[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Persze. Ezért is volt a dolog egy ki nem kényszerített hiba.

Ahogy a fidesznél a focimánia.

A FIDESZ focimániája az ország lakóinak többségét felháborítja, míg a JOBBIK keleti nyitása a szavazóik döntő többségét hidegen hagyja, míg azokat, akiket nem, inkább lelkesíti, mint elutasítóvá teszi.
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Erdélyben a mackókra mennyire lehet számítani?Mert tudtommal a populációjuk az elmúlt években megugrott.Vagy már téli álmukhoz készülődnek?Túlságosan kiesnek keletebbre a lehetséges útvonaltól?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="tarzaan">Én elég keményvonalas nemzeti radikális vagyok, de már évekkel ezelőtt is hangoztattam, hogy ez a turanizmus egy igazi méretes ***ság, az meg, hogy iszlám országokkal/népekkel haverkodnak egy hatalmas hiba.

Ez hullik vissza most a fejükre.

A JOBBIK szavazóinak 99%-át nem érdekli semmilyen turanizmus, 90% semmit nem is hallott a turáni testvéreinkkel való barátkozásukról. Semmi köze nincs semmilyen belpolitikai stagnálásukhoz e hobbijuknak.</blockquote>

Ismered az összeset ? Én azért nem mernék nyilatkozni mindannyiuk nevében.
Főleg úgy, hogy ebben a formában téves diagnózis.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A szögesdrót ugyan tökéletesen bevált a marhatenyésztésben, ám - mint a történelem bebizonyította - az emberek elleni alkalmazásával eddig soha semmit nem sikerült megoldani.

/Érdekes: Görögország nem telepít sokezer km szögesdrótot a tengerpartra. Helyette segítik a menekülőket, hogy minél előbb távozzanak tőlük. Talán ott a haverok nem szögesdrótból akarnak meggazdagodni./

Szerintem a nenekültkérdés sem Európában, sem a határán /Görögországban/ nem megoldható. /Szép szavakkal meg pláne nem, ugyanis akire lőnek, azon szavakkal nehéz segíteni!/
Megoldás kizárólag az IÁ területén vagy Szíriában lehetséges. Melyhez csak a jól ismert 3 dolog szükséges - mert haderővel majd minden uniós ország rendelkezik.

mert én nem voltam katona.
Sőt remélem, hogy soha nem is leszek!!!

Az amerikai-mexikói, izraeli-gázai határon viszont rendkívül jól működik - a demokrácia védelmében ... Nemde ?

Görögország azért nem telepít mert nincs pénze rá, sőt a kontinensfoglalókat lehúzzák, 50 euró egy jegy a kompra, a szerbek szintén jelentős jövedelmet húznak ebből az áradatból. Továbbá a német szívatásra egy válasz is, ha szívatja őket Merkel, akkor itt egy kis bónusz a németeknek, tartósan. Ez a tömeg olyan kiadásokat fog okozni a német államnak, hogy hosszabb távon beláthatatlan következményei lesznek Európára. Rád is, és mindenkire aki itt él.

Pedig hidd el, nem ártana egy kis katonai szolgálat. Csak hogy a fogalom tartalmával tisztában legyenek a fiatalok, ne csak a jogaikat hangoztassák, némi kötelességtudatot is jó lenne elültetni a fejekben.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
A nagy rendőri vonulás azt jelzi, hogy közeleg a déli határ teljes lezárása, mely persze rossz hír a menekülteknek. Nem csak az esővel és hideggel kell küzdeniük, hanem új kerülőutakat is keresniük kell - talán Románián keresztül.

A szögesdrót ugyan tökéletesen bevált a marhatenyésztésben, ám - mint a történelem bebizonyította - az emberek elleni alkalmazásával eddig soha semmit nem sikerült megoldani. Tehát csak 1 ritka nagy marha hiheti, hogy emberek ellen szögesdróttal bármit elérhet. A marháknak meg a maharelepen, jelen esetben pedig a diliházban van a helyük.
/Érdekes: Görögország nem telepít sokezer km szögesdrótot a tengerpartra. Helyette segítik a menekülőket, hogy minél előbb távozzanak tőlük. Talán ott a haverok nem szögesdrótból akarnak meggazdagodni./

Szerintem a nenekültkérdés sem Európában, sem a határán /Görögországban/ nem megoldható. /Szép szavakkal meg pláne nem, ugyanis akire lőnek, azon szavakkal nehéz segíteni!/
Megoldás kizárólag az IÁ területén vagy Szíriában lehetséges. Melyhez csak a jól ismert 3 dolog szükséges - mert haderővel majd minden uniós ország rendelkezik.

