[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Szó volt arról, hogy a németek nem vesztettek semmit a két vh-ban, nekünk meg ott van Trianon. Csak egy egyszerű példa: Kalinyingrád, tessék elolvasni, mi volt vele. Oké, az arányok azért nem ugyanazok.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az idős németek, nem egy kategória a magyar depressziós, szorongásos, szegénységben élő magyar nyugdíjasokkal, merthogy sajnos itthon ez a helyzet. A nagyszülők nem kapnak elég figyelmet, nem tudnak szabadidejükben mit csinálni, maximum pletykálni (kivéve vidéken, akik a kertet gondozzák, de azok nem is járnak heti szinten rendelésekre..)
Szuper. Ettol biztos jobb kedvre derulnek majd a magyar kisnyugdijasok.

Nem a haldoklók jönnek, meg akiknek aktív tartós kezelés kell, mellesleg hidd el, amint komolyabb és hosszabb problémáról beszélünk már mennek is haza, mert a 2 színvonal össze nem hasonlítható. (Az én ismerősöm is hazament N.o.-ba, mert nem bízott az ország orvosi ellátásában.)
Nem is mondtam, hogy haldoklok jonnek. (Megjegyzem az nem is lenne koltseg.) Az emberek idos korukban eu-kezelesekben kapjak vissza a befizetett tb ertekenek 80 szazalakat. Csurheted, csavarhatod, de ez a nemet embereknel is igy van. Ennek kiszolgalasahoz ember es infrastruktura kell, ami meg nincs.
(Ma is jobb a nemet eu - az agysebesz migransokkal egyutt is - megis ide jonnek letelepedni eppen azok akiknek a legnagyobb szuksege van ra. Jo nagy lehet otthon a baj. Elgondolkodtato.)

Nem ezt az országot építették, de nem is éltek és nem használtak semmilyen szociális hálót. Igen, gondolom Günter bácsi 80 éves korában megérkezik a Cat markolóval és elkezdi a pénzt N.o.-ba tolni, abba az országba amelyiket éppen elhagyták.. ja persze itthon abból a nyugdíjból tök jól eléldegélne, kényelmesen, akkor biztos azon gondolkozik, hogy bakkhat majd ki velünk, CSAK AZÉRT IS!!!
Nem ezt mondtam. Az allamkotvenyek kamatait hazautaljak, Az infrastrukturat felvasaroljak es profitot vesznek ki belole, Az egyeb cegeik a magyaro-n megtermelt nyereseget elviszik nemeto-ba. Reszben abbol elnek ilyen jol. Itt huznak egyet a nadragszijon, ott pedig eresztenek.

Érdekes módon több ismerősöm, rokonom is él kint mégsem ide akarják tolni a pénzt, hanem abba az országba ahol élnek, mert akkor az ő körülményeik fejlődnek (+ a családnak küldenek haza..)
Nem nyugdijasok, ugye? Esetleg egy reszuk majd szeretne hazaterni a nyugdijas eveire. Lesz ebbol meg alkudozas.

Nem kell lakosságcsere, tudod csak lehetőséget kellene nekik biztosítani és az erős, egyedül megverjük az univerzumot kategóriájú mentalitást kéne lenyomni.
Ugye hogy mar nem is tunik jo otletnek a "lakossagcsere" felemlegetese. Egyebkent meg mi a baj azzal ha nem akarok a gyarmati ideologiaval azonosulni? Nem vagyunk mi rosszabbak senkinel sem.

Az elég tételhez tudod mi kell? Normális vezetés, ami már jó ideje nincs, biztos azt is a gonosz Hansék intézték el,hogy ki legyen a gyíkemberek bábember itthon.
Ne mar! Gyikemberek?

Felkéne már fogni, hogy a világ rohadtul másképp működik. Mi egyenlőre erősen függünk a német gazdaságtól is, különös tekintettel arra, hogy elég kevés magyar termék van ami EU-s vagy a világpiacon versenyképes.. és kis hazánkban gyártják.
Es ha mason mulik akkor nem is lesz versenykepes a magyar termek. Ezt kellene mar felfogni.

A magyarok nagy részével az a baj, ami az oktatásban is volt: Hojajjj de nagyok voltunk réges régen, de aztán jöttek a csúnya idegenek és kihasználtak minket.. mellesleg ajánlom, hogy olvass Trianonról picit többet, ugyanis magyar embereken múlott, hogy a magyar bakák NEM FOGHATTAK fegyvert, megvédeni a területeket, de jajj megint az a csúnya világ.
Igen. Tobbet kellene olvasni. Mikor is segitettek idegenek nekunk? Elso lepes a beismeres...


