[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Mivel fogunk visszalőni? A padlásokon már nincsenek elrejtett puskák.
500.000 hivatalos fegyver van civil kézben, és még legalább ennyi illegális. Az, hogy pesten nincs sok legális fegyver, egy dolog, de hidd el van itthon elég fegyver egy forradalomhoz. De minden forradalomnál a kérdés az, hogy a fegyveres szervek, rendőrség, katonaság ki mellé áll. Egy forradalom csak akkor lehet sikeres, de korántsem biztosan, ha a fegyveres erők a forradalom oldalára állnak, ha ez nem történik meg, akkor veszett fejsze nyele. Ezek a tények a 21-ik század hasonló berendezkedésű országaiban.
(a fegyveres erők tétlensége is a forradalom mellé állást jelenti)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ide úgy kell egy kinai egyetem, mint a fogfâjâs. Mi a fenének kell a Kina és a Nyugat közötti fokozódó ellentétek idejèben erre?
Azért a nagy ellentétek között az USA (és csatlósai) tök nyugodtan kereskedtek a Szovjetunióval, Kína fejlesztésében meg egyenesen érdekeltek voltak. És fordítva is igaz. Csak nekünk kicsiknek volt kuss a nevünk. (Csak a hetvenes évek elejétől volt egy nagyobb fordulat, mikor több olyan termék licence is jöhetett, amire a nagy összeborulásnak szüksége volt.) Nincs ez most se máshogy. Manapság is, melyik nemzet gyárainak vannak Kínában jelentős érdekeltségeik, gyártási kapacitásaik? Melyeknek volt érdeke ilyen szorosra vonni a kapcsolatokat? És aztán némelyeknek pont egy magyarországi egyetem szúrja a szemét?

Mert még talán jogos is lenne a kritika, hogy kell-e. De egyrészt azon kívül, hogy fúj kínai még más ellenérv nem hangzott el; másrészt meg évtizedek óta vásárolják be magukat a kínaiak az európai cégekbe, évtizedek óta helyezi a termelést és a piacot (és a környezetvédelmét és a munkaetikáját etc.) Kínába és más ázsiai országba. És tényleg egy egyetem veri ki a biztosítékot? Ja, mert ez Magyarországra jön.

Ha meg nyugaton lenne bárhol, akkor lehetne itthonról mutogatni, hogy bezzeg hiába a jó kapcsolatok, keleti nyitás meg szívességi viszony, de mégiscsak Bezzeg-Bárholmáshol országban nyit egyetemet Kína és nem itt.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
A CEU a mult, Kina a jovo.
Pontosan így van. Már Ázsia fújja a passzát szelet,és sokkal frissebb mint a possadt nyugati. Mindenki Kína seggét nyalja muszájból vagy nem az más kérdés,de mi jóban vagyunk velük,van itt egy EU mércével mérve igen jelentős diaszpórájuk,jól érzik magukat,befektetnek,nem ideologizálnak meg semmit,dolgoznak,szorgalmasan építkeznek. És százszor egy kínai suli ,mint egy spekuláns,manipulatív,körmönfont agymosoda CEU! ( nézd meg a atyját,ne vedd el a lányát )
Lehet hogy megvetés tárgya leszek,de nekem nagyon bejön az,ahogy Kína rendezi a dolgait... Korrektek,képviselik a saját érdekeiket keményen,kutatnak,fejlesztenek,üzletelnek. Csak tanulni lehet tőlük,szinte minden vonalon. Az európai országok,főleg a tőlünk nyugatabbra levők,most alapos leckét kapnak a gőgös,lekicsinylő hozzá állásuk miatt. És bárki bármit mondjon,nekünk igenis nagyon jó kapcsolatokat kell velük ápolni. Persze igaz ez az USA-ra is,csak pofázik,uszítgat ellenük mindenkit,közben meg még az ikonikus telefonját is ott szerelteli össze gombokért,hogy aztán csilliárdokért adjon túl rajta a világ másik végén. No ebben az esetben persze az emberi jogok élharcos országa mélyen kussol,a profit mindennél fontosabb ugye. Képmutató szar alakok. Az a helyzet hogy a nagy világcsendőr emberére akadt Kína személyében,és nagyon úgy néz ki,hogy mivel sokkal sokkal becsületesebb úton jár mint ő,globálisan veszélyben érzi a vezető szerepét. Ezért folyamatosan provokálja,cseszteti.
Én személy szerint nagyon szurkolok nekik,nem akarnak azok semmi olyat,ami nekünk ne lenne jó,vagy hasznos. És igenis ki kell használni ,gyümölcsöztetni kell ezt a szinte páratlan kapcsolatot, " adottságot " hogy itt vannak,és szeretnek itt lenni.
Jaaa,hogy nem tűrik a hazájukban a"haladó" gondolkodású,népbutító és hülye,sehova nemvezető ideológiai megmondó embereket...!!?? Hát sorry...
De nekünk még ők soha nem tettek " ajánlásokat " burkolt ,meg nyílt fenyegetést,hogy mit hogyan tegyünk,és kit vagy miket kéne be engedni vagy másképp csinálni mert különben bajok lesznek. Pláne nem a világ túlsó csücskéből,aki egyébként telibe szarja kelet Európa népeit,csak egy parasztfigura a sakktáblán.
Ilyen áron kösz,nekem nem kell nyugati demokrácia,inkább megyek az ősi vonalon,értékrenden. ( értsd,józan paraszti ész )
Ahogy haladnak a dolgok itt az európai színtéren,még az a szürreális eset is forgatókönyvbe vehető,hogy 20 éven belül be kell hívni valakit keletről,hogy segítsen megvédeni,őrizni a területi integritásunkat,kultúránkat.... De ez már egy másik téma....
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 026
33 018
113
Pedig még nem is tudott a páncélozott harci kecskékről Pozsonynál...
Négyesi nem fogadja el a magyar sztyeppei nehézlovasság létét,de pl B Szabó,és sokan mások igen.
De még nem néztem meg a filmet.
Kecskeszarvas diszités bizton hülyeség-ahogy a vikingek sem hordtak soha marhaszarvas sisakot.Olyat a japánok hordtak.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 100
2 916
113
I
Ahogy haladnak a dolgok itt az európai színtéren,még az a szürreális eset is forgatókönyvbe vehető,hogy 20 éven belül be kell hívni valakit keletről,hogy segítsen megvédeni,őrizni a területi integritásunkat,kultúránkat.... De ez már egy másik téma....
'56-ban megtörtént, nem volt egy sikersztori.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Ezért az írásáért Ady Endre megérdemel egy hatalmas köpést.
Ady egy naív idealista volt,remek író,publicista,de pocsék politikus lett volna. A nagy példaképe is,akire szerintem a versben céloz, egy zűrzavaros eszmeiséget hordozó,kicsit tudathasadásos,a történelmi Magyarország szétszakításában tevékeny részt vállaló ember volt.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
'56-ban megtörtént, nem volt egy sikersztori.
Én csak vizionáltam valamit. Változnak az idők,és a politikai orientáció is. És ha a nyugati féltekén ilyen gyorsan nyer teret magának az iszlám,hamarosan megalakulnak az első kormányok is. És abban az időintervallumban amit fentebb vázoltam,bizony bekövetkezhet egy sorsfordító vallási és politikai fordulat nyugaton,ami minket is nagyon komolyan érinthet. Ebben az esetben sajnos elképzelhető hogy valakiktől védelmi garanciát kell kérnünk,ha nem szeretnénk naponta 12-szer kelet felé borulni és Allahot imádni.
 
Status
Not open for further replies.