[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 714
17 045
113
Nézd nem szellemi tőkéről volt szó hanem önállóan dolgozni tudó és akaró szakemberekről. Akik az étterben elszívárogtak.
A szellemi tőkéről meg annyit hogy a 90-es évek 2000es évek elejéig kiadott szakmai irányú szellemi és gyakorlati könyvek jelenleg nagyobb értéket képviselnek mint a mostani felsőfokú szakmai alapú könyvek. Kivétel a digitális tartalmi fejlődési irányok... robotika....
Ebben nem feltétlenül értek egyett; párom még tanult abból a könyvből az orvosin, amit felmenőm írt vagy 150 éve és pont azért, mert nincs jobb. Ami a szakkönyveket illeti, az úgy zajlik/zajlott, hogy megkeresett kolléga, h "te figyelj, nem akarsz ilyen és ilyen könyvet írni? Ennyi a cash." Vagy volt pályázat, ami mellé ki kellett adni szakkönyvet. Tudom, mert csináltam. És így született a tankönyvek 98%-a egy bizonyos agyonsajnált kiadó kapcsán. A valóban jó könyvek meg a merevlemez fiókjában hevernek (speciel én használom). A gépkönyv átiratokat hagyjuk, mert ilyenkor van az, h az ezen szocializálódott szakit "összecsomagolja" a robot a gyártócellában, vagy töri a cnc gépet/szerszámot, mint mókus a mogyorót, mert fogalma nincs a mélyebb alapokról.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 174
14 784
113
Sokan vannak a fórumon aki más nemzeteket gyűlölnek....és ez nagyon nem jó......de ,hogy valaki ennyire gyűlölje a sajátját én még nem láttam az elmúlt 30 évben....A régi ÁVH-k juttnak eszembe....Rendkívűl elkeserítő.
Azért ne tegyünk már egyenlőséget a Kormányt vagy Orbánt és rendszerét utálók és a nemzet gyűlölők közé!
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Akkor nem teljesen világos ki az akit nem láttál 30éve így gyűlölni a nemzett...
akinek nem inge ne vegye magára....soha nem azzal van a gond ha valaki kritizál ...de ez a személy nemcsak a kormányt vagy Orbánt gyűlöli...(símán el tudom képzelni ,hogy nyakon vágna )...hanem azokat is zsigerből gyűlöli akik.....1 esetleg kormánypártiak...2 semlegesek csak elismernek bizonyos pozitív cselekedeteket....a gyűlölködés soha senkit nem vitt előrébb...csupán önmagukat mérgezik és ez elszomorít.....természetesen személyes vélemény
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Azért ne tegyünk már egyenlőséget a Kormányt vagy Orbánt és rendszerét utálók és a nemzet gyűlölők közé!
Én nem értem ezeket a véresszájú Orbángyűlölőket.. primitív O1G fröcsögőket..

-Nem Orbán csalt a költségvetési számokkal,hanem gyurcsány...
-Nem Orbán mondta azt, hogy eltakarodhatsz a francba,ha valami nem tetszik, hanem gyurcsány.
-Nem Orbán mondta azt, hogy hazudtunk reggel,délben meg este,hanem gyurcsány és nem Orbán vetett be "trükkök százait", hogy átbassza a magyarokat,hanem gyurcsány.
-Nem Orbán lövetett a magyarokra, lövette ki a magyarok szemét,hanem gyurcsány..
...és sorolhatnám még..

...és mégis az Orbán a geczi....és nem az a kötélre való f.reg meg a sleppje.

Neked ez nem furcsa?
Neked ez nem bántja az igazságérzeted?
Mert nekem rohadtul..
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 495
8 268
113
Sokan vannak a fórumon aki más nemzeteket gyűlölnek....és ez nagyon nem jó......de ,hogy valaki ennyire gyűlölje a sajátját én még nem láttam az elmúlt 30 évben....A régi ÁVH-k juttnak eszembe....Rendkívűl elkeserítő.
Ezt teszi egy néppel az elmúlt évszázad állandó megtépázasa és ellenség kép teremtése, hogy már saját magunkat is utáljuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Katica

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Én nem értem ezeket a véresszájú Orbángyűlölőket.. primitív O1G fröcsögőket..

-Nem Orbán csalt a költségvetési számokkal,hanem gyurcsány...
-Nem Orbán mondta azt, hogy eltakarodhatsz a francba,ha valami nem tetszik, hanem gyurcsány.
-Nem Orbán mondta azt, hogy hazudtunk reggel,délben meg este,hanem gyurcsány és nem Orbán vetett be "trükkök százait", hogy átbassza a magyarokat,hanem gyurcsány.
-Nem Orbán lövetett a magyarokra, lövette ki a magyarok szemét,hanem gyurcsány..
...és sorolhatnám még..

