[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 580
97 718
113
Bár azt sem értem mi lesz jobb attól ha nyer...felvesznek 51. USA-államnak és ránk öntik pénzt?
Eddig csak irreális, megalapozatlan konteókat hallottam, hogy miért van ekkor a csodavárás Trumppal kapcsolatban...
Semmi csodavárás, reálisan lekerül rólunk a külpol nyomás zöme és az Uniós gazdasági szankciók is kicsorbulnak. Ne feledd, olyan pofátlan Brüsszel, hogy a közös covid hitelt fizetjük, de pénzt abból még nem kaptunk pl..
Orbánnak nem geopolitikai okokból, hanem hazai és Uniós belpolitikai okokból fontos Trump. Ha Trump nyer az Unió fogatlanabb oroszlán lesz ellenünk az amcsi hátszél, illetve amerikai irányítás , kézivezérlés nélkül, Mert sajnos a brüsszeli Bizottság a Demokrata mainstream érdekei szerint iranyitja Európát, akkor is ha ez Európa öncsonkolásával jár. Mi lesz ha washingtoni a központ fordul? Mi lesz a brüsszeli árvákkal? Lesz sok gerinctelen aki fordulni fog, hisz kint jó pénzt lehet keresni a nyugdíjas évek előtt.

Igen, az tuti, hogy lesznek amcsi fegyverek ha Trump nyer, mert ő nem Teréz Anya, hanem pragmatikus üzletember, De ez már hatalmas előrelépés lesz, hisz most politikai woke, lmbtq, no border-nonnation és egyéb ideológiai baromságok akadályozzák a kapcsolatokat.
Hidd el nekünk tökmindegy, hogy kínai vagy amcsi befektetés jön ide. A legjobb, ha mindkettő. És ha az amcsi cégek elkezdik kitermelni a fekete tengeri földgázt, amire anno le is szerződtünk, nekünk ugyanolyan jó lesz mint az orosz.
Összességében az ország gazdasági és költségvetési helyzete nem fog lényegesen javulni attól, hogy Turmp lesz az elnök.
Ha lezárja a háborút igen. Komoly kamatkockázati felára van a háborúnak, az energiaköltsegek lentebb mennek.
Eleve beindulhat a ruszkikkal fokozatosan a kereskedelem.

Az Unió 100 mrd eurokat nem a feneketlen ukrán zsákba től, hanem magára is költ. Stb, stb.. Ne csináljunk úgy mintha ez a háborús helyzet nem okozna rengeteg pénzügyi és gazdasági nehézséget. Ezek mind lazulnának.

Ez pontosan röhej és szànalom.
Sztem meg semmit sem kockáztat Orbán. Csak alkalmazkodik a körülményekhez.
Ha meg nem Trump nyer mi van?? Ugyanaz mint most, Bár azt írják, hogy sokat kockáztat Orbán, hogy mindent Trumpra tesz fel, de a valóságban semmit. Sem Brüsszel, sem a Demokraták nem akarnak Orbánnal tárgyalni, mert túl nagyra nőtt. Túl nagy nemzetközi idoll lett a mainstremmel szembeni, antiliberális, antiwoke csoportokban. És ezeknek a tarsadalommérnököknek a szemében ez megbocsájthatatlan.

Tehát semmit sem kockáztat, semmilyen tétet nem tett fel. Keres egy kaput, ahol kitörhet a mainstream szorításából és ez egy reális kapu. Nem lesz fáklyásmenet ez sem, mert van ahol erdekegyezés van Ukrajna, Izrael, nemzetközi bevándorlás, de van ahol ütközés van pl.Kina. Bár ez utóbbi sztem amcsi külker mérleg kérdése, Érdekes momentum, de a legnagyobb kínai elektromos autó eladó Trump aktív támogatója. Ugyanis Kínában a legtöbb eladott elektromos autó a Tesla. És Musk totálisan Trump mögött áll.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 906
33 051
113
Magyar-Amerikai kapcsolatok megromlásának története:

Az alábbi történet kizárólag az alkotó fantázia terméke, bármilyen vélt vagy valós egyezés megtörtént eseményekkel kizárólag a véletlen műve!


Történetünk kezdetén, a 2010-ben hatalmomra kerülő 2/3-os Orbán-kormány kiváló kapcsolatban volt az akkori Egyesült Államokkal, és Barack Obama vezette demokrata kormányzattal. Ennek ékes példája az, hogy amikor a FIDESZ a legsúlyosabb csapást mérte a magyar jogállamiságra (2010.október 27.-én az Alkotmánybírósági einstand-nál), akkor az amerikai kormány teljes mellszéleséggel kiállt Orbán mellett, mint aki a nyugati demokrácia pajzsa és büszkesége. Például amikor a Schiffer András vezette LMP kivonult az Országgyűlésből, így tiltakozva a FIDESZ-t bebetonozó új Alaptörvény ellen, az akkori amerikai nagykövet, Eleni Kounalakis asszony elhívta Schiffer Andrást egy kávéra. Ez 2011 elején volt, és ezen a kávézáson Kounalakis asszony tartalmilag ugyanazt mondta az LMP akkori vezetőjének, mint Kövér László házelnök, csak ő ezt kedvesen, míg Kövér László ordítva. Nevezetesen azt, hogy az LMP takarodjon vissza az alkotmányozásba és szavazza meg az új, FIDESZ-nek kedvező Alaptörvényt. Orbán is egy szilárdan USA-barát és atlantista elkötelezettségű külügyminisztert, Martonyi Jánost nevezte ki. Egyszóval kezdetben ez egy igazi szerelem volt Orbán és az USA/demokrata kormányzat között, virágcsokorral és sok-sok bókkal, ahogy illik.

