[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 184
10 699
113
<i>"A kormányzat pedig semmit nem tesz a kivándorlás meggátlására (pl. érzékelhető bérszínvonal emelés, hazai vállalkozások terheinek csökkentése)"</i>

Kicsit tájékozódjál a hazai viszonyokról, mielőtt teljesen bohócot csinálsz magadból.
2010-től folyamatosan tájékozódhatsz....
Nézd át a reálbérek alakulását.
Valamint az itthoni fogyasztás alakulását.
A lakossági megtakarítások alakulását.
A költségvetés bevételi és kiadási számait.
Valamint a legerősebb adatot, a foglalkoztatási és munkanélküliségi mutatókat.

Anno az idei első hónap 92,2 milliárd plusz bevételt hozott és ez a január csak.

http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/meglepetes_az_allamhaztartasban_sportba_mentek_a_tao-penzek.610576.html

HA ILYEN MARHA JÓL ÁLL A KTG.VETÉS MIÉRT NEM FIZETIK KI A GAZDÁKNAK A NOV.30-RA IGÉRT PÉNZEKET! 40%-uk még egy forintot sem kapott!

/boccs/
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 932
87 280
113
<blockquote rel="tarzaan"><b>„A magyar határzár megbukott”</b>
Egyre nő az illegális határátlépők száma Magyarországon. A BBC cikket közölt a déli határt védő kerítés kudarcáról.

http://nol.hu/kulfold/a-magyar-hatarzar-megbukott-1602581

Csak a vak nem látta előre, hogy az a sebtiben felhúzott, rögtönzött tákolmány csak parasztvakításra jó, és amint megindul ellene a roham, elvérzik.

Továbbra is kérdem a fidesznyikektől, mégis miben bíztak mondjuk november vége óta, amikor is befejezettnek nyilvánították az építést munkálatokat.

Miért nem lehetett elkezdeni egy tisztességes, kisszámú élőerővel védhető, több évre szóló védmű építését?

És miért nincs semmi jele annak, hogy ha késve is, akkor elkezdik a dolgot?


Mert ez a fidesz. Olyanok mint Mussolini rendszere. Kifelé mutatják, hogy ők milyen erősek, aztán amikor jön a próbatétel kiderül, hogy lószart sem érnek. Nekik az a lényeg, hogy a saját embereiknek jó legyen. Minden más meg csak parasztvakítás.</blockquote>

Bezzeg a Dzsobbiké? Az aztán faxa lett volna?

:D

Megj. nem bukott meg. A szerbek nekilódították a népeket a határszakasznak a csempészek vezetésével. Az amerikain is mennek át naponta. Pedig az sokkal profibb tákolmány.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 932
87 280
113
<blockquote rel="jurgenbauer"><blockquote rel="lgabo">Melyik nem lopott és melyik nem fog lopni?
Ilyen nincs és nem is lesz aki ebben hisz az hülye...
Sok gyermekes családként pedig olyan segítséget kaptam a Fidesztől amit az elődjei elvettek és bőszen hangoztatják hogy újra megtennék. A Jobbik meg csak álmodik velük gazdaságilag lenne képtelen az ország ugyanezt megadni. Egyszóval pont leszarom mennyi virtuális pénzt lopnak el, mert a földet, házakat, folyókat nem tudják elvinni az mindig itt marad bármi is áll a tulajdoni lapon. De ahhoz hogy magyarok is maradjanak ezen a földön gyerek kell ahhoz pedig a családokat kell támogatni. Minden más üres duma

Ráadásul úgy lopnak, hogy közben minden mutatójuk jobb, mint az előző kormányoké, és nem csak a gazdaságról van szó, elég, ha kimész Budapesten az utcára, és körbe nézel mi épült fel öt év alatt, ami 20 év alatt is képtelen volt a "nemlopó" üvegzsebesek alatt megépülni. :)

</blockquote>

Hogy ez mekkora szemforgató érvelés!?
Azért ne adjunk már erkölcsi felmentést! Talán még simogassuk is meg a buksijukat érte?
Nem hiszem, hogy a képviselői eskü szövege felmentést adna, netán bátorítana erre.
Számos ok mellett ezért is olyanok a közállapotok, amilyenek, mert ilyen elnézőek vagyunk.
Amúgy meg nem az ömlött a médiákokon (sic!) keresztül a jámbor hívek és nem hívek arcába, hogy a magukat jobboldalinak mondó politikai tömörülés morálisan különb a magát baloldalinak hazudó - és hála a magasságosnak azóta jól meg is bukó - csürhétől?
Ez nektek a különb?
Na, szépen vagyunk...


