[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 474
5 578
113
Vizó:
<b>
Napnyugtától napkeltéig ő uralta ezt a várost</b>

<i>„A Vizoviczki olyan volt itt, mintha ő lenne a Vatikán.
Egy külön állam. Rá nem vonatkoztak a törvények,
neki nem kellett figyelembe venni senkit, őt nem kérték számon.
Elérte, amit akart, és a saját rendszerében ő volt az úr.”</i>

http://tldr.444.hu/2016/06/02/napnyugtatol-napkelteig-o-uralta-ezt-a-varost#

http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/titkosszolgalati-fedoceg-volt-az-energol-rt-1210294

Félelmetes, hogy a titkosszolgálatok ennyire érdekeltek az alvilágban.
Ezért nem jut sehova ez az ország, mert a legfőbb ellensúly és szabályozó (a gyakorlatban mindenki felett álló) hazafias titkosszolgálat létezni nem létezik.

Kapcsolódó, érdekes: http://nemzetiarcvonal.net/2016/04/30/fontos-ertesites/
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 871
32 466
113
A robbantásos gif-en meg Budaházy is rajta van ... és még nem gyártottak belőle valami magyarok nyilai összeesküvést? :)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 824
9 693
113
Azé' volt rá elég sok példa hogy lehet egy prosperáló vállalatot két hét alatt veszteségessé tenni!

Ha volt is rá példa, az kevés volt. Az általad felsoroltak majdnem mindegyike nyilván nem lehetett ilyen. Ha így lett volna, akkor az egy életképes gazdaságot feltételezett volna, ami esetén nem omlott volna össze a szocializmus. De megtörtént. A rendszerváltáskor gyakorlatilag az egész gazdaság teljesen elavult volt. Infrastruktúra, gyárak, gépek. Tőke nem volt. Szaktudás szintén nem.

Ki ne hagyjátok az energia-szektort se, az volt az igazi nagy kaszálás: úgy megkapni pl. az elektromos hálózatot, hogy az állam garanciát vállalt a kárpótlásra, ha veszteséges lenne a cég!!!

Ha ez történt, akkor annak valószínűleg az volt az oka, hogy komoly pénz befektetésével fel kellett újítani a hálózatot, amit piaci alapon nem lehetett volna visszaszerezni, így senki nem újította volna fel. A MATÁV esetén is ez történt tudtommal. A németek csak úgy vállalták a hálózat felújítását, ha utána egy ideig monopolhelyzetet kapnak, hogy visszajöjjön a befektetés.

miért rohant GE gyorsan szétverni a Tungsramot???

Nekem rémlik egy riport, ami egy GE-s amerikai magyarral készült, aki idehozta a GE-t. A GE nélkül eléggé kérdéses, hogy mi maradt volna a Tungsramból.

A zöldségeket termesztő paraszt bagóért kénytelen eladni az áruját, míg a hipermarket 5X áron adja.

A magyar termelők általában gyenge minőséget, magas áron termelnek és nem tudnak összefogni a saját érdekeik érvényesítése érdekében.

Sok multi mondta, hogy ők csak piacot vásároltak.

Ez igaz. Ugyanakkor kérdéses, hogy mi lett volna amúgy? Ha bezárkóztunk volna, akkor vásárolhattuk volna a gyengébb minőségű magyar terméket drágábban.