Ez a lamour akkor tört meg, amikor Orbán a külföldi multikat megsarcolandó először bevezette a szektoriális adókat és világossá tette, hogy kiseprüzi Magyarországról az IMF-et. Orbán a szektoriális adókkal elsősorban a német multikat akarta megfejni, de mégsem írhata bele a törvénybe, hogy ez amerikai cégekre nem vonatkozik. A Nemzetközi Valutalap kirugdosása egyébként kívánatos volt, hiszen hosszú távon egyik országban sem segített a pénzügyi gondok megoldásában, ellenben fél-gyarmati státuszban tartott mindenkit, ahová betette a lábát. Az első intézkedéseket követően 2011. június 30.-án megérkezett Budapestre a nagykövet asszony barátnője, Hillary Clinton amerikai külügyminiszter. Orbán ezen a beszélgetésen próbált önmagához képest jófiú lenni, kompromisszumot ajánlott. Az amerikai cégeknek lehetőséget adott a kreatív ÁFA-csalásra, ahol is majd az akkor Vida Ildikó vezette NAV megfelelően értelmezi az adózási jogszabályokat az amerikai multiknak kedvezően. Így az amerikai cégek többet nyertek volna az ÁFA nem-befizetésen, mint amennyit a szektoriális adón buktak. Hillary Clinton azonban ezt a javaslatot élből elutasította, mondván hogy az IMF az USA erőprojekciójának fontos eszköze a nemzetközi térben, ezért kirugdosása és amerikai cégek megadóztatása rossz példa, ami esetleg ragadós lehet a világban. Állítólag még arra is finoman felhívta Orbán figyelmét, hogy ne tévessze össze Magyarországot holmi szuverén nyugati demokráciával, neki a kijelölt helye a fél-periférián/fél-gyarmaton van. Ezért ez a megbeszélés a kölcsönös utálat jegyében zárult. Így Orbán tovább folytatta megkezdett tevékenységét, 2016-ban végleg (?) kirúgta az IMF-et, és multikat kivétel nélkül adóztatta. Az amerikai elkötelezettségű Martonyi János külügyminisztert is leváltotta (állítólag mert Hillary mellé állt a főnőkével szemben, de ez csak pletyka), és a sokkal kevésbé kompetens, de Orbánhoz végletekig lojális Szíjjártó Péterre cserélte.

A klimaxoló Hillary Clinton-t ez nagyon rosszul érintette, és személyes haraggal tekintett Orbánra. Ennek oka elsősorban abban keresendő, hogy az egymással is harcoló demokrata frakciók és a demokratákhoz kapcsolódó multicégek az ő külügyminiszteri inkompetenciájával magyarázták az addig USA elkötelezettségű Magyarország távolodását. Ezért visszahívta Eleni Kounalakis barátnőjét, és helyette a minden hájjal megkent profi karrierdiplomata André Goodfriend ügyvezetőt bízta meg azzal, hogy próbálja meg az ellenzék támogatásával megbuktatni Orbánt. Ekkor volt az un. kitiltási botrány is, amikor több FIDESZ-es potentátot kitiltottak nyilvánosan az USA-ból. Illetve addig példa nélkül álló módon André Goodfriend megjelent több kormányellenes ellenzéki tüntetésen, ami a diplomáciát szabályozó Bécsi Egyezmény nyilvános és igen durva megsértése volt. Nos, a kilmax ritkán ad jó tanácsokat a középkorú nőknek..

Az akkori amerikai elnök Barack Obama egyébként nem táplált személyes negatív érzelmeket Orbán iránt, mégpedig azért, mert Hillary Clinton-nal nem titkoltan utálták egymást, és csak Clinton dominálta demokrata frakciónak odavetett csontként csinált belőle külügyminisztert. Hillary alig leplezte, hogy Obamát csak egy jól kimosakodott kenyai niggernek tartja, aki elütötte őt a neki jogosan járó elnöki széktől a demokrata előválasztáson. Az, hogy Obama mit gondolt Hillary Clinton-ról, talán abban ad támpontot, ha elolvassuk Barack Obama édesapja, a Black Power/Black Panther rajongó muszlim írásait az Amerikát kormányzó fehér demokrata elitről, aminek a Clinton-család archetípusa volt. (Megsúgom, nem dicsérte őket.) Ezért Orbán átmeneti kellemetlenségként tekintett az USA-val megromlott viszonyra, joggal feltételezte, hogy Barack Obama után egy hasonlóan fiatal, agilis amerikai elnök jön Obama dominálta demokrata szárnyból (vagy a republikánusok közül, akikkel soha nem romlott meg a viszonya). Clinton pedig kivénhedt politikusként eltűnik a süllyesztőben és visszaállnak, vagy legalábbis normalizálódnak a magyar-amerikai kapcsolatok.

