[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 934
13 547
113
Egyetértek a miniszterrel !!!

http://www.honvedelem.hu/cikk/53503_simicsko_istvan_az_uj_nato-parancsnoksag_novelni_fogja_magyarorszag_biztonsagat

Magyarország eddig rosszul járt az aktuális szövetségeseivel, baráti hatalmakkal, nagy testvérekkel, biztonságunkra "önzetlenül" vigyázó országokkal. Vagy szabadságharcot voltunk kénytelenek vívni a baráti hatalommal szemben, vagy ha az belerángatott minket a háborúiba, akkor azokat rendre elvesztettük. Amikor pedig szokás szerint a vesztes oldalon álltunk, akkor mi szívtunk nagyobbat. Ha a nagy testvér háborúiban vesz részt a kis csatlós és a nagy testvér nyer, akkor a kis csatlósoknak jellemzően nem esik le konc. Ráadásul függetlenül attól, hogy a nagy testvér nyer, vagy veszít, a kicsiken sokszor átsöpör a háború és csak veszítenek a részvétellel. Az I VH-ban még a győztes nagyok közül is egyedül az USA nyert többet, mint amekkora árat fizetett érte. A kicsik viszont mind megszívták még a győztes oldalon is. Vajon a semleges Hollandia, vagy a győztes oldalon álló, de megszállt és oda-vissza hadszíntér Belgium járt-e jobban? A II VH-ban nyert azzal valamit Hollandia, Belgium, Dánia, Norvégia, Jugoszlávia, Görögország, stb..., hogy a győztes oldalon volt kis csatlós? Magyarországnak mi szükséges volt arra és mi jó származott Magyarország számára, hogy a 30 éves háborúban Habsburg császári oldalon magyar katonákat is vittek harcolni? Az osztrák örökösödési háborúban mi előnye származott Magyarországnak abból, hogy magyar rendek "életüket és vérüket" ajánlották Mária Teréziának? Mi jó volt nekünk abban, hogy Napóleon ellen szenvedhettünk vereséget a Habsburgok oldalán? Mi jó származott nekünk az I VH-ban való részvételből? Hát a II VH-ban való részvételünkből?

És akkor most kérdezem, hogy NATO tagként mi a jó abban, hogy Iraknak ajándékozhattuk a harckocsi állományunk nem kis részét. Mi értelme van annak, hogy Afganisztánba küldjük a katonáinkat, akik közül sajnos estek is el. Mi értelme a koszovói KFOR-ban való részvételünknek? Mi előnyünk van abból, hogy az USA oldalán magyar katonák mennek IÁ elleni segédcsapatnak? A NATO tagságunk eddig arról szólt, hogy a magunk minimális, kerekítési hiba nagyságrendjében, de vívhattuk más háborúját, fizethettük a költségét és áldozhattunk fel magyar katonákat. Pedig erre ne lettünk volna kötelesek, mert a NATO elvben csak a közös védelemről szól, de gyakorlatban eddig senki nem támadta meg a NATO tagországokat viszont NATO tagországok rengeteg háborút vívtak és vívnak támadó félként. Úgyhogy az az elméleti közös védelem, a gyakorlatban mindig közös támadás, közös megszállás lett.

A nagy testvér mikor védett meg minket a történelmünk során? Európa pajzsa lehettünk a törökök ellen és ahelyett, hogy védelmet kaptunk volna, inkább bekebelezték a maradék Magyarországot a Habsburgok. Amikor a törököktől felszabadították minket, az egyben a megszállásunkat is jelentette. Mely támadó ellen védett meg minket a Habsburg birodalom? Napóleon ellen, aki ide se jött volna, ha Magyarország szabad és semleges marad? Na és sikerült a védelem ellene? Oroszország ellen az I VH-ban, amelyet mi támadtunk meg? Ki ellen védet meg a hitleri Németország? Inkább csak megszállást kaptunk tőlük baráti alapon. Konkrétan ki ellen védett a Szovjetunió? Megszállás az volt, de védelem egy szál se.

Ha nem lennénk NATO tagok mi félni valónk lenne Oroszországtól? Vagy bárki más miért akarná megtámadni a semleges Magyarországot? De még így is mi félni valónk az oroszoktól, ha nem viselkedünk a NATO felvonulási területeként, ha nem nyújtunk nekik célpontot? A miniszter ótvar kamu dumája szerint idejön a NATO fokozni Magyarország biztonságát, de csak célpontot csinálnak belőlünk.

