[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Annak a másfél millió munkanélkülinek a java része a rendszerváltás előtt is munkanélküli volt, úgy csináltak nekik fake állást a gyárakban és elsősorban a TSZ-ekben. Ahogy megszűnt ezeknek a nem funkcionális állásoknak a fenntartására irányuló kényszer, úgy mentek is az utcára.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Az én állásom nem volt "fake"!!!! Mégis repültem az első transzporttal!
Bizony, én sem látom ezt ennyire feketén-fehéren azért. Levadászták maguknak az egész magyar könnyűipart, mezőgazdaságot. Ez nem egy sikeres privatizáció volt, hanem szabad rablás az én olvasatomban is. Persze elkerülhetetlen volt a változás, de ezzel nem értek egyet, hogy "az hogy voltak kisebb - NAGYOBB problémák, az nem jelent semmit". Dehogynem.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 188
10 712
113
<blockquote rel="gergo55">Az én állásom nem volt "fake"!!!! Mégis repültem az első transzporttal!
Bizony, én sem látom ezt ennyire feketén-fehéren azért. Levadászták maguknak az egész magyar könnyűipart, mezőgazdaságot. Ez nem egy sikeres privatizáció volt, hanem szabad rablás az én olvasatomban is. Persze elkerülhetetlen volt a változás, de ezzel nem értek egyet, hogy "az hogy voltak kisebb - NAGYOBB problémák, az nem jelent semmit". Dehogynem.
</blockquote>

Bizony bizony, most isszuk - a ratkó korosztály- hogy nincs nyugdíjunk, pl. Nincs ki és nincs hol kitermelje!
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
<blockquote rel="pela3">Csak én nevetek nagyokat, amikor az egyik oldal elkezdi a másikat szidni, hogy médiákat fizet le / vesz meg, de amikor az övéké kerül gyanúba, akkor az áhh lehetetlen, mert az tuti biztos, hogy az ő hírforrásuknál ilyen nem lehet, mert az ő hírforrásuk tiszta és nem szeretik a pénzt, se a hatalmat?! :D :D :D

A kormánypártiaknál ki tagadja a nyilvánvalót? :D
Annyi a különbség, hogy ha Sorosék (mondjuk a szerepe a lényeges nem a személye, szóval nevezzük akárkinek) erőfölényt érnek el vagy akár csak a látszatát, abból Majdan 2.0 Budapest edition lesz.</blockquote>

Oszt mégis kikkel? :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Nagyon sokrétű probléma ez, s lehet hogy bizony a németeknek sem fog összejönni az, hogy a sok Abdul kitermelje majd 25 év múlva a nyugdíjat... Az hogy nálunk sem jó a korfa, hogy egyre szarabb az oktatás, hogy sok munkaképes magyar ember külföldön van, ugyan úgy hozzájárul ahhoz, hogy nem jó a mi szénánk sem. Egyébként én még mindig azt mondom, ez is mint minden, erősen relatív, mert igen jól érzem magam itthon ahhoz képest, hogy születhettem volna Ukrajnába, Afrikába, vagy akár a 10 évvel ezelőtt még hozzánk hasonló helynek számító Szíriába is.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Bizony, én sem látom ezt ennyire feketén-fehéren azért. Levadászták maguknak az egész magyar könnyűipart,

A könnyűipar a magyar nemzetgazdaság rákos daganata volt a hatvanas-hetvenes évek óta, amikor mi nem szerveztük ki azt a harmadik világba, hanem megpróbáltuk a határainkon belül tartani, mert a szocializmus elitélte a neokolonista gyakorlatot.

mezőgazdaságot.

Ha jól emlékszem azt a TSZ tagok lopták szét, a föld javát a parasztok fél hektáronként, az infrastruktúrát pedig a TSZ képzettebb, vagy vezető tagjai. Ez tisztán magyar biznisz volt. A saját nagybirtokrendszerünket vertük szét, hogy mostanra újjáépítsük azt. Nem mintha ezzel gond lenne, a nagybirtok a mezőgazdasági tömegtermelés rentábilis formája.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<blockquote rel="zsolti">Bizony, én sem látom ezt ennyire feketén-fehéren azért. Levadászták maguknak az egész magyar könnyűipart,

A könnyűipar a magyar nemzetgazdaság rákos daganata volt a hatvanas-hetvenes évek óta, amikor mi nem szerveztük ki azt a harmadik világba, hanem megpróbáltuk a határainkon belül tartani, mert a szocializmus elitélte a neokolonista gyakorlatot.

mezőgazdaságot.