Ezért érte hidegzuhanyként, amikor 2016-ban nagy meglepetésére az ősellensége Hillary Clinton nyerte a demokrata előválasztást és állt fel a célegyenesbe az Egyesült Államok elnöki székért. A rosszindulatú és teljesen alaptalan pletykák szerint ekkor tért vissza Orbán az ebéd utáni vörösborral beszedett Rivotrilra. Kevésbé rosszindulatú, de ugyanolyan megalapozatlan pletykák szerint ekkor menekült a pszichés krízis elől stressz-evésbe, és indult meg lefelé a mértéktelen elhízáshoz vezető lejtőn.

Más lehetősége nem lévén, az akkor teljesen esélytelennek tűnő (fekete ló) Donald Trump mellett tette le a voksát. Az, hogy esténként lefekvés előtt a Trump győzelméért imádkozott, teljesen érthető, az viszont már sokkal kevésbé, hogy a világ vezetői közül ő tett egyedül nyilvánosan hitet Trump mellett még a választás előtt. (Ez máig felfoghatatlan számomra.) Ez durva beavatkozás volt az amerikai belpolitikába, amit Orbán nyilván reciprocitásként értelmezett, hiszen a Hillary vezette USA külügyminisztérium ezt még durvábban csinálta Magyarországon már legkésőbb 2013-tól. De akkor is, ez egy súlyos erőtévesztés volt részéről (amit szabad Jupiternek, azt nem szabad.. , ugye). Ezen a Donald Trump melletti állásfoglaláson viszont már nem csak Hillary, hanem az egész Demokrata Párt felhördült. Katasztrofális hiba volt, mit ne mondjak.

Orbán kármentésként elkezdte az addig informális kapcsolatait szorosabbra fűzni a Republikánus Párttal. 2017-től viszont erőre kapott az Egyesült Államokban a woke ideológia, és vele együtt a Demokrata Párt szélsőbal szárnya, ami az addig külpolitikai és gazdasági ellentéteket ideológiai szakadékká mélyítette Orbánnal és Magyarországgal szemben.

Első lépése a 2015-ös migránsválság volt, ahol Orbán Európában egyedüliként állított kerítést bokszosok elé, és megtagadta Magyarországra befogadásukat. Mondjuk belpolitikailag ez volt egyetlen nyerő választás, amit a 2016 október 2.-án megrendezett magyarországi „migrációs” népszavazás is megerősített, ahol az érvényesen szavazók 98% (!!!) szavazott a bokszosok beengedése ellen. Ez akkor (2015-ben) még az USA-ban nem sok vizet zavart, azonban a BLM mozgalom 2017-es megindulásával, majd 2020-as üstökösszerű felívelésével a határkerítés léte faji/ideológia színezetet kapott a Demokrata Párt balszárnya, és az összes woke véleményformáló szemében. Különösen akkor amikor 2021-ben Tucker Carlson (akkor még a Fox News alkalmazottja, és a Republikánus Párt félhivatalos szócsőveként) Magyarországra látogatott. Tucker Carlson a Fox News műsorában az egekig dicsérte a magyar határkerítést, ellenpontot állítva a demokrata kormányzat migrációs politikájával szemben. A migrációs politika akkor és azóta is az amerikai belpolitika/társadalom talán legneuralgikusabb pontja, és az hogy ebben Orbán követendő idolként jelent meg az egyik oldal számára, magával vonta a másik fél kontrolálatlan haragját. Ekkor kezdett elterjedni az a nézet, hogy Orbán a „trend setter” a Republikánus Párt számára a „woke vs normalitás” háborúban.

Ez nézet akkor vált uralkodóvá, amikor 2022 januárjában Ron DeSantis republikánus floridai kormányzó és elnök aspiráns aláírta a magyar gyermekvédelmi (LMBTQ-ellenes?) törvény betűhű másolatát, amit az USA-ban csak „Don’t say gay Bill” törvényként ismertek. Ron DeSantis-t ekkor az olyan vidéki, senki által nem olvasott lapok, mint a Washington Post vagy a New York Times, már csak mint az „amerikai Orbán”-ként emlegették.

Az utolsó (?) csepp a pohárba 2022 márciusában került, amikor Orbán meglátta a legfrisseb közvélemény kutatást az orosz-ukrán háborúval kapcsolatban. E szerint bármilyen involválódás a háborúba (a legkisebb mértékben is) kb. annyira népszerű a magyar lakosság körében, mint a pestis. 2023.03.02-én az összlakosság 80%-a, és a FIDESZ-szavazók 92% gondolta úgy, hogy Magyarországnak semmilyen fegyverküldéssel nem szabad támogatnia Ukrajnát. Ez Orbán számára egy világos belpolitikai döntés (kényszerhelyzet?) volt a pontosan 1 hónap múlva (2022 április 3) esedékes országgyűlési választás miatt. Ez azonban 180°-ban szembe ment nemcsak Biden-kormányzattal, hanem a nyugat európai mainstreammel is.
Szerintem kimaradt egy apróság:
2014, Majdan. Kedves amerikai barátaink és szövetségeseink hatalomra segítettek egy csapatot, akiknek nem csak a kisebbségek elnyomása a fétisük, de rajtuk keresztül folyik a gáz- és olajellátásunk is.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 690
22 417
113
Magyar-Amerikai kapcsolatok megromlásának története:

Az alábbi történet kizárólag az alkotó fantázia terméke, bármilyen vélt vagy valós egyezés megtörtént eseményekkel kizárólag a véletlen műve!