Ám a katonai dolgok megtárgyalását már a katonákra bíznám, mert én nem voltam katona.
Sőt remélem, hogy soha nem is leszek!!!

A kerítés teljesen eredményes határvédelmi technikai eszköz. Az volt régen is és az ma is.
Megfelelő élőerős és elektronikus védelemmel a legjobb védelmi eszköz, nagyobb távolságú védendő területen. Ahol feltételezhető hogy az illegális átjutni szándékozók alapvetően nem rendelkeznek műszaki eszközökkel a kerítés megbontására.
Látható, a Szerb határon mennyivel esett vissza a próbálkozó szaracénok száma, mióta elkészült.
A Horvát határt is zárni fogjuk, ebben biztos vagyok.
Az hogy nem voltál katona, hát lehet szerencse is, de lehet hogy inkább károdra vall.
Mindenesetre, saját tapasztalatból merítve, ráférne minden egészséges fiatalra egy másfél éve szolgálat. Ahol megtanulná a rendet, fegyelmet és kialakulna benne az akaraterő.
Ezen tulajdonságok a civil életben később nagy hasznára lehetnek.
Ugyanakkor, adott alakulat jellegétől függően, megkapna egy lő és harcászati kiképzést. Ami az ország számára fontos lenne, egy válsághelyzetben.
Ausztriában a lakosság népszavazással támogatta a sorkatonaság fenntartását.
Úgy gondolom, kellően normális kommunikációval előtte, itthon is a társadalom jelentős része egyetértene a visszaállításával.
Más kérdés, hogy ennek realitása, még politikai szándék ellenére is nulla, figyelembe véve az erre vonatkozó anyagi, infrastrukturális és személyi lehetőségeket.
Ne aggódj, nem kell katonának lenned, hacsak nem lesz háború.
Persze lehet akkor is az lenne a fő célod hogy megúszd.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Az amerikai-mexikói, izraeli-gázai határon viszont rendkívül jól működik - a demokrácia védelmében ... Nemde ?

Görögország azért nem telepít mert nincs pénze rá, sőt a kontinensfoglalókat lehúzzák, 50 euró egy jegy a kompra, a szerbek szintén jelentős jövedelmet húznak ebből az áradatból. Továbbá a német szívatásra egy válasz is, ha szívatja őket Merkel, akkor itt egy kis bónusz a németeknek, tartósan. Ez a tömeg olyan kiadásokat fog okozni a német államnak, hogy hosszabb távon beláthatatlan következményei lesznek Európára. Rád is, és mindenkire aki itt él.

Pedig hidd el, nem ártana egy kis katonai szolgálat. Csak hogy a fogalom tartalmával tisztában legyenek a fiatalok, ne csak a jogaikat hangoztassák, némi kötelességtudatot is jó lenne elültetni a fejekben.
Az arab-izraeli konfliktust azóta sem sikerült megoldani, de a mexikói határ más kérdés. Persze az utóbbit gazdasági menekültek és drogcsempészek ellen építették. És messze nem tökéletes megoldás, mert az USA hemzseg a spanyol ajkú /kubai, mexikói, puerto-ricói/ bevándorlóktól és a drog sem tekinthető hiánycikknek.

Görög tengerpart szögesdróttal?!? - A turisták biztos "imádnák"! Ám ettől nem tartok, mert Görögországot a gazdasági bajok ellenére sem marhák vezetik!

A katonaságról: Apám - elmondása szerint - másfél évet volt katona, ahol 3 dolgot tanult: Lopni, csalni és hazudni. - De nem lehetett jó tanuló, mert se fideszes, se milliárdos nem lett belőle! /Utóbbit sajnálom, mert 1 önálló lakás és néhány milla most jól jönne!/
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 543
113
Hát ha apád ennyit tanult a katonaságból azt sajnálatos :) Úgy látom a rossz tapasztalat maradt meg benne mélyebben :/
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
<i>"A katonaságról: Apám - elmondása szerint - másfél évet volt katona, ahol 3 dolgot tanult: Lopni, csalni és hazudni." </i>

Nagyon sajnálatos, hogy édesapád, feltehetően katonaidejének jelentős részét fogdában tölthette.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="Panzerfaust">
Az amerikai-mexikói, izraeli-gázai határon viszont rendkívül jól működik - a demokrácia védelmében ... Nemde ?