Ha jól emlékszem azt a TSZ tagok lopták szét, a föld javát a parasztok fél hektáronként, az infrastruktúrát pedig a TSZ képzettebb, vagy vezető tagjai. Ez tisztán magyar biznisz volt. A saját nagybirtokrendszerünket vertük szét, hogy mostanra újjáépítsük azt. Nem mintha ezzel gond lenne, a nagybirtok a mezőgazdasági tömegtermelés rentábilis formája. </blockquote>
Sok mindent nem így látok. A magyar könnyűipar gyártott sok olyan dolgot, amit pl. meg lehetett volna őrizni. NEM tudtunk árban versenyezni a kiszervezett harmadik világban gyártott sok kínai szarral, de én emlékszem még azért, hogy pl. a TISZA cipő jó volt, nem olyan, mint egy filléres kínai szar, mert sokáig cipő volt. Ahogy a magyar drágább PAMUT póló is, kevésbé szakadt le, és később rohadtál bele, mint a Kínai műanyag fosba. A magyar mezőgazdaság kegyelemdöfését meg a kartelező TESCO - AUCHAN páros adta meg, ill. az, hogy a külföldi tőkeerős cégek megvették a feldolgozó lánc teljes egészét szinte, és a gazdának maradt az, hogy annyiért adja el amennyit ad érte a külföldi, vagy rárohad a termény... Ja, és a cukorgyárainkat sem a gazdák és a TSZ-ek robbantgatták fel.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="pela3">Csak én nevetek nagyokat, amikor az egyik oldal elkezdi a másikat szidni, hogy médiákat fizet le / vesz meg, de amikor az övéké kerül gyanúba, akkor az áhh lehetetlen, mert az tuti biztos, hogy az ő hírforrásuknál ilyen nem lehet, mert az ő hírforrásuk tiszta és nem szeretik a pénzt, se a hatalmat?! :D :D :D

A kormánypártiaknál ki tagadja a nyilvánvalót? :D
Annyi a különbség, hogy ha Sorosék (mondjuk a szerepe a lényeges nem a személye, szóval nevezzük akárkinek) erőfölényt érnek el vagy akár csak a látszatát, abból Majdan 2.0 Budapest edition lesz.</blockquote>

Oszt mégis kikkel? :D</blockquote>

Homsz kikkel? Kijev kikkel? Az internetadós teadélutánok kisebb csoportú de nagyobb intenzitású felvonásain az első sor arcait érdemes megjegyezni. Na ezekből szükség esetén lesz Pesten olyan 300. Épp elég a továbbiak kiváltásához. Az ultrák hiába verik a mellüket ehhez keveset tudnak és szervezetlenek. Habár lehet, hogy én vagyok teljesen hibás gondolatmeneten, de eddig bejött.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Igen, csak addig legyintget rá ilyenre mindenki, hogy "ááá ezek csak nyüzüge bölcsészek, tarisznyások, liberálisok" amíg rá nem szervez valaki egy kis lövöldözést. Ha megvan egy határozott akarat, a fesztivált sajnos hamar meg lehet csinálni, csak bele kell lövöldözni mindkét oldalra a tömegbe, mint tudjuk, és kész is a show, onnantól minden oldal elhiszi, hogy morálisan joga van megbüntetni a másikat.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="pela3">Csak én nevetek nagyokat, amikor az egyik oldal elkezdi a másikat szidni, hogy médiákat fizet le / vesz meg, de amikor az övéké kerül gyanúba, akkor az áhh lehetetlen, mert az tuti biztos, hogy az ő hírforrásuknál ilyen nem lehet, mert az ő hírforrásuk tiszta és nem szeretik a pénzt, se a hatalmat?! :D :D :D

A kormánypártiaknál ki tagadja a nyilvánvalót? :D
Annyi a különbség, hogy ha Sorosék (mondjuk a szerepe a lényeges nem a személye, szóval nevezzük akárkinek) erőfölényt érnek el vagy akár csak a látszatát, abból Majdan 2.0 Budapest edition lesz.</blockquote>

Oszt mégis kikkel? :D</blockquote>

Kijevben is a szélső jobb és az ultrák segítségével csinálták meg. Ez nállunk is menne, ha tudnak mit felajánlani nekik.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Annak a másfél millió munkanélkülinek a java része a rendszerváltás előtt is munkanélküli volt, úgy csináltak nekik fake állást a gyárakban és elsősorban a TSZ-ekben. Ahogy megszűnt ezeknek a nem funkcionális állásoknak a fenntartására irányuló kényszer, úgy mentek is az utcára.