Nagyon sok, és esetenként komoly problémák voltak a privatizáció miatt. Ugyanakkor valószínűleg ezt sehogy sem lehetett volna igazán jobban végigvinni. Pénze senkinek se volt Magyarországon, így külföldi tőkére szorultunk. Érteni se értettünk a modern gazdasághoz. Azt se várhattuk volna el a külföldi tőkétől, hogy jótékonyságból fektessen be és ne termeljen hasznot. Nem itt volt gond a magyar gazdasággal, hanem az előző rendszerből továbbvitt kádári hozzáállással.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 871
32 466
113
beta! Kifejtenéd, hogy miben termelnek gyenge minőséget? Gabonában? -Mégis szállítunk kenyérgabonát exportra
Zöldségben? - Csemegekukoricában élvonal, de jelentős a borsó, a dinnye stb.
Baromfi feldolgozás? -Egykor prémium termékeket is állítottunk elő francia piacra, aztán jött a privatizáció -bár (a lejárató kampány ellenére) most is exportképes.
Ex-cukoripar? Szintén exportra termelt jó minőséget ...még el nem indult a szerelvény a MÉH felé.
Állattenyésztés? -Ezt lehetne fejleszteni, de a magyar sertés, bárány, hízómarha keresett, de tudok HF-es tenyészetet, ami a -keleti irányú- tenyészállat értékesítéstől nem megy csődbe.

Szerintem alapvetően a minőséggel nincs probléma, hanem a feldolgozóipar van nagyon rossz helyzetben, rossz kézben, vagy éppen nincs is.

Az összefogásban sajnos igazad van, sokszor felvetettem már én is.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 736
113
Bemegy a migráns az ásotthalmi kocsmába, majd megkérdi:
- Pálinkájuk van?
- Melyikből szeretne?
- Abból a kerítésszaggatóból.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
<blockquote rel="empontipont">Azért mert a GE egy a vásárlás után 6 évvel kiadott saját propagandaanyagában fényezi magát, attól az nem lesz tény.

A Tungsram saját adatairól volt szó a rendszerváltás előttről, amik mutatták, hogy a cég nagyon nagy szarban volt. Mint írtam a kocsmai szintű összeesküvéselméletek, amelyek alapját a "tűzhöz közel állt" alkeszek adják nem játszanak a valóságban, azok a kiagyalóik és benyalóik problémái.</blockquote>

Tehát a Fortune magazin újságírói tűzhöz közel álló alkeszek.
Az általad idézett dokumentum szerint a Tungsramnak komoly pénzügyi nehézségei voltak, de alapvetően a gazdasági mutatói összehasonlíthatoak voltak a nagy versenytársakkal. Gyáregysegek nyugaton, bevétele 70% nyugatról.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 204
60 100
113
beta

01:43 hozzászólásod alapján nem feltétlenül ismered a teljes képet.

1. Élelmiszer tekintetében nem voltunk elmaradottak, sőt... A tojás/baromfi ágazatban nagy és modern nyugati eredetű technikai beruházás történt, ha jól emlékszem még a 80's években.
2. Az acél iparunk nem volt életképes, de az alumínium iparunk nagy volt és tőkeerős. Hozzá tenném, hogy a MAL-t kevesebbért adták el, mint amennyit a gyárudvaron lévő alumínium bugák értek!
3. Elindultak a villamosenergia szektorban is a beruházások, mint például a Paksi atomerőmű vagy a Bős-Nagymarosi vízlépcső. Utóbbit a rendszer váltás szabotálta el!
4. Az ikarus a tévhitekkel ellentétben modern buszokat gyártott, az elsők között építettek csuklós majd alacsonypadlós buszt is. A 200-s szériát még 2002-ben is exportálták a 3. világba!
5. De számtalan nagy gyár volt még , kiépült komoly piacokkal, például a műtrágya/kémia export vállalat is ilyen volt, amit komoly nyugati cégek vettek volna meg akkoriban, nagyon sok milliárdért. E helyet bagóért földarabolták és fölszámolták....
Mai pénzen 1000 milliárdok folytak el!

