[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Kedves omae!

A zavaros összeesküvéselméletek egyik sarokpontja mindig a támadhatatlan háttérhatalom. Ami a valóságban nem létezik. Az itt felsorolt szervezetek írmagja is kiirtható az országból, tagságuk és kedvezményezettjeik pedig gond nélkül megbélyegezhetőek és kirekeszthetőek. Óbégatás persze lenne, de konkrét következmények nem. Már csak azért sem, mert ezen példánkat szinte biztos, hogy a lengyelek is követnék!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis">Mert a szolgálatok nem fogják pl. a 444-et felszámolni, de a szürkezónában mozogva egy ütőképes nemzeti szervezet vagy nagykutya ki tudja őket kezdeni.

Nem is kell felszámolni. Nagyon hasznos kis oldalacska, megvan a maga haszna, nagy kár lenne, ha nem lenne. ;)

(Nincs ütőképes nemzeti szervezet. Se nagykutya.)</blockquote>

De, nagykutya van csak kevésbé nemzeti. Ellenben neki is ellenségek.
Amilyen destabilizálást folytatnak, egy rendes karaktergyilkosság és pellengérre állítás az összes munkatársuknak kijárna (csak az igazat kellene leírni) mert hiába hordja össze a szemetet, ha azt elhordani nem tudod, cserébe hergeli őket.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
És hogyan lehet kikezdeni őket?

A jogállam módszereivel. Számon kérni a korrupciójukat, a zavaros pénzügyeiket, stb. Korlátozni a működési lehetőségeiket, például egy jól megfogalmazott lobbitörvénnyel, ami a külföldi lobbistákat eltávolítja a közéletből és száműzi az országgyűlés egy folyosójára és más finom módszerekkel.

A törvény az állam legerősebb fegyvere.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="phaidros"><blockquote rel="silurusglanis">Mert a szolgálatok nem fogják pl. a 444-et felszámolni, de a szürkezónában mozogva egy ütőképes nemzeti szervezet vagy nagykutya ki tudja őket kezdeni.

Nem is kell felszámolni. Nagyon hasznos kis oldalacska, megvan a maga haszna, nagy kár lenne, ha nem lenne. ;)

(Nincs ütőképes nemzeti szervezet. Se nagykutya.)</blockquote>

De, nagykutya van csak kevésbé nemzeti. Ellenben neki is ellenségek.
Amilyen destabilizálást folytatnak, egy rendes karaktergyilkosság és pellengérre állítás az összes munkatársuknak kijárna (csak az igazat kellene leírni) mert hiába hordja össze a szemetet, ha azt elhordani nem tudod, cserébe hergeli őket.</blockquote>

Félreérthető voltam. Nemzeti nagykutya nincs.

Majd elfújja a szél a szemetet.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="omae">És hogyan lehet kikezdeni őket?

A jogállam módszereivel. Számon kérni a korrupciójukat, a zavaros pénzügyeiket, stb. Korlátozni a működési lehetőségeiket, például egy jól megfogalmazott lobbitörvénnyel, ami a külföldi lobbistákat eltávolítja a közéletből és száműzi az országgyűlés egy folyosójára és más finom módszerekkel.

A törvény az állam legerősebb fegyvere.</blockquote>

Ez a lobbitörvényes dolog nagyon tetszik. (Ki vetette itt először papírra a mai napon s úgy általában?-csak nem akarom a kitaláló érdemeit másnak tulajdonítani.
Az a probléma, hogy ha ezzel lerombolod a váraikat, akkor asszimetrikusan fognak támadni mintegy kitérve a nyomás elől-zászló nélkül a közösségi médiában, blogszférában, az utcán, meglévő semleges vagy ellenoldali közösségeket elterelve, stbstb.
A törvényeket kijátszani könnyű, de egy hátadra tapadt szervezetet kevésbé-főleg, ha meg sem tudod nevezni, és ha őket támadod magadat teszed mások szemében paranoiássá. ;)
Nagyon sok, már bizonyított lehetőség van amit a törvények mellett alkalmazni KELL, hogy mihamarabb megtörjenek és/vagy külföldre tolják a talicskát.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 188
10 712
113
<blockquote rel="zsolti">Bizony, én sem látom ezt ennyire feketén-fehéren azért. Levadászták maguknak az egész magyar könnyűipart,

A könnyűipar a magyar nemzetgazdaság rákos daganata volt a hatvanas-hetvenes évek óta, amikor mi nem szerveztük ki azt a harmadik világba, hanem megpróbáltuk a határainkon belül tartani, mert a szocializmus elitélte a neokolonista gyakorlatot.

mezőgazdaságot.