Korabban lenyegeben csak annyit mondtam, hogy a nemetek betelepulesenek kerdese bonyolultabb annal mint amit te mondtal. Ergo nem lehet elvarni, hogy az emberek debil mosollyal az arcukon tapsoljanak hozza (willkommenskultur), mert csak reszlegesen voltak informalva vagy esetleg onos erdekbol felrevezetve. Vagy ha ezt nem teszik meg akkor felemlegeted az "elegtetelt", ami ugye netto marhasag.
Ezek utan lefikazod a magyar nyugdijasokat. Koszi, de nincs szukseguk ilyen kritikara. Kaptak mar eleget. Aztan kapom en az utalasokat, az orszag korabbi vezetoi, gyikemberezes, kioktatas. Ne mar pela3! Ez igy egy vicc. Talan nem polkorrekt amit mondtam. De a kep szurke, nem pedig feher.

(Igen, most en vagyok az ordog ugyvedje. Termeszetesen nekem is tobb nemet ismerosom van. Erdekes mod tapasztalatom szerint a tobb generacio ota velunk egyutt eloknek pont semmi baja nincsen az ilyen dolgok kimondasaval. Tobbek kozt ezert is kifejezetten kedvelem oket.)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Szó volt arról, hogy a németek nem vesztettek semmit a két vh-ban, nekünk meg ott van Trianon. Csak egy egyszerű példa: Kalinyingrád, tessék elolvasni, mi volt vele. Oké, az arányok azért nem ugyanazok.

Hogy még egy kicsit módosítsunk az arányokon: Németország a fenti Kelet-Poroszországon (Königsberg azóta Kalinyingrád) elveszítette Elzászt is az I., majd Németország keleti felét is a II. világháború következményeként az Odera-Neisse határ kialakításával (nem véletlenül hívták a mai Szczecint valaha Stettin-nek, Poznant Posen-nek, Wroclawot Breslau-nak, Gdanskot Danzig-nak stb.). Ha valaki megnéz régi térképeket, rájöhet, hogy a történelmi Lengyelország a maihoz képest keletebbre helyezkedett el, de a keleti részét a Szu. 1939-ben megszállta, 1945-ben bekebelezte, de mivel a lengyelek a győztesek oldalán harcolták végig a háborút, a keleti német területekkel kárpótolták őket.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Szó volt arról, hogy a németek nem vesztettek semmit a két vh-ban, nekünk meg ott van Trianon. Csak egy egyszerű példa: Kalinyingrád, tessék elolvasni, mi volt vele. Oké, az arányok azért nem ugyanazok.
Meg jo hogy nem kaptak teruleteket miutan felegettek a fel vilagot. 15 100 km² a nagy nemeto-bol. Verzik a szivem.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
Hát, kicsit zsúfoltan leszünk itt, hogyha mindenki ide akar jönni :)

Viszont tény, hogy földrajzi értelemben ez a világ egyik legjobb helye. (Kárpát medence)
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="tomsinner">Szó volt arról, hogy a németek nem vesztettek semmit a két vh-ban, nekünk meg ott van Trianon. Csak egy egyszerű példa: Kalinyingrád, tessék elolvasni, mi volt vele. Oké, az arányok azért nem ugyanazok.
Meg jo hogy nem kaptak teruleteket miutan felegettek a fel vilagot. 15 100 km² a nagy nemeto-bol. Verzik a szivem.
</blockquote>

