[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 027
2 912
113
Iyenről még én se, de olyanról igen, hogy egy embernek volt egy jól menő boltja és megjelent ott pár ember akik mondták neki, hogy vagy eladja a boltot az ország gázszerelőjének vagy bezár. Nem adta el és be is zárta mert rászálltak a hatóságok...
Nem mondom hogy nem létezhet ilyen, de szerintem leginkább az urban legend kategóriába tartozik. Mit tud kezdeni egy nem lojális szervezettel? Igazából ahol elvettek üzletet ott se egy-egy céget vettek meg lehetetlenítettek el, hanem egész ágazatokat és jellemzően kúlföldikektől. Utalványpiac, út és vasútépítés, biztosítók stb
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 080
33 117
113
Te felcseréled az ok-okozati öszefüggéseket.
Ha nincs gazdasági fejlődés, elmennek az emberek. Igen, ez tény, de ez a betegség maga.
Az emberek elmennek, a főváros hízik és túlnövi saját képességeit.
Világjelenség.
Úgy is fogalmazhatunk, hogy a világ beteg, a betegség neve az urbanizáció, tudunk róla, ismerjük, de mégse teszünk ellene, mert nincs betegségtudatunk.

A gyógymód a trend megfordítása. Le kell fogyasztani a városokat, nálunk pedig a fővárost. A fogyókúra mindig olyan extra munkavégzés, amit nem pótolunk vissza semmivel.
Budapesten termelni kell az adót, de közben azt a vidékre kell költeni, amíg ott be nem indul valami.
A fővárosról első körben le kell választani az ingázókat, mert ők okozzák a legtöbb rombolást és extra terhet.
Majd ezzel párhuzamosan le kell csökkenteni a lélekszámot is.
És mégis hogyan?!?A gazdaság a városokba koncentrálódik.Egy több ezer fővel működő ipari üzemet nem tehetsz olyan helyre,hol nincs munkaerő-vagy oda kell vinedd a munkaerőt.Az ott lévő emberek aztán kereskedelmi,kulturális és közellátási szolgáltatásokat igényelnek-további emberek kellenek.És a folyamat mindaddig öngerjesztővé válik,mig van a gazdaságnak növekedési lehetősége.
Ilyen a világ,ha tetszik,ha nem.Ha még többet vonsz el a fővárostol,csak még jobban leromlik.Ha élhetetlenné válik,akkor az emberek elköltöznek.De nem a gazdasági lehetőségeket nem nyújtó latifundiumok uralta magyar vidékre,henem külföldre.Pláne,ha még az ingázást is nem megoldod,hanem megszünteted.
Szembe akarsz menni a fejlődéssel hatalmi szóval.NEM FOG MENNI.
A vidék felélesztésének alapja a fejlődőképes mezőgazdaság.Azt kéne valahogy újraéleszteni (fogalmam sincs,hogyan lehetne.90es években már el lett baxva-a fikusz latifundiumok meg feltették az i-re a pontot).Ha nincs a vidéknek gazdasági vitalitása,nincs lakosságmegtartó képessége,akkor nem fognak ott megmaradni az emberek-csak a segélyen élő cigányok.És most ez is zajlik.A vidék rohamosan elcigányosodik.Mo egyre gyorsuló ütemben elcigányosodik.
Erre rátesz egy lapáttal a NER droidköztársasági gazdaságpolitikája,ami a városokbol is elűzi a magyar fiatalságot.Most már/még nem a vidékért kell agódni,hanem úgy általában a magyarságért.Mert igen sötét felhők gyültek össze felettünk.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 080
33 117
113
Nem mondom hogy nem létezhet ilyen, de szerintem leginkább az urban legend kategóriába tartozik. Mit tud kezdeni egy nem lojális szervezettel? Igazából ahol elvettek üzletet ott se egy-egy céget vettek meg lehetetlenítettek el, hanem egész ágazatokat és jellemzően kúlföldikektől. Utalványpiac, út és vasútépítés, biztosítók stb
Elszomoritalak,de bizony ez a mi kis pártállami iszonyunkban mindennapos dolog.És nem csak Lölő érdekében,hanem helyi fikuszos notabilitások érdekében is.Itt ahol lakom,kebabozót,fagylaltozót,kisvendéglőt,szóval kifejezetten kis családi üzleteket is tönkretettek a helyi zsebföldesúri klikk utasitására-állami intézmények felhasználásával.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 420
63 673
113
Ha még többet vonsz el a fővárostol,csak még jobban leromlik.Ha élhetetlenné válik,akkor az emberek elköltöznek.De nem a gazdasági lehetőségeket nem nyújtó latifundiumok uralta magyar vidékre,henem külföldre.
Tévedés.
A fővárost le kell rontani, hogy karcsúsodjon. Addig csak egy önsorsrontó pénztemető.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 080
33 117
113
Amúgy én vidéki vagyok a család egy része meg mezőgazdasággal foglalkozik és még a mesében se láttam ilyet. ( mondjuk nincs a környéken szupernagy birtok és van még pár működő tsz is szóval megeshet, hogy csak szerencsés a környék)
Mifelénk meg gyakori (Dunántúl)
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 420
63 673
113
Nem lehet csak annyit hajtogatni, hogy probléma van és a problémát azért nem lehet megoldani, mert probléma van.
Ez a tipikus, lefogyás elleni kifogáskeresés.
Ülünk a fotelban, zabáljuk a jégkrémet, alig kapunk levegőt, vérnyomásunk, vércukrunk az egekben, panaszkodunk, hogy kövérek vagyunk, de nem állunk fel, mert az kényelmetlen.
Nem karcsúsítjuk a fővárost, mert akkor elmennek az emberek.
És ha maradnak, az jobb?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 080
33 117
113
És addig haza se jönnek, amíg az ország élhetetlen az aránytalan vízfej miatt.
Nem a vizfej miatt élhetetlen,hanem az állami intézményrendszer miatt.
És felejtsük már el azt,hogy az állami intézményrendszer azonos az országgal.NEM AZ.Ha nem megfelelő,az állami intézményrendszert le lehet,és kell cserélni.ExVSZ országokban rajtunk kivűl mindenhol le is cserélték a komcsi intézményrendszert,csak nálunk maradt meg.
A-szerencsés helyen élsz
B-katonatisztként nem baszogatnak se téged,se a családodat.Része vagy a rendszernek,amin révén élősködnek,igy védett vagy tőle (mielött megsértődsz,ez nem jelenti azt,hogy részt veszel a zabrálásokban,csak egyszerűen az állami intézményrendszer része a sereg)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 145
113
Iyenről még én se, de olyanról igen, hogy egy embernek volt egy jól menő boltja és megjelent ott pár ember akik mondták neki, hogy vagy eladja a boltot az ország gázszerelőjének vagy bezár. Nem adta el és be is zárta mert rászálltak a hatóságok...
Én is tudok ilyenről, meg olyanról is, aki ugyan kinkeservesen, de végül még sem lett a "gázszerelő" birodalom része.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Én is hallottam ezt, kormányellenes beállítottságú kollégától.