Mi is a célja az új NATO egységnek hazánkban?
- "Békeidőben nemzetközi katonai gyakorlatokat és kiképzéseket fog szervezni" Mire jó nekünk, hogy békeidőben itt tartózkodik egy csomó idegen katona gyakorlat címén? Magunkban nem tudunk gyakorlatozni, ha akarunk? De ha annyira nemzetközileg
akarunk gyakorlatozni, akkor azt a Honvédség nem tudja megszervezni? Érdekes, hogy eddig NATO parancsnoki központ nélkül is sikerült.
- "Válsághelyzetben pedig a Magyarország védelmét biztosító NATO-erők beérkezésének a koordinálása lesz a feladata". Azaz felvonulási országnak és ütköző zónának pont jók leszünk és ezt kell elősegíteni. Ez lenne Magyarország érdeke? Nem inkább az, hogy kimaradjon egy esetleges háborúból?

A Szovjetunió számára is ütköző zónának, felvonulási területnek és segédcsapatoknak kellettünk, ugyanúgy mint a többi térségbeli VSZ tagország. De ne legyenek illúzióid, a NATO is erre a célra vett fel minket. Feláldozható tagok vagyunk. Pusztán a mi védelmünkért - ha komoly az ellenfél - a nyugati országok nem fogják mészárszékre küldeni a katonáikat. Azt a pusztán elméletben létező NATO védelmet hiába várod, ha nekik nem érdekük háborúzni. Viszont ha ők akarnak háborúzni és Magyarországnak ez nem érdeke, attól még simán vívhatjuk majd megint magyar katonákkal külföldön, vagy egyenesen magyar területen a mások háborúját.

A NATO parancsnokság két dologra jó:
- Egyrészt célpontnak
- Másrészt arra, hogy az országba érkező "baráti segítségnyújtás" beépített előőrse legyen. Tudod, mint a cseheknél 1968-ban.

A NATO parancsnokság Magyarország számára csak biztonsági kockázatot jelent és nem növeli Magyarország biztonságát.

Ugye ismered a mondást, hogy akik nem tanulnak a történelmi hibáikból, arra ítéltetnek, hogy megismételjék azokat?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 808
17 613
113
<blockquote rel="honved">Egyetértek a miniszterrel !!!

http://www.honvedelem.hu/cikk/53503_simicsko_istvan_az_uj_nato-parancsnoksag_novelni_fogja_magyarorszag_biztonsagat

Remélem, hogy te nem vagy magyar katona mert a hozzászólásaid alapján te elkötelezett vagy a NATO irányában ami nem elfogadható egy magyar katonától. Ők a szövetségeseink JELENLEG de a mi érdekeink nem egyeznek meg az ő érdekeikkel, nekik csak érdekeik vannak, barátaik nincsenek.</blockquote>



Nem minket jönnek megvédeni, hanem belerántani valamibe, amit a magyar emberek nagy része nem igen akarna. Innentől csak célpontok leszünk, amik eddig nem voltunk és ennek néhányan még örülnek is. Mit is mondott az Észt miniszter.

+1 mindkettőre.


<blockquote rel="honved">Egyetértek a miniszterrel !!!

http://www.honvedelem.hu/cikk/53503_simicsko_istvan_az_uj_nato-parancsnoksag_novelni_fogja_magyarorszag_biztonsagat

Magyarország eddig rosszul járt az aktuális szövetségeseivel, baráti hatalmakkal, nagy testvérekkel, biztonságunkra "önzetlenül" vigyázó országokkal. Vagy szabadságharcot voltunk kénytelenek vívni a baráti hatalommal szemben, vagy ha az belerángatott minket a háborúiba, akkor azokat rendre elvesztettük. Amikor pedig szokás szerint a vesztes oldalon álltunk, akkor mi szívtunk nagyobbat. Ha a nagy testvér háborúiban vesz részt a kis csatlós és a nagy testvér nyer, akkor a kis csatlósoknak jellemzően nem esik le konc. Ráadásul függetlenül attól, hogy a nagy testvér nyer, vagy veszít, a kicsiken sokszor átsöpör a háború és csak veszítenek a részvétellel. Az I VH-ban még a győztes nagyok közül is egyedül az USA nyert többet, mint amekkora árat fizetett érte. A kicsik viszont mind megszívták még a győztes oldalon is. Vajon a semleges Hollandia, vagy a győztes oldalon álló, de megszállt és oda-vissza hadszíntér Belgium járt-e jobban? A II VH-ban nyert azzal valamit Hollandia, Belgium, Dánia, Norvégia, Jugoszlávia, Görögország, stb..., hogy a győztes oldalon volt kis csatlós? Magyarországnak mi szükséges volt arra és mi jó származott Magyarország számára, hogy a 30 éves háborúban Habsburg császári oldalon magyar katonákat is vittek harcolni? Az osztrák örökösödési háborúban mi előnye származott Magyarországnak abból, hogy magyar rendek "életüket és vérüket" ajánlották Mária Teréziának? Mi jó volt nekünk abban, hogy Napóleon ellen szenvedhettünk vereséget a Habsburgok oldalán? Mi jó származott nekünk az I VH-ban való részvételből? Hát a II VH-ban való részvételünkből?