Történetünk kezdetén, a 2010-ben hatalmomra kerülő 2/3-os Orbán-kormány kiváló kapcsolatban volt az akkori Egyesült Államokkal, és Barack Obama vezette demokrata kormányzattal. Ennek ékes példája az, hogy amikor a FIDESZ a legsúlyosabb csapást mérte a magyar jogállamiságra (2010.október 27.-én az Alkotmánybírósági einstand-nál), akkor az amerikai kormány teljes mellszéleséggel kiállt Orbán mellett, mint aki a nyugati demokrácia pajzsa és büszkesége. Például amikor a Schiffer András vezette LMP kivonult az Országgyűlésből, így tiltakozva a FIDESZ-t bebetonozó új Alaptörvény ellen, az akkori amerikai nagykövet, Eleni Kounalakis asszony elhívta Schiffer Andrást egy kávéra. Ez 2011 elején volt, és ezen a kávézáson Kounalakis asszony tartalmilag ugyanazt mondta az LMP akkori vezetőjének, mint Kövér László házelnök, csak ő ezt kedvesen, míg Kövér László ordítva. Nevezetesen azt, hogy az LMP takarodjon vissza az alkotmányozásba és szavazza meg az új, FIDESZ-nek kedvező Alaptörvényt. Orbán is egy szilárdan USA-barát és atlantista elkötelezettségű külügyminisztert, Martonyi Jánost nevezte ki. Egyszóval kezdetben ez egy igazi szerelem volt Orbán és az USA/demokrata kormányzat között, virágcsokorral és sok-sok bókkal, ahogy illik.

Ez a lamour akkor tört meg, amikor Orbán a külföldi multikat megsarcolandó először bevezette a szektoriális adókat és világossá tette, hogy kiseprüzi Magyarországról az IMF-et. Orbán a szektoriális adókkal elsősorban a német multikat akarta megfejni, de mégsem írhata bele a törvénybe, hogy ez amerikai cégekre nem vonatkozik. A Nemzetközi Valutalap kirugdosása egyébként kívánatos volt, hiszen hosszú távon egyik országban sem segített a pénzügyi gondok megoldásában, ellenben fél-gyarmati státuszban tartott mindenkit, ahová betette a lábát. Az első intézkedéseket követően 2011. június 30.-án megérkezett Budapestre a nagykövet asszony barátnője, Hillary Clinton amerikai külügyminiszter. Orbán ezen a beszélgetésen próbált önmagához képest jófiú lenni, kompromisszumot ajánlott. Az amerikai cégeknek lehetőséget adott a kreatív ÁFA-csalásra, ahol is majd az akkor Vida Ildikó vezette NAV megfelelően értelmezi az adózási jogszabályokat az amerikai multiknak kedvezően. Így az amerikai cégek többet nyertek volna az ÁFA nem-befizetésen, mint amennyit a szektoriális adón buktak. Hillary Clinton azonban ezt a javaslatot élből elutasította, mondván hogy az IMF az USA erőprojekciójának fontos eszköze a nemzetközi térben, ezért kirugdosása és amerikai cégek megadóztatása rossz példa, ami esetleg ragadós lehet a világban. Állítólag még arra is finoman felhívta Orbán figyelmét, hogy ne tévessze össze Magyarországot holmi szuverén nyugati demokráciával, neki a kijelölt helye a fél-periférián/fél-gyarmaton van. Ezért ez a megbeszélés a kölcsönös utálat jegyében zárult. Így Orbán tovább folytatta megkezdett tevékenységét, 2016-ban végleg (?) kirúgta az IMF-et, és multikat kivétel nélkül adóztatta. Az amerikai elkötelezettségű Martonyi János külügyminisztert is leváltotta (állítólag mert Hillary mellé állt a főnőkével szemben, de ez csak pletyka), és a sokkal kevésbé kompetens, de Orbánhoz végletekig lojális Szíjjártó Péterre cserélte.

A klimaxoló Hillary Clinton-t ez nagyon rosszul érintette, és személyes haraggal tekintett Orbánra. Ennek oka elsősorban abban keresendő, hogy az egymással is harcoló demokrata frakciók és a demokratákhoz kapcsolódó multicégek az ő külügyminiszteri inkompetenciájával magyarázták az addig USA elkötelezettségű Magyarország távolodását. Ezért visszahívta Eleni Kounalakis barátnőjét, és helyette a minden hájjal megkent profi karrierdiplomata André Goodfriend ügyvezetőt bízta meg azzal, hogy próbálja meg az ellenzék támogatásával megbuktatni Orbánt. Ekkor volt az un. kitiltási botrány is, amikor több FIDESZ-es potentátot kitiltottak nyilvánosan az USA-ból. Illetve addig példa nélkül álló módon André Goodfriend megjelent több kormányellenes ellenzéki tüntetésen, ami a diplomáciát szabályozó Bécsi Egyezmény nyilvános és igen durva megsértése volt. Nos, a kilmax ritkán ad jó tanácsokat a középkorú nőknek..