...és mégis az Orbán a geczi....és nem az a kötélre való f.reg meg a sleppje.

Neked ez nem furcsa?
Neked ez nem bántja az igazságérzeted?
Mert nekem rohadtul..
Neki is böriben a helye, meg a mostaninak is a sleppjükkel együtt.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 079
33 117
113
-Aki fejlődést tart kivánatosnak a jövőbeni megmaradásért,az biztos nagyon gyűlöli a nemzetét......
_Békák szeretik a mocsarat,a mucsajröcsögei posványt-zavarosba lehet jol halászni....Ez hazaszeretet?Nem az,sima bűnös önérdek.Az ilyenek saját magukat szeretik,és a saját személyes érdeküket hazudják a Haza érdekének.Akkor is,ha ez valójában a Haza netto meggyilkolását jelenti.
Van,ki hülye hozzá hogy megértsen valamit.De a rosszabb az,ki szándékosan belehazudik a dolgokba,saját egyéni érdekéből pusztitja a Nemzet jövőjét.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 637
48 348
113
Csak okulásul! Bár van, akit a tények sem zavarnak elvakult gyűlöletében.

Szabó József

Pressman nagykövet esete az USA-orosz kereskedelmi kapcsolatokkal…
Huszonöt évet töltöttem el diplomáciai szolgálatban. Olyat nem nagyon tapasztaltam ezen idő alatt, hogy egy nagykövet a fogadó országban olyan nagyköveti tanácskozásra hívja össze nagykövet társait, amelyen a fogadó állam miniszterelnökét elítélő mondatok hangzanak el. Olyat is szólt ez a jó ember, hogy Magyarország egyedül a szövetséges országok közül esedezik üzletért Oroszországnál, miközben az ukrán civileket öldös halomra. Attól most eltekintek, hogy felsoroljam, az USA rövid történelme folyamán mennyi civil embert gyilkolászott le világszerte.
Most csak és kizárólag az üzleti oldalra koncentráljunk. Mellékelek egy táblázatot. Az USA adminisztráció hivatalos oldaláról származik és az USA-orosz kereskedelmi kapcsolatok ez évi alakulását tartalmazza havi bontásban. 2023 január és augusztus között az USA 3 milliárd 384 millió dollár értékben vásárolt különböző termékeket Oroszországból, míg az USA vállalatok ugyanezen időszak alatt 396 millió dollár értékben értékesítettek amerikai árucikkeket Oroszországban. Na, szóval, ki esedezik itt üzletért Oroszországnál?
A tényekhez tartozik persze, hogy szinte történelmi mélyponton vannak a két ország kapcsolatai, beleértve a külkereskedelmet is. Utoljára 1997-ben volt ennél alacsonyabb az orosz áruk importja Amerikába.
Érdekes megnézni az áruszerkezetet is, persze. Az Amerikába importált orosz áruk nagy részét a nukleáris fűtőanyagok, a műtrágyák és a platinacsoportba tartozó fémek (palládium, platina, ródium) teszik ki (kb. 2,5 milliárd USD értékben). Ezen belül az egyes termékcsoportokra csak részadatokat sikerült kibányásznom. Ezek szerint.
  • 2023. első negyedévében az USA műtrágyaimportja Oroszországból 127,4%-kal nőtt, értéke elérte az 596 millió USD-t (2022 hasonló időszakában ez az érték 262 millió USD volt);
  • az USA megduplázta a dúsított urán Oroszországból származó importmennyiségét is (pontosabban 2,2x-re emelte), ami így elérte a 416 tonnát, értékben 696,5 millió USD-t. (2022 azonos időszakában a szállított dúsított urán mennyisége 188t volt).(Apropó: ezzel Oroszország az USA legnagyobb dúsított urán beszállítója lett).
  • 2023 január-júliusában az Egyesült Államok 701 millió dollár értékű palládiumot importált Oroszországból (2022 egészében 1,39 milliárd dollárt). (A palládiumról többször írtam már: elengedhetetlen fém a félvezetők gyártásában és az autóiparban). Ez a mennyiség az USA palládiumszükségletének kb. 35-40%-át biztosítja.
Na, szóval: az USA a számára stratégiai jelentőségű és mennyiségű árucsoportok tekintetében csak USA érdek van. Tök mindegy, hogy az oroszok Pressman szerint ukrán civileket támadnak, az USA ilyenkor félrenéz. E félrenézés következménye mintegy 3 milliárd dolláros kereskedelmi többlet orosz oldalon, amit Moszkva akár a háború finanszírozására is fordíthat. Másnak viszont nem engedhető meg a félrenézés luxusa és épp azzal az árulással vádol meg bennünket egy olyan ország nagykövete, amit maga követett el többek között ellenünk is.
u.i. sok agyatlan honfitársunk meg a nagykövet X oldalán árulózza OV-t. Szerintem meg épp az történik, hogy az USA veszi semmibe európai szövetségeseit, azok érdekeit és szúrja hátba őket. Nem csak Magyarországot, hanem minden egyes partnerét. Azoknak a nagyköveteknek az országait is, akik gondolom szorgosan bólogattak Pressman szavaira – figyelmen kívül hagyva a fentebb részletezett tényeket.
https://www.census.gov/foreign-trade/balance/c4621.html
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
384
2 620
93