És akkor most kérdezem, hogy NATO tagként mi a jó abban, hogy Iraknak ajándékozhattuk a harckocsi állományunk nem kis részét. Mi értelme van annak, hogy Afganisztánba küldjük a katonáinkat, akik közül sajnos estek is el. Mi értelme a koszovói KFOR-ban való részvételünknek? Mi előnyünk van abból, hogy az USA oldalán magyar katonák mennek IÁ elleni segédcsapatnak? A NATO tagságunk eddig arról szólt, hogy a magunk minimális, kerekítési hiba nagyságrendjében, de vívhattuk más háborúját, fizethettük a költségét és áldozhattunk fel magyar katonákat. Pedig erre ne lettünk volna kötelesek, mert a NATO elvben csak a közös védelemről szól, de gyakorlatban eddig senki nem támadta meg a NATO tagországokat viszont NATO tagországok rengeteg háborút vívtak és vívnak támadó félként. Úgyhogy az az elméleti közös védelem, a gyakorlatban mindig közös támadás, közös megszállás lett.

A nagy testvér mikor védett meg minket a történelmünk során? Európa pajzsa lehettünk a törökök ellen és ahelyett, hogy védelmet kaptunk volna, inkább bekebelezték a maradék Magyarországot a Habsburgok. Amikor a törököktől felszabadították minket, az egyben a megszállásunkat is jelentette. Mely támadó ellen védett meg minket a Habsburg birodalom? Napóleon ellen, aki ide se jött volna, ha Magyarország szabad és semleges marad? Na és sikerült a védelem ellene? Oroszország ellen az I VH-ban, amelyet mi támadtunk meg? Ki ellen védet meg a hitleri Németország? Inkább csak megszállást kaptunk tőlük baráti alapon. Konkrétan ki ellen védett a Szovjetunió? Megszállás az volt, de védelem egy szál se.

Ha nem lennénk NATO tagok mi félni valónk lenne Oroszországtól? Vagy bárki más miért akarná megtámadni a semleges Magyarországot? De még így is mi félni valónk az oroszoktól, ha nem viselkedünk a NATO felvonulási területeként, ha nem nyújtunk nekik célpontot? A miniszter ótvar kamu dumája szerint idejön a NATO fokozni Magyarország biztonságát, de csak célpontot csinálnak belőlünk.

Mi is a célja az új NATO egységnek hazánkban?
- "Békeidőben nemzetközi katonai gyakorlatokat és kiképzéseket fog szervezni" Mire jó nekünk, hogy békeidőben itt tartózkodik egy csomó idegen katona gyakorlat címén? Magunkban nem tudunk gyakorlatozni, ha akarunk? De ha annyira nemzetközileg
akarunk gyakorlatozni, akkor azt a Honvédség nem tudja megszervezni? Érdekes, hogy eddig NATO parancsnoki központ nélkül is sikerült.
- "Válsághelyzetben pedig a Magyarország védelmét biztosító NATO-erők beérkezésének a koordinálása lesz a feladata". Azaz felvonulási országnak és ütköző zónának pont jók leszünk és ezt kell elősegíteni. Ez lenne Magyarország érdeke? Nem inkább az, hogy kimaradjon egy esetleges háborúból?

A Szovjetunió számára is ütköző zónának, felvonulási területnek és segédcsapatoknak kellettünk, ugyanúgy mint a többi térségbeli VSZ tagország. De ne legyenek illúzióid, a NATO is erre a célra vett fel minket. Feláldozható tagok vagyunk. Pusztán a mi védelmünkért - ha komoly az ellenfél - a nyugati országok nem fogják mészárszékre küldeni a katonáikat. Azt a pusztán elméletben létező NATO védelmet hiába várod, ha nekik nem érdekük háborúzni. Viszont ha ők akarnak háborúzni és Magyarországnak ez nem érdeke, attól még simán vívhatjuk majd megint magyar katonákkal külföldön, vagy egyenesen magyar területen a mások háborúját.

A NATO parancsnokság két dologra jó:
- Egyrészt célpontnak
- Másrészt arra, hogy az országba érkező "baráti segítségnyújtás" beépített előőrse legyen. Tudod, mint a cseheknél 1968-ban.

A NATO parancsnokság Magyarország számára csak biztonsági kockázatot jelent és nem növeli Magyarország biztonságát.

