[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 830
113
<b>Ebben sok igazság van:
</b>
http://888.hu/article-miert-nem-fogadhatunk-el-semmilyen-betelepitesi-kvotat
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 830
113
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="blitzkrieg">napi.hu/ado/egy_csapasra_kozep-europa_luxemburgja_lettunk_de_milyen_aron.611364.html

Ez komoly? Magyarország adóparadicsom lett. :)

Ennek nem kéne örülni.</blockquote>

Miért?

Én csak annyiból látom veszélyesnek, hogy ha másoknak keresztbe teszünk, meg tudjuk-e védeni magunkat.</blockquote>

Ez ugyanolyan óntökónszúró verseny lenne, mint a bérverseny ill. az adóverseny amit a többi perifériaországgal vívunk, és csak a multik nyernek rajta.

Olyan kis helyek, mint Luxemburg, meg egyéb miniállamok nyerhetnek az ilyesmin - bár erkölcsileg ettől nem lesz szebb a dolog - de nemzetgazdasági szinten nem sokat nyerünk vele.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="blitzkrieg">napi.hu/ado/egy_csapasra_kozep-europa_luxemburgja_lettunk_de_milyen_aron.611364.html

Ez komoly? Magyarország adóparadicsom lett. :)

Ennek nem kéne örülni.</blockquote>

Miért?

Én csak annyiból látom veszélyesnek, hogy ha másoknak keresztbe teszünk, meg tudjuk-e védeni magunkat.</blockquote>

Ez ugyanolyan óntökónszúró verseny lenne, mint a bérverseny ill. az adóverseny amit a többi perifériaországgal vívunk, és csak a multik nyernek rajta.

Olyan kis helyek, mint Luxemburg, meg egyéb miniállamok nyerhetnek az ilyesmin - bár erkölcsileg ettől nem lesz szebb a dolog - de nemzetgazdasági szinten nem sokat nyerünk vele.

</blockquote>

A multik amúgy sem fizetnek társasági adót, azt csak a kisebb hazai cégek nem tudják kikerülni, ezzel viszont idecsábíthatunk egy csomó multit, amik mindegyike fizet egy keveset. Persze tudom, hogy ez aljas dolog más országokkal szemben, dehát egyes országok elég jól megélnek belőle. Miért mindig mi tartsuk be a szabályokat, míg más jól megél a megszegéséből? Erkölcs? Egy luxemburgi, akinek 10X nagyobb a GDP/fője, tesz az erkölcsre.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
http://www.atv.hu/kulfold/20160308-szlovenia-es-szerbia-ejfeltol-korlatozza-a-migransok-beengedeset

Korlátozzák? Vicces. Ez a gyakorlatban teljes határ zárat jelent. A görög-macedon határra pedig még nagyobb nyomást!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="honved">http://www.atv.hu/kulfold/20160308-szlovenia-es-szerbia-ejfeltol-korlatozza-a-migransok-beengedeset

Korlátozzák? Vicces. Ez a gyakorlatban teljes határ zárat jelent. A görög-macedon határra pedig még nagyobb nyomást!</blockquote>

Akik már Szerbiában vagy Szlovéniában vannak, azok már nem fogják mégegyszer átlépni a macedón határt.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="honved">http://www.atv.hu/kulfold/20160308-szlovenia-es-szerbia-ejfeltol-korlatozza-a-migransok-beengedeset

Korlátozzák? Vicces. Ez a gyakorlatban teljes határ zárat jelent. A görög-macedon határra pedig még nagyobb nyomást!</blockquote>

Akik már Szerbiában vagy Szlovéniában vannak, azok már nem fogják mégegyszer átlépni a macedón határt.</blockquote>

Biztos vagy benne? ;)
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Tarzaan!

Csakugyan jó írás, érdemes elolvasni, elgondolkodni, talán egyes megállapításain vitatkozni.

Számomra ma is megválaszolatlan kérdés: mennyire tudatosak a migrációs folyamatok? Én úgy érzem- lehet, hogy nincs igazam -, hogy ennyire nem megtervezett a nyugati politikai osztály részéről.
Egyébként sokan filozófálnak azon, miért Európa felé veszik az irányt a migránsok. Hajlok arra, hogy a nyugati jóléti rendszer annyira vonzó. A mi cigányaink miért Kanadába mentek? Ugyanezért. Az iskolázatlan embert lehet műveletlennek tartani, de attól nem hülye.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 830
113
index.hu/gazdasag/2016/03/08/munkaerohiany_van_magyarorszagon_amig_ennyi_a_fizetes_nem_is_lesz_nagy_valtozas/

"Dalányi László, a cég magyar irodájának ügyvezetője szerint a munkaadóknak elhúzódó szakemberhiánnyal kell szembenézniük, az alacsony munkabérek miatt nem is lesz könnyű dolguk."

Egyre többet írnak a kicsi fizetések miatti munkaerőhiányról. Lassan csak beindul már valami.