Az 1965-70 fele kezdődő új gazdasági mechanizmust az SZU elszabotálta, pedig az akkor itt tanult kínaiak tapasztalata alapján Kínában ezt a mintát gondolták tovább később. Hozzá tenném, 85 fele már senki sem akadályozta volna meg, hogy tovább vigyük ezt az átszervezést.
E helyet az akkori jegybank elnök, (<i>aki szerintem az nyugat fizetett ügynöke volt</i>) rábeszélte a közgázhoz hülye vezetőket, hogy vegyenek föl deviza hitelt.
Aki a jegybankban ellenezte, például Boros Imre, azt egyszerűen kigolyózták.
Felvettek akkor 5 milliárd dollár értékű hitelt, aminek kb. a felét költötték el, a másik fele úgy eltűnt azóta sem tudják hol van. Ez az adósság 90's évek környékére 20 milliárd dollárra duzzadt úgy, hogy közben fizettük. Gyakorlatilag hazaárulók egy szűk csoportja miatt pénzügyileg csőbe és csődbe húzták az országot!
E miatt alakult úgy a privatizáció ahogy.
Nálam okosabb emberek (vezető közgazdászok) kiszámolták, hogy akkora kárt szenvedett el az országunk anyagilag, mintha vesztes háborút vívtunk volna... Ez azért nem semmi szerintem!

Ne legyen félre értés, nem sírom vissza azt a korszakot, vagy hasonlók, de egy fokozatos átállás a kapitalista rendszerre, külföldi hitelfelvétel nélkül sokkal ideálisabb lett volna! Ma sokkal gazdagabb ország lennénk!
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Blogen

Tehát a Fortune magazin újságírói tűzhöz közel álló alkeszek.
Az általad idézett dokumentum szerint a Tungsramnak komoly pénzügyi nehézségei voltak, de alapvetően a gazdasági mutatói összehasonlíthatóak voltak a nagy versenytársakkal. Gyáregysegek nyugaton, bevétele 70% nyugatról.
Tőkére és szervezésre szüksége volt a cégnek.
De szaktudás és műszaki színvonal az volt.
És nagyon nagy piac! Egyrészt jelentős nyugati, másrészt a volt kgst országok sem párologtak el a rendszerváltás után. Továbbra is vásároltak világítási berendezéseket.
Ez az egész vita abból indult, hogy egyesek szerint minden magyar cég pénzügyi és szakmai szempontokból is teljesen értéktelen volt a rendszerváltáskor. Ez szimplán nem igaz.
Jelentős részük valóban max annyit ért mint az ingatlanjaik. De nem mind.
Volt néhány amely pénzügyi és szervezettségi szempontok alapján gyengébben állt ugyan mint a nyugati konkurenseik, de szakmailag nem feltétlenül voltak sokkal alacsonyabb színvonalon.
Egy idős ex Orionos ismerősöm mindig azt meséli amikor ő a 80-as években Svájcba meg Japánba járt cnc gepek javítását és programozását tanulni.
Számos olyan cég volt Mon. amelyek a kor színvonalához képest jó közepes szinten volt szaktudás és technológia terén.
Az, hogy a magyar cégeket piacaikkal együtt megvásárló nyugati befektetők utólag azt mondják, nélkülük itt még az ég sem lenne kék, a te szóhasználatod szerint alkesz balfékek beetetése, megvezetése.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 204
60 100
113
Két beszédes kép az ország elárulásáról:
79-89egyenleg1.png


grafallamadossag.jpg
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 824
9 693
113
Kifejtenéd, hogy miben termelnek gyenge minőséget?

Évekkel ezelőtt olvastam, hogy a komolyabb magyar éttermek Bécsből szerzik be az alapanyagok nagy részét, mert itthon se minőségben, se megfelelő rendszeres mennyiséget nem tudnak beszerezni. Ha ez javult is, biztosan nem annyit mint kéne. El tudom képzelni, hogy az amúgy szerencsére megszaporodott Michelin-csillagos éttermeink honnan szerezhetik be az alapanyagokat. Nem állhattunk annyira jól a rendszerváltáskor, ha még most is gondjaink vannak ezzel. A szaktudás nem csak a minőséget jelenti, hanem hogy megfelelő mennyiséget, rendszeresen tudjunk előállítani.