</blockquote>

Ki mondta, hogy simogassuk meg? Csak nézzél már körül, hogy miközben lopnak, mi történik, és amikor a most lopstopozó üvegzsebesek voltak, mi épült és hogyan éltünk!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 932
87 280
113
<blockquote rel="tarzaan">
Egy rendes, hatékony és relatíve kis élőerővel védhető kerítésrendszer még csak nem is hasonlít ahhoz, mint amit nálunk összehoztak.

https://www.google.hu/search?q=israel+fence&tbm=isch&tbo
Ha ilyet építettünk volna másnaptól a USA+Német egyesített erők "védik" a Magyar határt.

Abban a politikai légkörben ez volt a maximum. Most sem tehetnénk meg, hogy izraeli falat húzunk. Ha bedöntik a mostani kerítést mehet a 6 méteres fal.

A román határon minden megvan ahhoz, hogy 48 óra alatt 50 km meglegyen. A maradékhoz is az anyag és gép rendelkezésre áll (szakértők szerint, nem én mondom).

Jelenleg napi 10 000 helyett napi 150 jön, akiket elkapnak és kitoloncolnak. Ettől többet libeurópában nem tehetsz.

A horvát szlovén osztrák határon a zöld határ még mindig 90% ban nyitott. Minimális fog erre jönni így is.</blockquote>

http://police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo/elfogott-migransok-szama

Az osztrákokhoz hónapokon keresztül a hülye taxis miatt napi 4500 jött minimum ...
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 450
11 446
113
Ki mondta, hogy simogassuk meg? Csak nézzél már körül, hogy miközben lopnak, mi történik, és amikor a most lopstopozó üvegzsebesek voltak, mi épült és hogyan éltünk!
Hogy te hogyan éltél, azt nem tudom, én csak a saját és családom pénztárcájából tudok kiindulni. De ezt már kifejtettem - talán túl sokszor is.
A morális közeg meg...na azt nem mond, hogy most különb.

De újra csak felmentesz, illetve relativizálsz.
Miért kéne/kell <b>bármelyik</b> csoportnak is elnézni!?
Ha nem nemzeti, azért nem szabad /marginális is lett végre/, ha pedig nemzeti/keresztény stb. címkét aggat magára, akkor meg pláne nem szabad, mert még képmutató is.

Tudod mit? Máshogy közelítem meg.
Bármely munkavállalótól elvárjuk, hogy munkáját a legjobb hatékonysággal végezze el bérezéstől függetlenül. Igaz?
Nem gondolom, hogy egy - bármely(!) - kormány, illetve hozzájuk köthető holdudvar javadalmazása hogyismondjamcsak alulfizetett, alulpremizált lenne.
Ha ez a tétel is ki van pipálva, akkor miért is kéne elnézőnek lenni?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Szó volt valamelyik nap, arról, hogy vanna-e magyar cégek a szomszéd országokban. Eszerint a cikk szerint:
"Magyarországról ugyanannyi tőke áramlott Romániába, mint az Egyesült Államokból, 0,9 milliárd euró, ám a cégek számát tekintve már hazánk vezet, 13 ezerrel 7 ezerrel szemben."

Szóval hasznosabb lenne Romániának, ha Magyarországnak nyalna, nem az USA-nak, mert az USA számba sem veszi.

napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/erdekes_modszertol_varnak_milliardokat_a_szomszedban.610591.html
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 932
87 280
113
"Tudod nekem az volt az igazán mélypont amikor romániában töltöttem 1 évet, és ott láttam, hogy a rendőr azért még tud rendet tenni, az egészségügy és az oktatás, na meg a karhatalmi szervek elég durván verik a magyar szintet. Sok másban rosszabbak, de szerintem ezek az alapok... Nekem ez a legnagyobb fájdalmam, ahogy látom, ahogy ők elhúznak mellettünk..."

