[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
17 065
29 740
113
A friss hírek szerint állítólag végre megkezdődik a külföldi ügynökök regisztrációja a fokozódó amerikai beavatkozás miatt. Persze sok mindenre ne számítsunk, a Soros rezidentúrát a Nádor utcában nem fogják bezárni...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
12 194
33 576
113
<blockquote rel="fip7">
De van egy másik út. Átállunk a földgázról másra.

Istenigazából a lakossági relációban már megkezdtük. Rengeteg ismerősöm már eleve alternatív fűtési megoldásokkal építkezett. Cserépkályha, kazán, kemence. Aztán ott az elektromos verzió. A kisebb helységeket én is hősugárzóval fűtöm, és nem is rossz.
Voltam egyszer egy olyan kétszintes svájci házban, ahol csak elektromos radiátorok voltak. Vagy még vannak a passzív házak. Jó, mondjuk az rohadt drága.</blockquote>

Mi is teljesen lecseréltük a gázfűtést, még a csöveket is levágtuk, a fa se sokkal olcsóbb, de az van, ismerősömék meg panelban szereltek fel elektromos fűtőtesteket. Viszont van számos olyan helyzet, amikor jobb híján marad a gáz, városi közintézményekben, iparban. Tudja valaki esetleg, hogy a lakossági gázfogyasztás hány százaléka a teljes gázfogyasztásunknak?

Korábbi hozásszólásodhoz:
Mesélték olyanok, akik 30 évet kertészkedtek relatív nagyban, hogy az eu csatlakozással elvágólagosan lett negatív a mutatójuk és lett folyamatosan ráfizetéses.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://hvg.hu/itthon/20141217_Szijjartot_felhivtak_az_amerikai_kulugybo#rss

Victorina Nuland, az Egyesült Államok külügyminisztériumának Kelet- és Közép-Európáért felelős államtitkára még a múlt héten felhívta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert. Az államtitkár arra volt kíváncsi, Orbán Viktor miért szólította fel Vida Ildikó NAV-elnököt arra, hogy tegyen feljelentést André Goodfriend amerikai ügyvivő ellen – értesült a 444.

A beszélgetés végig udvariasan, de határozott hangnemben zajlott az amerikai fél szerint.

A magyar külügy annyi közölt: továbbra is fontosnak tartják, hogy a magyar tisztviselők elleni korrupciós vádakat az Egyesült Államok támassza alá tényekkel. Vida Ildikónak másképp nincs lehetősége tisztázni az állítólagos bizonyítékok létezésének kérdését, csak ha feljelentést tesz – írták.

Szijjártó Péter elmondta Victoria Nulandnek, hogy Magyarország jogállam, ezért ha amerikai vállalat törvénysértést tapasztal, azonnal forduljon a hatóságokhoz.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.hidfo.net.ru/2014/12/17/gyurcsany-emberei-utat-nyitnak-ellensegnek

Tehát Washington lépése egyrészt tiszta vizet önt a pohárba: mindenki számára egyértelművé teszik, hogy beavatkoznak a magyar belügyekbe. Ez többé nem is lehet kérdés, maguk is beismerik. Másrészt a kiváltott védekező reakció szakadást idézhet elő a kormánypártban. Ez egy nagyon kifinomult művelet: a dolog nyitja, hogy átmenetileg Washington is engedi a kormány radikalizálódását, mert így a Fidesz nyugatbarát része le fog szakadni a pártról. Ezzel összehangoltan a Demokratikus Koalíció 2016-ra akar előrehozott választásokat. Miért? Nem azért, mert addigra ők jobb helyzetben lennének. Hanem azért, mert addigra a saját embereik ki fognak lépni a Fideszből, amit a liberális sajtó a kormány felmorzsolódásaként fog kommunikálni, óriási sajtóvisszhanggal és győzelmi eufóriával. Gyurcsány emberei, ezek a radikális atlantisták trójai falóként ott vannak a kormánypártban, és a megfelelő pillanatban majd utat nyitnak az ellenségnek. A civil tüntetések szítása csak a kezdet. A kormánypártban bekövetkező, külföldről irányított szakadás a következő lépés.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.hidfo.net.ru/2014/12/17/washington-tovabbra-lekezeli-magyarorszagot

