[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 036
93
"Kiràlyszerű"?
Kormanyzó, nagyherceg, őrgróf, fejedelem....?
Tegyük fel, hogy ezt akarjuk Honnan szedünk ilyet? Csak nem egy Habsburgot?
Alkotmanyos monarchia legfeljebb Âder helyett elképzelhető. Miniszterelnök nem igen lehet valaki örökösödési alapon :))

Nekem mindegy, tőlem Főpuffancsnak is hívhatják, ha jól kormányoz. Ha tudnám, honnan lehet manapság jó uralkodót leakasztani, akkor szóltam volna:( Tehát ez a terv csak kéz a biliben, sajnos. A jelenlegi társadalom nem tűrné el ezt a fajta vezetést, ahol meg még van uralkodó, az csak általában egy cím, minden tartalom (és hatalom) nélkül.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="aquarell">"Kiràlyszerű"?
Kormanyzó, nagyherceg, őrgróf, fejedelem....?
Tegyük fel, hogy ezt akarjuk Honnan szedünk ilyet? Csak nem egy Habsburgot?
Alkotmanyos monarchia legfeljebb Âder helyett elképzelhető. Miniszterelnök nem igen lehet valaki örökösödési alapon :))

Nekem mindegy, tőlem Főpuffancsnak is hívhatják, ha jól kormányoz. Ha tudnám, honnan lehet manapság jó uralkodót leakasztani, akkor szóltam volna:( Tehát ez a terv csak kéz a biliben, sajnos. A jelenlegi társadalom nem tűrné el ezt a fajta vezetést, ahol meg még van uralkodó, az csak általában egy cím, minden tartalom (és hatalom) nélkül. </blockquote>

Spanyolországban a királynak nincs kb mindenre vétó joga? Az egy dolog, hogy nem sűrűn él vele. Ésszel kellene megcsinálni ezt az alkotmányos monarchiát és simán jó is lehetne. Én egy Habsburgot is szívesen látnék az ország élén, legalább visszaállna a jogfolytonosság, meg különben is, törvényes uralkodó lenne. Ottó nem mondott le soha(?) a magyar trónról. Sokan húznák a szájukat lehet, a kezdeti időkben, de ha kiforrna a dolog, simán jó is lehetne. Ettől a liberális demokráciánál amúgy is minden jobb.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 399
8 657
113
Nem kell ide semmi habsburg magyarellenes patkány... Ha akarunk bármit is elérni, akkor azt kell csinálni hogy bevezetjük a tizedes rendszert, valamint mindenkit visszahívhatóvá kell tenni a legfelsőbb foktól a legalsóbbig. Csak ez ugye nem tetszik senkinek, mert akkor nem tud lopni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Spanyolországban a királynak nincs kb mindenre vétó joga? Az egy dolog, hogy nem sűrűn él vele. Ésszel kellene megcsinálni ezt az alkotmányos monarchiát és simán jó is lehetne. Én egy Habsburgot is szívesen látnék az ország élén, legalább visszaállna a jogfolytonosság, meg különben is, törvényes uralkodó lenne. Ottó nem mondott le soha(?) a magyar trónról. Sokan húznák a szájukat lehet, a kezdeti időkben, de ha kiforrna a dolog, simán jó is lehetne. Ettől a liberális demokráciánál amúgy is minden jobb.

Ottó momentán az örök vadászmezőkön található.
A Habsburgok politikai szerepe már a múlté, mind az osztrák, mind a magyar nemzetközi és alkotmányjogi dokumentumokban elég sok akadály van lefektetve egy monarchista restauráció elé.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
Ezt a visszahívhatóság dolgot felejtsük már el :)
Azért nem visszahívhatóak a képviselők, mert akkor az év 365 napján menne a patália és kb. évente szavaznánk tök fölöslegesen.
Kiszámíthatatlan lenne az egész rendszer, nem lehetne normálisan végig vinni semmilyen programot és a képviselők pont, hogy a visszahívhatóság által válnának zsarolhatóvá.