Végre! Nekem kifejezetten hiányzik, hogy tudjam magam a telefonnal azonosítani. Az pedig, hogy a kormány követ a mosdóba pont nem érdekel. Nem vagyok én milliárdos vállalkozó, aki kormányközeli cégek konkurenciája vagy kívánatos szerzemény. Az én életemet (és azt hiszem ezzel pármillióan még így vannak) ez csak könnyíteni fogja.

Az Eü-ben nem csak a pénz hiányzik, hanem a bátorság is hogy megmondjuk a népnek hogy nem lehet minden falunak saját MR-je, kézsebésze és transzplantációs központja 30 főorvossal, be kell zárni a kórházak felét, és akkor lesz rendes ellátás. Falusi kis iskolák dettó.

Ezt (összevonások) szerintem érdemes nagyon-nagyon óvatosan meglépni. Sőt, ha kibírjuk, érdemesebb lenne nem meglépni.

Mert pénzügyileg rövidtávon hasznos, hosszútávon viszont lehet, hogy nagyon káros.

A tanári kar esetében a minél több, minél felkészültebb, eszközökkel minél jobban ellátott tanárt szeretnék. A tanárok képzik a jövő nemzedékeit, ezen nem jó ötlet spórolni. Szerintem igenis van létjogosultsága a helyi iskoláknak.

Az egészségügyre is igaz a minél több, felkészültebb és eszközökkel ellátott, de az egészségügyben lehetnek lehetőségek a hatékonyság növelésére. Őszintén megvallva nem tudom megítélni, csak tippelek abból a (szerencsére minimális) tapasztalatból, ami nekem van.

Ezeken területeken én mindent megtennék, hogy ne kelljen embereket elküldeni. Egyszerűen azért, mert a világ változik, és ahogy cégtársam fogalmazott: "az autó megjelenése előtt rengeteg volt a ló".

Félreértés ne essék, nem arra gondolok, hogy az ipart és a mezőgazdaságot le kell építeni, hanem arra, hogy ezeknek a termelőképessége drasztikusan emelkedik. Ma még munkaerőhiány van, de minden cég aktívan keresi a megoldásokat a szükséges munkaerő számának csökkentésére, amit lehet automatizálnak.

Ez az automatizálás, a "gigafactory"-k, a hatékonyság növelése jelentős mennyiségű munkaerőt fog felszabadítani. Van aki szerint a "játék és a kábítószer" marad, de szerintem vannak területek, amelyek gyakorlatilag tetszőleges számú embert fel tudnak venni. Ezek közé tartozik a fiatalokról és az idősekről való gondoskodás is.

Pont emiatt támogatom nagyon a közmunka rendszert (nem keverendő a szocializmussal és a kommunizmussal). Itt a mi környékünkön karbantartják a közterületeket. Ez rendkívül értékes számomra, jó érzés úgy besétálni a munkába, hogy nem egy szeméttel teleszórt utcán megyek végig.

A társadalmi folyamatoknak idő kell. Ez igaz egy-egy terület leépülésére és felépítésére is. Van bőven lehetőség ebben az országban, csak el kellene felejtenünk a mentalitásunk néhány részletét.

Elon eléggé rávan kattanva Magyarországra.

Emlékszel Musk ábrájára arról, hogyan tolódott el a politikai pozíció, amíg ő egyhelyben maradt (google: elon musk left right)? Az a gyanúm, mi is nagyjából ebben a helyzetben vagyunk, ezért figyel ide valamennyire.