Ha jól emlékszem azt a TSZ tagok lopták szét, a föld javát a parasztok fél hektáronként, az infrastruktúrát pedig a TSZ képzettebb, vagy vezető tagjai. Ez tisztán magyar biznisz volt. A saját nagybirtokrendszerünket vertük szét, hogy mostanra újjáépítsük azt. Nem mintha ezzel gond lenne, a nagybirtok a mezőgazdasági tömegtermelés rentábilis formája. </blockquote>

blogen! Hagyjal lécci ezzel a rákos daganat dumával! 1976-ban léptem be a könnyűiparb,a Patex, már akkor robot szedte szét az orosz pamutbálákat, nem volt egy R2D2, de tudta a dolgát! :) Ott gyártottuk az összes cordbársnyot, amiből a jó kis farmerek készültek! Kolonizáció: valoban nem szervezték ki a gyártast, a kubai és vietnámi lányok jöttek ide dolgozni! A Prielle Kornél u. vvan egy magas épület, ott laktak, meséljek:;-))?

A nagyüz. mg. csak úgy rentábilis, ha nem számolod ne a kárt amit okoz.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Kedves omae!

A zavaros összeesküvéselméletek egyik sarokpontja mindig a támadhatatlan háttérhatalom. Ami a valóságban nem létezik. Az itt felsorolt szervezetek írmagja is kiirtható az országból, tagságuk és kedvezményezettjeik pedig gond nélkül megbélyegezhetőek és kirekeszthetőek. Óbégatás persze lenne, de konkrét következmények nem. Már csak azért sem, mert ezen példánkat szinte biztos, hogy a lengyelek is követnék!

Én nem egy támadhatatlan háttérhatalomról beszélek hanem egy politikai hálóról ami befolyásolja az európai politikai viszonyokat. Ez pedig nem az én hagymázas képzelgésem hanem az ő általuk is bevallott céljuk. Az hogy pedig azt hiszed csak óbégatás lenne ha erősen diszkriminatív intézkedéseket vagy törvényeket hoznánk nyilvánvalóvá teszi hogy nem érted a hatalmi viszonyokat az EU-ban. Amint bizonyítani tudják hogy az ország megszegi az EU értékeit azonnal büntetik, ha akarják megfojthatják a gazdaságot, ellehetetleníthetnek nemzetközi diplomáciában.
A lengyelekkel kapcsolatban pedig annyiban egyetértek hogy ha a kelet-közép európai országok összefognak akkor az erőviszonyok változnak.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 188
10 712
113
<blockquote rel="gergo55">Az én állásom nem volt "fake"!!!! Mégis repültem az első transzporttal!

Igen, ilyen is volt. De ez nem mond semmit a vállalatról, ahol ez az állás volt.</blockquote>



Mit szeretnél hallani a vállalatról? Zamaz kávé és kekszgyár. Kb.2000 fő, rendszerprogramozó voltam a számítógép központban, láttam az adatokat kb. 10 fő volt sportállásba. Ennyi.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 188
10 712
113
Elnézést az írásomért, ez a tapizós teló nem az esetem.
( papíros terminálon kezdtem!):))
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ez nem migráns volt, hanem diverzáns.

<i>A katonák átvizsgálták a környéket, találtak egy biciklit, mellette forgótáras pisztolyt, izraeli katonai lőszereket, acélköpenyes és más lövedékeket, jelzőpisztolyba való töltényeket, késeket, zseblámpákat, órákat, egy rohamsisakot, lézeres jelző (laser pointer) és gépjármű-feszültségmérőt. A szép gyűjtemény mellett egy laptopra is rábukkantak.</i>
Forrás: https://kuruc.info/r/3/159382/

https://kuruc.info/r/3/159382/
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="Python">A privatizáció nálunk azt idézte elő, hogy az ország termelő kapacitásának a nagy része ma külföldi tulajdonban van.