Miért égették fel a fél világot? Mert a nyugati hatalmak rettegtek tőlük, és nem simán bosszút akartak állni rajtuk, (mert mi az, hogy Európa közepén egy másik nagyhatalom is felemelkedik a franciák mellett, és gyarmatokat stb-t akar, mint a nyugatiak) hanem teljesen a földbe akarták őket döngölni, hogy örüljenek, hogy egyáltalán élnek. A németek keményebbek voltak, és fegyvert ragadtak. Kényszerpályán voltak, ahogy mi is. Az, hogy mit csinált a III. Birodalom, nem csak a németek felelőssége, sőt inkább nem az övék, hanem a Nyugaté. Azért ez a földbedöngölés csak összejött nekik másodjára. Olyan agymosottakká váltak, hogy ha egy nigga megerőszakolja a szőke kislányt, még a szerencsétlen kér bocsánatot, ha meglátnak egy zsidót, akkor meg kis túlzással térden állva könyörögnek a bocsánatáért, majd máris nyúlnak a pénztárcájukhoz egy köteg ingyen euróért. Szánalmas, hogy 70 év után még mindig ott tartanak, hogy mit tett a III. Birodalom, és ezért vezekelni AKARNAK, nem kényszerítik már őket, ezt ők AKARJÁK. Azért jönnek ilyen baromságokkal hogy mindenkit be kell fogadnunk aki jön, meg az EU költse a migránsokra a bevétele 10%-át, mintha nem lenne itt elég fehér keresztyén munkaerő, amelyik segítségre szorulna. Én is már lassan ott tartok, hogy ha hallom a német szót, köphetnékem támad. Egyszer megnáczulnak, oké erről nem ők tehetnek, utána meg olyan liberálisokká válnak, hogy nem értik meg, amit művelnek, azzal tönkre teszik Európát, de csinálják, mert vezekelni AKARNAK, és mert most liberálisok. Az, hogy mi lesz Európával, nem érdeklik őket, mert van pénzük BMW-re, meg kerti medencére. Beléjük sulykolnak valami beteg ideológiát, és addig azt nyomatják, míg nem kezd el lángolni a házuk. A szélsőségek nemzete lett a német. Mondjuk, inkább sajnálom őket, mint haragszom rájuk, mondom ezt /nem gyurcsányi/ tisztességes szegénységben élve /közel sem keresek 300 ezer ft-ot, de nem is panaszkodom, hogy nem tudok megélni ebből/.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="karpatalja">Úgy hogy holnap az első dolgom, az lesz h meglátogatom egy kolesz lány zuhanyzóját!
Zozók pont ezt csinálják németisztánban.
</blockquote>

Azért mert ők szabadok, liberálisok, demokraták, egyszóval kúlok, mint a Denk párt lesz Hollandiában. :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Mondjuk, inkább sajnálom őket, mint haragszom rájuk, ...
Az a hetven ev szabadon inkabb csak olyan ket szabad evtizedet jelent. Ugy latom lassan azert valtozik az elmeselt tortenet. Pro es kontra egyre tobb velemenyt lehet hallani es egyre eletszerubb a kialakult kep is. Szerintem ma ok is inkabb sajnalnak minket es nincs harag. :)
Az index szerint egyebkent okafogyott a tema: "Nem települnek a Balaton partjára a menekültektől menekülő németek tömegei"

Tenyleg csak egy kis vicces mellekszal, hogy a hatso szandekkal betelepitettek kozott mekkora a kulonbseg: Talan a 17. szazadtol kezdodoen voltak nagy szamu keretlen betelepitesek az orszagban. Igy kerultek peldaul a Pilisbe is a nemetek. A mai napig nem sikerult a teljes asszimilaciojuk. Kulturajukbol maig oriznek a mienktol eltero szokasokat. A legszembetunobb az, hogy nem igazan fogadjak be azokat akik... nem dolgoznak rendesen. :D
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Személy szerint én a sváb lányokat nem szeretem. Nekem tramplik és koszosak.
De hát ahány ház, annyi szokás.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@tomsinner:

"Szánalmas, hogy 70 év után még mindig ott tartanak, hogy mit tett a III. Birodalom, és ezért vezekelni AKARNAK, nem kényszerítik már őket, ezt ők AKARJÁK."

Szerintem ez nem igaz a fiatalokra (bar nincs reprezentativ mintam) abban az ertelemben, hogy nemcsak a nemetek, hanem minden fejlettebb tarsadalom fiataljai migrans-simogatok.
 
D

danielblack

Guest
Szoktam innen Németországból infókat csepegtetni. Nos a helyzet az, hogy az elmúlt fél évben az eddigiektől is jobban sötétedik az utcakép... Egyszerűen nem hiszem el amit látok :O
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 852
113
...ha meglátnak egy zsidót, akkor meg kis túlzással térden állva könyörögnek a bocsánatáért, majd máris nyúlnak a pénztárcájukhoz egy köteg ingyen euróért.
Van Michael Moore legújabb filmje, a "Where to invade next", abban arról beszél, hogy Németországban minden diáknak minden nap holokausztoktatásban van része minden iskolában. Nem tudom, hogy ez teljesen igaz-e, nem néztem utána, de ha a fele is igaz, akkor a fogékony és könnyen manipulálható gyermeki agy egy ilyen évtizeden át tartó agymosás után persze, hogy így fog gondolkodni.
 
Status
Not open for further replies.