Az akkori amerikai elnök Barack Obama egyébként nem táplált személyes negatív érzelmeket Orbán iránt, mégpedig azért, mert Hillary Clinton-nal nem titkoltan utálták egymást, és csak Clinton dominálta demokrata frakciónak odavetett csontként csinált belőle külügyminisztert. Hillary alig leplezte, hogy Obamát csak egy jól kimosakodott kenyai niggernek tartja, aki elütötte őt a neki jogosan járó elnöki széktől a demokrata előválasztáson. Az, hogy Obama mit gondolt Hillary Clinton-ról, talán abban ad támpontot, ha elolvassuk Barack Obama édesapja, a Black Power/Black Panther rajongó muszlim írásait az Amerikát kormányzó fehér demokrata elitről, aminek a Clinton-család archetípusa volt. (Megsúgom, nem dicsérte őket.) Ezért Orbán átmeneti kellemetlenségként tekintett az USA-val megromlott viszonyra, joggal feltételezte, hogy Barack Obama után egy hasonlóan fiatal, agilis amerikai elnök jön Obama dominálta demokrata szárnyból (vagy a republikánusok közül, akikkel soha nem romlott meg a viszonya). Clinton pedig kivénhedt politikusként eltűnik a süllyesztőben és visszaállnak, vagy legalábbis normalizálódnak a magyar-amerikai kapcsolatok.

Ezért érte hidegzuhanyként, amikor 2016-ban nagy meglepetésére az ősellensége Hillary Clinton nyerte a demokrata előválasztást és állt fel a célegyenesbe az Egyesült Államok elnöki székért. A rosszindulatú és teljesen alaptalan pletykák szerint ekkor tért vissza Orbán az ebéd utáni vörösborral beszedett Rivotrilra. Kevésbé rosszindulatú, de ugyanolyan megalapozatlan pletykák szerint ekkor menekült a pszichés krízis elől stressz-evésbe, és indult meg lefelé a mértéktelen elhízáshoz vezető lejtőn.

Más lehetősége nem lévén, az akkor teljesen esélytelennek tűnő (fekete ló) Donald Trump mellett tette le a voksát. Az, hogy esténként lefekvés előtt a Trump győzelméért imádkozott, teljesen érthető, az viszont már sokkal kevésbé, hogy a világ vezetői közül ő tett egyedül nyilvánosan hitet Trump mellett még a választás előtt. (Ez máig felfoghatatlan számomra.) Ez durva beavatkozás volt az amerikai belpolitikába, amit Orbán nyilván reciprocitásként értelmezett, hiszen a Hillary vezette USA külügyminisztérium ezt még durvábban csinálta Magyarországon már legkésőbb 2013-tól. De akkor is, ez egy súlyos erőtévesztés volt részéről (amit szabad Jupiternek, azt nem szabad.. , ugye). Ezen a Donald Trump melletti állásfoglaláson viszont már nem csak Hillary, hanem az egész Demokrata Párt felhördült. Katasztrofális hiba volt, mit ne mondjak.

Orbán kármentésként elkezdte az addig informális kapcsolatait szorosabbra fűzni a Republikánus Párttal. 2017-től viszont erőre kapott az Egyesült Államokban a woke ideológia, és vele együtt a Demokrata Párt szélsőbal szárnya, ami az addig külpolitikai és gazdasági ellentéteket ideológiai szakadékká mélyítette Orbánnal és Magyarországgal szemben.

Első lépése a 2015-ös migránsválság volt, ahol Orbán Európában egyedüliként állított kerítést bokszosok elé, és megtagadta Magyarországra befogadásukat. Mondjuk belpolitikailag ez volt egyetlen nyerő választás, amit a 2016 október 2.-án megrendezett magyarországi „migrációs” népszavazás is megerősített, ahol az érvényesen szavazók 98% (!!!) szavazott a bokszosok beengedése ellen. Ez akkor (2015-ben) még az USA-ban nem sok vizet zavart, azonban a BLM mozgalom 2017-es megindulásával, majd 2020-as üstökösszerű felívelésével a határkerítés léte faji/ideológia színezetet kapott a Demokrata Párt balszárnya, és az összes woke véleményformáló szemében. Különösen akkor amikor 2021-ben Tucker Carlson (akkor még a Fox News alkalmazottja, és a Republikánus Párt félhivatalos szócsőveként) Magyarországra látogatott. Tucker Carlson a Fox News műsorában az egekig dicsérte a magyar határkerítést, ellenpontot állítva a demokrata kormányzat migrációs politikájával szemben. A migrációs politika akkor és azóta is az amerikai belpolitika/társadalom talán legneuralgikusabb pontja, és az hogy ebben Orbán követendő idolként jelent meg az egyik oldal számára, magával vonta a másik fél kontrolálatlan haragját. Ekkor kezdett elterjedni az a nézet, hogy Orbán a „trend setter” a Republikánus Párt számára a „woke vs normalitás” háborúban.

Ez nézet akkor vált uralkodóvá, amikor 2022 januárjában Ron DeSantis republikánus floridai kormányzó és elnök aspiráns aláírta a magyar gyermekvédelmi (LMBTQ-ellenes?) törvény betűhű másolatát, amit az USA-ban csak „Don’t say gay Bill” törvényként ismertek. Ron DeSantis-t ekkor az olyan vidéki, senki által nem olvasott lapok, mint a Washington Post vagy a New York Times, már csak mint az „amerikai Orbán”-ként emlegették.