A mentelmi jog egy hasonló dolog. Ha nem lenne akkor bármelyik képviselőt be lehetne vinni bűncselekmény gyanújával legalább 48 órára. Most képzeljétek el, hogy egy kényes törvény megszavazása előtt begyűjtenék a komplett ellenzéket, majd a törvény megszavazása után kiengednék őket, hogy "bocsika, tévedtünk".
Ezért olyan a rendszer amilyen.

Királyra szintén nincs szükségünk. Minek? Rosszabb megoldás mint a köztársasági elnök, mert azt legalább X évente el lehet küldeni ha hülye. De egy királyt?...

Igazából vita tárgya az lehetne szerintem, hogy Arányos vagy Többségi vagy Vegyes rendszer alapján válasszunk-e képviselőket?
Vagy Kancellári vagy Elnöki vagy Testületi legyen-e a kormányzás?
Mekkora területi egységtől létezzen "önkormányzás"?
Mi legyen a közigazgatás alapvető szintje? (város/járás/megye?)
Ezek lehetnek valós kérdések szerintem.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 399
8 657
113
Ezt a visszahívhatóság dolgot felejtsük már el :)
Azért nem visszahívhatóak a képviselők, mert akkor az év 365 napján menne a patália és kb. évente szavaznánk tök fölöslegesen.
Kiszámíthatatlan lenne az egész rendszer, nem lehetne normálisan végig vinni semmilyen programot és a képviselők pont, hogy a visszahívhatóság által válnának zsarolhatóvá.

Mert te így gondolod vagy mi? Ez a rendszer régebb már működött, éppen azért lehetne haladni mert nem mással foglalkozna a tisztelt kiválasztott, hanem azt csinálná amiért odaküldték. Ha meg nem nincs semmi patália, azonnali jelleggel visszahívják s utódja folytatja a munkát. Ez így normális, nem az hogy baszunk rá 3,5 évig mit mondtunk aztán hazudunk egy nagyot hogy folytatni lehessen újabb 4 évig.
A "Királyra" is ugyanez vonatkozik semmiben sem megkülönböztetve, csak ő van a döntési lánc csúcsán.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
index.hu/belfold/2016/05/04/kemeny_civil_kritika_nem_legitim_alkotmanyellenes_a_kormany_nepszavazasa/

Kérem az felháborító hogy egy demokráciában népszavazással döntsünk az országot érintő kérdésekben! Csak egy elnyomó nacionalista proletárdiktatúra kényszeríthet döntésre amúgy békés civileket. Rendes civil ember ilyet nem tesz! Rendes civil ember inkább a sínre fekszik mint hogy véleményt nyilvánítson szavazás útján! Felháborító hogy az országgyűlés azt a látszatot kelti hogy bármilyen beleszólása is van a magyar embernek abba hogy kiket telepítenek be az országba. Ez alkotmány ellenes! Ideje kimenni az utcára és palotaforradalmat csinálni mert nem lehet tovább elviselni ezt az elnyomást!
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
index.hu/belfold/2016/05/04/kemeny_civil_kritika_nem_legitim_alkotmanyellenes_a_kormany_nepszavazasa/

Kérem az felháborító hogy egy demokráciában népszavazással döntsünk az országot érintő kérdésekben! Csak egy elnyomó nacionalista proletárdiktatúra kényszeríthet döntésre amúgy békés civileket. Rendes civil ember ilyet nem tesz! Rendes civil ember inkább a sínre fekszik mint hogy véleményt nyilvánítson szavazás útján! Felháborító hogy az országgyűlés azt a látszatot kelti hogy bármilyen beleszólása is van a magyar embernek abba hogy kiket telepítenek be az országba. Ez alkotmány ellenes! Ideje kimenni az utcára és palotaforradalmat csinálni mert nem lehet tovább elviselni ezt az elnyomást!