"Ez így eszement hülyeség!"
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
<blockquote rel="omae">Mégis hogy számolnának le vele? Ezek az alapítványok, iskolák, portálok stb.. az EU ideológiai alapját használják a működésük igazolására, bármilyen ellenük irányuló intézkedés az EU alapértékei elleni támadás. Okosan kivan ez találva.

Ez így eszement hülyeség!</blockquote>

Hát akkor nézzük:

Eötvös Károly Intézet:"Az Eötvös Károly Intézet elkötelezett az alkotmányosság, a demokratikus jogállam, és az egyéni jogok szabadelvű felfogása mellett, munkálkodni kíván a szolidaritás szellemén alapuló honpolgári politikai kultúra megteremtését célzó kezdeményezések támogatásáért."
Ez nyilvánvalóan az EU ideológiai felfogását tükrözi.

Krétakör: Művészek, ebben az esetben igazad van, azt leszámítva hogy bármilyen ellenük irányuló intézkedés az EU (amúgy jogos) haragját vívná ki.

Transparency International: Nemzetközi korrupció ellenes szervezet, bármilyen ellenük irányuló intézkedés az EU haragját vívná ki.

K-Monitor Iroda 2007: Egy helyi korrupció ellenes szervezet dettó mint a fenti. (Megjegyzem ez a kettő megint teljesen érthető okokból lenne védve.)

TASZ: Jogvédő szervezet, nem tehetsz ellene semmit.

REF: Bármilyen támadás ellene értelmetlen lenne mert érthető és hasznos a célja.

C3: Ebben az esetben igazad van.

PATENT: Női egyenjogúság, nem támadható.

Háttér Társaság: Meleg-jogi szervezet, nem támadható.

Artemisszió: * a különböző kulturális, etnikai és társadalmi csoportok közötti párbeszéd és közeledés erősítése, a kölcsönös megértés elősegítése,

* a hátrányos helyzetű csoportok társadalmi integrációjának támogatása,

* a nemzetközi kulturális és tudományos kapcsolatok erősítése,

* interkulturális képzési programok, képzési anyagok és módszertan kifejlesztése és terjesztése.
Nyilván nem támadható megint csak.

NANE: Női jogvédelem, nem támadható.

MNÉSZ: Megint egy női jogi szervezet tehát nem támadható.

Kék-pont: Lényegtelenek.

Átlátszó: Az EU nem védené meg ha valami jogalap lenne ellene, tehát itt igazad van.

Asimov: Ez egy fura szervezet ami elvileg technikai hátteret ad más szervezeteknek. Nem látom át hogy mit csinálnak,vagy mire költik azt a rengeteg pénzt amit kapnak szóval passz.

Magyar Narancs: A sajtóra nem lövünk.

MMM: Nem tudom miként támadható az aki a véleményét árulja.

Független médiaközpont: Nemzetközi szervezet, újságírói függetlenség, sajtóra nem lövünk. Szóval nem támadható.

Tilos Rádió: Nem tudom hogy támadható-e de nem tűnnek lényegesnek.

444.hu: Sajtóra nem lövünk.

MDIF: Sajtóra nem lövünk, szabad és független média. Amúgy okos ötlet mert arra adnak pénzt hogy újságírók oknyomozanak szóval nagy befolyásuk van arra hogy mit nyomozhatnak.

CEU: Oktatási intézmény ami liberális elvek alapján oktat, kíváncsi vagyok hogy támadható.

Haza és Haladás: Ők lehet hogy támadhatóak.

Political Capital: Megint csak a véleményüket árulják.

Szóval a lényeg hogy van egy hálózat ami az EU ideológiájának (Demokrácia, liberális értékek) az alapjain fekszik. Széles hatásköre van ennek a hálónak és politikai ereje. A háló szemeinek a többsége nem támadható mert az európai értékek elleni támadásnak minősülne a támadásuk. Én a hozzászólásomban pont ezt írtam és továbbra sem látom mitől eszement hülyeség ez.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Támadhatóak csak asszimetrikusan.
De ehhez kell egy nemzeti "hadúr" aki nem ismert és nem támadható a fenti szervezetek eszközeivel. Bízom valakiben, hogy elmozdul ezen irányba, és kisebb számokkal de a mi Sorosunk lesz.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Mert a szolgálatok nem fogják pl. a 444-et felszámolni, de a szürkezónában mozogva egy ütőképes nemzeti szervezet vagy nagykutya ki tudja őket kezdeni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="blogen"><blockquote rel="omae">Mégis hogy számolnának le vele? Ezek az alapítványok, iskolák, portálok stb.. az EU ideológiai alapját használják a működésük igazolására, bármilyen ellenük irányuló intézkedés az EU alapértékei elleni támadás. Okosan kivan ez találva.