Ugye ismered a mondást, hogy akik nem tanulnak a történelmi hibáikból, arra ítéltetnek, hogy megismételjék azokat? </blockquote>

Erre meg pláne!
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 358
11 350
113
Laiki! Egyetértek a levezetéseddel, de ha már történelem:
kikaptunk Mohácsnál, még meg is emlékezünk róla, de hol van MOST a nagy ottomán birodalom? (allah növessze...)
Batu Kán?
A labancok évszázadokig sanyargattak, ('48) hol van MOST a habsburg birodalom?
Tovább is mondhatnám, SZU?
Szövetségesek/ellenfelek-szövetségek jönnek mennek....
Mi ITT vagyunk, és magyarul beszélgetünk. Maradok, tisztelettel.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 400
19 828
113
Örvendetes hogy egy komoly dolog, végre komoly vitát is generál ezen az oldalon.
Növeli a honlap értéket, ebben biztos vagyok.
Nem kell egyetértenünk és ez helyes is, egy ilyen megosztó kérdésben.
Mindenki álláspontját tiszteletben tartom, viszont az álláspontom nem fog változni ebben a témában.
Megítélésem szerint, a parancsnokság és logisztikai bázis, inkább üzenet, miszerint a NATO megvédi tagállamait, ha támadás éri őket.
Túl sokat ne gondoljatok mögé.
Célpontként, nem hinném hogy változik a helyzetünk ettől.
Maximális erő, ha itt lenne, az sem nagy, szinte jelképes.
Egy dandár, max., ez semmi, konvencionális háború esetén.
Támadóerőnek biztosan semmi, ezért nem is jelent fenyegetést senkire.
A belpolitikába nem fog beleszólni ,európai országba, ahol választások vannak 4 évente, nem fog senki katonai erőt küldeni a hatalmi viszonyok megváltoztatásához.
Pláne, ha az adott ország vezetése lojális a katonai szövetséghez.
Érdekes, hogy sokan célpontként tekintenek a dolog mivoltára.
Anno, az átkosban 100.000+ fős Szovjet haderő volt itt és nem gondolt senki ellenséges atomtámadásra. Noha, voltak Szovjet atom fegyverek hazánkban, ez ma már tény.
Feltehetően akkor tényleg atomcélpont volt az ország.
Inkább reálisan tekintsük a dolgokat.
Tagjai vagyunk egy szövetségnek, ahol most hoztak egy döntést, feltehetően az ukrajnai események hatására és nem a hazai belpolitikai okok folytán. :)
Ilyen döntés az is, hogy védjük koalícióban a balti tagállamok légterét.
Viszont nem gondolom hogy fenyegetjük Oroszország szuverenitását, amikor néha, jobb útvonalra térítünk pár "eltévedt" orosz gépet. :)
Az is egy feladat, NATO feladat és végrehajtjuk.
Az itt települő parancsnokság állományában 20 fő lesz talán a nyugati katona, a többi létszámot a Honvédség adja.
Alkalmanként hadgyakorlatok koordinálása, illetve krízishelyzetben egy max., 5.000 fős erő helye lehet a bázis.
Ennyit tudunk és nem hinném hogy érdemes összeesküvés elméleteket gyártani ez ügyben.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 934
13 547
113
Megítélésem szerint, a parancsnokság és logisztikai bázis, inkább üzenet, miszerint a NATO megvédi tagállamait, ha támadás éri őket.

Ebben inkább csak reménykedsz.

A belpolitikába nem fog beleszólni ,európai országba, ahol választások vannak 4 évente, nem fog senki katonai erőt küldeni a hatalmi viszonyok megváltoztatásához.

Szintén csak reménykedés.

Pláne, ha az adott ország vezetése lojális a katonai szövetséghez.

Azért látom a nagy hit és reménykedés közepette van realitás érzéked is. Igen. A lojalitás biztosítása. A lojalitás a szuverenitás hiányának egy finom megfogalmazása. Nem a saját érdekeinket nézzük, hanem azt, hogy mit kérnek tőlünk. Ezt hivatott biztosítani a Honvédség minél erősebb NATO kötődése és az "ideiglenesen" csak "kis" létszámban, vagy csak hadgyakorlat, vagy annak előkészítése, szervezése céljából itt tartózkodó idegen katonák.
1944-ben sok magyar parancsnok inkább volt végsőkig lojális a németekhez és tekintette árulónak a magyar vezetést, vagy legalábbis nem fogadta el, hogy a németeket meg kellene állítania és így a megszállás simán ment.