Bizonyíték? Az nincs... Csak hallotta ő is valakitől..
Khm. Csak a leghíresebb példa: Bige László. Azzal együtt hogy nyilván ő is egy korrupt, adócsaló gazember, elég látványosan próbálták kiforgatni a műtrágyabizniszből, meg kiszedni alóla a cégét. Ugyanis az ő kálváriája úgy kezdődött, hogy nem adta el a műtrűgya gyárát.....
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Khm. Csak a leghíresebb példa: Bige László. Azzal együtt hogy nyilván ő is egy korrupt, adócsaló gazember, elég látványosan próbálták kiforgatni a műtrágyabizniszből, meg kiszedni alóla a cégét. Ugyanis az ő kálváriája úgy kezdődött, hogy nem adta el a műtrűgya gyárát.....
Igen. Ocsmány ragya ez a NER orcáján.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 509
113
Nem a vizfej miatt élhetetlen,hanem az állami intézményrendszer miatt.
És felejtsük már el azt,hogy az állami intézményrendszer azonos az országgal.NEM AZ.Ha nem megfelelő,az állami intézményrendszert le lehet,és kell cserélni.ExVSZ országokban rajtunk kivűl mindenhol le is cserélték a komcsi intézményrendszert,csak nálunk maradt meg.

A-szerencsés helyen élsz
B-katonatisztként nem baszogatnak se téged,se a családodat.Része vagy a rendszernek,amin révén élősködnek,igy védett vagy tőle (mielött megsértődsz,ez nem jelenti azt,hogy részt veszel a zabrálásokban,csak egyszerűen az állami intézményrendszer része a sereg)
C, a probléma korántsem annyira mindent átszövő mint ahogy te elképzeled.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
1 027
2 912
113
Elszomoritalak,de bizony ez a mi kis pártállami iszonyunkban mindennapos dolog.És nem csak Lölő érdekében,hanem helyi fikuszos notabilitások érdekében is.Itt ahol lakom,kebabozót,fagylaltozót,kisvendéglőt,szóval kifejezetten kis családi üzleteket is tönkretettek a helyi zsebföldesúri klikk utasitására-állami intézmények felhasználásával.

Nem kétlem, hogy lehet ilyen, sőt még inkább, hogy gátlástalan emberek politikai kapcsolatra hivatkozva próbálnak előnyhöz jutni. Kicisben még el is tudom képzelni. De ilyet, hogy elvettek, olcsón megvettek nagy céget már ezeregyszer halottam, de tényt sose láttam. Ilyenkor első dolgom mindig az Opten, és jellemzően nincs tulajdonos váltás. Kis cégek esetében meg legtöbbször azt gondolom, hogy a saját balfaszság, hiba, hülyeség van úgy megmagyarázva, hogy direkt rámállították a hatóságot.

Konkrétan tudok olyanról, hogy Lölö megakarta venni a céget, nem adták. Nem ellehetetleníteni kezdte el, hanem elkezdett külföldi segítséggel konkurenciát felépíteni. Hát nem sikerült. Látjátok is a hírekben. :)

Amúgy a NER tőkeelosztása mostanra valóban hátránnyá lett szerintem is. A nemzeti tőkésosztály felépítése szerintem fontos és jó dolog volt. A probléma, hogy politikai okok miatt (nehogy önjáró legyen valaki) fontosabb volt a megbízhatóság, mint a tudás, illetve relatíve kevés nagytőkést hoztak létre, mert így könnyebb ellenőrizni őket. Gazdasági szempontból jobb lett volna nem 5-10 nagytőkést létrehozni, hanem 100-500 közepest. Lehet, hogy lett volna olyan, aki önjáróvá vált volna, de jóval több lett volna köztük a tehetséges ember is.
 
Status
Not open for further replies.