+1
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
<blockquote rel="yrkon"><blockquote rel="aquarell">"Kiràlyszerű"?
Kormanyzó, nagyherceg, őrgróf, fejedelem....?
Tegyük fel, hogy ezt akarjuk Honnan szedünk ilyet? Csak nem egy Habsburgot?
Alkotmanyos monarchia legfeljebb Âder helyett elképzelhető. Miniszterelnök nem igen lehet valaki örökösödési alapon :))

Nekem mindegy, tőlem Főpuffancsnak is hívhatják, ha jól kormányoz. Ha tudnám, honnan lehet manapság jó uralkodót leakasztani, akkor szóltam volna:( Tehát ez a terv csak kéz a biliben, sajnos. A jelenlegi társadalom nem tűrné el ezt a fajta vezetést, ahol meg még van uralkodó, az csak általában egy cím, minden tartalom (és hatalom) nélkül. </blockquote>

Spanyolországban a királynak nincs kb mindenre vétó joga? Az egy dolog, hogy nem sűrűn él vele. Ésszel kellene megcsinálni ezt az alkotmányos monarchiát és simán jó is lehetne. Én egy Habsburgot is szívesen látnék az ország élén, legalább visszaállna a jogfolytonosság, meg különben is, törvényes uralkodó lenne. Ottó nem mondott le soha(?) a magyar trónról. Sokan húznák a szájukat lehet, a kezdeti időkben, de ha kiforrna a dolog, simán jó is lehetne. Ettől a liberális demokráciánál amúgy is minden jobb.</blockquote>
Nekem is tetszik az alkotmányos monarchia. Viszont a trónra elég sokan pályázhatnának jogalappal..
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Csak a Habsburgoknak van jogalapjuk, nekik is szigorúan meghatározott öröklési rendben.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="tomsinner"><blockquote rel="yrkon"><blockquote rel="aquarell">"Kiràlyszerű"?
Kormanyzó, nagyherceg, őrgróf, fejedelem....?
Tegyük fel, hogy ezt akarjuk Honnan szedünk ilyet? Csak nem egy Habsburgot?
Alkotmanyos monarchia legfeljebb Âder helyett elképzelhető. Miniszterelnök nem igen lehet valaki örökösödési alapon :))

Nekem mindegy, tőlem Főpuffancsnak is hívhatják, ha jól kormányoz. Ha tudnám, honnan lehet manapság jó uralkodót leakasztani, akkor szóltam volna:( Tehát ez a terv csak kéz a biliben, sajnos. A jelenlegi társadalom nem tűrné el ezt a fajta vezetést, ahol meg még van uralkodó, az csak általában egy cím, minden tartalom (és hatalom) nélkül. </blockquote>

Spanyolországban a királynak nincs kb mindenre vétó joga? Az egy dolog, hogy nem sűrűn él vele. Ésszel kellene megcsinálni ezt az alkotmányos monarchiát és simán jó is lehetne. Én egy Habsburgot is szívesen látnék az ország élén, legalább visszaállna a jogfolytonosság, meg különben is, törvényes uralkodó lenne. Ottó nem mondott le soha(?) a magyar trónról. Sokan húznák a szájukat lehet, a kezdeti időkben, de ha kiforrna a dolog, simán jó is lehetne. Ettől a liberális demokráciánál amúgy is minden jobb.</blockquote>
Nekem is tetszik az alkotmányos monarchia. Viszont a trónra elég sokan pályázhatnának jogalappal..
</blockquote>

Te kit látnál szívesen?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
kaktusz

Nem felháborodni kell hanem a témának utána olvasni. Leírtam, hogy miért nem jó a visszahívhatóság. Nem véletlenül nem használjak ma már szinte sehol sem.
A többi sem a fantáziám szüleménye hanem politika történeti tény.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Ez a bírság migránsonként mintegy 80 millió forintot jelent. Ennyiből egy magyar munkanélkülinek kertes házat adhatna a kormány (vagy Brüsszel), és hosszú éveken át segélyezhetné, emellett kifizethetné a munkaerőpiacra visszalépéshez szükséges felsőoktatási képzését és nyelvkurzusait. Brüsszel ennek az összegnek egy részét ehelyett közel-keleti és afrikai migránsokra költi, akiknek nagy része írni-olvasni nem tud – a fennmaradó részét pedig kifizetné a török államfőnek, aki továbbra is amiatt tudja zsarolni az Európai Uniót, mert az nem hajlandó megvédeni a saját határait.