Anno, az átkosban 100.000+ fős Szovjet haderő volt itt és nem gondolt senki ellenséges atomtámadásra. Noha, voltak Szovjet atom fegyverek hazánkban, ez ma már tény.
Feltehetően akkor tényleg atomcélpont volt az ország.
Inkább reálisan tekintsük a dolgokat.

Szerintem itt nincs olyan ember, aki azt gondolja, hogy a hidegháború alatt ne lett volna Magyarországon egy csomó atomcélpont. Szerencsére azok az idők elmúltak. Miért hozzuk vissza újra, csak most a másik oldalon?

Az atomcélpontokról annyit, hogy a Magyarország az oroszokra önmagában semmilyen fenyegetést nem jelent, tehát atomcélpont sem lenne. Még a Gripenjeink sem veszélyeztetik az oroszokat, mert egyrészt alig van hozzájuk földi célok elleni fegyver, másrészt el sem érnék földi célok elleni fegyverzettel megpakolva Oroszországot utántöltés nélkül. Egy atomháborúban az utántöltő gépek repterei célpontok lennének. A megmaradt utántöltő állományt pedig a Gripenjeinknél nagyobb harcértékű megmaradt Typhoon, Rafale, Tornado, atomhordozó Mirage-2000N és amerikai gépeknek tartanák fenn. Azonban pápán települ 3 db C-17-es stratégiai szállító, amely a legkorszerűbb harckocsikat, légvédelmet, robotrepülőket, atombombát hozhat ide. Azok stratégiai célpontok. Hadgyakorlat címén pápára küldtek egy AWACS gépet is amiből olyan kevés van, és olyan fontos célpont hogy nuki robbanófejet is megér. Nem tudom, hogy itt van-e még, de ha igen, akkor Pápa például biztosan legalább taktikai nuki célpont. Pedig nekünk semmink sincs ott. Magyarázd el a pápai lakosoknak, hogy milyen jó nekik, hogy a NATO atomcélpontot csinált belőlük!

Tagjai vagyunk egy szövetségnek, ahol most hoztak egy döntést, feltehetően az ukrajnai események hatására és nem a hazai belpolitikai okok folytán. :)

Hát éppen ez a probléma. A helyzet olyan mint a védelmi pénz szedése esetén. A boltos jól ellene, amíg meg nem érkezik a bűnbanda és el nem magyarázza neki, hogy nagy veszélyben van és jobb ha fizet a védelemért. Ha ezt nem hiszi, szétverik az üzletét, vagy a környéken más üzletét, hogy lássa milyen valós a veszély. Ukrajnában végrehajtottak egy puccsot, sikerült egy polgárháborús helyzetet kreálni és most erre hivatkoznak. Pedig minket sem az ukránok, sem a szakadárok, sem az oroszok nem fenyegetnek megtámadással. De a jog szerint nem, azonban gyakorlatban fölöttünk álló szövetség hozott egy döntést, hogy nekünk márpedig félnünk kell és szükségünk van a nagyobb védelemre. Pedig a NATO-nak nincs ilyen jogköre.

Ilyen döntés az is, hogy védjük koalícióban a balti tagállamok légterét.
Viszont nem gondolom hogy fenyegetjük Oroszország szuverenitását, amikor néha, jobb útvonalra térítünk pár "eltévedt" orosz gépet. :)

Épp elég baj ez nekünk. Semmi keresnivalónk a Baltikumban. Az amúgy is nevetséges légierőnk bevethető gépeinek majdnem fele ott van, miközben a NATO szerint nagy veszélyben vagyunk. A gépeink ezer nagyobb kockázatnak vannak kitéve, mintha itthon lennének. Ha itthon lennének, esélye sem lenen egy összetűzésnek az orosz légierővel. Így viszont csak többlet biztonságpolitikai kockázatot jelentenek Magyarország számára. Az "eltévedt" orosz repülők "jó útvonalra térítéséről" annyit, hogy azok az orosz repülők nem tévedtek el és nem sértették meg a balti országok légterét. Az orosz anyaország és a Kalinyindrádi terület között repülnek a tenger felett, nemzetközi légtérben, amihez minden joguk megvan. A NATO parancsnokság pedig a nemzetközi légtérben repülő, fegyvertelen, semmilyen fenyegetést nem jelentő AN-26-os szállító gép "elfogására" utasítja a magyar Gripeneket. Erre nem kellene büszkének lenned, mert a mi részünkről indokolatlan és agresszív lépés.

Az is egy feladat, NATO feladat és végrehajtjuk.

Mi lenne ha a NATO úgy viselkedne, amilyennek papíron lennie kéne? Egy védelmi szervezetként háború esetére. Nem pedig békeidőben feladatokat kiszabó, tagállamok feletti szervezetként. Mióta van joga a NATO-nak békeidőben költséges, veszélyes és magyar érdekekkel ellentétes feladatokat osztogatni?