Úgy tűnik, Washington továbbra sem ismeri el a magyar külügyminiszter személyét: Szijjártóval ugyanis nem John Kerry vette fel a kapcsolatot, hanem ismét Nulanddal volt kénytelen tárgyalni. Az amerikai külügyminiszter valamilyen érthetetlen okból továbbra sem beszél a magyar külügyminiszterrel. Az Egyesült Államok nem egyenlő félként kezeli Magyarországot a diplomáciában, hanem alárendelt, alacsonyabb rangú országként.

Az amerikai külügyminiszter rendszeresen tárgyalt Martonyi János volt külügyminiszterrel, mivel ő az atlantizmus elkötelezett híve volt. Az amerikaiaknak Szijjártó személyével van problémája: kinevezésének idején a magyarországi liberális sajtó lejárató kampányt folytatott a külügyminiszter személye ellen. Érdekes módon, Martonyi magánvagyonának tételes kiteregetését soha nem láthattuk a liberális sajtó részéről.

*******
Mondjuk, én sem értettem egyet Szíjártó kinevezésév el, de ennek ellenére tiszteletben kell tartani az USA-nak a magyar kormány döntését.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Itt a titok, hogy miért lettünk „műveleti terület”

Nem kell nagy képzelőerő ahhoz, hogy összefüggést lássunk a TTIP - a Transzatlanti Kereskedelmi és Beruházási Partnerség - és az ún. "műveleti területté nyilvánítás" között. Valahogyan meg kell dolgozni azokat az országokat, amelyek más utakat is el tudnak képzelni a saját boldogulásukra, ill. tisztában vannak azzal is, hogy ennek mi " kicsik " csak a hátrányait fogjuk " élvezni ", ahogy ez megtörtént az orosz embargó esetében is.
A tárgyalások a hátunk mögött, a fejünk felett folynak. Nagy a ködösítés. Nos, tegyük világossá, ha már " műveleti terület " lettünk, akkor ügydöntő népszavazást fogunk kiírni, és adott esetben élni fogunk a vétójogunkkal. Ebben az esetben talán " leszoknak " majd a szuverenitásunk folyamatos megsértéséről.
*****

Elképzelhető, hogy ez áll mögötte.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 841
67 278
113
A Fidesz legálisan került hatalomra, mivel a jelenlegi, magát baloldalinak tartott ellenzék politikai nullává (hullává) dolgozta le magát. Azonban az Orbán kormány a 2/3-os politikai túlhatalmával permanensen és minden morális és erkölcsi norma szerint jelentősen visszaélve mára már súlyos kockázatot jelent társadalmunk számára. Nemzetbiztonsági és társadalmi szükségszerűség tehát ennek az alakulatnak a menesztése. Ha másképp nem, hát természeti törvény, hogy a portát maga alatt fölfaló, a gazda fejére nőtt, túlhízott disznó egy idő után önnön súlya alatt roppan össze.

Mindettől függetlenül, rosszkor, rossz időben van nekünk egy ilyen nemzeti érdekeket semmibe vevő, rablógazdálkodást folytató, az embereket hülyének néző, amúgy a külpolitikában világ életében dilettáns (totálisan amatőr és vak) kormányunk. A kormányfő egy karizmatikus, de ellentmondást nem tűrő, cezaromán, autoriter paprikajancsi. Döntései ötletszerűek, a számon kérhetőség legcsekélyebb lehetősége nélkül. Komoly problémát jelent emellett az állandó titkosítás, az átláthatóság teljes hiánya pedig már önmagában eredményezi a mindent átszövő korrupciót, melynek masszív jelenléte sajnos tény. Függetlenül attól, hogy erősen valószínű, az USA egy az utóbbi tíz évben bevált(?) receptet követve, gyaníthatóan kormánydöntésre készül, hasonlóan az ukránoknál alkalmazott módszerrel, az ott is, nálunk is jelenlévő korrupció elleni tiltakozási hullámot meglovagolva.