Görögország azért nem telepít mert nincs pénze rá, sőt a kontinensfoglalókat lehúzzák, 50 euró egy jegy a kompra, a szerbek szintén jelentős jövedelmet húznak ebből az áradatból. Továbbá a német szívatásra egy válasz is, ha szívatja őket Merkel, akkor itt egy kis bónusz a németeknek, tartósan. Ez a tömeg olyan kiadásokat fog okozni a német államnak, hogy hosszabb távon beláthatatlan következményei lesznek Európára. Rád is, és mindenkire aki itt él.

Pedig hidd el, nem ártana egy kis katonai szolgálat. Csak hogy a fogalom tartalmával tisztában legyenek a fiatalok, ne csak a jogaikat hangoztassák, némi kötelességtudatot is jó lenne elültetni a fejekben.
Az arab-izraeli konfliktust azóta sem sikerült megoldani, de a mexikói határ más kérdés. Persze az utóbbit gazdasági menekültek és drogcsempészek ellen építették. És messze nem tökéletes megoldás, mert az USA hemzseg a spanyol ajkú /kubai, mexikói, puerto-ricói/ bevándorlóktól és a drog sem tekinthető hiánycikknek.

Görög tengerpart szögesdróttal?!? - A turisták biztos "imádnák"! Ám ettől nem tartok, mert Görögországot a gazdasági bajok ellenére sem marhák vezetik!

A katonaságról: Apám - elmondása szerint - másfél évet volt katona, ahol 3 dolgot tanult: Lopni, csalni és hazudni. - De nem lehetett jó tanuló, mert se fideszes, se milliárdos nem lett belőle! /Utóbbit sajnálom, mert 1 önálló lakás és néhány milla most jól jönne!/ </blockquote>

Akkor most az MSZP vagy a DK egyik vidéki(?) kádere?

A Jobbikos turanista témához: ma már mindenki tudja, hogy semmi közünk a finnekhez, legalábbis fajilag nem. Már az MTA is mondja, igaz nem túl hangosan, hogy a nyelvrokonság nem jelent genetikai rokonságot. De akkor kik a rokonaink? A néprajz, a leletek mind azt mondják, hogy keletről jövünk, kézenfekvő megoldás az hogy turáni nép vagyunk. Ez ad egyes embereknek némi tartást, de kellemetlen is tőlünk nyugatabbra, mert folyton lemongoloznak minket (köszönhetően az északi szláv kis-antantnak), és részben ez a propaganda alapja, hogy Trianon jogos volt, és a románokkal meg a szlovákokkal szemben juss a nevünk. Pont a keleti kötődés miatt vagyunk mi Európa második legjobban utált nemzete, szóval ez a dolog nem pusztán kétélű kard, hanem egyenesen pallos. Van a másik vélemény, hogy a turáni eredet nonszensz. De ha nem turáni nép vagyunk, akkor mi? Állítólag a német ungarische szó az éhesből ered, és ehhez fűzik hozzá, hogy mi "itt másztunk le a fáról", csak jött egy nagy éhínség, és őseink keletre mentek. Egyes vélemények szerint a Honfoglalás idején, mikor eleink visszatértek, magyar nyelvű és kultúrájú törzseket találtak itt a szlávok mellett, ez ismert a kettős honfoglalás elméletéből. Szóval sok itt a találgatás, de hitelt érdemlő bizonyíték arra, hogy mi kik is vagyunk, és honnét jöttünk, nincs sajnos. A magyar őstörténet sajnos az MTA mostohagyereke, aki meg a cégen kívül foglalkozik a témával, azt meg megbélyegzik kb sarlatánnak. Éppen ezért én minden elméletet érdekesnek tartok, de semelyik mellett nem vagyok elkötelezve. Ami biztos: fehér vagyok és keresztény, az őseim több mint ezer éve védik ezt a földet, és Európát, de tőlük mindig hátba szúrást kaptunk. Most is. És nekem csak ez számít.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Az arab-izraeli konfliktust azóta sem sikerült megoldani, de a mexikói határ más kérdés. Persze az utóbbit gazdasági menekültek és drogcsempészek ellen építették. És messze nem tökéletes megoldás, mert az USA hemzseg a spanyol ajkú /kubai, mexikói, puerto-ricói/ bevándorlóktól és a drog sem tekinthető hiánycikknek.

Görög tengerpart szögesdróttal?!? - A turisták biztos "imádnák"! Ám ettől nem tartok, mert Görögországot a gazdasági bajok ellenére sem marhák vezetik!

A katonaságról: Apám - elmondása szerint - másfél évet volt katona, ahol 3 dolgot tanult: Lopni, csalni és hazudni. - De nem lehetett jó tanuló, mert se fideszes, se milliárdos nem lett belőle! /Utóbbit sajnálom, mert 1 önálló lakás és néhány milla most jól jönne!/

Nem a konfliktusról van szó, hanem a szegesdrótról. Ami betölti a funkcióját, megvédi a zsidó lakosságot a beszivárgóktól és a terrortámadásoktól. <b>Amire építették</b>.