Az itt települő parancsnokság állományában 20 fő lesz talán a nyugati katona, a többi létszámot a Honvédség adja.
Alkalmanként hadgyakorlatok koordinálása, illetve krízishelyzetben egy max., 5.000 fős erő helye lehet a bázis.
Ennyit tudunk és nem hinném hogy érdemes összeesküvés elméleteket gyártani ez ügyben.

Hány ténylegesen harcoló katona van a Magyar Honvédségben? 10 ezer sincs. Mekkora a harcértékük? Biztos hogy több, mint annak az 5000 NATO katonának? Vagy esetleg az lesz Magyarországon a legnagyobb harcértékű fegyveres erő, mert messze jobban fel vannak szerelve.

Én nem összeesküvés elméleteket gyártok, hanem csak nem szeretném, hogy Magyarország biztonságát pont a NATO veszélyeztesse. Mert most ez a helyzet.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 470
1 874
113
Mi ITT vagyunk, és magyarul beszélgetünk.

Mi itt vagyunk és magyarul beszélünk, de ha van faszbúkod, javaslom, nézz be egy nagy látogatottságú laphoz, csoporthoz stb, és nézd meg hogy beszélnek a népek. Lassan olyan mennyiségű angolszász szavakat használnak a mindennapi beszédben, hogy a szüleim pl alig értik mi a téma. És nincs Habsburg stb megszállás, elvileg.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 358
11 350
113
A "nyelvében él a nemzet" aktuálisabb mint valaha! Az anglománosogást a f.book nélkül is látom, (lálykot csak elipszilonnal! :{-)) de járok olyan fórumra (elektronika) ahol a modik nem csak a fölösleges külföldi szavak használatáért, hanem egy vesszőhibáért is szólnak! Talán nem olyan borzasztó a helyzet, talán.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 730
28 910
113
Honvéd, a barátnő is először csak a fogkeféjét hagyja a fiúnál, ..., a végén pedig ha benézi, már oda is költözött hozzá.
Az embereket már meg sem kérdezik, mi a véleményük, mert nem belügy, hanem szövetségi kérdés. Kéred, nem kéred, akkor is kapod.
Hiszen demokráciában élünk, azelőtt legalább tudtuk, hogy nem. Ez semmivel sem különb mint '90 előtt, csak a másik oldalról. Akkor meg ne fikázzuk azt rendszert, mert a mostani sem különb, csak finomabban csinálja.
Többek között miért is kellett Ukrajnában balhét csinálni, hogy a NATO keletre terjeszkedjen és a kelet európai országok végre konkrét katonai ellenőrzés alá kerüljenek? Vajon miért Grúzia van kiszemelve még NATO tagállamnak? Fekete tenger és máris összeállhat a kép. Csak hát az oroszok is léptek (Krím), még ha sokaknak nem is tetszik.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 926
73 073
113
A cikkben ez is különösen aggasztó:
<i>
Bell kiemelkedően jónak minősítette a katonai együttműködést is, hangsúlyozva, hogy a magyar hadvezetés, valamint a Honvédelmi Minisztérium „nagyon erősen Nyugat-orientált, ami kiemelkedően fontos az amerikai érdekek szempontjából”, és a NATO-beli együttműködés miatt is, amely eddig „nagyon gyümölcsöző volt”.</i>

Vagyis ennek a jelképes méretű honvédségnek is minimum kérdéses a nemzethez való lojalitása.

Amúgy ha a jenkik megint elkezdenek szívózni, én eladnám az INA tulajdonrészt az oroszoknak. Persze jó pénzért.

De ilyesmire természetesen nem számíthatunk, mert lakájtempó lesz (TTIP elfogadása, NATO -bázis stb.) cserébe a lopások elnézéséért.

Csak egy idegen orszégnak elkötelezett, megfelelő embereket kellett tehát betolni a pozíciókba.
Épp olyan tehát a helyzet mint a negyvenes évek elei honvédségben. Ott a németek megfelelő emberei voltak pozícióban, pl emiatt is nem jött össze a kiugrás... Később a SZU-nak megfelelők.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 470
1 874
113
A "nyelvében él a nemzet" aktuálisabb mint valaha! Az anglománosogást a f.book nélkül is látom, (lálykot csak elipszilonnal! :{-)) de járok olyan fórumra (elektronika) ahol a modik nem csak a fölösleges külföldi szavak használatáért, hanem egy vesszőhibáért is szólnak! Talán nem olyan borzasztó a helyzet, talán.