De miért fontos az Egyesült Állomoknak az Orbán kabinet megdöntése?
Nyilvánvaló, hogy a főképp az USA-ból eredező 2008-as gazdasági válság csak felületi kezelést kapott, az alapvető baj maga az állandóan profitmaximalizálásra törekvő fékeveszett monopol-központú mutációja a kapitalizmusnak, ami nem tűr konkurenciát.
Az USA most már az EU-t tekinti hülyegyereknek, akit totálisan a saját gazdasági kontrollja alá akar hajtani, Oroszországot pedig meg akarja annyira rogyasztani, hogy Kína se akarjon velük partnerkedni. Így logikusnak látszik a felvetés, hogy hazánk az oroszbarát politikája miatt került fel a felforgatandó országok listájára odaát.

De valóban fontos-e az USA-nak, hogy megdöntse Orbán hatalmát?
Mióta az orosz államcsőd elérhető közelségbe került, egyre jobban úgy fest, Magyarország igazából már lekerült a horizontról, mi már csak nem számítunk fajsúlyos szereplőknek. Ránk már nincs a továbbiakban szükség, holott a kormányunk szeretné mutatni önnön fontosságát, egyben démonizálni az ellenzéket, eszközként beállítva őket az USA manipulációihoz.
A magyar kormány arcvesztése tehát nem a hazai liberális média aknamunkája, hanem a külkapcsolatok és szakértelem, illetve tapasztalatok nélkül, önfejűen, "unortodox" módra operáló politikának köszönhető. És ez, mindenféle orosz államcsődtől függetlenül borítékolható volt. Az orosz piacunk elvesztését az USA bűnének tartom. Az EU és az USA partnerségének viszont a saját hibánkból inthetünk búcsút.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 140
4 998
113
Allesmor,
Itt leginkább az érdeksértésről van szó. A szoci-libsi kormányok alatt elkönyvelődtünk puha kis hitvány államocskának, akik mindenre kaphatók némi alamizsnáért. Viszont Orbánék annak idején elkezdték számolgatni azt, hogy milyen és mennyi pénz áramlik ki az országból, és meghőköltek ennek az értékétől. És ez tényleg bődületes. Sok helyen dolgoztam már és sok apró kis infóból szépen kirajzolódott az a gigantikus pénzszivattyú képe, amely miatt esélytelen a nyugati színvonalra történő fölfejlődésünk. Az emberek nagyon buták és feledékenyek, csak említeném az éves adósságszolgálatunkat amelyet még az 1970-es évetől görgetünk magunk előtt. ÉS a tőke törlesztése még meg sem kezdődött. Az előző négy év a Bajnai hitelének törlesztésével ment el, amiből egy nagyon jó kis közepes haderőt lehetett volna felállítani pl. A libásék azért vették fel, mert tudták, hogy emiatt megszorításokra és társadalmi mozgásokra lehet majd számítani és emiatt megbukik majd OV. De nem számítottak arra, hogy ilyen mértékben hozzányúl a külföldi érdekeltségekhez, ami még így is elég halovány kísérlet ahhoz képest, hogy milyen arányban szipkázzák ki innen a jövedelmeket.
Semmi másért nem idegesek, csak a bevétel kiesése miatt. A Gyurcsányék a kezdetek kezdetétől túlzottdeficit-eljárás alatt álltak és egy büdös szót sem hallottunk Brüsszel felől a kritériumok betartásáról. Ez egy gazdasági harc, nem számítottak arra, hogy ennyire a magunk feje után megyünk, és ezért kezdik fellázítani a jobbára nagyvárosi ellenzéket. Akik minőségéről nem nyilatkoznék, mert egész egyszerűen alkalmatlanok bármiféle komoly politikai tevékenységre (anarchista, füvező manipulált, naív kölykök gyülekezete, akiknek előbb szerintem előbb el kéne mélyedni a tudományokban).
A magyar kormány arcvesztése igenis a hazai liberális irányítású média aknamunkájának egyik eredménye, akik nem restek külföldön is ezt tenni, a kiváló kapcsolataiknak köszönhetően. Nekik semmi sem drága az ügy érdekében. Számtalanszor megtapasztaltam már a média erejét és azok hatalmát akik ennek irányítói. Nemsokára megjelenik Udo Ulfkotte könyve magyarul is, amelyet figyelmedbe ajánlok, a média igazi arcát illetően.
Nekem az a véleményem hogy hiba lenne azt a seggnyaló politikát folytatni amit pl Kovács László folytatott külügyérként, mivel a mi érdekünk az hogy a népünk és utódaink számára biztosítsuk ennek az országnak az erőforrásait, nem mások hatalmi érdekeinek farvizein evickélni. Hogy csak egyet említsek, az agrárium szempontjából ez az eu-s akármi egy tragédia. Szó szerint. Ebben az állapotában csak vegetálni fog és szenvedni. És nekünk ez az egyik legjobb adottságunk, amely által több százezer ember végezhetne értelmes munkát.
Persze ez a kormány sem hibátlan, rengetegszer mellé lőtt és hogy konkrétumot említsek, ez a stadion-láz teljesen fölösleges, a lehetőségeinkhez képest túlzott mértékű. Más fontos dolgok is léteznek ahová befektetni kéne az ország vagyonából.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 873
12 631
113
Én igazából még mindig nem értem, hogy az Orbán kormány miért hoz hetente olyan döntéseket, amik rendre felkorbácsolják az indulatokat.
Folyamatosan öngólokat rugdosnak maguknak, egészen elképesztő.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 841
67 278
113
Panzerfaust, sok mindenben egyet értek veled, mert abban van igazság, hogy a Horn-, Medgyessi-, Gyurcsány- és bajnai kormányok elvtelenül árusítottak ki minden hazai potenciált.