Szerintem alapvetően a minőséggel nincs probléma, hanem a feldolgozóipar van nagyon rossz helyzetben, rossz kézben, vagy éppen nincs is.

Hát igen. Rendes gazdasághoz a termelés-feldolgozás-értékesítés minél nagyobb részét hazai tulajdonba kell vonni. Ehhez kell pénz, tudás és összefogás.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 824
9 693
113

Hiába tudtak például időnként az Ikarusnál modern dolgot kitalálni, ha azt nem tudták megfelelően piacképesen legyártani. Sok magyar cég a szocialista blokk inkubátorában volt sokáig és a rendszerváltáskor kikerültek a valódi versenybe. A nyugati országok rendelkeztek tőkével, értettek a gazdaságos és minőséget megtartó gyártáshoz, a megfelelő marketinghez stb. Hiába voltak adott esetben jobb ötleteink, ha azt nem tudtuk kamatoztatni. Ez amúgy jellemző ránk magyarokra az élet minden területén, hogy korántsem tudjuk az eredményeinket megfelelően hasznosítani.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 871
32 466
113
<blockquote rel="phaidros">Kifejtenéd, hogy miben termelnek gyenge minőséget?

Évekkel ezelőtt olvastam, hogy a komolyabb magyar éttermek Bécsből szerzik be az alapanyagok nagy részét, mert itthon se minőségben, se megfelelő rendszeres mennyiséget nem tudnak beszerezni. Ha ez javult is, biztosan nem annyit mint kéne. El tudom képzelni, hogy az amúgy szerencsére megszaporodott Michelin-csillagos éttermeink honnan szerezhetik be az alapanyagokat. Nem állhattunk annyira jól a rendszerváltáskor, ha még most is gondjaink vannak ezzel. A szaktudás nem csak a minőséget jelenti, hanem hogy megfelelő mennyiséget, rendszeresen tudjunk előállítani.

Szerintem alapvetően a minőséggel nincs probléma, hanem a feldolgozóipar van nagyon rossz helyzetben, rossz kézben, vagy éppen nincs is.

Hát igen. Rendes gazdasághoz a termelés-feldolgozás-értékesítés minél nagyobb részét hazai tulajdonba kell vonni. Ehhez kell pénz, tudás és összefogás.</blockquote>

Hát, az a helyzet, hogy jelentős részt a magyar marhára csurgott (video 8. pertől) a gurmék nyála, csak itthon nem fizetik meg a jó minőséget, illetve volt benne kis áfa okoskodás is, na meg mi a menőbb, Bécsből, vagy Kiskunborzasztóból beszerezni a marhát? No meg a leselejtezett öreg tehenet is el kell adni valahova, a magyar meg ár és nem minőség érzékeny, jó a szar, ha olcsó. Juhot alig fogyasztanak itthon, ezért az szinte teljesen az olasz igényekre van ráállva. (Magyar bárányt, olasz felvásárolja, kiviszi, ott meg esélyesen magyar hentesek dolgozzák fel.) Sertés meg cirkál Belgium és Magyarország között, nyilván hozzák be a minőségi friss félsertést...
De víziszárnyasból is igen ott voltunk -A rendszerváltás előtt közvetlenül a legmodernebb gyártósor volt, prémium termékek mentek már akkor nyugati exportra, aztán privatizálás, amortizáció, nem fktettek be, meg ugye tök véletlen négymancs, meg állatvédelem blabla- pl. a franciáknál, de van kóser vágás is. Ha már franciák ... igen jelentős a csiga exportunk.
Ez csak az állatok, amiből tudunk viszonylag állandó mennyiséget és minőséget exportálni, csak általában alacsony feldolgozottság mellett. És kb ugyan ennyit lehetne mondani a fűszer/gyógynövény és egyéb ipari növényekről is.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 491
3 000
113
Ha lenne hadseregünk és erős gazdaságunk, még szóba is lehetne hozni, de akkor se volna értelme. Az már a múlt. Inkább államszövetség a szlovákokkal, minthogy háboruzzunk velük!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 688
246
83
beta!
Évekkel ezelőtt olvastam, hogy a komolyabb magyar éttermek Bécsből szerzik be az alapanyagok nagy részét, mert itthon se minőségben, se megfelelő rendszeres mennyiséget nem tudnak beszerezni. Ha ez javult is, biztosan nem annyit mint kéne.
A budapesti Egyetem templom oldalában működött a Bécsi söröző a múlt század hetvenes évek elejétől. Kiváló wienersnitchelt lehetett kapni babsalátával.... Feljebb, a Veres Pálné utca elején meg ott volt a Grinzingi borozó! A bor kivételével magyar alapanyagból dolgoztak a szakácsok.
Elárulom, hogy anno az osztrákok dolgoztak magyar alapanyagból!
Úgy látszik fordítva olvastad! :))
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
<b>Stefano Bottoni: A románokat nem érdekli Trianon</b>