Az Európai Unió azért nem hajlandó megvédeni saját határait, mert az unió politikájára legerősebb befolyást gyakorló gazdaság politikai vezetői máig vezekelnek egy több mint 70 évvel ezelőtt megbukott rezsim intézkedéseiért, és bizonyítani akarják, hogy ők befogadóak, szolidárisak, elfogadják a másságot. Ennek jegyében egyetlen év leforgása alatt közel kétmillió arab migránst engedtek be az Európai Unióba, és mindenkit rasszistának neveznek, aki szerint ez hiba volt. Merkel – és a bizonyítási kényszerben szenvedő németországi politikai elit – kényszeres szolidaritása Európa egészét megsemmisítheti.
http://www.hidfo.ru/2016/05/merkel-megbuktatasa-olcsobb-lenne/
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 399
8 657
113
kaktusz

Nem felháborodni kell hanem a témának utána olvasni. Leírtam, hogy miért nem jó a visszahívhatóság. Nem véletlenül nem használjak ma már szinte sehol sem.
A többi sem a fantáziám szüleménye hanem politika történeti tény.
Ja bocsi nem tudtam ilyen magaslatokban van itt megint a szó, hogy te kijelentetted s szerinted ez tény.. de biztos. Nagyon szépen látszik is mivé fejlődött eme gyönyörűséges politika.. kösz akkor inkább vissza az alapokhoz. De gondolom az nem jó mert ez a "fejlett" társadalom gerinc nélkül már nehezen viseli az ilyen idejét múlt ideákat.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Ez a bírság migránsonként mintegy 80 millió forintot jelent. Ennyiből egy magyar munkanélkülinek kertes házat adhatna a kormány (vagy Brüsszel), és hosszú éveken át segélyezhetné, emellett kifizethetné a munkaerőpiacra visszalépéshez szükséges felsőoktatási képzését és nyelvkurzusait. Brüsszel ennek az összegnek egy részét ehelyett közel-keleti és afrikai migránsokra költi, akiknek nagy része írni-olvasni nem tud – a fennmaradó részét pedig kifizetné a török államfőnek, aki továbbra is amiatt tudja zsarolni az Európai Uniót, mert az nem hajlandó megvédeni a saját határait.

Az Európai Unió azért nem hajlandó megvédeni saját határait, mert az unió politikájára legerősebb befolyást gyakorló gazdaság politikai vezetői máig vezekelnek egy több mint 70 évvel ezelőtt megbukott rezsim intézkedéseiért, és bizonyítani akarják, hogy ők befogadóak, szolidárisak, elfogadják a másságot. Ennek jegyében egyetlen év leforgása alatt közel kétmillió arab migránst engedtek be az Európai Unióba, és mindenkit rasszistának neveznek, aki szerint ez hiba volt. Merkel – és a bizonyítási kényszerben szenvedő németországi politikai elit – kényszeres szolidaritása Európa egészét megsemmisítheti.
http://www.hidfo.ru/2016/05/merkel-megbuktatasa-olcsobb-lenne/

Mindeközben az unióban 20 millió munkanélküli sínylődik, de a rohadt tetvek analfabéta senkiházikra költenék a pénzt...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
kaktusz

Nem bántásból, de tényleg az alapokkal illene tisztában lenni.
És még mindig nem érted, hogy nem attól igaz amit írok mert én írtam, hanem attól, hogy a való életben így zajlottak le az események, ezért lettek ezek a dolgok olyanok amilyenek. Ennek van egy komoly elméleti alapja, amely a tapasztalati úttal együtt fejlődött ki.
Keres rá neten "Államtan" "Döntéshozatali elméletek" "Pártok és pártrendszerek" stb... témakörben. Hátha találsz szabadon elérhető PDF eket.
 
Status
Not open for further replies.