[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
http://www.ma.hu/kulfold/261252/Berlin_a_dublini_szabalyok_betartasara_szolitotta_fel_Horvatorszagot_es_Szloveniat?place=srss
 

maximillian

Member
2015. július 15.
69
0
6
Ezeknek te nem fogsz szar munkát és rabszolga pénzt adni, mert nem dolgozni jöttek, hanem beszedni a nem muszlimok által fizetendő adót (valami fasz arab neve van). Szóval elvárt, hogy eltartsuk őket.
Természetessen nem fogja tudni németország sem a megfelelő mennyiségű segíjkét kitermelni, így tavasszal iszonyat zavargások lesznek a németeknél (és a többi nyeurópai országban). Szerintem kemény lövöldözés is lesz. A tüntetők bele fognak lőni a rendőrökbe (és akkor most gondolkozzunk el, ki bérelt mesterlövészeket, hogy mindkét oldalt lövöldözze nemrégiben, és ki az aki ezt most nagyon szépen vissza fogja adni).
A NATO az oroszok elleni háborura készül?....hahaha...előbb a saját országukat kell megvédeniük.
Teljes szociális, társadalmi, gazdasági, rendészeti és katonai összeomlás jön egész nyugateurópának.
Az kelet európai országok könyörögni fognak kis orosz segítségért. Ki van ez találva.

Igen, azt sem tudom kizárni hogy így lesz.
 

maximillian

Member
2015. július 15.
69
0
6
maximillian:

A Mercedes gyár vajon felvesz e mellé a képzettségét, gyakorlatát, személyazonosságát igazolni nem képes, németül nem tudó népség mellé tolmácsokat is és fizeti a képzésüket magas kihullási aránnyal? A béreket nem tudja a német minimálbér alá nyomni. Akkor már olcsóbb nekik a jobb minőségű munkaerőt a német minimálbérnél olcsóbb átlagbérű országban munkára fogni. Tehát a Mercedes gyár Magyarországra települt. A menekültek viszont nem Magyarországra akarnak jönni, mert kevés a szociális juttatás, alacsony a bér és az életszínvonal a némethez képest. Ha a Mercedes még olcsóbb béreket szeretne, akkor majd tovább áll Indiába és nem a német minimálbérért foglalkoztat bevándorlókat. Ezt egyébként a német munkanélküliekkel is megtehetné ezerszer kevesebb problémát felvállalva.

Biztos lehetsz benne, hogy Németországban rendkívül kevés bevándorló fog Mercedes gyárban dolgozni.

Nézd, HA bejönnek azok a dolgok amiket én írtam, akkor a kapitalizmus minőségi lépést fog tenni. Megszünik a jólét, létrejön a hatalmas tömegű önellátó rabok tömege, lesz egy réteg irányító és katona, és persze lesznek a rabszolgatartók / azzal hogy nem kell gondoskodjanak azok ellátásáról.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
- dehogy fognak ezek egyetemre járni :)
- pl. a Mercedes gyárban a szerelősoron nem várnak el semmilyen képzettséget
- majd jól le lesz nyírbálva egész európában a szociális ellátási rendszer (több marad a multiknak)
- a munka árát is majd jól leverik
mindez persze több évet fog igénybe venni. Feltéve hogy megérjük.

Mivel autógyártásban dolgozom, nyugodtan mondhatom, hogy a sorokon is számítógép vezérlés van. Bizony ajánlatos minimális ismeretekkel rendelkezni e téren, valamint legalább szakmával rendelkezni.
Az anyagellátást végző targoncákon számítógép terminál, mert kell az anyagok könyveléséhez, stb.
Nem beszélve az itt megkövetelt munkakultúráról, tisztaságról, rendről, fegyelemről, stb.
Mercedes gyárban szíriai nem fog dolgozni a soron. :)
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Na ezért nem fog diplomás és jó, IT szakember stb a németeknek jutni, amerika elkezdett kiválogatni. Ha már akkora ricsajt csaptak a németek a szakemberekért, neki is eszébe jutott.
http://www.vg.hu/kozelet/kerry-megigerte-hogy-meg-tobb-menekultet-fogad-be-az-usa-457815
 

maximillian

Member
2015. július 15.
69
0
6
<blockquote rel="maximillian">- dehogy fognak ezek egyetemre járni :)
- pl. a Mercedes gyárban a szerelősoron nem várnak el semmilyen képzettséget
- majd jól le lesz nyírbálva egész európában a szociális ellátási rendszer (több marad a multiknak)
- a munka árát is majd jól leverik
mindez persze több évet fog igénybe venni. Feltéve hogy megérjük.