Az én bajom Orbán történelmi felelőssége, mégpedig abban, hogy meg lett volna a lehetősége, hogy a 2/3-os erőfölényét bölcsen használja fel. (Ahogy megvolt nekik ellenzékben is az úgynevezett konstruktív ellenzékiségre is). Ehelyett azonban kontrollálatlan elvtársi osztogatás vette kezdetét, mellyel sajnos felemelkedett egy újabb szűk, gátlástalan és tehetségtelen réteg.
A Fidesz egy sajátos politikai kortünet.
Ez egy vallás. Közepében a magával a messiással, akinek fontos küldetése van, miközben kritizálni nem lehet. A Fidesz-hívek minden korábbi más politikai alakulatnál jobban hisznek, bár mióta szélesedig az elégedetlenkedők köre, azóta csökken a népszerűségük is.

Amúgy ez a párt egyfajta XXI. századi kópiája a 80-as évek végi MSzMP-nek. Ne feledjük, a vezérkara nagy része egykor volt jól megtámogatott pártkáderek fiaiból áll. Több, mint gyanús lehet az állambiztonsági szolgálatokkal való kapcsolat is. Ez utóbbi szervezet amúgy is erősen sáros lehet a 80-as évek eleji lakásbetörési nagyhullám idején (erősen valószínű, hogy felülről irányítottan) verbuválódó, majd a kilencvenes években látványosan felemelkedő szervezett alvilág kialakulásában.

Hogy csak pár egymástól látszólag független esemény sorozatot egymás mellé állítsak:

- A nyolcvanas években piramis szerűen szerveződő lakásbetörések célpontjai a papíron nem létező, de igencsak vagyonos orgazdák, külföldről, elsősorban az NSzK-ból ideiglenesen itt tartózkodó üzletemberek és egyéb komolyabb vagyonnal bíró kereskedők voltak. Az aktuális lakáscímeket pénzért osztogatták a piramis csúcsáról lefelé. Az ellopott vagyontárgyak jelentékeny hányada (a valuta kivételével) Bécs-München útvonalon szabályos ingajáratokkal hagyta el az országot. Ez utóbbi komolyabb külföldi kapcsolatokat is igényelt. Nem egy alkalommal a kifosztandó tulaj a rablás idején épp prostituáltak szolgálatait élvezte, arra alkalmassá tett belvárosi bérlakásokban. Az ide szállítandó örömlányok fuvarozása is eleve le volt osztva.

