<blockquote rel="phaidros">Azért, mert valami elnéptelenedett, az nem jelenti automatikusan, hogy mindenki meg is halt, vagy elhurcoltatott rabszolgának. Sokan menekültek be mezővárosokba, vagy természet által nyújtott lehetőségeket használták ki.
A lakosság 99%-a kihalt a hódoltság területén, mert vagy legyilkolták, vagy rabszolgának hurcolták. Körülbelül 1, azaz egy százalék élt túl a mocsarakban és a mezővárosokban. Ez alól lényegében csak Baranya egy része volt kivétel.
A vihar elmúltával ezekből vagy visszarajzottak "ősi" területükre
Nem voltak visszarajzók, még a jászkunok döntő többsége se volt jászkun származású az újratelepülés során. A háború nem érintette vidékek túlélői telepítették újra a pusztákat.
Az igazság tömören ez volt: <b>török = mindenki meghal.</b>
Annyi árnyalata van csak ennek, hogy a "török" az valójában ortodox keresztény rácot vagy aldunai oláhot jelentett, ők voltak az állomány vagy fele a hódoltság területén és azon belül is a martalócok, akik gyilkoltak és fosztottak. Továbbá ők voltak a telepesek is, akik a magyar lakosság esetleg túlélő maradékát legyilkolták, amikor betelepültek az autonóm területeikre a hódoltságba (a török alatt a rácok autonóm egységekbe szerveződtek, cserébe katonáskodniuk kellett a szultáni haderőben). </blockquote>
Dobálózol itt a százalékokkal, de egyrész nem a százalékokon volt a hangsúly, másrészt ez még ha igaz is lenne, akkor sem cáfolná, hogy az ország pusztulása nem csak a törököknek (így átvitt értelemben elsősorban az iszlámnak) köszönhető, hanem épp úgy a "másik oldalnak" is.
Mellesleg számos témába vágó írást elolvasva sehol sem találtam a te 1%-odat.
" Esztergom 1595. évi visszafoglalása után ezért a vár új főkapitányának, Pálffy Miklósnak több esztendőn át fegyveres erővel kellett a hódoltságból (például Buda környékéről, de még a távoli Tolna és Baranya megyékből is) egész magyar és szerb falvakat áttelepítenie, hogy a vidék településhálózatát, lakosságát és termelését legalább részben helyreállíthassa. Hasonló nagyságú pusztulás ment végbe az ország számos vidékén a felszabadító háború idején (1683-1699). Soktucatnyi olyan falut ismerünk, különösen a császári hadak által több éves blokád segítségével visszafoglalt török végvárak (Kanizsa, Székesfehérvár, Várad vagy Gyula) környékéről, amelyek megfogyatkozva, de átvészelték a százötven esztendős megszállást, a keresztény reguláris hadak több éves áttelelését és beszállásolását viszont már nem tudták túlélni. Sőt olyan esetekről is tudunk, amikor maga a császári hadvezetés javasolta a környék lakosságának megóvása érdekében annak időleges kitelepítését. A háború alatt pedig még az is több ízben megesett, hogy egy-egy oszmán katonai tisztségviselő figyelmeztette a szomszédos falvak keresztény lakosságát, hogy hamarosan várható a tatárok megérkezése." http://mult-kor.hu/20010915_a_masfel_evszazadnyi_torok_uralom_merlege