[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Kezdődik?

http://alfahir.hu/a_rendorseg_szerint_nem_is_tortent_semmi_kormenden

Pestre azért mégsem tehették. Amint akklimatizálódnak, megismerik,felmérik a terepet, várost, lépni fognak. Megjelennek a csempészek és tezsvírek is hogy üzleteljenek. Az a Körmend-Szentgotthárd térség a múlt évtizedben Hegyeshalom és környéke után a második legforgalmasabb csempész csapa volt.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Körmend és környéki kollégák, mi a helyzet a migrikkel?

Táborban vannak, 81 fő.
A város tele rendőrrel, katonával, polgárőrrel.
A tábor a rendőr szakközép hátsó udvarában van.
Nem sokat látni kijönni a táborból, én 2-3 főt láttam eddig a héten, Inkább a vasútállomás a célpontjuk, az Ausztria felé induló vonatok.
Esetleg Tesco, kajavétel, + dohánybolt, aztán vissza a táborba.
Balhé eddig nem volt, kivéve a ma megjelent műbalhés cikkeket.
A városban aknamunkát végez egy balliberális társaság, ( Pro Körmend néven ) az ő vezetőjük épp, "véletlenül" ott volt a kézi edzésen, fényképezőgéppel, pont akkor, noha a gyereke nem jár oda.
Na, ő hívta a hírek szerint az ATV-t. Akik lehozták hogy balhé van, a kézi edző szájába adva olyat, amit nem is mondott.
Természetesen, egy ilyen hírt, pillanatok alatt átvett a teljes internetes sajtó.
A rendőrség vizsgálatot indított, holnap több minden kiderül, mi volt pontosan.
Ettől függetlenül, a polgármester több tárgyalást folytatott az elmúlt hetekben, hogy a tábort tüntessék el a városból, eddig eredménytelenül.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 438
113
<blockquote rel="plushun">
Ez egy szitokszó lett már. Ezzel valaki vagy valakik azt akarják mondani egy személyre vagy csoportra, hogy a létező legrosszabb elveket vallja ami a az ő kis PC felfogású világnézetére hatalmas veszélyt jelent, mert esetlegesen azzal megdőlhet a teóriája. Sokszor nem is képesek végiggondolni, hogy amivel nyomatékosítani akarják a nemtetszésüket, annak egyrészt semmi köze a nácizmushoz, másrészt meg tévképzetet keletkeztet más emberek fejében. Amúgy azt is jó lenne ha ezek a PC emberkék végre felfognák a nácizmus és a fasizmus közötti különbséget. Bár szerintem sosem fogják, mert nem is áll szándékukban. A lényeg, hogy megpróbálják démonizálni adott embereket vagy csoportokat, hiszen a náci kifejezés mindenki fejében valami komoly negatívumot hoz létre.
Ja, értem. Hogyha ráerőltetik az emberekre egy szó átköltését, és <b>teljesen ellentétes</b> jelentéssel, akkor az nyer értelmet a társadalmakban? Akkor meglehet, hogy ami most lent van, az a jövőben már fent lesz, és fordítva? Vagy talán nem kéne az eredetit hagyni, hogy átértelmezzék az ellenkezőjére! Ha így haladunk, szerinted, mikor kell majd átírjam az asztalost lakatosra, mert majd ez a szó jelzi azt, hogy fával dolgozom?
Mai értelmezés szerint a náci az, aki önvédelmet gyakorol, mert a hazájába nem akarja beengedni a nem odavalókat! Hitler meg a saját népével akarta ellepni a környezetében levő országokat. Ő kifelé volt náci. Ma meg a bent levő a náci. Na, ne mán'!!!!!

Érdekes, amit írsz, de épp nem annak megfelelően cselekszel e szó használatánál. Vitában vagy magaddal, és az erőszakolt feled győz ilyenkor? Ha nem így lenne, folyamatosan javítanád ott, ahol nem a megfelelően használnák. Ha nem teszed, addig használod így, míg elfelejted az eredetét, és ez lesz a helyes szóhasználat számodra is!!