Az utolsó (?) csepp a pohárba 2022 márciusában került, amikor Orbán meglátta a legfrisseb közvélemény kutatást az orosz-ukrán háborúval kapcsolatban. E szerint bármilyen involválódás a háborúba (a legkisebb mértékben is) kb. annyira népszerű a magyar lakosság körében, mint a pestis. 2023.03.02-én az összlakosság 80%-a, és a FIDESZ-szavazók 92% gondolta úgy, hogy Magyarországnak semmilyen fegyverküldéssel nem szabad támogatnia Ukrajnát. Ez Orbán számára egy világos belpolitikai döntés (kényszerhelyzet?) volt a pontosan 1 hónap múlva (2022 április 3) esedékes országgyűlési választás miatt. Ez azonban 180°-ban szembe ment nemcsak Biden-kormányzattal, hanem a nyugat európai mainstreammel is.
Ez egy szép színes írás. Nyilván nem teljes, de a lényeg benne van.
Saját mű vagy idézted?
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 855
6 263
113
Összeszerkesztettem a lényeget különböző interjúkból, és kiegészítettem pár helyen a saját gondolataimmal.

Nagy részét ennek itt a Schiffer első kézből anekdotázza el:

Ami miatt beteszem ide az az, amit Schiffer az amerikaiakkal ill. magyar-amerikai kapcsolatokról mesél. Fekete Rita kérdése 16 perctől.

(Szerintem elég a 17. perctől és főleg 20 körül kezdi a lényeget mondani).
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
12 119
33 266
113
Semmi valtozas nem lesz..kesz rohej es szanalmas hogy egy orszag az amcsi valasztasig konkretan minden fontos dontest be fagyaszt es a nyeresehez kot par olyan beszerzest valamint dontes meghozatalt ami minden egyes nappal amig nem dontenek kockaztatjak az orszagot..mind katonai kepesseg mind gazdasagi szempontbol…
Konkrétan mi nem lett megvéve, befagyasztva csakis kizárólag ezen okból? Mert ha valami nem lett, az inkább nagyobbrészt az anyagiak, mint a szimpátiának lehet az oka -szerintem.
Az tiszta sor, hogy nagy világmegváltó a Trump sem lesz nekünk; de mi rosszabb jöhet, ha nem nyer Trump? Ideküldenek, valami nagykövetet, aki mindenbe beleszól, kritizál, véleményez és felvunulgat; ellenzéki influenszerekkel parolázik és lekötelez; majd pediglen mindenféle fundésönből fognak finanszírozni ellenzéki szervezeteket és médiát??? Vagy mi lesz, ha nem ő nyer?
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 510
5 441
113
Konkrétan mi nem lett megvéve, befagyasztva csakis kizárólag ezen okból? Mert ha valami nem lett, az inkább nagyobbrészt az anyagiak, mint a szimpátiának lehet az oka -szerintem.
Az tiszta sor, hogy nagy világmegváltó a Trump sem lesz nekünk; de mi rosszabb jöhet, ha nem nyer Trump? Ideküldenek, valami nagykövetet, aki mindenbe beleszól, kritizál, véleményez és felvunulgat; ellenzéki influenszerekkel parolázik és lekötelez; majd pediglen mindenféle fundésönből fognak finanszírozni ellenzéki szervezeteket és médiát??? Vagy mi lesz, ha nem ő nyer?
Konkrétan a HIMARS.


De ha nincs a szenátusi blokkolás, akkor sem biztos hogy lett volna, mert még piacot kutattunk, a még nem is létező csodafegyverre vártunk...
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
10 483
35 642
113
Konkrétan a HIMARS.


De ha nincs a szenátusi blokkolás, akkor sem biztos hogy lett volna, mert még piacot kutattunk, a még nem is létező csodafegyverre vártunk...
Nem is akartunk igazából HIMARS-t :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
12 119
33 266
113
Konkrétan a HIMARS.


De ha nincs a szenátusi blokkolás, akkor sem biztos hogy lett volna, mert még piacot kutattunk, a még nem is létező csodafegyverre vártunk...
Hogy miííí??? De éppen Te írod, hogy az amerikaiak nem engedték, másfél évvel ezelőtt, de itt most arról van szó, hogy a Magyar Kormány halaszt el beszerzéseket. Erre kérdeztem rá.
Te meg azzal vádolod az egyik legfontosabb szövetségesünket, hogy egy Magyarország és egyben a NATO biztonságát erősítő beszerzést politikai szimpátia alapján utasítottak vissza?
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 510
5 441
113
Hogy miííí??? De éppen Te írod, hogy az amerikaiak nem engedték, másfél évvel ezelőtt, de itt most arról van szó, hogy a Magyar Kormány halaszt el beszerzéseket. Erre kérdeztem rá.
Te meg azzal vádolod az egyik legfontosabb szövetségesünket, hogy egy Magyarország és egyben a NATO biztonságát erősítő beszerzést politikai szimpátia alapján utasítottak vissza?
Miközben mi zsaroltuk a finneket, svédeket, és blokkoltuk a NATO csatlakozásukat, és folyamatosan az orosz álláspontot hajtogattuk, miszerint Ukrajnában nincs háború, csak "katonai művelet" zajlik, nem igazán van erkölcsi alapunk számon kérni bármelyik szövetségesünket azért, mert politikai szimpátia alapján döntöttek/döntenek velünk kapcsolatban!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
12 119
33 266
113
Miközben mi zsaroltuk a finneket, svédeket, és blokkoltuk a NATO csatlakozásukat, és folyamatosan az orosz álláspontot hajtogattuk, miszerint Ukrajnában nincs háború, csak "katonai művelet" zajlik, nem igazán van erkölcsi alapunk számon kérni bármelyik szövetségesünket azért, mert politikai szimpátia alapján döntöttek/döntenek velünk kapcsolatban!
Bocsánat, ha egyet is értenék Veled e témában*; a NATO, mint szövetség és Magyarország, mint állam -és nem az épp regnáló kormány!- miért van abban akadályozva, hogy biztonságát növelje, mert épp nem szimpi? És ez nem épp úgy, vagy még jobban gyengíti a szövetséget?
A szövetségek érdekek és nem szimpátián alapulnak. Az USA elitnek ezek szerint a Magyar Kormány leckéztetése fontosabb érdek volt, mint Magyarország és a NATO hosszútávú erősítése. Akkor végülis hányadán állunk?
Ez nem erkölcs, vagy nem erkölcs kérdése, mint ahogy egyik ellenségünknek, vagy szövetségesünknek sem az velünk szembe. Egy olyan fegyverrendszer beszerzéséről beszélsz, ami akkor is szolgálatban lenne, amikor már a Fideszes politikai első sor már lehet, hogy életben sem lenne -életkorukból adódóan.