Pela3 csak ehhez szólnék hozzá. Na én meg 28 évet töltöttem Romániában és egyet Magyarországon és így elmondhatom, hogy nem tudsz te semmit Romániáról. Volt dolgom rendőrrel, kihívtam őket, meg is érkeztek fél óra múlva, pedig gyalog is csak 5 percre van tőlem a rendőrség (és sürgős eset miatt hívtam), az intézkedésről pedig csak annyit, hogy jobb lett volna ki sem hívni őket.
Egészségügy: annyira veri az itteni szint a magyarországit, hogy aki meg akar gyógyúlni, az mind Magyarországra megy (legalábbis akiket ismerek és komolyabb bajuk volt, mind hozzátok ment), mert itt vagy felkészült orvos vagy felszerelés nincs. Rengeteg műhibáról vagy rossz diagnózisról tudok, csak az én közvetlen ismeretségi körömben.

Természetesen nem azt mondom, hogy a Fideszt mindenben szentnek kell tartani, mert nem (mindig kritikusnak kell lenni a kormánnyal, hogy sose kényelmesedjenek el) de amikor olyanokat hallok, magyarországiaktól, hogy Románia hamarosan lehagyja vagy már le is hagyta Magyarországot, akkor elborul az agyam. Mert én itt élek Erdélyben és látom, hogy mi folyik itt. Ráadásul Erdélyben élek, ami a fejlettebb része az országnak. Bele sem merek gondolni, mi van Moldvában.

A korábbi húsz évhez képest írtam. Ha most lopnak, akkor mi lehetett itt húsz éven át Budapesten!?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Mivel nem éltem Magyarországon csak egy évet, ezért tapasztalatból nem tudom megítélni a pártok működését, de ha erről az oldalról (ami amerikai és mondanom sem kell, hogy teljesen független a Fidesztől) megnézem bármelyik adatot, azt látom, hogy sokkal jobban teljesített az ország a Fidesz alatt, mint az MSZP alatt. És tényleg bármelyik adatot meg lehet nézni: munkanélküliség, államadósság, GDP növekedés, minimálbér növekedés, infláció. Nem tagadom, hogy a Fidesz lop (nyilván lopnak ők is), de akkor mennyit lophatott a baloldal, aki szarabbul teljesített? Ameddig eközött a két párt között lehet csak választani, addig nem kérdés, hogy a FIDESZ sokkal jobb választás.
Félreértés ne essék, nem akarok kampányolni a FIDESZ mellett, de ha szigorúan ezeket a makrogazdasági mutatókat nézzük, akkor ezt látom.

hu.tradingeconomics.com/hungary/indicators
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
Mivel nem éltem Magyarországon csak egy évet, ezért tapasztalatból nem tudom megítélni a pártok működését, de ha erről az oldalról (ami amerikai és mondanom sem kell, hogy teljesen független a Fidesztől) megnézem bármelyik adatot, azt látom, hogy sokkal jobban teljesített az ország a Fidesz alatt, mint az MSZP alatt. És tényleg bármelyik adatot meg lehet nézni: munkanélküliség, államadósság, GDP növekedés, minimálbér növekedés, infláció. Nem tagadom, hogy a Fidesz lop (nyilván lopnak ők is), de akkor mennyit lophatott a baloldal, aki szarabbul teljesített? Ameddig eközött a két párt között lehet csak választani, addig nem kérdés, hogy a FIDESZ sokkal jobb választás.
Félreértés ne essék, nem akarok kampányolni a FIDESZ mellett, de ha szigorúan ezeket a makrogazdasági mutatókat nézzük, akkor ezt látom.