Mivel autógyártásban dolgozom, nyugodtan mondhatom, hogy a sorokon is számítógép vezérlés van. Bizony ajánlatos minimális ismeretekkel rendelkezni e téren, valamint legalább szakmával rendelkezni.
Az anyagellátást végző targoncákon számítógép terminál, mert kell az anyagok könyveléséhez, stb.
Nem beszélve az itt megkövetelt munkakultúráról, tisztaságról, rendről, fegyelemről, stb.
Mercedes gyárban szíriai nem fog dolgozni a soron. :)



</blockquote>

Nem áll szándékomban vitatkozni, én sem látok a jövőbe :) Majd meglátjuk.
Azt azonban ne gondold hogy Szíria polgárai jellemzően kecskepásztorok. Még ha Avganisztánra vagy Pakisztánra céloztál volna ...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 324
113
- dehogy fognak ezek egyetemre járni :)
- pl. a Mercedes gyárban a szerelősoron nem várnak el semmilyen képzettséget
- majd jól le lesz nyírbálva egész európában a szociális ellátási rendszer (több marad a multiknak)
- a munka árát is majd jól leverik
mindez persze több évet fog igénybe venni. Feltéve hogy megérjük.

Azért elképzelem hogy leáll a merci gyár fele mert 5 órai ima van.:D
Nem dolgozni mennek ezek oda, segélyért, dolgozni nálunk is tudna,mégis a svéd segély ami hajtja.
@<b>antigonosz</b>

Kifelejtettem:
Én is úgy látom, hogy az USA és az EU kavarta ezt az állapotot a közel-keleten és észak-Afrikában. Azonban te úgy beszélsz az EU-ról, mint amihez semmi közünk :)

Nem tudom hogy nekünk van-e közünk az eu-hoz vagy nekik van-e közük hozzánk.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 324
113
Ezeknek te nem fogsz szar munkát és rabszolga pénzt adni, mert nem dolgozni jöttek, hanem beszedni a nem muszlimok által fizetendő adót (valami fasz arab neve van). Szóval elvárt, hogy eltartsuk őket.
Természetessen nem fogja tudni németország sem a megfelelő mennyiségű segíjkét kitermelni, így tavasszal iszonyat zavargások lesznek a németeknél (és a többi nyeurópai országban). Szerintem kemény lövöldözés is lesz. A tüntetők bele fognak lőni a rendőrökbe (és akkor most gondolkozzunk el, ki bérelt mesterlövészeket, hogy mindkét oldalt lövöldözze nemrégiben, és ki az aki ezt most nagyon szépen vissza fogja adni).
A NATO az oroszok elleni háborura készül?....hahaha...előbb a saját országukat kell megvédeniük.
Teljes szociális, társadalmi, gazdasági, rendészeti és katonai összeomlás jön egész nyugateurópának.
Az kelet európai országok könyörögni fognak kis orosz segítségért. Ki van ez találva.

Harám, Harács.
 