*Én nem gondolom, hogy egy szövetséget erősít, ha olyan államok nyernek aktuálisan[!] felvételt, akik még nem is tagok, de már egy régebbi tagot kritizálnak. Ez nem a kohéziót erősíti, ami lehet, hogy fontosabb, mint a belső feszültségek. Finnország -is- mint baráti ütközőállam a NATO-nak nagyobb érdeke kellett volna lennie szerintem, mint egy marha hosszú közös Orosz-NATO határszakasz. De, elfogadom, hogy más másként értékeli, más szempontból, pl. belpolitikai szimpátián át nézi a dolgokat. Én így gondolom, más meg hogy akarja.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 943
73 245
113
A vezetestol szanalmas/rohejes hogy ezt elmeruk jatszani 19re lapot huznak…
Ez volt az előző jenki választáskor is,aztán mégiscsak túléltük ezt a négy évet. Az ország se rokkant bele,tele vannak az emberek felesleges pénzzel ,pedig volt Covid meg ukrán válság folyamatosan minden percben.
Ha nem Trump nyer akkor azt a négy évet is kihúzzuk. Washington messze van, Brüsszel gazdaságilag és politikailag csökken. Törökország stabil. Moszkva erősödik . Peking meg folyik befelé csendben. Van miből készítenünk ha ettől xarabb lesz a helyzet de van mozgásterünk,és tudjuk tompitani, és voltunk már ettől sokkal rosszabb helyzetben többször is az utóbbi száz évben.
Szerintem megyünk a Bricsbe idovel mi is, erre pont annyi esély van 5-15 év múlva mint az EU+NATO bentmaradasra.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
30 521
132 308
113
Ez volt az előző jenki választáskor is,aztán mégiscsak túléltük ezt a négy évet. Az ország se rokkant bele,tele vannak az emberek felesleges pénzzel ,pedig volt Covid meg ukrán válság folyamatosan minden percben.
Viszont akkor nem volt komolyan vehető méretű elégedetlen tömegmozgalom az országban aminek a hóna alá lehet esetleg nyúlni a nagy vízen túlról. Most van.
Annyira nem egyértelmű a helyzet szerintem.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
12 119
33 266
113
Viszont akkor nem volt komolyan vehető méretű elégedetlen tömegmozgalom az országban aminek a hóna alá lehet esetleg nyúlni a nagy vízen túlról. Most van.
Annyira nem egyértelmű a helyzet szerintem.
Van, vagy csak úgy tűnik, hogy van? Szerintem ez sem egyértelmű. Lehet, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja. Persze, erről szól a befolyásolási művelet, ez nem vitás.
De elég szomorú, és megette a fene az egészet, hogy ha az egyik legfontosabb szövetségesünkkel kapcsolatban arról megy a disputa, hogy mikor milyen módokon akarja az országot -minimum- destabilizálni. És akkor meg párhuzamosan megy a kérdés, hogy miért tesz fel a Kormány látszólag mindent egy lapra?
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 510
5 441
113
Bocsánat, ha egyet is értenék Veled e témában*; a NATO, mint szövetség és Magyarország, mint állam -és nem az épp regnáló kormány!- miért van abban akadályozva, hogy biztonságát növelje, mert épp nem szimpi? És ez nem épp úgy, vagy még jobban gyengíti a szövetséget?
A szövetségek érdekek és nem szimpátián alapulnak. Az USA elitnek ezek szerint a Magyar Kormány leckéztetése fontosabb érdek volt, mint Magyarország és a NATO hosszútávú erősítése. Akkor végülis hányadán állunk?
Ez nem erkölcs, vagy nem erkölcs kérdése, mint ahogy egyik ellenségünknek, vagy szövetségesünknek sem az velünk szembe. Egy olyan fegyverrendszer beszerzéséről beszélsz, ami akkor is szolgálatban lenne, amikor már a Fideszes politikai első sor már lehet, hogy életben sem lenne -életkorukból adódóan.