hu.tradingeconomics.com/hungary/indicators

és az adatok persze nem szépíthetőek?
munkanélküliség=ja van közmunka, az pörgeti, de az meg nem jó semmire, + van aki már nem is regisztrál be munkanélkülinek mert felesleges, én sem tettem frissdiplomásként, nem volt értelme, annó a fidesz elvette a frissdiplomások munkakeresési támogatását is, mind a ~27 ezer forintot......
minimálbér növekedés=szép de asszem annó, az nem volt adóköteles, bár lehet rosszul emlékszem, ugyanakkor a közszférában évek óta nem nőttek a bérek, de a munkamennyiség igen, majd bele güzülnek, anyám, majd 40 év munkaviszonnyal keres minimálbért, mert nem diplomás, az ugyan azt a poziciót ellátó, aki csinált egy himi-humi levelező diplomát (ami nem is kell a munkaköréhez) meg a 3xát, csak mert diploma....ja igen, anyámnak volt szakképzettsége a munkaköréhez, kár, hogy a fidesz elvette a pótlékot ami jár érte...
folytathatnám hosszan, mert látom a környezetembe, mennyire "szárnyal" az ország, de felesleges, hál istennek a második diplomámmal jó esetben lesz a nettóm 250-300e huf, és pár év múlva, ha eltakarodok külföldre ennek a 4xe is akár...szép új világ, főleg, ha azt nézem, hogy nekem mérnökként könnyű lesz, egy olyan diplomával és szakmával ami elég ritka és elég szűk kör....de mi van azzal aki mást végez el? mert én kerestem munkát természettudományos diplomával is....nem ajánlom senkinek....kurva megalázó
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 569
18 429
113
Mivel nem éltem Magyarországon csak egy évet, ezért tapasztalatból nem tudom megítélni a pártok működését, de ha erről az oldalról (ami amerikai és mondanom sem kell, hogy teljesen független a Fidesztől) megnézem bármelyik adatot, azt látom, hogy sokkal jobban teljesített az ország a Fidesz alatt, mint az MSZP alatt. És tényleg bármelyik adatot meg lehet nézni: munkanélküliség, államadósság, GDP növekedés, minimálbér növekedés, infláció. Nem tagadom, hogy a Fidesz lop (nyilván lopnak ők is), de akkor mennyit lophatott a baloldal, aki szarabbul teljesített? Ameddig eközött a két párt között lehet csak választani, addig nem kérdés, hogy a FIDESZ sokkal jobb választás.
Félreértés ne essék, nem akarok kampányolni a FIDESZ mellett, de ha szigorúan ezeket a makrogazdasági mutatókat nézzük, akkor ezt látom.

hu.tradingeconomics.com/hungary/indicators


Tudod az MSZP - SZDSZ koalíció egy tehetségtelen, tesze - tosza, balfasz társaság volt és emelet még lopták is az államkasszát. A fidesz egy rakás arrogáns, bunkó, aki nincs velünk az ellenünk elvet valló társaság, akik ráadásul soha nem látott mértékben lopnak, mindenféle averzió nélkül. Tagadhatatlan tény, hogy a makrószámok tekintetében jobban áll az ország, még azt is hajlandó vagyok elismerni, hogy többet tettek az átlag emberek megélhetésének javításáért mint a szocik. Azonban az ország most jelen pillanatban valahol a móriczi uram bátyám rendszer és a kádárizmus egyvelege lett. Mindent központosít az állam és leszarja, hogy ez egyes szervezeteknek vagy az embereknek tetszik vagy sem. Ha pedig szólni mersz ellene megpróbálnak kicsinálni. Ráadásul kialakult egy új "nagybirtokos" réteg aki még arra sem ügyel, hogy a törvénytelenül megszerzett vagyonát ne takargassa, mert tudja, hogy úgysem lesz bántódása.
Én haragszom rájuk mert itt volt (van) az isten adta lehetőség, hogy végre normális ország legyünk de elcseszték. Az ellenzékre meg azért haragszom, mert nem léteznek csak papíron és a kreténségüknek köszönhetően most nincs alternatíva. Annyira dilettánsok, hogy sikerült gyakorlatilag önmagukat felszámolni az idióta, politikai szemléletükkel és hozzáállásukkal, aminek következtében soha a büdös életben nem fognak hatalomra kerülni mert a kutyának sem kell az a politikai vezérelv amit képviselnek. Az igazat megvallva én 2018-ban bemegyek a szavazófülkébe és egy szerelmetes üzenetben el fogom küldeni az összes politikai pártot a picsába, mert egyik sem érdemli meg, hogy ezt az országot és annak polgárait vezessék.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg">Mivel nem éltem Magyarországon csak egy évet, ezért tapasztalatból nem tudom megítélni a pártok működését, de ha erről az oldalról (ami amerikai és mondanom sem kell, hogy teljesen független a Fidesztől) megnézem bármelyik adatot, azt látom, hogy sokkal jobban teljesített az ország a Fidesz alatt, mint az MSZP alatt. És tényleg bármelyik adatot meg lehet nézni: munkanélküliség, államadósság, GDP növekedés, minimálbér növekedés, infláció. Nem tagadom, hogy a Fidesz lop (nyilván lopnak ők is), de akkor mennyit lophatott a baloldal, aki szarabbul teljesített? Ameddig eközött a két párt között lehet csak választani, addig nem kérdés, hogy a FIDESZ sokkal jobb választás.
Félreértés ne essék, nem akarok kampányolni a FIDESZ mellett, de ha szigorúan ezeket a makrogazdasági mutatókat nézzük, akkor ezt látom.