Mutass jobbat..
Alapíts pártot,csinálj programot.
Ha jobb lesz mint a mostani, rád szavazok.

Szerintem nem vagyunk tisztában azzal, milyen elképesztő mennyiségű szellemi erőforrást igényel egy tisztességes pártprogram összeállítása. Ilyesmit csak úgy lehet megcsinálni, hogy van mögötted minden területre egy szakértői csoport, amely megvitatja a lehetőségeket, összefoglalja a konklúziókat, javaslatokat készít különböző forgatókönyvekre.

Nem tisztességes, populista programot nyilván jóval könnyebb csinálni, de azt meg minek?

akinek nem inge ne vegye magára....soha nem azzal van a gond ha valaki kritizál ...de ez a személy nemcsak a kormányt vagy Orbánt gyűlöli...(símán el tudom képzelni ,hogy nyakon vágna )...hanem azokat is zsigerből gyűlöli akik.....1 esetleg kormánypártiak...2 semlegesek csak elismernek bizonyos pozitív cselekedeteket....a gyűlölködés soha senkit nem vitt előrébb...csupán önmagukat mérgezik és ez elszomorít.....természetesen személyes vélemény

Ezzel teljesen egyetértek. Olyan általában nincs, hogy valaki csak jó vagy csak rossz döntéseket hoz, csak jó vagy csak rossz dolgokat csinál.

A teljes kultúránk a konfliktusra és a másik legyőzésére épül. Ennek van (volt?) pozitív hatása, mert a verseny indukálja a fejlődést. Ugyanakkor átestünk a ló másik oldalára, és ma már csak a konfliktus és a győzelem a fontos.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 420
63 673
113
Méghogy a főváros elvonta a vidék elöl a forrásokat....Lófaszt.Bp a legnagyobb adóbefizető az állami költségvetésbe,nettó adóbefizető.
Ez a legnagyobb, rendre ismétlődő, klasszikus tévedés, vagyis az oka annak, amiért ilyen aránytalan a társadalmi-gazdasági-kulturális eloszlás Magyarországon.
Ugyanis lehet, hogy számszakilag, könyvelésileg, nominálértélen a főváros a legnagyobb nettó adóbefizető, de mára már egy akkora koncentrált, túlhízott, elnehezült gravitációs gödör, hogy ide már az Isten pénze se elég. Budapest a jelen vízfej jellegével előbb emészti el a megtermelt adót, minthogy az érdemben hasznosult volna.

A városban a zaj, a szenny és a tömeg miatt már nem lehet élni. Ezért sokan kiköltöznek az agglomerációba, ahová kiépült a rengetek lakópark. De a munka maradt a városban. Ezért mindenki ingázik egész nap, reggel befele, este kifele. De már nem csak az agglomerációból, hanem messzebbről is, ami már nonszensz.
Az ingázó tömegek amortizációs hatása lényegesen nagyobb teher, mint amit a főváros infrastruktúrája elbír. Nem erre a dinamikus tömegre van méretezve.
Ilyen terhelés mellett ami pénzt az infrastuktrúra renoválására költenek, azt lényegében egy feneketlen kútba dobják.
Ami utat felújítanak januárban, az már repedezik októberben.
És fővárosi a munka díjszabása, mert itt minden építkezés drágább. Itt egy éves szimpla kátyúzásból vidéken jóformán egy hidat fel lehetne építeni.
És a nagyobbik baj az, hogy pont emiatt a pénznyelő miatt nincs pénz a valódi fejlesztésekre, de még ennél is nagyobb baj, hogy ha lenne, az mégtöbb ingázót vonzana be és a végén már az egész ország pénzét költhetjük arra, hogy a fővárosban foltozgassuk a lyukakat.

Szóval meg kell fordítani ezt a sok évtizede beágyazódott öngerjesztő és végzetes trendet.
Egyszerűen mára már nem maradt más módszer, csak a fájdalmas, de mi akartuk. Ez, volt a könnyebbik út, ami vidéki, megszüntetjük, ami pénz, azt meg a fővárosra költjük.
Most már hagyni kell, hogy a főváros termelje csak szépen a bevételt, amíg tudja, de azt már a vidékre kell költeni. Budapestet meg vissza kell sorvasztani 1 millió lakos alá és emellett vissza kell szorítani az ingázást a negyven évvel ezelőtti szintre.
Ez a nagy büdös helyzet.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
384
2 620
93
Most már hagyni kell, hogy a főváros termelje csak szépen a bevételt, amíg tudja, de azt már a vidékre kell költeni. Budapestet meg vissza kell sorvasztani 1 millió lakos alá és emellett vissza kell szorítani az ingázást a negyven évvel ezelőtti szintre.

