[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Fogtam már anno kérlek szépen szudáni negereket annak idején akik elmondásuk alapjan keresztények voltak. Amúgy ha valaki áttér, és megfelel tőlem jöhet.

Ezek mind biztonságos harmadik országból érkeztek. Az a kérdés, hogy kaphattak egyáltalán bármilyen menekült vagy oltalmazotti státuszt, ahelyett, hogy visszatoloncolták volna a biztonságos Szerbiába például!
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Nem akarok vitatkozni migri ugyben. De en ugy gondolom, h nem mindegy, h kuldik oket vagy mi dontunk. Mit kezdunk a brusszeli migransokkal, ha kiakarjuk oket tenni? Ugy ertem, hova kell oket visszakuldeni? A tranzitban pedig 1re kevesebb a menekultkerelem pozitiv elbiralasa. Vannak mas kerelmek is, mint az oltalom es meg szamos mas. Nem ismerem az egyedi elbiralas hatteret. De ha jol emlekszem, felveszik a kapcsolatot a kuldo orszaggal. Es csak az maradhat, akit vissza vesznek a hazajukban. Tehat ha valami torvenytelent csinalnak, vagy csak nem dolgoznak. Mehetnek haza.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
https://www.portfolio.hu/unios-forr...t-mondott-magyarorszagnak-juncker.272917.html

Azt a konferencia korábbi szakaszában a német származású uniós költségvetési biztos, illetve a jelenlegi német külügyminiszter is elismerte, hogy ha tágabban értelmezzük, akkor Németország az EU közös költségvetésének nettó haszonélvezője. Erre mostanában a magyar kormány is előszeretettel hivatkozik, miszerint az elvileg legnagyobb nettó befizető tagállam is valójában sokat nyer a kohéziós politika fenntartásán, mert a régiós országokban kiosztott kohéziós források a német cégek által elvégzett munkákon és leszállított gépeken keresztül "visszaáramlanak" Németországba.

A cikkből kiemeltem a fenti részt. Remélem ezentúl senki nem fogja többé leírni, hogy minket az EU tart el. Mint ahogy sokszor írtam, mi is, de a befizetők is jól járnak az EU-val.
Mi nem.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 720
17 081
113
Szerintem öngólt rúgtak. Minél jobban szorongatják a lopott földet, annál több hullik ki a markukból; ha nem aljaskodnának folyton gyorsulna a helyi magyar közösség fogyása (lásd Jugoszláviát, ahol a 80-as évek végére a helyi magyarok közül sokan "elfelejtettek" magyarul). Arról nem beszélve, hogy az anya országi kurzus is erősödik így. Nincs jobb geopolitikai helyzetben románia nálunk; oroszoknak van gondjuk velük (moldva), Bulgáriának is (Dobrudzsa), nekünk is. A patrónusai (franciaország, anglia, németország) gondban. Nem lesz még 100 évig övék Erdély ebben biztos vagyok.
 
Status
Not open for further replies.