- A Presztízs-ügy néven ismert rendőrségi akció során a Rendőrség igyekezett ezt a fajta hálózatot felszámolni, ennek a műveletnek egyik vezetője Tonhauser László munkája során komoly akadályokba ütközik, legalább egy alkalommal a titkosszolgálatok által. Erős a gyanú, hogy pártállami titkosszolgálatoknak komoly érdeksérelme adódott volna abból, ha a Rendőrség fel tudta volna számolni ezt a hálózatot. Minden esetre, politikai okokból a "szervezett alvilág" kifejezést nem volt szabad használni a jelentésekben.

- A Presztízs-ügy idején Tonhauser László egyik beosztottja Pintér Sándor hadnagy, akinek karrierje látványosan emelkedik az 1990-es taxis blokád után, ekkor lesz országos rendőrfőkapitány. A belügyminiszter ekkor Boross Péter. Boross Péter 1971-től 1989-ig a Dél-Pesti Vendéglátóipari Vállalat igazgatója volt, ez utóbbi vállalat igen magas szinteken működött együtt az állambiztonsági szolgálatokkal, csakúgy a III/III-as főcsoport főnökséggel az úgynevezett konspirációs objektumok üzemeltetésében. Nem egy ilyen helyen intézték akár a beszervezéseket, akár a hivatásos állományban levő örömlányokkal a célszemélyek leinformálását.

- Pintér Sándor hadnagy állambiztonsági beszervezésére (értsd: a Presztízs-ügy belső akadályoztatására) utaló nyomok nem állnak rendelkezésre. Azonban nem egy, a művelet során lefogott "kishalból" válik "nagyhal" a kilencvenes évekre, amikor is az olajozás beindul. Az első olajos visszaélések a Boross-kormány bukása után indulnak be, az 1994-98 közötti időszakban kerül ki a rendszerből Pintér Sándor és válik vállalkozóvá. Ebben az időszakban emelkedik többek között Portik Tamás egykor volt lakásbetörő, vagy Vizoviczki László egykori prostituáltakat kifezetten a spec házakba fuvarozására specializálódott taxisofőr, későbbi vendéglátós. Innentől már csak kutyafuttában: 98-ig már komoly közfelháborodást okoznak a robbantásos leszámolások, melyek egy csapásra megszűnnek, mikor Pintér belügyminiszter lesz. Az Orbán kormány pedig elkezdi az újfajta politikai kommunikációt, megszűnnek a kormányülésről készülő jegyzőkönyvek, illetve elkezdődnek az irreálisan hosszú évtizedekre szóló titkosítások, a legkülönfélébb eseményekkel kapcsolatban. Megkezdődik a nyilvánosság kizárása a politikai párbeszédből.

2010-ben újra, ezúttal már 2/3-os többséggel hatalomra kerülő második Orbán-kormány belügyminisztere ismét Pintér Sándor lesz, számos, 80-as, majd 90-es évekbeli alvilági figurával szemben kezdődnek meg eljárások. A miniszterelnök közvetlen politikai tanácsadója lesz Boross Péter, a kormány egymás után utasítja el az ügynöklisták nyilvánosságra hozásáról szóló kezdeményezéseket.

Egyre jobban látszik, hogy a jelenkor Fidesz kormánya egyértelműen meg kíván akadályozni bárminemű olyan irányú lépést, mely a 80-as évek eleje, a 90-es évek és a jelenkor gazdasági-politikai és alvilági kapcsolatait kívánja feltárni.