Bár alapvetően egyetértek azzal, hogy Budapestet karcsúsítani kellene (én IX. kerületben élek lassan 30 éve, átéltem a gettóból felemelkedést, igazából elég jó hely lett), milyen időtávon gondolod ezt reálisnak?

Illetve technikailag hogyan? A lakások felét elhagyják? Nagyobbakat építenek? Ki fogja megfizetni a nagyobb lakást, ha elvándorolnak az emberek?

Valami rotációs rendszert tudnék egyébként elképzelni. Fiatalok be, idősek ki. De most csak ötletelek. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 079
33 117
113
Ez a legnagyobb, rendre ismétlődő, klasszikus tévedés, vagyis az oka annak, amiért ilyen aránytalan a társadalmi-gazdasági-kulturális eloszlás Magyarországon.
Ugyanis lehet, hogy számszakilag, könyvelésileg, nominálértélen a főváros a legnagyobb nettó adóbefizető, de mára már egy akkora koncentrált, túlhízott, elnehezült gravitációs gödör, hogy ide már az Isten pénze se elég. Budapest a jelen vízfej jellegével előbb emészti el a megtermelt adót, minthogy az érdemben hasznosult volna.

A városban a zaj, a szenny és a tömeg miatt már nem lehet élni. Ezért sokan kiköltöznek az agglomerációba, ahová kiépült a rengetek lakópark. De a munka maradt a városban. Ezért mindenki ingázik egész nap, reggel befele, este kifele. De már nem csak az agglomerációból, hanem messzebbről is, ami már nonszensz.
Az ingázó tömegek amortizációs hatása lényegesen nagyobb teher, mint amit a főváros infrastruktúrája elbír. Nem erre a dinamikus tömegre van méretezve.
Ilyen terhelés mellett ami pénzt az infrastuktrúra renoválására költenek, azt lényegében egy feneketlen kútba dobják.
Ami utat felújítanak januárban, az már repedezik októberben.
És fővárosi a munka díjszabása, mert itt minden építkezés drágább. Itt egy éves szimpla kátyúzásból vidéken jóformán egy hidat fel lehetne építeni.
És a nagyobbik baj az, hogy pont emiatt a pénznyelő miatt nincs pénz a valódi fejlesztésekre, de még ennél is nagyobb baj, hogy ha lenne, az mégtöbb ingázót vonzana be és a végén már az egész ország pénzét költhetjük arra, hogy a fővárosban foltozgassuk a lyukakat.

Szóval meg kell fordítani ezt a sok évtizede beágyazódott öngerjesztő és végzetes trendet.
Egyszerűen mára már nem maradt más módszer, csak a fájdalmas, de mi akartuk. Ez, volt a könnyebbik út, ami vidéki, megszüntetjük, ami pénz, azt meg a fővárosra költjük.
Most már hagyni kell, hogy a főváros termelje csak szépen a bevételt, amíg tudja, de azt már a vidékre kell költeni. Budapestet meg vissza kell sorvasztani 1 millió lakos alá és emellett vissza kell szorítani az ingázást a negyven évvel ezelőtti szintre.
Ez a nagy büdös helyzet.
Ez egy hülyeség.
A főváros netto adóbefizető-vagyis több adót fizet be,mint amennyi támogatást kap.Akkor mégis hogyan szivhatná el az erőforrásokat a vidéktől?
Azért mennek az emberek vidékről a (fő)városba,mert jobb a megélhetés (vidéki elcigányosodást most vegyük ki a képletből,de sok faluból ezért is menekül a magyar).Ez gazdasági probléma.Ha nincs megélhetés,nincs jövőkép,akkor elmennek az emberek oda,ahol úgy gondolák,hogy ott van.(tetszettek volna nem szétverni a vidéki gazdaságot,a mezőgazdasággal az élen)
A városiasodás világméretű jelenség,és várhatóan növekedni fog.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 194
29 216
113
Méghogy a főváros elvonta a vidék elöl a forrásokat....Lófaszt.Bp a legnagyobb adóbefizető az állami költségvetésbe,nettó adóbefizető.
Hogyne, mert oda van bejelentve a cégek központja. Azért, mert az a főváros. Ha holnaptól Kisvárda lenne a főváros, átköltözne pár minisztérium, akkor holnapután vinnék oda a cégek is a székhelyüket.
 
Status
Not open for further replies.