Akik ide Európába jönnek a Közel-Keletről, nyugodjál meg zömében ők is gazdasági menekültek, ha az életéről volna szó, nem vándorolna a sivatagi klímából a skandináv vidékekre, ahol a szociális háló rendkívül sűrűn szövött. Náluk ilyen nincs, ha nem dolgozik, nem eszik. A nyugati jóléti társadalmakban, viszont még éveket lehet eltölteni semmittevéssel, csak annyi dolguk lesz, hogy lemennek a kávézóba cseverészni és várni a segélyt.
Süket duma ez a liberális álomkép. ami arab populációt vizionál a BMW szerelőcsarnokaiba. A mostanság jelenleg is 40 éve Németországban élő török bevándoroltak se arról híresültek el, hogy naphosszat görnyednek a presztízsmárkák munkahelyein. Inkább a kereskedéssel töltik az idejüket, nagyban hozzájárulva a német használtautó-piac jó hírnevének leredukálásához. Tudod, óravisszatekerés, papírhamisítás, szervízmanipulálás ...

Nem azt mondtam, hogy Görögországot be kell drótozni. Viszont az, ha őket is érintené érdemben, hidd el egyből összekapnák magukat, lenne komoly határőrizet már másnap.
A legegyszerűbb a macedón hegyvidék lezárása és viszlát. Azzal, egyébként hogy a szárazföldi védelmüket is ki akarják nyitni, saját maguk alatt vágják a fát, nemcsak a németek fogják őket utálni, hanem fél Európa.

A katonaság az előző rendszerben igaz, hogy nem volt felemelő dolog. Viszont ha tűrhető helyre került az ember, normális társaságba, sokkal elviselhető volt a kitöltendő időszak. Voltak ilyenek, csak hát a rendszer is olyan volt amilyen, kitermelte a saját selejtjét. Ezért is szűnt meg a szoci rendszer, a gazdasági összeomlás mellé járult a morális bedőlés is.
Én azért tanultam, sokat, iskolákat végeztem el munka mellett, szakmunkástól az egyetemig. Még érettségizni is a munkahelyről mentem. És annak ellenére, hogy nem vagyok fideszes, eljutottam valahova, a saját erőmből, szorgalmamból. Van lakásom és kocsim is, amiért megdolgoztam, nem kapcsolatok révén jutottam hozzá.
De látom, hogy te azt gondolod, csak pártalapon lehet. Elmondanám, hogy nagyanyám 1963-ig nem lépett be a téeszbe és a földjét se adta oda nekik, nem volt a családomban párttag, soha semmikor, de mégis volt neki háza, úgy hogy egyedül nevelte a gyerekeit, mert nagyapám ottmaradt a fronton.
Ha a lopcsal fronton keresgélsz, talán a 89-90 körül kellene tájékozódnod, hogy ugyan kik osztották fel elsődlegesen az állam - mi szüleink által megtermelt - vagyonát ...
http://www.kommunista.net/node/465
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Honvednak: Fentebb leírtam a kerítésről alkotott véleményemet. Eredményes eszköz akkor lenne, ha az építtető /a kormány/ ellen használnánk.
Azt nem tudom, hogy apám hol szolgált, de este megkérdezem tőle. Fogdában tudtommal nem volt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 814
113
Akkor most az MSZP vagy a DK egyik vidéki(?) kádere?

A Jobbikos turanista témához: ma már mindenki tudja, hogy semmi közünk a finnekhez, legalábbis fajilag nem. Már az MTA is mondja, igaz nem túl hangosan, hogy a nyelvrokonság nem jelent genetikai rokonságot. De akkor kik a rokonaink? A néprajz, a leletek mind azt mondják, hogy keletről jövünk, kézenfekvő megoldás az hogy turáni nép vagyunk. Ez ad egyes embereknek némi tartást, de kellemetlen is tőlünk nyugatabbra, mert folyton lemongoloznak minket (köszönhetően az északi szláv kis-antantnak), és részben ez a propaganda alapja, hogy Trianon jogos volt, és a románokkal meg a szlovákokkal szemben juss a nevünk. Pont a keleti kötődés miatt vagyunk mi Európa második legjobban utált nemzete, szóval ez a dolog nem pusztán kétélű kard, hanem egyenesen pallos. Van a másik vélemény, hogy a turáni eredet nonszensz. De ha nem turáni nép vagyunk, akkor mi? Állítólag a német ungarische szó az éhesből ered, és ehhez fűzik hozzá, hogy mi "itt másztunk le a fáról", csak jött egy nagy éhínség, és őseink keletre mentek. Egyes vélemények szerint a Honfoglalás idején, mikor eleink visszatértek, magyar nyelvű és kultúrájú törzseket találtak itt a szlávok mellett, ez ismert a kettős honfoglalás elméletéből. Szóval sok itt a találgatás, de hitelt érdemlő bizonyíték arra, hogy mi kik is vagyunk, és honnét jöttünk, nincs sajnos. A magyar őstörténet sajnos az MTA mostohagyereke, aki meg a cégen kívül foglalkozik a témával, azt meg megbélyegzik kb sarlatánnak. Éppen ezért én minden elméletet érdekesnek tartok, de semelyik mellett nem vagyok elkötelezve. Ami biztos: fehér vagyok és keresztény, az őseim több mint ezer éve védik ezt a földet, és Európát, de tőlük mindig hátba szúrást kaptunk. Most is. És nekem csak ez számít.