Jól látható, hogy a magyar rendszerváltást elcsalták. Jól látható, hogy ebben két, egymással rivalizáló, egyszersmind több ponton igen is kooperáló érdekcsoport volt érdekelt. Mind a Horn-kormány idején az országot ész nélkül kiárusító, az egykori MSzMP úgynevezett reformszárnyának tekinthető MSzP, mind pedig a gyaníthatóan a titkosszolgálatok által terelgetett, majd jókorára hizlalt Fidesz érdekelt abban, hogy semminemű transzparencia ne valósulhasson meg.
Konyhanyelven szólva mind kettejüknek komoly vaj van a füle mögött, erről mind a kettő tud, miközben az ország kárára szerzik meg egymástól a hatalmat, magáért a hatalomért.

Az úgynevezett bal-, vagy liberális oldal az ország kiárusítása idején vásárolt nyugati támogatókat, melyekkel most akar visszavágni.
Az orbáni oldal (mert a Fidesz maga az Orbán Viktor) hagyományosan nem rendelkezik kiépített külföldi kapcsolatokkal, ezért politikai manőverezése amúgy eléggé provinciális, csak belföldi játékterű, tehát erősen korlátolt.
Külön probléma, hogy 2002 és 2010 között a legnagyobb ellenzéki pártként bőven megvolt a lehetősége a konstruktív ellenzéki tevékenységre, de ennek még a látszatát is kerülték, csak hogy bebuktassák a balos kormányokat és hatalomra juthassanak. Jó példa, hogy 2010-ben sem volt épkézláb programjuk. Igaz, másnak se.
Orbánék nem hőköltek meg semmin se, pontosan ismerték, hogy politikai "ellenfelük" mit művel, de szándékosan nem tettek semmit.

Ennek az országnak egy teljesen új, az előző 35 év fertőzéseitől mentes, szigorú, minden választópolgár számára ismert kritériumrendszernek megfelelő személyekből verbuvált bázisból kell politikai vezetést csinálni. Az új struktúrának nem a demokrácia nevű bullshit hajhászását kell célul tűznie, hanem az úgynevezett meritokrácia, a meritum, azaz a tehetség érvényesítését kell véghezvinni. Teljeskörű transzparencia kell, minden gazdasági és politikai döntést nyilvános hatástanulmány kell,hogy megelőzzön.
Ismerté kell tenni az olajügyeket, Gripen-ügyet, ügynök aktákat és minden, ~1980 és napjaink között titkosított ügyet.
Meg kell szüntetni a képviselők privilégiumait, képviselő csak a versenyszférából kerülhet ki, legalább 10 éves leinformálható tapasztalattal. Nagyon fontos, hogy felelős döntést csak olyan hozhasson, aki tényleg közülünk került oda, de szó sem lehet felemelkedésről. Még a látszatát is kerülni kell annak, hogy az állam irányításával úri státusz, egyfajta arisztokrácia jár.

A 89-2014 közti bagázsnak meg vagyonelkobzás, aztán mehetnek állást meg albérletet keresni. Az életüket nem elvenni kell, hanem visszaadni...
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 389
11 495
113
Allesmor 0:31

Az ilyen hsz.-ért és elemzésekért örülök, hogy idetaláltam, 's maradtam!
Az elmúlt 25-30 év maffiakartell kormányainak ügyködésének kitűnő összefoglalása! A megoldási javaslattal is egyetértek, csak.... azt látom, hogyha a legkisebb gyanúja is felmerül, hogy a magyarok kezdenek egyetérteni és ötleteik is vannak + elszánás az igazi változásra, pl, Civil mozgalom, Magyarok szövetsége, Banki károsultak, stb. akkor valahogy hamar felbomlanak, valamitől.....

Lályk ment!
G.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 073
15 029
113
Allesmor
Elvállalsz egy képviselőjelölti megméretést a 18-as parlamenti választáson?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 863
32 141
113
Allesmor Obranna jó kis összefoglalás, talán még szavaznék is rád ha indulnál ViktorViktor székéért és ha Mo-n élnék. Viszont egy rész hibázzik, de nagyon.