Rezervátumok lesznek a jövőben is, de a valóság más. Az is sokatmondó, hogy a fősodor, ha használ valamilyen magyarázatra szoruló szöveget, nem magyar nyelvű wikipédiás linkkel magyarázza azt, hanem angollal, tisztelet a kivételnek. Pedig van magyar szócikke is (pont az imént láttam/olvastam, szóval mostani tapasztalat). Ilyenkor nem is értem, hogy ha a cikkíró olyan rutinosan linkel angol nyelvű lapokat, mint ahogyan teszi, akkor minek bajlódik még azzal, hogy magyarul írjon? Ha azt hiszi, mindenki olyan nagy ász angolból, meg ugye az Indexen is folyton azt sulykolják, hogy az angol nyelv használata egy ország fejlettségének fokmérője, akkor miért nem írnak eleve már a kedvenceik nyelvén? Talán akkor feltűnne az értelmesebbjének, hogy rossz irányba haladunk, és esetleg ideje lenne kitalálni valamilyen nyelvtörvényt. Kezdem úgy érezni, hogy szükség van rá.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 644
1 563
113
@Tomsinner

Azt tudomasul kell venni, hogy az angol (szakmai angol) ismerete mindenkepp fokmeroje az orszag fejlettsegenek, tekintve, hogy a technologiai fejlodes abbol az iranybol jon hozzank. A jelenlegi generacio sokkal jobban jar a sajat szakteruleten az angol linkekkel, mivel azok altalaban veve naprakeszebbek. Ez pedig nem kedvenc/nem kedvenc kerdese, hanem tudase/tudasvagye. Nyilvan lehetnenk (haha) mi is a vilag szellemi fejlodesenek kozpontja, de nem vagyunk; a a jovoben szeretnenk azok lenni (vagy meginkabb nem meg jobban lecsuszni), akkor is muszaj kenni-vagni az angolt szakmai teruleten.

Szepirodalmat magyarul olvasok. Szakmai anyagokat angolul. A ketto remekul megfer egymas mellett. A nyelv valtozik, ezt tudomasul kell venni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 808
17 613
113
Az erőteljes - akár katonai jellegű - jenki jelenlét arra kell, hogy még véletlenül se szülessenek olyan magyar döntések, amik szembemennek bármiylen vélt vagy valós amerikai érdekkel.

Legyen szó akár TTIP szerződésről, adóügyi változtatásról, komolyabb katonai beszerzésekről vagy egyes egyéb nagyberuházásról.

Ami a HM-et/MH vezetését illeti, a 44-es párhuzam jó.,.

Kérdés, mennyire azonosítható a HM-en/MH-n belül ez a kör, és egy esetleges nemzeti kormány milyen könnyen tudná semlegesíteni őket.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 470
1 874
113
@Tomsinner

Azt tudomasul kell venni, hogy az angol (szakmai angol) ismerete mindenkepp fokmeroje az orszag fejlettsegenek, tekintve, hogy a technologiai fejlodes abbol az iranybol jon hozzank. A jelenlegi generacio sokkal jobban jar a sajat szakteruleten az angol linkekkel, mivel azok altalaban veve naprakeszebbek. Ez pedig nem kedvenc/nem kedvenc kerdese, hanem tudase/tudasvagye. Nyilvan lehetnenk (haha) mi is a vilag szellemi fejlodesenek kozpontja, de nem vagyunk; a a jovoben szeretnenk azok lenni (vagy meginkabb nem meg jobban lecsuszni), akkor is muszaj kenni-vagni az angolt szakmai teruleten.

Szepirodalmat magyarul olvasok. Szakmai anyagokat angolul. A ketto remekul megfer egymas mellett. A nyelv valtozik, ezt tudomasul kell venni.

Én konkrétan arról beszéltem, hogy a mindennapi beszédre rátelepszik az angol nyelv, és kezdik egyre több helyen a magyar helyett(!) használni magyar környezetben, magyarok között. Amiről te írsz, az abszolút nem vág ide. Nekem ne próbálja már bemagyarázni senki hogy a kesztyű helyett gloves-szal egyszerűbb felcímkézni valamit, vagy az "szakmaibb" (CGB, NAV-os EÜ hátizsákos cikk pl, lehet nézegetni) mint magyarul írni. Azt se mondja már senki, hogy az angol wikipédiás cikk magyarázatként jobb mint a magyar, mikor (sokszor) ugyanaz áll benne.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 400
19 828
113
http://vs.hu/kozelet/osszes/simicsko-szerint-nagyon-felreertette-ot-a-cseh-vedelmi-miniszter-1011
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 644
1 563
113
"Én konkrétan arról beszéltem, hogy a mindennapi beszédre rátelepszik az angol nyelv, és kezdik egyre több helyen a magyar helyett(!) használni magyar környezetben, magyarok között."