hu.tradingeconomics.com/hungary/indicators

és az adatok persze nem szépíthetőek?
munkanélküliség=ja van közmunka, az pörgeti, de az meg nem jó semmire, + van aki már nem is regisztrál be munkanélkülinek mert felesleges, én sem tettem frissdiplomásként, nem volt értelme, annó a fidesz elvette a frissdiplomások munkakeresési támogatását is, mind a ~27 ezer forintot......
minimálbér növekedés=szép de asszem annó, az nem volt adóköteles, bár lehet rosszul emlékszem, ugyanakkor a közszférában évek óta nem nőttek a bérek, de a munkamennyiség igen, majd bele güzülnek, anyám, majd 40 év munkaviszonnyal keres minimálbért, mert nem diplomás, az ugyan azt a poziciót ellátó, aki csinált egy himi-humi levelező diplomát (ami nem is kell a munkaköréhez) meg a 3xát, csak mert diploma....ja igen, anyámnak volt szakképzettsége a munkaköréhez, kár, hogy a fidesz elvette a pótlékot ami jár érte...
folytathatnám hosszan, mert látom a környezetembe, mennyire "szárnyal" az ország, de felesleges, hál istennek a második diplomámmal jó esetben lesz a nettóm 250-300e huf, és pár év múlva, ha eltakarodok külföldre ennek a 4xe is akár...szép új világ, főleg, ha azt nézem, hogy nekem mérnökként könnyű lesz, egy olyan diplomával és szakmával ami elég ritka és elég szűk kör....de mi van azzal aki mást végez el? mert én kerestem munkát természettudományos diplomával is....nem ajánlom senkinek....kurva megalázó
</blockquote>

Jah, mert csak a Fidesz szépítheti az adatokat, az MSZP (hazudtunk reggel, délben, este) még véletlenül sem? Ráadásul pont azért adtam amerikai adatokat, mert róluk aztán nehezen lehetne elmondani, hogy a Fidesz adatait szépíti, az MSZP-ét meg rontja. Nem csak a kormánynak van KSH-ja, van ám IMF, EU, mindenféle külföldi szervezet, akik függetlenül a kormánytól is szokták számolgatni a makroadatokat és hidd el, beszólnának, ha nem annyi lenne az annyi.
Miért csak a Fidesz alatt nem regisztrálják magukat a munkanélküliek, az MSZP idején mindenki regisztrálta magát?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
plushun
Ilyen röviden ilyen tökéletesen leírva az ország jelenlegi helyzetét még sohasem sikerült senkinek!
+1
Az én szememben már csak a megoldás hiányzik.... sajnos....
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 736
113
<i><i>"munkanélküliség=ja van közmunka, az pörgeti, de az meg nem jó semmire,"</i></i>

Kétség kívül ez szépíthet statisztikai adatot.
Én a valós helyzetből indulnék ki.
Ahol élek, Nyugat Magyarországon, jelenleg munkaerő hiány van a versenyszférában.
Jól érzékelhető, hogy pld., Vas megyében a megyeszékhelyen, de a kisebb városokban jelen lévő multik, már évek óta, kissé az infláció feletti béremeléseket hatottak végre.
Ebben az évben azonban, a béremelések mértéke jelentősen megemelkedett.
Ennek oka elsősorban, a már említett munkaerő hiánya.
Valamint a cégek jó előző évi teljesítménye.
A megye legjobban fizető cégénél, ahol kb., 3.000 ember dolgozik, egy szakmunkás netto fizetése, 3 műszakban, már elérheti a 240-260 ezer Ft-ot.
Minden összefügg mindennel.
Igaz hogy ez a tendencia még nem biztos hogy érzékelhető az ország legkeletibb felében, de úgy gondolom, a fejlődést megállítani nem lehet.
Amennyiben nem köszönt ránk ismételten egy gazdasági válság, mármint Európára, akkor a jelenleg még lemaradt térségekben is megtörténik majd a felzárkózás.
Az elért eredmények köszönhetőek kis mértékben a kormány idevágó intézkedéseinek is.
Nagyobb mértékben természetesen, a világgazdasági folyamatoknak, az európai fogyasztás jelentős növekedésének.
Ami az uram, bátyám, világot illeti, alapvetően igaz.
Viszont a jelenlegi kormánynak már a 3. ciklusa ez és jól ráérzett, hogy minden fontos pozíciót, alapvetően saját emberekkel töltsön fel.
Az ellenzék, na az tényleg egy vicc, teljesen komolytalan, amolyan színpadi díszlet, a parlamenti demokráciához.
Egyébként a gazdasági adatok valósak, nem csak a kormány, de a gazdasági élet már szereplői is megerősítik őket.
Lásd bankszektor szakértői, gazdasági szakemberek, kereskedelmi kamara, külföldi idevágó intézmények, stb.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Tagadhatatlan tény, hogy a makrószámok tekintetében jobban áll az ország, még azt is hajlandó vagyok elismerni, hogy többet tettek az átlag emberek megélhetésének javításáért mint a szocik."