A rendszerváltást követő ostoba és kártékony mítoszok egyike. A magyar gazdaság olyan szinten le volt pukkanva, hogy alig volt értékelhető benne valami. Hiába ért papíron egy gyár valamennyit, ha egyszer azzal kellett kezdeni, hogy ki kellett dobni minden gépet, mert nem lehetett velük piacképes módon termelni. A rendszerváltáskor nekünk se pénzünk, se tudásunk nem volt a gazdaság működtetéséhez, ezért szükség volt a külföldi befektetőkre. A privatizáció nem történt különösen rosszul. Az hogí voltak kisebb-nagyobb problémák az nem jelent semmit. Egy komolyabb katonai konfliktust se lehet megúszni saját veszteségek nélkül, úgy egy privatizációt se lehet végigvinni anélkül hogy ne legyenek benne visszásságok.</blockquote>
...hmmm! Azé' volt rá elég sok példa hogy lehet egy prosperáló vállalatot két hét alatt veszteségessé tenni! Soroljam? Csókollak!
Ne halj meg hülyén!
PS.:
Telefongyár
MOM
Gamma
Gödöllői gépgyár
Péti Nitrogén Művek
TVK
Iklad
Diósgyőr
Hajdúsági Iparművek
Rába
Ikarus
Csepel Művek
GANZ
Bakony Művek
FMV
Diósdi Csapágy Művek
Tököl Művek (azért írom így, mert az életem során változtak a hivatalos nevei)!
VIDEOTON ( eredeti nevén: Vadásztöltény Gyár)
IKARUS
És ez nem teljes, mert a kisebbeket nem sorolom:
Pl.: BERVA
Lampart
Danuvia
FÉG
stb.
Csak óvatosan a kijelentéseiddel!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ki ne hagyjátok az energia-szektort se, az volt az igazi nagy kaszálás: úgy megkapni pl. az elektromos hálózatot, hogy az állam garanciát vállalt a kárpótlásra, ha veszteséges lenne a cég!!! Értitek, ha nyereség van, akkor viszik (hiszen az övék a cég), ha veszteség, akkor majd állam apóka segít, mint a régi jó kommunista időkben!!!! Na ezért én jónéhány embert felakasztattam volna, nyilvánosan, lámpavasra, akiknek ott szerepelt az aláírásuk azokon a "privatizációs" szerződéseken. Szóval a nyereség az privát, a veszteséget meg majd pótolják az adózók....
BRÁVÓ KOMMUNISTA ELVTÁRSAK, ez az igazi internacionalizmus....
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Ki ne hagyjátok az energia-szektort se, az volt az igazi nagy kaszálás: úgy megkapni pl. az elektromos hálózatot, hogy az állam garanciát vállalt a kárpótlásra, ha veszteséges lenne a cég!!! Értitek, ha nyereség van, akkor viszik (hiszen az övék a cég), ha veszteség, akkor majd állam apóka segít, mint a régi jó kommunista időkben!!!! Na ezért én jónéhány embert felakasztattam volna, nyilvánosan, lámpavasra, akiknek ott szerepelt az aláírásuk azokon a "privatizációs" szerződéseken. Szóval a nyereség az privát, a veszteséget meg majd pótolják az adózók....
BRÁVÓ KOMMUNISTA ELVTÁRSAK, ez az igazi internacionalizmus....
"Mert a részleteken akárhányszor változtat az ember, az egész mindig ugyan az marad, most, és mindörökké! Ámen!" Ha, már az energia szektor...!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Akagi listájához: miért rohant GE gyorsan szétverni a Tungsramot??? Pl.
A szocializmus idején is RT volt az Egyesült Izzó. Részben GE tulajdon.
A Telefongyárat viszont írd és mond 140 000 kemény HUF-ért vette meg a SIEMENS tokkal-vonóval anno! A zuglói és a balatoni ingatlanokkal.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
A MATÁV privatizációja is megérne egy "misét"!
A magyar állam által felvett euró hitel után pár hónapra került a DT-hez, némi amerikai segédlettel és lett RT. Talán emlékeztek, hogy mielőtt kiszállt az amerikai MOTOROLA 2700 HUF környékén mozogtak a részvények. Kivonulásuk után hip-hop 800 forint lett egy MATÁV részvény. De előtte megvetették velünk a vietnámi háború éveiben kifejlesztett vezeték nélküli hálózatukat. Központokat kellett az amerikai szabványra átépíteni, amit négy év múlva kikellet dobni szó szerint a szemétbe.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
Ha már privatizáció:

Ez egy 4 részes sorozat amely lényegében csak erről a témáról szól. Az elején kicsit népdalolnak azt szerintem ugorjátok át, utána viszont nagyon jó ez a dokumentum film.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ha már privatizáció:
https://www.youtube.com/watch?v=c7ecIrGCsU8

Ez egy 4 részes sorozat amely lényegében csak erről a témáról szól. Az elején kicsit népdalolnak azt szerintem ugorjátok át, utána viszont nagyon jó ez a dokumentum film.

Hozzátéve azt, hogy ez a videó csak az 1. rész a 4-ből. A többi részt maga a YT felhozza a jobb oldali ajánló csíkban.
 
Status
Not open for further replies.