Közép-Európai nép vagyunk, ugyanúgy néz ki egy átlag magyar, mint egy szlovák/cseh/horvát/osztrák.

Ők a mai rokonaink.

Hogy 1500 éve mi volt, az lényegtelen, mert nemzet csak a Kárpát-medencében lettünk, a kereszténység felvétele után.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 615
113
Erdélyben a mackókra mennyire lehet számítani?Mert tudtommal a populációjuk az elmúlt években megugrott.Vagy már téli álmukhoz készülődnek?Túlságosan kiesnek keletebbre a lehetséges útvonaltól?

Semennyire! Jártál már Erdélyben?
Ezek a "menekültek" nagyon kényelmesek, vonattal, autóval igyekeznek nyugatra. Szerbiából Temesvár - Arad - Nagyvárad főúton vagy vasútvonalon jönnének észak felé. Ha nincs határzár akkor felénk, ha van akkor Ukrajna felé mennek majd. A szerbnél a román sokkal korruptabb, náluk tán csak az ukrán rosszabb, ezek majd nagyüzemben fogják szállítani őket!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Mi tudjuk hogy nagy balhé lesz a Németeknél, de vajon Ők is sejtik már ezt ? :)

http://ripost.hu/cikk-keresztenyekre-tamadtak-muszlim-migransok-nemetorszagban/?source=hirlista
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
http://www.tozsdeforum.hu/uzlet/gazdasag/szitja-a-feszultseget-nemetorszagban-a-menekultkerdes-58488.html
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Mi tudjuk hogy nagy balhé lesz a Németeknél, de vajon Ők is sejtik már ezt ? :)

http://ripost.hu/cikk-keresztenyekre-tamadtak-muszlim-migransok-nemetorszagban/?source=hirlista

Szerintem sejtik:
http://pestisracok.hu/menekultellenes-tiltakozasok-nemetorszagban-a-nemet-sajto-a-szelsosegesedestol-tart/
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Közép-Európai nép vagyunk, ugyanúgy néz ki egy átlag magyar, mint egy szlovák/cseh/horvát/osztrák.

Nem igaz, drasztikusan különbözünk tőlük, csak a magyarok egy kisebbségét érintő átfedés van velük.

Hogy 1500 éve mi volt, az lényegtelen, mert nemzet csak a Kárpát-medencében lettünk, a kereszténység felvétele után.

Nem igaz, a magyar nép valamikor három és félezer évvel ezelőtt vált önállóvá nyugat Szibériában, a Kárpát-medencei tartózkodás csak a második leghosszabb letelepedett periódus a magyar nép történetében a nyugat-szibériai (Kr.e. 1500-Kr.u. 500) után.
 
T

torsen

Guest
<blockquote rel="tarzaan">Közép-Európai nép vagyunk, ugyanúgy néz ki egy átlag magyar, mint egy szlovák/cseh/horvát/osztrák.

Nem igaz, drasztikusan különbözünk tőlük, csak a magyarok egy kisebbségét érintő átfedés van velük.

Hogy 1500 éve mi volt, az lényegtelen, mert nemzet csak a Kárpát-medencében lettünk, a kereszténység felvétele után.

Nem igaz, a magyar nép valamikor három és félezer évvel ezelőtt vált önállóvá nyugat Szibériában, a Kárpát-medencei tartózkodás csak a második leghosszabb letelepedett periódus a magyar nép történetében a nyugat-szibériai (Kr.e. 1500-Kr.u. 500) után.</blockquote>

A "nem igaz"-on kívül valami más érv, adat, forrás? Csak kíváncsivá tettél...
 
Status
Not open for further replies.