*Én nem gondolom, hogy egy szövetséget erősít, ha olyan államok nyernek aktuálisan[!] felvételt, akik még nem is tagok, de már egy régebbi tagot kritizálnak. Ez nem a kohéziót erősíti, ami lehet, hogy fontosabb, mint a belső feszültségek. Finnország -is- mint baráti ütközőállam a NATO-nak nagyobb érdeke kellett volna lennie szerintem, mint egy marha hosszú közös Orosz-NATO határszakasz. De, elfogadom, hogy más másként értékeli, más szempontból, pl. belpolitikai szimpátián át nézi a dolgokat. Én így gondolom, más meg hogy akarja.
A mérleg egyik oldalán a hozzánk képest, katonailag és gazdaságilag is magasabb ligákban játszó Finnország, Svédország, a másik oldalon a zsaroló, folyamatosan vétózó, egyre súlytalanabb, gyengébb Magyarország. Szerinted?
És hogy miért leckéztetnek minket? Mert a szép szóból nem értünk.
Ez a tipikus esete annak, hogy jól odamondogatunk, de minden ilyen után kiverik pár fogunkat. De mi "bátran" folytatjuk. Végülis ha elfogynak a fogaink, maximum a végtagjainkat tudják levágni, de mi bátrak vagyunk!
Európa, a szövetségeink nem az orbáni Magyarország, ahol a kritikákat megfogalmazókat sorra lejáratják. Ott nem osztanak lapot a Mészáros/Habony "médiának", és a Megafosnak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 943
73 245
113
Viszont akkor nem volt komolyan vehető méretű elégedetlen tömegmozgalom az országban aminek a hóna alá lehet esetleg nyúlni a nagy vízen túlról. Most van.
Annyira nem egyértelmű a helyzet szerintem.
A tömeg vezethető az orránál fogva.
Magyar népszokás hogy mindig minden xar, mert az emberek a saját hibáik helyett könnyebben hibáztatják másokat a lelkük megnyugtatasa végett. Aztán mikor kell nagyon okosan elohuz Orbán egy témát amivel el lehet terelni az emberek unalmas gondolatait. És tematizalva az embereket egyfajta tomegpszichozist alkalmaz és egységbe vonzza őket a téma mellé. Migráció, Brüsszel, Covid, háború , LMBTQ stb. Amik egyébként nem hülyeségek,hanem fontos, a társadalmat érintő hatások.
Aztán az ellenzéke meg persze kapásból az ellenkezőjét állítja mert mi mást is tehetne,és amúgy sem ennyire intelligensek,tavasznak,stb.
Tök egyszerű, akarsz migránst vagy nem? Viktor nem, az ellenzék és Brüsszel igen. Nem akarsz migránst, X Viktória, faxa, aztán másnap lehet szidni újra. Kádárt is szidták, Antallt is,Hornt is,Gyurcsányt is, persze hogy Viktort is szidják . Csak ő az előbbiektől ügyesebben szövi a fonalat .
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
30 521
132 308
113
A tömeg vezethető az orránál fogva.
Magyar népszokás hogy mindig minden xar, mert az emberek a saját hibáik helyett könnyebben hibáztatják másokat a lelkük megnyugtatasa végett. Aztán mikor kell nagyon okosan elohuz Orbán egy témát amivel el lehet terelni az emberek unalmas gondolatait. És tematizalva az embereket egyfajta tomegpszichozist alkalmaz és egységbe vonzza őket a téma mellé. Migráció, Brüsszel, Covid, háború , LMBTQ stb. Amik egyébként nem hülyeségek,hanem fontos, a társadalmat érintő hatások.
Aztán az ellenzéke meg persze kapásból az ellenkezőjét állítja mert mi mást is tehetne,és amúgy sem ennyire intelligensek,tavasznak,stb.
Tök egyszerű, akarsz migránst vagy nem? Viktor nem, az ellenzék és Brüsszel igen. Nem akarsz migránst, X Viktória, faxa, aztán másnap lehet szidni újra. Kádárt is szidták, Antallt is,Hornt is,Gyurcsányt is, persze hogy Viktort is szidják . Csak ő az előbbiektől ügyesebben szövi a fonalat .
Ebben egyetértünk, de egyre inkább úgy látom, hogy nem tudja ezt a végtelenségig csinálni (főleg ha az emberek a zsebükön érzik, hogy nem úgy állunk ahogy azt előadják) és elérhetünk egy olyan pontot ahol már kevés lesz a narratívát terelgetni.

De meglátjuk mit hoz a jövő.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 580
97 718
113
Viszont akkor nem volt komolyan vehető méretű elégedetlen tömegmozgalom az országban aminek a hóna alá lehet esetleg nyúlni a nagy vízen túlról. Most van.
Annyira nem egyértelmű a helyzet szerintem.
A közvélemény kutatásokból mindig csak az az érdekes, amit 2héttel a választások előtt tesznek közzé.
A memória meg gyorsan felejt. Ez 2021 novemberi közvéleménykutatás

Republikon: tizenkét százalékpont előnye van Márki-Zaynak Orbánnal szemben
2021. 11. 08. 09:40
Azok körében azonban, akik ismerik a két politikust:
a válaszadók 55 százaléka nyilatkozta, hogy kedveli Márki-Zay Pétert,
és csak 43 százalék azt, hogy kedveli Orbán Viktort.


Mindezek után kovetkezett az ellenzéki teljes isszefogás történelmi veresége.