</blockquote>

Most így hirtelen nem tudom eldönteni, hogy vitatkozni akarsz velem vagy sem, de hidd el az én meglátásom szerint képes vagyok ezt a szót és az ahhoz kapcsolódó fogalmakat és történelmi eseményeket a helyükön kezelni. Éppen ezért nem helyettesítem be ezt a szót olyan cselekményekbe aminek semmi köze hozzá, hovatovább nem is fogom lecserélni és használni más fogalmi környezetben sem.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@tomsinner

<i>"Amikor arabok meg négerek lepik el Európát, amikor pl Ukrajnában már zsidók és idegenek irányítanak, amikor ázsiai muszlimok (törökök) csinálnak Európából csicskát, ki ne szimpatizálna titokban a nagy, erős, keresztény és fehér Európa eszmeiségével?"</i>

Ize, peldaul en:) Szamomra sem a borszin, sem a vallas nem kivanatos kitetel a nagy es eros Europa kapcsan, ugyanis az visszalepes lenne. El kellene mar a vallast meg a rasszizmust is felejteni es mondjuk valos ertekek alapjan valogatni pl. a migransok kozott: ateista johet, iszlamista nem. Magas intelligenciaval/komoly vegzettseggel johet, egyebkent meg nem. Ha mar muszaj tart karokkal varni oket.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Kapcsolódva tegnapi írásomhoz, a körmendi helyzettel kapcsolatban. Ma ez a tényállás, délben...

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/a_hit_gyulekezete_all_a_kormendi_panikkeltes
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
a migransok kozott: ateista johet, iszlamista nem. Magas intelligenciaval/komoly vegzettseggel johet, egyebkent meg nem. Ha mar muszaj tart karokkal varni oket.

A muzulmánoknál nincs olyan hogy ateista. A hit, az életforma, mindig is ott van velük, még ha nem is gyakorolják, ezt kéne belátni.
Le is néznek minket keresztényeket, mert nem hiszünk Istenben. Nem Allahban, hanem egyáltalán.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"A muzulmánoknál nincs olyan hogy ateista. " Akkor meg is oldodik igy a problema:))))
 
T

Törölt tag 008

Guest
Jól emlékszem, hogy az Erste vette meg anno a Posta Bankot?
Tehat akkor most ezt is visszavásároljuk(részben).
Amúgy az Erste meg most vette meg a Citibank lakossági üzletágát.

Egyre bonyolultabb.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Mondjuk nem értem, miért akarják eladni a BP-t, 10 milliárd forint adózás utáni nyeressége volt tavaly.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Tekintettel arra, hogy nem àrtana integràlni a kb 700000-es cigàny lakóssàgot szerintem egy db uj integràlni való idegen kultúràjú egyénre sincsen szükség ebben az orszàgban. És ezt ki is kellene mondani.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
Én se értem miért adnák el a Budapest Bankot miután rendbe rakták. Az állam részéről ez nem logikus.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
blitzkrieg

<i>"Hát ha 300 milliárdot kapnának érte és magyar kézben marad, akkor még megértem."</i>

Szerinted így lesz? :)
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Mondjuk nem értem, miért akarják eladni a BP-t, 10 milliárd forint adózás utáni nyeressége volt tavaly.
Mert az egyik fityiszes rabló / offshore botrány helyett/ abból akar pénzmosodát csinálni. Talán a Vajna vagy a Mészáros, esetleg a Habony - ki tudja. És lehet, hogy nem is fogjuk megtudni, mert 1000 évre titkosítják.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 650
113
Tekintettel arra, hogy nem àrtana integràlni a kb 700000-es cigàny lakóssàgot szerintem egy db uj integràlni való idegen kultúràjú egyénre sincsen szükség ebben az orszàgban. És ezt ki is kellene mondani.


Az nehéz lesz,mert eszük ágában sincs integrálódni.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
<blockquote rel="aquarell">Tekintettel arra, hogy nem àrtana integràlni a kb 700000-es cigàny lakóssàgot szerintem egy db uj integràlni való idegen kultúràjú egyénre sincsen szükség ebben az orszàgban. És ezt ki is kellene mondani.


Az nehéz lesz,mert eszük ágában sincs integrálódni.

</blockquote>
Éppen ezért nincs szükség egy àrva kulturidegen arab migrànsra.
 
Status
Not open for further replies.