maximillian

Member
2015. július 15.
69
0
6
@honved

Fentihez még annyit tennék hozzá,
(kár hogy nincs szerkesztési opció)
hogy amennyiben a törökök alkalmasak konkrétan a mercedesnél műszaki vezetőnek, beállítómesternek és karbantartónak, akkor majdcsak megbírkóznak a szírek is a feladattal.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Nem gondolom ezt, de láttam 3 napig Körmenden őket, mert a garázsom a határőr laktanya szomszédságában van. Ami most rendőr szakközép.
Inkább nem írom le mit műveltek higénia terén. Nem hinném hogy ilyen kultúrával megállnák a helyüket Európában.
Bár a ballib sajtó szerint mind értelmiségiek, vagy egyetemre készülő diákok. :)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Valamiről lemaradtam, vagy valamit ők tudnak? (vagy buktak földrajzból)
http://itthon.ma/szines.php?cikk_id=9650
 

maximillian

Member
2015. július 15.
69
0
6
Csak még egy felvetés. Olvastam, lehet pont ezen a fórumon.
Mi van akkor, ha az EUSA kereskedelmi háborút akar indítani Kína ellen, annak további erősödését akadályozva. Akkor meg azt az ominózus sárga lavórt is itt helyben kell majd gyártani. És minél olcsóbban. Nem?

*bocs ha itt vettem ki valamelyik fórumtárs szájából a szavakat
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Mercedes gyárban szíriai nem fog dolgozni a soron. :)

Ige, ez így pontos. Takarító például lehet belőlük. Csak valószínűleg nem erről álmodnak a bevándorlók és ha csak ez jut nekik, akkor majd nem dolgoznak, hanem segélyen élnek és/vagy lázadozni fognak.

Szemben például egy magyarral aki kimegy Londonban mosogatónak diplomával és nem lázadozik, mert tisztában van a realitásokkal. Ha meg úgy érzi, ez nem jött be neki, hazajön.

Az EU-ban szabad a munkaerő mozgása. Csábítható szegényebb EU-s országokból is a munkaerő ha szükség van rá. Ráadásul ez a munkaerő sokkal nagyobb eséllyel beszéli nyelvet. Valószínűleg átlagukat tekintve képzettebb. Igazolni tudja a végzettségét, gyakorlatát. Nem jelent veszélyt. Azonos a kultúrája. Ha a németeknek munkaerőre van szüksége a munkanélküliségük ellenére, akkor vegyenek fel több munkaerőt EU-s országokból.

Vagy végső soron vegyenek fel több vendégmunkást. Még azokkal is sokkal jobban járnak. A vendégmunkás legálisan jön. Célzottan dolgozni jön előre leszervezett munkára. Kevésbé hozza magával az eltartandó családtagokat és azok sem kérnek segélyt.

Az a duma, hogy a bevándorlók a legjobb munkaerő pótlás, meg egyébként is munkaerő hiány van és nem munkanélküliség, legfeljebb a kóbor apácák megtévesztésére jó. Valahogy el kell adni a politikusoknak és médiának ezt a keserű pirulát.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Közben megy az adok, kapok, mindez a hamarosan bekövetkező Horvát választások előestéjén. :)
http://nol.hu/belfold/szijjarto-nem-lehet-komolyan-venni-a-horvat-minisztert-1564317
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 834
113
http://www.ma.hu/kulfold/261252/Berlin_a_dublini_szabalyok_betartasara_szolitotta_fel_Horvatorszagot_es_Szloveniat?place=srss


A német belügyér vélhetően Vekkert is le**ta a röszkei zozóverés miatt, talán ezért is lett kisebb az arc.

http://mandiner.hu/cikk/20150920_nemet_miniszter_europa_nem_zarkozhat_be_de_nem_tud_mindenkit_befogadni
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 530
113
<blockquote rel="szuvorov">Valamiről lemaradtam, vagy valamit ők tudnak? (vagy buktak földrajzból)
http://itthon.ma/szines.php?cikk_id=9650

Hoppá! Ezek megint bevonulni készülnek Ausztriába :D</blockquote>

Szerintem ezt nem úgy kell értelmezni, hogy német-magyar közös határ. Szerintem volt bejelentkezés a bajor részről is, és tőlünk is, csak mivel véges az infó csík, így oldották meg. De lehet baki is, nézőpont kérdése :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Úgy tűnik a sógorok sem győzik
http://mandiner.hu/cikk/20150920_igy_omlik_ossze_az_osztrak_hatarkontroll
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
http://vaol.hu/hirek/katonak-ertkezte-kormendre-es-csakanydoroszlora-a-menekulthelyzet-miatt-1727367
 
Status
Not open for further replies.