Ezek szerint Te is elismered, hogy gazdaságilag előre viszik az országot és javul az emberek megélhetése. Nem tudom, hogy vagy vele, de számomra az ilyen dolgok a fontosak.

"Azonban az ország most jelen pillanatban valahol a móriczi uram bátyám rendszer és a kádárizmus egyvelege lett. Mindent központosít az állam és leszarja, hogy ez egyes szervezeteknek vagy az embereknek tetszik vagy sem. Ha pedig szólni mersz ellene megpróbálnak kicsinálni.
Ráadásul kialakult egy új "nagybirtokos" réteg aki még arra sem ügyel, hogy a törvénytelenül megszerzett vagyonát ne takargassa, mert tudja, hogy úgysem lesz bántódása. "

Számomra az ilyen dolgok teljesen megfoghatatlanok. Kicsit olyan dolgok ezek, mint amikor Líbiában elkezdtek tüntetni a demokráciáért, majd fellázzadtak. Ők voltak Afrika talán leggyorsabban fejllődő országa, a "diktátor" jólétet adott nekik, de nekik szavazati jog kellett. Na mostmár kaptak szavazati jogot, mellé meg egy jó kis polgárháborút. Most már választhatnak a lefejezés vagy a menekülés között.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
39242_atlagkereset.jpg
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Magyarország lehetőségei?

Megnéztem Friderikusz beszélgetését Spíró Györggyel. Ez kivételesen tetszett. Mindenkinek ajánlom: szerintem helyesen ítélte meg a lehetőségeinket.
https://www.youtube.com/watch?v=OzoM3VjDLXA

Egyébként a közös európai értékekre való utalások szemfényvesztés. Nem szoktam a hvg cikkeivel, illetve szellemiségével szimpatizálni, de most tökéletesen egyetértek az alábbi cikk megállapításaival.
http://hvg.hu/itthon/20160223_kvota_Brexit_szocialis_juttatasok_EU_unios_munkavallalok

Csalódás volt számomra ez az EU megállapodás mind az értékek, mind a migránskérdés megoldását illetően. S attól tartok, hogy a következő csúcs sem lesz sikeres a V4-ek számára. Túl kevés információnk van arról, hogy mi történik a zárt ajtók mögött egy ilyen államfői megbeszélésen, de néha az az érzésem, hogy kemény fenyegetések hangozhatnak el. Akár az Unióból való kipöckölés lehetősége is, amit értelmes államfő nem vállal. Bár kíváncsi lennék arra, hogy egy esetleges vétó esetén mi történne?
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://magyaridok.hu/belfold/lehetetlen-muszlimok-integralasa-396238/

Nem a háború az oka a menekülésüknek. A háború csak lehetővé tette, hogy meneküljenek. Az ok igazából gazdasági. A Közel-Kelet nem képes eltartani a népességrobbanás miatt rendkívüli nagyságúra megnőtt lakosságszámot. Ha figyelembe vesszük, hogy 2000 és 2050 között az iszlám világ gyarapodását egymilliárd főben jelölték meg – egy olyan terület gyarapodását, amely már most sem tudja eltartani az ott élő lakosságot –, akkor ez alapján ebben az ötven évben egymilliárd embernek az elvándorlásával lehet számolni. Mivel mi közel vagyunk a Közel- és Közép-Kelethez, kézenfekvő, hogy ennek a feleslegnek a megjelenése elsősorban Európában várható.
Ha érzékelni szeretnénk az iszlám világban az első világháború óta bekövetkezett rendkívüli mértékű népességnövekedést és az ebből adódó problémákat, elég abba belegondolni, vajon Magyarországon milyen társadalmi és gazdasági problémákat okozna, ha a mostani 10 millió helyett 70 millióan élnénk az ország mai területén.
 
Status
Not open for further replies.