"<b>„Vagyis Trianont szinte egy természetes geopolitikai folyamat részének tartják Romániában?</b>

Szerintem igen, és ne feledkezzünk meg arról, hogy a románok már 1919-ben »birtokon belül voltak«, így részben joggal is gondolhatják így. 1920 közepéig működött az Erdélyi Kormányzótanács román vezetéssel előbb Szebenben, majd Kolozsváron, és innen intézte Erdély ügyeit egy félig-meddig autonóm román kormányzat, amely végül kénytelen volt beépülni a bukaresti adminisztrációba, ami nem is ment súrlódásmentesen. Vagyis számukra a trianoni békeszerződés idejére már gyakorlatilag lezárult a nemzetegyesítés. Ami a magyarok számára a vég kezdete, azaz 1918. december 1-je, az a románoknak a betetőzés. <b>Biztos vagyok benne, hogy míg 2018. december 1-jén nagy ünnepségek lesznek Romániában, addig Trianon százéves évfordulójára különösebben senki nem fog emlékezni.</b>"

http://tortenelem.mandiner.hu/cikk/20160605_stefano_bottoni_a_romanokat_nem_erdekli_trianon

<i>Megj.: Stefano Bottoni az az olasz-magyar történész, aki egy <b>Olaszország-Magyarország-Románia unióban</b> gondolkodik. Szerinte "Közép-Európa" nem létezik, azt csak a németek találták ki, hogy jogot formálhassanak rá. Stefano Bottoni szerint a "Kárpát-medence" fogalma is értelmezhetetlen.</i>
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 824
9 693
113
Ha lenne hadseregünk és erős gazdaságunk, még szóba is lehetne hozni, de akkor se volna értelme. Az már a múlt. Inkább államszövetség a szlovákokkal, minthogy háboruzzunk velük!

Ha lenne gazdaságunk és hadseregünk, akkor Kárpátalját most akár vissza is foglalhattuk volna. Történelmi kihagyás.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Huhuhuhúúú mit találtam!

13239453_1756937584542908_5994272067713385639_n.png


https://www.facebook.com/russian.hungarian.friendship.transilvania

4301 lájk!

:D
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Jaj, gyerekek... de erről beszéltem :( Ha Erdély orosz oldalon független lesz és Magyarország marad NATO tagállam, akkor mehetünk ellenük... :(((
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
31 637
113
Jaj, gyerekek... de erről beszéltem :( Ha Erdély orosz oldalon független lesz és Magyarország marad NATO tagállam, akkor mehetünk ellenük... :(((

Mégis mi a lóf*sszal fog a MH offenzívába kezdeni szerinted? Ráadásul félmillió magyar állampolgárral Erdély területén. És milyen csoda folytán lesz a függetlenedés? Mert vagy csoda kell ahoz vagy háború, másképp nem módosulnak a határok.