Ez így eszement hülyeség!</blockquote>

Hát akkor nézzük:

Eötvös Károly Intézet:"Az Eötvös Károly Intézet elkötelezett az alkotmányosság, a demokratikus jogállam, és az egyéni jogok szabadelvű felfogása mellett, munkálkodni kíván a szolidaritás szellemén alapuló honpolgári politikai kultúra megteremtését célzó kezdeményezések támogatásáért."
Ez nyilvánvalóan az EU ideológiai felfogását tükrözi.

Krétakör: Művészek, ebben az esetben igazad van, azt leszámítva hogy bármilyen ellenük irányuló intézkedés az EU (amúgy jogos) haragját vívná ki.

Transparency International: Nemzetközi korrupció ellenes szervezet, bármilyen ellenük irányuló intézkedés az EU haragját vívná ki.

K-Monitor Iroda 2007: Egy helyi korrupció ellenes szervezet dettó mint a fenti. (Megjegyzem ez a kettő megint teljesen érthető okokból lenne védve.)

TASZ: Jogvédő szervezet, nem tehetsz ellene semmit.

REF: Bármilyen támadás ellene értelmetlen lenne mert érthető és hasznos a célja.

C3: Ebben az esetben igazad van.

PATENT: Női egyenjogúság, nem támadható.

Háttér Társaság: Meleg-jogi szervezet, nem támadható.

Artemisszió: * a különböző kulturális, etnikai és társadalmi csoportok közötti párbeszéd és közeledés erősítése, a kölcsönös megértés elősegítése,

* a hátrányos helyzetű csoportok társadalmi integrációjának támogatása,

* a nemzetközi kulturális és tudományos kapcsolatok erősítése,

* interkulturális képzési programok, képzési anyagok és módszertan kifejlesztése és terjesztése.
Nyilván nem támadható megint csak.

NANE: Női jogvédelem, nem támadható.

MNÉSZ: Megint egy női jogi szervezet tehát nem támadható.

Kék-pont: Lényegtelenek.

Átlátszó: Az EU nem védené meg ha valami jogalap lenne ellene, tehát itt igazad van.

Asimov: Ez egy fura szervezet ami elvileg technikai hátteret ad más szervezeteknek. Nem látom át hogy mit csinálnak,vagy mire költik azt a rengeteg pénzt amit kapnak szóval passz.

Magyar Narancs: A sajtóra nem lövünk.

MMM: Nem tudom miként támadható az aki a véleményét árulja.

Független médiaközpont: Nemzetközi szervezet, újságírói függetlenség, sajtóra nem lövünk. Szóval nem támadható.

Tilos Rádió: Nem tudom hogy támadható-e de nem tűnnek lényegesnek.

444.hu: Sajtóra nem lövünk.

MDIF: Sajtóra nem lövünk, szabad és független média. Amúgy okos ötlet mert arra adnak pénzt hogy újságírók oknyomozanak szóval nagy befolyásuk van arra hogy mit nyomozhatnak.

CEU: Oktatási intézmény ami liberális elvek alapján oktat, kíváncsi vagyok hogy támadható.

Haza és Haladás: Ők lehet hogy támadhatóak.

Political Capital: Megint csak a véleményüket árulják.

Szóval a lényeg hogy van egy hálózat ami az EU ideológiájának (Demokrácia, liberális értékek) az alapjain fekszik. Széles hatásköre van ennek a hálónak és politikai ereje. A háló szemeinek a többsége nem támadható mert az európai értékek elleni támadásnak minősülne a támadásuk. Én a hozzászólásomban pont ezt írtam és továbbra sem látom mitől eszement hülyeség ez.</blockquote>

Nem az "értékeket" a személyeket kell "támadni". Mindenkinek van vaj a füle mögött, de ha nincs, akkor mennyibe telik oda kenni? Lemosni meg nehezebb.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mert a szolgálatok nem fogják pl. a 444-et felszámolni, de a szürkezónában mozogva egy ütőképes nemzeti szervezet vagy nagykutya ki tudja őket kezdeni.

Nem is kell felszámolni. Nagyon hasznos kis oldalacska, megvan a maga haszna, nagy kár lenne, ha nem lenne. ;)

(Nincs ütőképes nemzeti szervezet. Se nagykutya.)
 
Status
Not open for further replies.