Ez termeszetes jelenseg, ami mindenutt megtortenik, ahol nyelvek/kulturak/nepek erintkeznek. Ilyen ertelemben nincs baj vele; egy csomo dologra nincs magyar elnevezes vagy epp az angol verzio rovidebb/hatekonyabb. Ugyanakkor, ha rendszeresen idegen nyelven olvasol, elobb-utobb belekeveredsz olyan szituba, ahol elobb fejezed ki magad mondjuk angolul (egyszeruen az angol kifejezes jut eszedbe hamarabb).

"Nekem ne próbálja már bemagyarázni senki hogy a kesztyű helyett gloves-szal egyszerűbb felcímkézni valamit, vagy az "szakmaibb" (CGB, NAV-os EÜ hátizsákos cikk pl, lehet nézegetni) mint magyarul írni."

Van ehhez linked?

"Azt se mondja már senki, hogy az angol wikipédiás cikk magyarázatként jobb mint a magyar, mikor (sokszor) ugyanaz áll benne. "

Pedig mondom, nem feltetlenul a wikire ertve (meg nyilvan szocikk-fuggo). Nagyobb a felhasznaloi bazis, nincs felreforditas.

Az angolszasz iskolak, egyetemek, stb. is lenyegesen elorebb tartanak a magyaroknal.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 470
1 874
113
"Nekem ne próbálja már bemagyarázni senki hogy a kesztyű helyett gloves-szal egyszerűbb felcímkézni valamit, vagy az "szakmaibb" (CGB, NAV-os EÜ hátizsákos cikk pl, lehet nézegetni) mint magyarul írni."

Van ehhez linked?

Ezt egy példának hoztam fel (írhattam volna mást is), de ha konkrétan a hátizsákra vagy kíváncsi, itt van:
http://combatgear.blog.hu/2015/04/01/nav_jaror_felszerelese_egyenileg_osszeallitott_medic_zsak
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 808
17 613
113
<blockquote rel="2ndt">@Tomsinner

Azt tudomasul kell venni, hogy az angol (szakmai angol) ismerete mindenkepp fokmeroje az orszag fejlettsegenek, tekintve, hogy a technologiai fejlodes abbol az iranybol jon hozzank. A jelenlegi generacio sokkal jobban jar a sajat szakteruleten az angol linkekkel, mivel azok altalaban veve naprakeszebbek. Ez pedig nem kedvenc/nem kedvenc kerdese, hanem tudase/tudasvagye. Nyilvan lehetnenk (haha) mi is a vilag szellemi fejlodesenek kozpontja, de nem vagyunk; a a jovoben szeretnenk azok lenni (vagy meginkabb nem meg jobban lecsuszni), akkor is muszaj kenni-vagni az angolt szakmai teruleten.

Szepirodalmat magyarul olvasok. Szakmai anyagokat angolul. A ketto remekul megfer egymas mellett. A nyelv valtozik, ezt tudomasul kell venni.

Én konkrétan arról beszéltem, hogy a mindennapi beszédre rátelepszik az angol nyelv, és kezdik egyre több helyen a magyar helyett(!) használni magyar környezetben, magyarok között. Amiről te írsz, az abszolút nem vág ide. Nekem ne próbálja már bemagyarázni senki hogy a kesztyű helyett gloves-szal egyszerűbb felcímkézni valamit, vagy az "szakmaibb" (CGB, NAV-os EÜ hátizsákos cikk pl, lehet nézegetni) mint magyarul írni. Azt se mondja már senki, hogy az angol wikipédiás cikk magyarázatként jobb mint a magyar, mikor (sokszor) ugyanaz áll benne.</blockquote>


Én ezt nem látom akkora gondnak, hogy volt már oylan, hogy a finn telepedett rá, meg a latin, a török, majd a német.


Mondjuk a kesztyűs dologról még nem hallottam.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 895
32 541
113
A "nyelvében él a nemzet" aktuálisabb mint valaha! Az anglománosogást a f.book nélkül is látom, (lálykot csak elipszilonnal! :{-)) de járok olyan fórumra (elektronika) ahol a modik nem csak a fölösleges külföldi szavak használatáért, hanem egy vesszőhibáért is szólnak! Talán nem olyan borzasztó a helyzet, talán.

Húúú, ha nyelvében él... Múltkor berettyóújfalui Tesco előtt várakozva figyeltem pár középiskolás beszélgetését. Az egyik srác a mondatban vessző és pont helyett és megszólításként is csak a g*ci-t emlegette. Ennek nem, hogy szakmai idegen nyelv, de még az alapfokú magyar nyelv sem nagyon megy.