Meg kell szüntetni a képviselők privilégiumait, képviselő csak a versenyszférából kerülhet ki, legalább 10 éves leinformálható tapasztalattal. Nagyon fontos, hogy felelős döntést csak olyan hozhasson, aki tényleg közülünk került oda, de szó sem lehet felemelkedésről. Még a látszatát is kerülni kell annak, hogy az állam irányításával úri státusz, egyfajta arisztokrácia jár.

Ha két tulajdonságot ki tudnék emelni az emebrek nagy részénél, az a kapzsiság és a lustaság. Most az elsőn van a lényeg. Ha valaki 10 éve a versenyszférában van komoly jogi / vállalatirányítási / pénzügyi stb tapasztalattal, az a személy nem keres rosszul és valószínűleg megvan a maga kis birodalma. Ezt feladni azért, amit Te kínálsz nekik, egy fix jóközepes fizetést, sok felelősséget és NEMarisztokráciát, azért nem sokan fogják elcserélni a kis birodalmukat csupán hazaszeretetből meg AO miniszterelnökúr felkéréséért.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 242
95
48
Merre tartanak ma itthon a tüntetések? Mennyire lényeges, hogy ki a szónok? Hogyan lehetne bevonni minél több embert? Fel van-e készülve egyáltalán a magyar társadalom a demokráciára? Ezekre a kérdésekre keresték a választ a közelmúlt tüntetéseinek ismert szószólói, egy eldugott pincehelyiségben rendezett kerekasztal-beszélgetésen.

hvg.hu/itthon/20141218_Tuntetestan_Mi_fer_az_eroszakmentessegbe
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Allesmor Obranna 18:20

Mind a 24 európai országban ilyen a hatalom? Ezt azért nehezen hiszem.
Mind a 24 országban korrupt a hatalom?
Szerintem ez a történet nem az Orbán és a FIDESZ "bűneiről" szól, bár valóban követtek el hibákat, és tettek helytelen dolgokat. De korrupcióban a ballib. oldal sem marad el tőlük.
Sőt, állami szintre emelkedett a korrupció Nyugaton is (lásd. Juncker és a többiek).
A nemzeti érdeket- szerinted - Gyurcsány, illetve Bajnai képviselte, akit az USA pénzelt. Ugye, ezt te sem gondolod komolyan?
Nő a jövedelmi különbség a szegények és gazdagok között nálunk? Képzeld, ez világtendencia! Az USA-ban is nőnek a jövedelmi különbségek. Az, hogy Nyugaton magasabb életszínvonalon élnek az emberek, az nem a kelet-európai kormányok hibája. Valaki szépen kifejtette, hogy a szabad verseny világában a gyengébb pozícióban lévők hátránya csak növekedni fog.
Ha kormányváltás lenne - szerintem - olyan pofára esés érné a tüntetésen most kiabáló embereket. Újra menetnének tüntetni. Egyébként meghallgattam két fiatal szónokot Kálmán Olga műsorában. Szánalmasan együgyűek, és történelmietlen a látásuk.
A napokban egy amerikai politikus vagy tisztviselő - már nem emlékszem pontosan- azt mondta, hogy Magyarország mit ugrál, semmi kiemelkedőt nem tud adni a világnak. Így tekintenek ránk.
A szemléletmód árulkodó:
1) Mélyen lenéző és ezért antidemokratikus is. Minden nép hozzáad valamit az emberiség értékéhez.
2) Gőgös és rövidlátó, nincsenek örökké fennálló hatalmak és kultúrkörök. Szerencsére.
Az USA-val kapc solatos véleményeddel egyetértek.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Allesmor Obranna 00:31

Gratulálok az eszmefuttatásodhoz, politikusi magasságokban jársz, valóban elindulhatnál ezen a pályán.

A helyzetelemzésed kitűnő: egy lényeges pont kivételével. Magyarország nem légüres térben m ozgott és mozog, s ez a politikai-gazdasági tér erősen behatárolja a mozgásterünket.

Egy cikk erről:
http://www.flagmagazin.hu/gazdasag/boros_imre_utkozozonaba_kerulunk