár az ötlet Vaszilevé, de a parlamentben az újabban tandemként dolgozó Bojko Boriszov a jelenlegi neoliberális kormányt kívülről támogató jobbközép GERB párt elnöke, és Deljan Peevszki a török liberális párt, a DPSZ társelnöke is támogatta”.
Ők ketten voltak a javaslat legfőbb támogatói, de az említett hírportál szerint fogalmuk sem volt arról, hogy mit írnak alá, mert a módosító indítványokat a török liberálisok másik képviselője, Jordan Conev javasolta nekik. Utólag a Pik kiderítette, hogy Rumen Radev államfő is érintett a témában, bár szerdán bírálta a parlament döntését, nem vétózta azt meg, ellenkezőleg, sietve aláírta, és megjelentette a bolgár állami közlönyben, nehogy ismét oroszbarátsággal vádolják. A hírportál leleplező cikke után Bojko Boriszov kénytelen volt még aznap, péntek este magyarázkodni."
 

u9k6N5vF

Well-Known Member
2022. március 24.
314
2 565
93
Nagy büdös lőpikulát.
Azok a magyarok,ki megunják a mucsajröcsögei seggnyaló rendszert,érdekes mód sikeresen be tudnak illeszkedni nyugaton (na nem mindenki,de a többség).
Az Oszmán hóditásig Mo kb együt fejlődött a nyugatiakkal.A Magna Carta és az Aranybulla között nincs 10 év.Az Oszmán hóditás rekesztett meg minket a feudális iszonyunkban.Kommunizmus is egy feudális tipusu rendszer,csak a grofot párttitkárnak hivták-meg keleti tipusu feudalizmus,A regnáló magyar államszervezet meg ehez van kondicionálva.Az intézményrendszer szarrakat seggnyaló módja meg behatárolja az emberek mozgásterét.Ebben a rendszerben a seggnyalás,a szervilizmus az érvényesülés útja,és nem a munka és a tudás.Nem véletlen,hogy se Teller,se Karikó nem Mo-on lett Nobel dijas.Itthon nem lehettek volna soha.
Ez az állami berendezkedés rendszerszintű hibája.A többi csak propi,szar amivel a sötétben tartott gombákat etetik.
Méghogy a főváros elvonta a vidék elöl a forrásokat....Lófaszt.Bp a legnagyobb adóbefizető az állami költségvetésbe,nettó adóbefizető.
Most,mikor kvázi királyságként létezik az ország,tán fejlődik a vidék?Megiuncsak,lófaszt.Elcigányosodik.NER földesurak EU támogatást lehúzó latifundiumai vannak rajt-közben importáljuk a zöldség zőldjét is,mert nincs magyar termelés......
Az autokrácia mindig egy szűk kis csoport érdekeit szolgálja.Mindig gátja a fejlődésnek.Képesek nagyon rossz hatékonysággal rövid ideig nagy mennyiségi növekedést produkálni,de hosszabb távon mindig csak pangást okoznak,vagy mégrosszabbat.
Persze a másik véglet se jó,az anarchia ugyanúgy (ha nem jobban) egy halálos méreg.
A köztes középút a demokratikus jogállam.Ami elég rugalmas a fejlődéshez,de elég stabil,hogy fejlődhessen
(persze ez igy sematikus,a való életben semmi se tökéletesen egynemű)
Szerintem ezt a katyvaszt kár volt leírnod. Mindenfélét összemosol mindenfélével, de közben nem nyújtasz sem átfogó, sem semleges nézőpontú képet. Olyan, mintha az ember a Telexet olvasná, pihenésképpen meg az Indexet.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 743
17 266
113
Mekkora? És miért hever kiaknázatlanul?
Nagy. :)
Gyógyszerkutatás (sógornő pl. erről többet tud), fizika (mondjuk Bór Zsoltot még 2008-ban üldözték el Szegedről tán), biológia (ebben egy ismerős érdekelt rák terápia kapcsán), anyagmérnökök meg technológiát fejlesztenek (anno fémhab gyártás gravitációs környezetben, vagy műanyagok plazma-immerziós kezelése).
Többnyire azért kiaknázatlan, mert 2004-ben a magyar cégek konkurenciája előtt szélesre tártuk a kapukat az eu-s tagsággal, azok meg köszönték szépen és legázoltak minket. Nemigen maradt tőkeerős magyar cég, ami meg igen, ott az ellenzék oligarcházása van finanszírozva (pl. libamáj, borászat, stb. élelmiszeripar kapcsán...pedig ott a rezisztens fajtákkal, vegyszermentes tartósítással guríthattunk volna nagyot). Gondolom van ezeken kívül is (csillagászat, űrkutatás, implantológia, etc.), de a fentiekre jobban van rálátás.