Amerre én lakom ott leginkább az emberek indulnak külföldre, de szerintem a munkáltatók inkább hoznának be keletről még olcsóbb munkaerőt, minthogy fizetést emeljenek. Pedig az országon belül nálunk az egyik legalacsonyabb a bérszínvonal.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 830
113
Tarzaan!

Csakugyan jó írás, érdemes elolvasni, elgondolkodni, talán egyes megállapításain vitatkozni.

Számomra ma is megválaszolatlan kérdés: mennyire tudatosak a migrációs folyamatok? Én úgy érzem- lehet, hogy nincs igazam -, hogy ennyire nem megtervezett a nyugati politikai osztály részéről.
Egyébként sokan filozófálnak azon, miért Európa felé veszik az irányt a migránsok. Hajlok arra, hogy a nyugati jóléti rendszer annyira vonzó. A mi cigányaink miért Kanadába mentek? Ugyanezért. Az iskolázatlan embert lehet műveletlennek tartani, de attól nem hülye.


Szerintem ez úgy van, hogy van valakinek egy jó ötlete, hogy hogy lehetne megmanipulálni valamit, csak aztán menet közben kiderül, hogy az nem oylan egyszerű.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
@Igabo:

"A kórházak sehol a világon nem azért vannak hogy meggyógyulj. Csupán méreg elosztó központok "

Javaslom a raolvasast meg az imat ebben az esetben, ha ezt komolyan gondoltad. Meg a szaporodas mellozeset.

Áruld már el, hogy három zsömlétől, négy szelet párizsitől, meg még valami mosléktól ugyan hogy gyógyulsz meg?
Az elmúlt jó pár évből nem rémlik olyan rokon, ismerős, aki gyógyszert kapott volna bent, az neki kellett biztosítania magának.
Két éve én is voltam kórházban. Szt László. Pergő vakolat, őskori pc-k, wc papír, szappan nyista, étel ehetetlen, de röhejesen kevés, vizesblokkok agyonhasználva, takarításra nem igazán emlékszem. Naponta talán egyszer feltöröltek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 207
113
<blockquote rel="Python">Szerda délelőtt Pintér Sándor belügyminiszter bejelentette: a kormány migrációs válsághelyzetet hidetett az egész ország területére, ennek keretében megerősítik a határok védelmét, utakat építenek a katonaság számára és táborokat hoznak létre, hogy az esetlegesen elfogott migránsok megfelelő körülmények közé kerüljenek. A Helsinki Bizottság pedig nem sokkal a bejelentés után felszólította a kormányt, hogy vonja a vissza a jogtalan döntést.

Tarjányi Péter biztonságpolitikai szakértőt arról kérdeztük: valóban veszély fenyegeti-e az országot, ha igen, mikor kell migrációs nyomásra számítanunk és van-e olyan állapotban a magyar rendőrség, illetve katonaság, hogy megvédjék határainkat.
http://24.hu/kozelet/2016/03/09/meg-nincsenek-itt-de-hetek-mulva-ezrek-erhetik-el-a-magyar-hatart/




Ezt mondom szajkózom én is már november vége ota, de mindig le vagyok hurrogva:

***

<i>Kapkodással leplezik a mulasztást?

A veszély tehát reális, csak éppen nem most és nem az ország teljes területén. Tarjányi Péter szerint<b> a kormányzat nem volt előrelátó, az ország elmulasztotta a szisztematikus felkészülést arra az esetre, ha az uniónak nem sikerül megállapodnia Görögországgal, illetve Törökországgal.</b> Mint mondja,

<b>a kormányzat kivárt, az események kedvezőtlen fordulatott vettek, amit pedig most látunk, az nem más, mint kapkodás. Igyekeznek kompetenciát mutatni, arról akarják meggyőzni a közvéleményt, hogy a kialakult helyzetet dinamikusan kezelik. Pedig lemaradtunk az események mögött.</b>
</i></blockquote>

Tarjányi szava nem ér egy marék lepkefingot sem! Csak emlékeztetni szeretnék itt mindenkit, hogy Ő volt az a "szagember", aki az ATV-n reggelente elmondta mindenféle kókler hülyének a kormányt, kb. 1 éve, azért hogy riogat az amúgy szerintem sem szerencsés "plakátkampánnyal", holott Ő már akkor is azt mondta, hogy NINCS ITT, ÉS NEM IS LESZ MIGRÁNS PROBLÉMA! Azért ne felejtsük már el ennek a jóravaló "szagembernek" ezt a hozzáértő pár hónapot, amikor folyamatosan a Kálmán Olgának elmondta, hogy ez egy lufi, és pánikkeltés, nincs itt és nem is lesz semmiféle látnivaló! MOST meg Ő UGAT, hogy elkésett a kormány? Vagy csak én látom úgy, hogy ez így nettó szánalom, hogy még ez a kókler mer nyilatkozni bármit is, migráns kérdéssel kapcsolatban??!
 
Status
Not open for further replies.